Hotely, Zlín (Zlínský kraj, Česká republika)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Zlín

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Zlín, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Zlín - největší online hotelový vyhledávač
 • Zlín: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Zlín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Zlínští ševci: putování za filmem a Baťou

Zlín, dříve známý jako Gottwaldov, je centrem regionu Střední Moravy. Pojmenování Zlín však podle pověstí pochází od zlých událostí, které město postihly. Jiní se domnívají, že jméno je odvozeno od jílovité neboli slívovité půdy. Zlý jazykové dokonce tvrdí, že název vznikl kvůli místním lidem, kteří byli zlí. Podle jiného příběhu se město dříve jmenovalo „Zlaté jablko“. Tento název v současnosti nese i obchodní centrum v samém centru města. Pokud do Zlína jedete služebně či jen tak s rodinou na výlet, najdete slušnou nabídku penzionů, ubytoven a hotelů. V centru města se můžete ubytovat v Hotel Baltaci Atrium . Ten nabízí elegantní pokoje, restauraci a vlastní wellness centrum.

Historie města však sahá až do roku 1322. Tehdy se však jednalo ještě o osadu na levém břehu řeky Dřevnice. Až od 15. století se Zlín zařadil mezi významná centra Moravy. Zlín utrpěl újmu během třicetileté války a dalších sto let se z toho vzpamatovával. Město samotné však proslavil až továrník, původně vyučený švec, Tomáš Baťa.

ŠEVCI SVĚTA, SPOJTE SE

Tomáš Baťa , zakladatel stejnojmenných závodů, snil o možnosti obouvat celý svět. Skoro se mu to podařilo. V roce 1894 založil spolu se svojí sestrou Annou a bratrem Antonínem první obuvnickou dílnu na výrobu valašských papučí. První produkt, s nímž pronikl na trh celé Rakousko-Uherské monarchie, byly takzvané „baťovky“. Jednalo se o lehkou plátěnou obuv. Výjimečné byly tím, že pravá a levá bota byly úplně stejné. Změny v produkci přinesla první světová válka. Baťa byl celou duší podnikatel, a tak přišel s nápadem a vyměnil plátěné boty za těžkou vojenskou obuv. Díky zvýšenému odbytu obuvi pro vojáky na frontu továrna jen rostla. Závody se staly největším průmyslovým centrem obuvi Rakousko-Uherska.

Po první světové válce však přišla krize a obuvník Tomáš Baťa se opět projevil jako vynikající podnikatel. Snížil ceny obuvi až o 50 %. Sklady baťových závodů byly v mžiku vyprodány. Právě díky továrně získala řada lidí práci a město vzkvétalo. Z pana továrníka se stal rovněž starosta města Zlín.

S rozvojem továrního průmyslu se rozvíjela i další odvětví a ve 20. a 30. letech bylo město střediskem nejen regionu, ale celé obuvnické říše. Pro opravdové fanoušky bot značky Baťa je ve Zlíně postaveno Obuvnické muzeum.

Pan továrník se však podílel na vzhledu města, který je zachován dodnes. Dřívější domky, nazývané „baťovské“, patří k jedněm z nejlepších adres ve městě. Zajímavé jsou tím, že se jedná o cihlové dvojdomky. V jednom domě, rozděleném podélně na půl, najdete dvě bytové jednotky pro dvě rodiny. Tyto domky dnes patří do chráněné památkové péče. Kromě domků vyrostla ve městě i nová nemocnice, došlo ke zřízení gymnázia, obchodní akademie. Na podobě moderního průmyslového města se podíleli architekti F. L. Gahura, V. Karfík a M. Lorenc , kteří vtiskli městu jeho tvář. M. Lorenc bohužel svůj život ukončil na popravišti jakožto odbojář hitlerovské nadvlády.

Život Tomáše Bati však ukončila letecké havárie, při níž přišel o život. Do vedení firmy se dostal jeho nevlastní bratr Jan Antonín Baťa. Z jeho éry je známý Baťův mrakodrap neboli 21 (tovární budovy byly tehdy podle amerického vzoru číslovány). Tehdy mrakodrap se svými 17 patry představoval druhou nejvyšší budovu v Evropě. Změna nastala v období druhé světové války, kdy byla veškerá výroba podřízena německé okupační správě. Americké bombardování na konci války pak způsobilo značné škody jak materiální, tak i emoční.

Cílem Tomáše bylo nejen obout Evropu, ale učinit ze svých zaměstnanců kapitalisty. Bohužel v roce 1945 došlo ke státnění závodů. Moc v rukou měli komunisté. Mimo zabrání celého průmyslového komplexu došlo i ke změně jména Zlín na Gottwaldov. Spolu s obnovením demokracie po roce 1989 došlo i k navrácení jména Zlín. Z baťovské éry zůstává městu uchována jeho podoba.

VZPOURA HRAČEK VE ZLÍNĚ

Město se může pochlubit i významnou filmovou tvorbou. Filmové ateliéry ve Zlíně byly založeny v polovině třicátých let. Za nimi najdeme jméno Jana Antonína Bati. Ateliéry vznikly jako studio reklamního filmu. Správně tehdy u Bati pochopili, že film se stane dobrým reklamním médiem. Za jejich návrhem stojí architekt Vladimír Karfík, který navrhl i Společenský dům anebo dříve zmiňovaný mrakodrap. Ateliéry sloužily z počátku jako laboratoře pro zpracování vlastní produkce, k níž patřila výroba reklamních snímků, dokumentární a výukové filmy. Vedle těchto filmů však vznikaly filmy i pro děti. Zlínské filmové ateliéry celosvětově prosluly především právě svými animovanými filmy a hranými filmy pro děti. Mezi známé osobnosti, které natáčeli ve Zlíně, patří Karel Zeman, Hermína Týrlová, Josef Pinkava. Kdo by neznal Ferdu Mravence anebo Vzpouru hraček od režisérky Hermíny Týrlové. Nedaleko ateliérů najdete příjemné ubytování v novém čtyřhvězdičkovém hotelu Lesní.

Dnes můžete ve Zlíně studovat mimo Univerzity Tomáše Bati i Vyšší odbornou školu filmové tvorby. Známý je především Zlínský filmový festival filmů pro děti a mládež. První ročník se uskutečnil již v roce 1961 a od té doby jeho návštěvnost stále stoupá.

Nejenom botám a filmům patří Zlín, ale také autům. Každoročně se ve městě koná Barum Czech Rally. Jedná se o soutěž českého a evropského mistrovství v rallye, které každoročně přiláká do města řadu závodníků z celé Evropy.

TRABANTEM KOLEM SVĚTA

Se Zlínem si můžete spojit více osobností než jen bratry Tomáše a Jana Baťovi. Slavným zlínským rodákem je i Miroslav Zikmund. Tento český cestovatel a spisovatel společně se svým kamarádem Jiřím Hanzelkou procestovali skoro celý svět. Že to dnes dělá skoro každý? To sice ano, ale podniknout výpravu do Afriky a Jižní Ameriky v 50. letech, a to ještě vozem Tatra 87, nebylo jen tak. Cestu navíc oba dobrodruzi zaznamenali, a tak bylo v rozhlase tehdy odvysíláno na 700 reportáží z cest. Mimo to natočili řadu filmového materiálu a pořídili velké množství fotografií. Jejich druhá výprava směřovala do Asie a Oceánie. Tentokrát jim k dopravě sloužily dva upravené nákladní vozy Tatra 805.

HURÁ NA MEDVĚDY

Zlín je znám i jako město zeleně. A to díky řadě parků, zahrad a celkové záplavě zeleně ve městě. Za návštěvu určitě stojí místní Zoologická zahrada a Zámek Lešná. ZOO Lešná navíc patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím na Moravě. Levné ubytování ve Zlíně najdete hned vedle ZOO v hostelu Restaurace a Penzion Lešná. Mimo řadu flóry a fauny si prohlédněte i Zámek Lešná. Tento zámek, ač patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě, je vskutku pohádkový. Zjistíte, jak žila šlechta na začátku dvacátého století, a navíc se můžete pokochat dochovanými interiéry s původním nábytkem a doplňky. Zámek je i častým cílem zamilovaných párů, které se zde nechají oddat. V okolí najdete tím pádem také mnoho romantických hotelů.

VÝLETY DO OKOLÍ

Pokud se nenabažíte přírody v zámeckých zahradách zoologické zahrady, podniknete výlet do okolí. Navštívit můžete okolní hrady. Z těch nedalekých je to třeba hrad Lukov či hrad Malenovice , kde dojedete ze Zlína i na kole. Trochu vzdálený je hrad Buchlov a Bouzov. Oba dva hrady však stojí rozhodně za návštěvu. Výlet si pak užijí jak děti, tak dospělí. Pro dobrodruhy je jako dělaný výlet na Pulčínské, Čertovy anebo Lačnovské skály. Pokud vám i dětem vyhládne, určitě vyzkoušejte regionální kuchyni. Tradiční valašskou kyselici si můžete dát třeba v kolibě U Černého medvěda anebo v restauraci a hotelu U Johana. Na zmrzlinu vyrazte do cukrárny Zlíňanka, kterou najdete v centru města. V horkých letních měsících najdete levné ubytování ve wellness hotelu Lázně Kostelec. Hotelové wellness centrum se specializuje na onemocnění pohybového aparátu. Ti menší se vyřádí ve venkovním bazénu.

Jak je tedy patrno: New York je velkým jablkem světa, ale Zlín je tím zlatým!

Our top-rated cheap hotels in Zlín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost