Hotely - Kvilda | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 198

Hotely, Kvilda (Jihočeský kraj, Česká republika)

Hotely, Kvilda

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Kvilda, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Kvilda - největší online hotelový vyhledávač
  • Kvilda: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Město v srdci Šumavy - Kvilda

Pokud patříte mezi milovníky turistiky, sportu a výletů za přírodními krásami, dovolená v Kvildě bude pro vás tím pravým. Kvilda se nachází uprostřed nádherných rozlehlých Šumavských plání a se svou nadmořskou výškou 1065 metrů nad mořem se může pyšnit označením nejvýše položená obec v celé České republice. Ať už se vydáte na jih nebo na sever, najdete zde kilometry turistických a cyklistických tras vedoucích neporušenou nádhernou přírodou, která ve vás vyvolá pocit volnosti a svobody tak rozdílný od horečky a ruchu velkoměsta. Vaše dovolená by se určitě neměla obejít bez návštěvy vyhlídky na Černé hoře či Pramenů Vltavy. Kromě perfektních podmínek pro turistické a sportovní vyžití má Kvilda co nabídnout i příznivcům kulturních akcí a historických památek. Dovolenou v Kvildě si tak každý určitě užije.

ZA TURISTIKOU A CYKLOTURISTIKOU DO KVILDY

Z Kvildy je možné absolvovat mnoho tras a výšlapů vhodných jak pro začínající turisty, tak pro zkušené obdivovatele panenské přírody. Mezi nejznámější pěší stezky v okolí Kvildy patří například přírodně poznávací okruh Národní park, jehož délka je 6,5 km. Trasa této stezky vede územím Národního parku Šumava ve směru k zaniklé vesnici Knížecí Pláně a dále směrem k Bukové trati. Další oblíbenou tratí je Přírodně poznávací okruh Nelesní krajina s délkou trasy 5 km. Během tohoto výletu se dozvíte o vývoji a vzniku bezlesí v okolí Kvildy a také se seznámíte s vývojem a tvorbou krajiny a lidskou činností, jíž byla krajina později formována. Určitě si také nenechte ujít výstup na vyhlídku na Černé hoře , která byla otevřena v roce 2012. Trasu dlouhou 6,5 km můžete v létě zdolat pěšky i na kole. Trochu jiný zážitek než v létě poskytuje zimní výlet na běžkách pod vrchol Černé hory nad Prameny Vltavy. Nejvhodnější období na zimní výstup je v době inverzí nebo při vyjasnění po předchozím sněžení, dokud sníh na zasněžených stromech neroztaje. Zkušení vyznavači turistiky zase určitě ocení trasu z Kvildy k pramenu Vltavy a na Bučinu. Tato stezka je dlouhá 18,5 km a vede přes zaniklou sklárnu Hraběcí Huť, dále pokračuje údolím Teplé Vltavy k lesu a postupně stoupá k pramenu nejdelší české řeky Vltavy. Od pramene pokračuje k odpočívadlu Pod Stráží a poté klesá k hraničnímu přechodu Bučina, kde si můžete užít skvostný výhled na jižní svahy a za pěkného počasí i na Alpy. Pro návrat do Kvildy je možné zvolit příjemnější pozvolnou cestu kolem Hraběcí Hutě a Hamerských Domků. Po dni věnovaném zdolávání turistických stezek a obdivování přírodních krás můžete složit hlavu v některém z ubytování nacházejícím se přímo v srdci Kvildy. Hotel Šumava Inn je vybaven kromě útulných pokojů také wellness centrem, jízdárnou a kulečníkem. Penzion hotelového typu Pohoda je zase populární svou domácí kuchyní a v létě nabízí využití ubytování s venkovním bazénem.

Milovníci cykloturistiky si také v této podhorské vesnici a jejím okolí přijdou na své. Mezi nejoblíbenější středně náročné cyklotratě patří okruh vedoucí údolím Vydřího potoka u Borových Lad. Tato 35km trať prochází jak krajinou smíšeného lesu, tak historickými obcemi. Při návštěvě vesnice Borové Lady nesmíte zapomenout navštívit obnovenou kapli Sv. Anny a křížovou cestu z roku 1860. Také kaplička z roku 1857 nacházející se v dnes již neexistující obci Šindlov určitě stojí za zhlédnutí. Zkušení cyklisté zase uvítají trasu Vltavský okruh vedoucí z Kvildy přes Knížecí pláně, Strážný, Lenoru, Horní Vltavice, Borová Lada a zpátky do Kvidly.

LYŽAŘSKÝ A BĚŽKAŘSKÝ RÁJ

Podhorská vesnice Kvilda a lyžování a běžkařské lyžování k sobě patří jako Vltava a Karlův most. SKI Areál Kvilda, upravované běžecké stopy, snowpark a sáňkařský svah patří mezi hlavní lákadla v zimním období. SKI Areál Kvilda je vybaven pěti vleky, z toho dva s večerním lyžováním, 100% zasněžovacím systémem, půjčovnou sjezdových i běžeckých lyží a snowboardů a kompletním ski servisem. Svou polohou a převýšením sjezdovek je ideální pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžařské kurzy. Tradiční úspěšná lyžařská a snowboardová škola Kvilda nabízí každoročně výuku sjezdového lyžování, snowboardingu i běžeckého lyžování. Milovníci adrenalinu se mohou vyřádit v Mini Snowparku , jež je součástí SKI Areálu Kvilda, kde jsou pro ně připraveny skoky, vlny a další platformy různé obtížnosti. V blízkosti sjezdovek se můžete najít ubytování v penzionu Švehlíkova chata, který nabízí svým návštěvníkům bohaté sportovní i relaxační vyžití. V horském hotelu Dobrá chata, nacházejícímu se také v blízkosti sjezdovek, zase můžete načerpat pravou horskou atmosféru a užít si výbornou domácí kuchyni.

To nejlepší v běžkařském lyžování také zažijete na Kvildě a jejím okolí. Je zde upravováno více než 50 km běžkařských tratí, které prochází těmi nejznámějšími a nejzajímavějšími místy. Vyhlášené běžkařské stezce vedoucí mezi Kvildou a Prameny Vltavy žádný milovník tohoto sportu neodolá. Tato 7km trasa mírně stoupá lesem k Prameni Vltavy, odkud se dále můžete vydat buď přes Černou horu směrem na Březík, Modravu či Filipovu Huť nebo přes Stráž na Bučinu, kde si v případě dobré viditelnosti užijete nezapomenutelný pohled na v dálce se tyčící Alpy. Rovinatá 4,5 km dlouhá trasa mezi Kvildou a Horskou Kvildou je vhodná i pro začátečníky. Pokud si chcete dát více do těla, můžete pokračovat z Horské Kvildy přes Zlatou Studnu na Churáňov či Zhůří a odtud zpět přes Filipovu Huť do Kvildy. Také běžkařská “dálnice” z Kvildy přes rozcestí Staré Hutě do Přilby a z Kvildy do Bučiny patří mezi ty nejoblíbenější.

V DUCHU KULTURY A HISTORIE

Pokud vás vyčerpají dny strávené lyžováním či cykloturistikou a chcete načerpat kulturního ducha či se historicky obohatit, Kvilda je pro vás tím správným místem. Kvilda se jako jedna z mála českých vesnic může pyšnit stálou expozicí zachycující historii obce, která je uložena v obecním muzeu. Expozice je členěna do několika částí charakterizující historii regionu od 14. století. Také dřevěný dobový kostel sv. Štěpána z roku 1765 a archeologická památka Sejpy po rýžování zlata určitě stojí za návštěvu.

Dům pro umění Kvilda v centru Šumavy zase nabízí pravé kulturní vyžití. Jsou zde pravidelně pořádaný koncerty, workshopy, sympozia a divadelní a hudební představení. V blízkém okolí Kvildy můžete navštívit Pavilon skla Klatovy či vyhlášené Muzeum a Galerii Klatovy. Pokud Kvildu navštívíte v letních měsících, můžete se nechat unášet rytmem a hudbou na jednom z mnohých festivalů pořádaných v této oblasti. Kvilda nabízí mnoho druhů ubytování, od levných ubytoven, levnějších penzionů až po luxusnější hotely.

Hotely Kvilda

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Kvilda

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace