Hotely, Český Krumlov (Jihočeský kraj, Česká republika)

 1. 1 725 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 2 150 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 1 096 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Český Krumlov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Český Krumlov, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Český Krumlov - největší online hotelový vyhledávač
 • Český Krumlov: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Český Krumlov

 • 1 453 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 405 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 2 357 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 166 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Český Krumlov: Nejromantičtější z českých měst

Nejkrásnější česká města a městečka údajně najdeme v jižních Čechách. To proto, že okouzlují návštěvníky udržovanými historickými centry, připomínajících atmosféru starých časů, a okolní malebnou krajinou, která přímo vybízí k romantickým procházkám. Představíme vám město, které toto všechno má.

V roce 1992 byl Český Krumlov zařazen mezi unikátní památky UNESCO. A stalo se tak právem. Toto město patří mezi skvosty této malé republiky díky neopakovatelné atmosféře, kterou vytváří zachovalé měšťanské domy a jejich štíty, křivolaké středověké uličky, malebná náměstí i romantická zákoutí, kterým vévodí impozantní zámek tyčící se nad zákruty nejznámější české řeky Vltavy.

To vše doplňují stylové restaurace, středověké krčmy i kavárničky na nábřeží, ve kterých turisté mohou nechat odpočinout znavené nohy, a přitom ochutnat proslulé jihočeské speciality. A to stále není vše. Český Krumlov je zároveň významným kulturním místem , kde se odehrávají pestré historické průvody, dobové trhy i mezinárodní výstavy, festivaly a koncerty.

Mnozí cestovatelé spojí návštěvu města v rámci projížďky, jiní si dovolenou v Českém Krumlově chtějí patřičně užít. Zdejší obyvatelé si svých turistů váží, a proto jim nabízí nejrůznější formy ubytování od levných ubytoven či hostelů. V centru města najdete třeba Hostel Krumlov House. Český Krumlov však nabízí celou variantu ubytování, přes rodinné penziony a apartmány až po luxusní hotely jako je Růže, který uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

ZA STARÝCH ČASŮ…

Na současném tolik obdivovaném vzhledu města se podepsala bohatá historie, která započala příchodem 13. století. Charakteristický vzhled získalo město díky Vltavě, která se zde několikrát točí a vytváří tak řadu meandrů, což také městu přineslo název Krummau znamenající křivá louka či křivý luh.

Velký rozmach město prožilo zejména za vlády významného šlechtického rodu Rožmberků, kteří zdejší panství získali na počátku 14. století a panovali zde další tři staletí. Ti se zasloužili o to, že byl Český Krumlov prohlášen městem již v roce 1309.

V těchto dobách vzniká typické čtvercové náměstí v podobě, jak jej známe dodnes. Náměstí Svornosti je lemované měšťanskými domy a již po staletí se rozbíhá do stále stejných křivolakých uliček, v nichž narazíte na domy, domky, sochy, mosty či kašny postavené v nejrůznějších historických obdobích až po dnešní dobu. Jako Mávnutím proutkem se tak ocitnete v dobách dávného středověku a o ulici dále v dobách 21. století.

Malebné krumlovské měšťanské domy a domky nezejí prázdnotou a nejsou zde pouze pro okrasu. Naopak jsou domovem rozmanitých obch** ů **dk** ů ** s tradičním zbožím, stylových hosp ů **dek či zajímavých výstav a galerií**. Mnohé z nich také skrývají útulný Pension Adalbert či moderní hotel Dvořák, kde můžete strávit romantický víkend pro dva plný překvapení. V Českém Krumlově lákají turisty na slevy, díky kterým bude váš pobyt ještě příjemnější.

A když se nabažíte uliček a okolí zdejších staveb, stačí vzhlédnout, abyste se spatřili zámek, sídlo rožmberských vladařů, které se nad tím vším majestátně tyčí.

ZAŽIJTE STŘEDOVĚK NA VLASTNÍ KŮŽI

Navštívit zdejší zámek je povinností každého návštěvníka a lze říci, že kdo tak neučinil, jako by zde nikdy nebyl. Krumlovský zámek a státní hrad je po Pražském hradu druhým největším hradním a zámeckým komplexem v České republice. Původně gotický hrad byl postupně renesančně přestavěn a časem získal také barokní a rokokové úpravy. Zámek disponuje světovou raritou, kterou je otočné hlediště barokního divadla nacházející se v krásných zámeckých zahradách.

Chcete-li zažít a poznat těžký život ve středověku, nemusíte být smutní, když minete některé historické slavnosti tyto doby věrně představující. Atmosféru středověké vesničky z 15. století můžete prožít kdykoliv v průběhu roku také díky zdejšímu Muzeu voskových figurín nedaleko náměstí Svornosti.

Vesnička se nachází v tajemném sklepení prostor muzea a je doprovázená světelnými a zvukovým efekty, které celý prožitek znásobí. Navštívit tak můžete alchymistickou dílnu i středověkou krčmu. A když budete trpěliví, narazíte i na nejslavnějšího českého krále Karla IV.

RÁJ FESTIVALŮ, KONCERTŮ A PRŮVODŮ

Jak již bylo uvedeno, Český Krumlov je rovněž významným centrem kulturního dění a každým rokem se zde konají tematické hudební festivaly. Jedním z nevýznamnějších je Mezinárodní hudební festival. Tento neopakovatelný hudební zážitek si každým rokem nenechají ujít tisíce návštěvníků z tuzemska i zahraničí.

Ti si mohou vychutnat klasickou hudbu, folklór, jazz, operu, muzikál i crossover představenou nejlepšími českými i světovými umělci. Festival není přitom zaměřený pouze na moderní hudbu, rozpětí se pohybuje od 15. do 21. století. Celý zážitek navíc umocňují interiéry zdejšího zámku a další jedinečné objekty, ve kterých se hudební festival odehrává.

Oslavou časů panování rodu Rožmberků jsou Slavnosti pětilisté růže , konající si vždy v měsíci červen. Pestré průvody v dobových krojích z období gotiky a renesance, rytířské turnaje, divadelní představení plné tance a hudby, historické trhy s dobovými výrobky, ukázky historických řemesel, bohaté programy pro nejmenší a slavnostní ohňostroj doprovázený vystoupeními kejklířů, jokulátorů a fakírů spatří více než 20 tisíc nadšených návštěvníků každý rok.

Chcete-li také vy prožít některý ze zdejších festivalů osobně, nezapomeňte si s dostatečným předstihem zajistit nocleh. Ačkoliv je kapacita ubytování v Českém Krumlově velmi bohatá, hotely, penziony i apartmány bývají v těchto výjimečných dnech plné i týdny dopředu. Jako na zámku se budete cítit v hotelu Zámecká Apartmá.

KRAJEM RYB, BRAMBOR A ZELÍ

Unaveni procházkou si své dojmy můžete vyměňovat při dobrém jídle ve středověké krčmě či prvorepublikové restauraci ideálně na nábřeží Vltavy. Ani zde si však nevydechnete, protože vaše pozornost bude neustále utíkat k interiérům budov plných unikátních středověkých maleb svědčících o zajímavé historii každé stavby.

Do jižních Čech se nejezdí pouze za historií a kulturou, ale také za pořádným žvancem, jak se lidově říká. A právě jihočeská kuchyně se pyšní méně či více známými jídly, které prostě nelze neochutnat.

Kdo by neznal jihočeskou cmundu, bramborák se zelím a uzeným, valašskou kyselicu či chodské koláče? Nabídka je však mnohem širší a i Češi z jiných krajů se často pozastavují nad některými názvy, u kterých netuší, co mají na talíři očekávat.

Mezi oblíbené jihočeské speciality patří oblíbené horké koblihy, které se sypou cukrem, a brambory, zelí a houby upravované na stovky různých způsobů. Jižní Čechy jsou krajem rybníků, a proto na jídelníčcích zdejších restaurací nesmí chybět také ryby, kterým vévodí král českých rybníků kapr.

Z POHLEDU VODÁKA

“Nejkrásnější pohled je z koňského sedla” zní staré známé přísloví. V případě tohoto úchvatného jihočeského městečka je však jedinečným zážitkem prohlídka města na kanoi, kajaku či raftu. Díky tomu, jak se Vltava kroutí skrze celé město, nepřijdete o vyhlídku do okolních uliček ani na majestátní zámek nad městem. A to vše ve společnosti dobrých přátel a za podpory návštěvníků města, kteří vám budou s úsměvem mávat z hospůdek rozprostřených podél řeky na nábřeží.

Tradice sjíždění Vltavy je velmi dlouhá a mezi Čechy jedna z nejoblíbenějších tradic, které se věnují bez ohledu na věk i pohlaví. V letních měsících zde na vodáky narazíte za horkého, ale i méně pěkného počasí. I vy máte šanci vyzkoušet si plavbu kanoí a užít si tak Český Krumlov jinak než po vlastních nohách.

Ubytovat se můžete v i jednom ze zdejších bed and breakfast zařízeních, jako je například ubytování u U Hada. Pokud chcete nechat rozmazlovat. Pokud se chcete nechat rozmazlovat, můžete najít v Českém Krumlově také příejmný apartmán i s nabídkou wellness.

Our top-rated cheap hotels in Český Krumlov

 • 1 072 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 2 330 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 109 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost