Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Frymburk (Jihočeský kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Frymburk

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Frymburk, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Frymburk - největší online hotelový vyhledávač
  • Frymburk: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

DO FRYMBURKU ZA KRÁSAMI PŘÍRODY, SPORTEM I PAMÁTKAMI

Frymburk je malebné jihočeské rekreační městečko, které najdete v šumavském podhůří v pomyslném trojúhelníku mezi městy Strakonice, Horažďovice a Sušice. Díky své unikátní poloze u vodní nádrže Lipno stojí v centru zájmu turistů a díky krásné přírodě, čisté vodě, turistickým zajímavostem, dobré infrastruktuře a možnostem kvalitního ubytování, jako jsou penziony, apartmány, ale i toho levného, je Frymburk celoročně oblíbeným centrem turistiky. Na své si tu při pobytu přijdou sportovci, rodiny s dětmi i senioři.

FRYMBURK ŽIJE SPORTEM V LÉTĚ I V ZIMĚ

Oblast Lipna , ve které se Frymburk nachází, je pro letní i zimní sporty jako dělaná. Dovolenou si tu vychutnáte. V létě si užijete koupání, a pokud budete při vašem pobytu bydlet v některém z hotelů, můžete využít i soukromé pláže. Pokud jste kromě koupání milovníky vodních sportů, je možné si zde pronajmout motorové čluny či plachetnice popř. šlapadla. Příznivé přírodní podmínky znamenají skvělé podmínky pro windsurfing a jachting. Na jaře a v létě si tu můžete vyrazit na kolech či in-linech po několik desítek kilometrů dlouhé cyklostezce , vinoucí se krajinou okolo jezera. Přes Frymburk vede známá cyklostezka zvaná „Jezerní stezka“, která kopíruje levý břeh lipenské přehrady a využijete ji právě jak pro cyklistiku, tak i pro in-line bruslení. V okolí se samozřejmě nachází značně rozsáhlá síť dalších turistických tras a cyklostezek. Kola si zde můžete i vypůjčit. Hoteloví hosté často získávají různé slevy. K dispozici je zde i víceúčelový sportovní areál. Na Lipně se přijdou na své milovníci rybolovu. Lipenské jezero bývá rybáři nazýváno “rybářským rájem” a zaujímá první místo mezi významnými rybářskými revíry. Přístupy k vodě jsou ideální, chytat se dají prakticky všechny druhy ryb. Zklamáni zde nebudou ani ti, co vyrážejí za houbařením a za sběrem borůvek. Oblast Lipna je také ideálním místem pro zimní sporty, protože v zimě jsou zde velmi dobré sněhové podmínky. Ve Skiareálu Lipno nebo v blízkém Hochfichtu najdou vyžití všichni milovníci lyžování. Na své si přijdou i běžkaři, několik běžeckých stop je strojově upravováno. Bruslaři mohou využívat i upravených ploch zamrzlého Lipna. Bruslařská dráha vede z Frymburku do Lipna nad Vltavou a měří 11 kilometrů. Je to nejdelší upravovaná bruslařská dráha v České republice. Zkrátka tu rozhodně nepřijdou ani ti, kdo dávají přednost sjezdovému lyžování. Rodinný Skipark Frymburk nabízí výborné zázemí pro začínající lyžaře. Ve Frymburku najdete i sportovní letiště Frymburk. Základem spokojenosti je samozřejmě dobré ubytování, a o to tu není nouze, ať již preferujete penzion, apartmán nebo hostel. Můžete zkusit třeba hotel Vltava .

NEZAPOMEŇTE SI UDĚLAT PROCHÁZKU PO FRYMBURKU

Náměstí ve Frymburku bylo od třináctého století, pravděpodobně i dříve, díky své poloze na obchodní stezce až do první světové války trhové. Dnes na náměstí najdete kašnu, umělý potok a směrem dolů od kašny je mariánský sloup, který měl ochraňovat frymburské občany před morem a válkami. Sloup byl postaven již v roce 1635. Nedaleko pomníčku A. Stiftera v parku v trávě stojí malý kamenný skřítek. Dominantou Frymburku je kostel sv. Bartoloměje. Hlavním nápadným prvkem kostela je jeho věž, která byla roku 1870 zvýšena a přestavěna do novogotické podoby. Interiér kostela je barokní. Dále ve Frymburku najdete křížovou cestu ke kapli Panny Marie Bolestné, která se nachází přibližně 1 kilometr od obce na vyvýšenině zvané Marta. Z Frymburku k ní vede cesta po mostě přes rameno Lipenské přehrady. U Nového Hrádku můžete také vidět zříceninu hradu Frymburk, jehož mohutná hradní věž co do průměru nemá v Čechách obdoby. Zříceninu se ale doporučuje sledovat pouze z povzdáli, hrad je otevřen pouze příležitostně. Katastr obce Frymburk se rozkládá výhradně na levém břehu Lipna, ale na pravý břeh se pohodlně dostanete v létě pomocí přívozu do osady Frýdava, kde začíná chráněná krajinná oblast Šumava. Přívozem se přepravují také turisté, kteří míří na zříceninu hradu Vítkův kámen, který se nachází v nadmořské výšce 1035 m a v jeho věži se nachází vyhlídková plošina, odkud je nádherný výhled na celé Lipno, Šumavu a Novohradské hory. Chcete bydlet v centru Frymburku? Nebo najít ubytování v jeho okolí? O vaší dovolené najdete vždy penzion nebo levný hostel, který bude podle vašeho gusta. Můžete zkusit např. hotel Maxant přímo v centru Frymburku, kde mimochodem nechybí ani wellness a relaxace.

NECHTE SE HÝČKAT

Ať jste již po celém dni unaveni nebo jste do Frymburku přijeli právě z důvodu relaxace, zcela jistě uvítáte bydlení v některém hotelu s wellness službami. Řada z nich vám nabídne několik druhů masáží, solnou jeskyni či koupelové terapie. Např. v krásném Falkensteiner Bad Leonfelden, největším wellness hotelu v Čechách, se budete cítit jako v bavlnce. Tady si wellness aktivit užijete! Chcete si navíc užít ještě vodní hrátky v aquaparku? Ani to není žádný problém. Můžete využít padesát metrů dlouhý tobogán, dvacet pět metrů dlouhé plavecké dráhy, samostatnou vířivku a vodní vřídlo. Můžete se prohánět v divoké řece, spočinout na perličkových lůžkách či pod vodními chrliči. Pro děti je samozřejmostí dětský bazén.

KAM NA VÝLETY

V blízkosti Frymburku najdete řadu zajímavých měst vhodných pro krátké i delší výlety. Určitě nevynechte Český Krumlov, město zapsané do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pokud se tu chcete ubytovat, není žádný problém najít tu krásný apartmán.V rekreačním středisku Černá v Pošumaví na břehu Lipenského jezera najdete jachetní přístav. V Horní Plané pak najdete rodný dům s muzeem spisovatele Adalberta Stiftera, nejvýše položený rybník v Čechách s názvem Olšina a také technickou památku Schwarzenberský plavební kanál z konce 18. století, spojující vody Dunaje a Vltavy. V Přední Výtoni najdete hraniční přechod s Rakouskem, takže pokud máte chuť, můžete vyrazit i k našim sousedům. V Kaplici, městě na Malši, zase objevíte městskou památkovou zónu, která se vám určitě bude líbit. Pokud se cílem vašeho výletu stane Vyšší Brod, najdete tu nejen Poštovní muzeum, ale také přírodní rezervaci Čertova stěna a Luč. Určitě se vám zalíbí i Rožmberk nad Vltavou. Všude najdete řadu možností příjemného přenocování, kde si vyberete z bohaté nabídky penzionů, ale i levného ubytování – hostel.

Hotely Frymburk

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Frymburk

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace