Hotely, Klatovy (Plzeňský kraj, Česká republika)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Klatovy

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Klatovy, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Klatovy - největší online hotelový vyhledávač
 • Klatovy: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Klatovy

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

KLATOVY – BRÁNA ŠUMAVY

Město Klatovy se nachází v západních Čechách a bývá nazýváno „brána Šumavy“. Klatovy leží na mírném návrší, na soutoku Úhlavy a Drnového potoka. Město založil okolo roku 1260 Přemysl Otakar II. Název Klatovy pochází zřejmě od slova „kláty“ ve smyslu pařezy, které zůstaly na místě po vykácení lesa. Město proslavily nejen tradiční výrobky, zajímavé historické památky, ale také klatovské karafiáty. Návštěva tohoto města vám nabídne pozoruhodné městské pamětihodnosti a svérázné uličky, okolí zase krásnou přírodu a řadu příležitostí pro sportovní vyžití. Pokud se rozhodnete trávit zde svou dovolenou nebo prázdniny, zdejší hotely a penziony vás svou příjemnou atmosférou jistě potěší.

ZAJÍMAVOSTI NA KLATOVSKÉM NÁMĚSTÍ

Přímo na klatovském náměstí najdete řadu zajímavých památek. Dominantou města je Černá věž , vysoká 81,6 metrů, postavená v letech 1547-1555 za účelem signalizace nebezpečí v případě požárů či pohybu nepřátelských vojsk. V důsledku řady požárů získala věž černé zbarvení, a proto nese název Černá věž. V roce 1855 byla věž osazena hodinami, jejichž velká ručička měří 2 metry a ručičky a číslice jsou pozlaceny. Na ochoz, odkud je krásný výhled na celou Šumavu , budete muset zdolat 226 schodů, ale výhled stojí za to. Při dobré viditelnosti můžete vidět i vrcholky Alp. Město má také Bílou věž, která byla postavena po požáru v roce 1689 na místě původní zvonice v sousedství děkanského kostela. Zvláštností města Klatovy jsou katakomby a v nich uchované mumie. Katakomby jsou krypty pod jezuitským kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Staly se pohřebištěm členů jezuitského řádu a jeho dobrodinců. V letech 1676-1783 tu bylo uloženo 200 zemřelých. Díky existenci důmyslného ventilačního systému došlo k přirozené mumifikaci těl. Ve 20. století byla ale ventilace poškozena a zbylo pouze 38 mumií, jejichž expozice je instalována přímo v katakombách. Rozhodně si nenechte ujít také barokní lékárnu U Bílého jednorožce. Její název pochází od bílého rohu mořského narvala, pověšeného uvnitř nad vchodem. Ve středověku byl považován za roh jednorožce, odtud je tedy název lékárny. Najdete tu také třístupňovou lékárenskou pec, ojedinělou v celé Evropě. Až do roku 1966 zde byl normální provoz, poté byl interiér upraven na lékárnické muzeum. V blízkosti historického centra, ale v klidné části plné zeleně, se můžete ubytovat např. v hotelu Rozvoj. Při včasné rezervaci můžete ve městě třeba získat i zajímavou slevu.

NENECHTE SI UJÍT ANI OKOLÍ KLATOV

V okolí Klatov najdete řadu hradů a zámků. K neznámějším bezesporu náleží národní kulturní památka hrad Rabí patřící k nejmohutnějším a nejrozsáhlejším středověkým hradním stavbám v Čechách. Dále asi 13 km od Klatov můžete vidět zříceninu hradu Klenová s nádherným výhledem na Šumavu. Navštívit můžete také známý Švihov , pozdně gotický vodní hrad s vodním opevňovacím systémem při řece Úhlavě severně od Klatov, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Najdete tu také Velhartice , rodové sídlo pánů z Velhartic. Ve Velharticích můžete navštívit i skanzen, ve kterém vyrůstá na základech původních staveb zaniklého předhradí soubor staveb lidové architektury. Vaší pozornosti by neměla ujít ani Americká zahrada , národní přírodní památka rozkládající se pod rozhlednou Bolfánek asi kilometr od Chudenic. Najdete tu nejucelenější soubor dřevin z území Severní Ameriky v České republice. Vyrazit můžete také na Velký a Malý Prenet , odkud je pěkný výhled na celé Klatovsko. Pod vrcholem malého Prenetu můžete najít historickou kapli sv. Kunhuty, bývalé významné poutní místo. Pokud máte zájem o aktivní odpočinek, vyzkoušejte ubytování v penzionu Country Relax, který je začleněn do areálu Galloway-farmy zaměřené na chov skotu pastevním způsobem a chov ovcí a westernových plemen koní. Je obklopen 200 hektary pastvin a velkými lesními komplexy. Kromě jízdy na koních tu můžete využívat tenisový kurt s umělým povrchem, rybníky k rybolovu na udici, ale i zkusit práci honáků dobytka tzv. cowboys. 250 m od penzionu je obecní koupaliště s dětským hřištěm.

KAM ZA TURISTIKOU A SPORTEM

Pokud podnikáte rádi pěší výlety v přírodě, pak vyrazte na Malý a Velký Ostrý , jehož nápadný dvojvrchol dosahuje 1293 m n. m. a nachází se na státní hranici s Německem. Z vrcholu Ostrého se vám naskytne krásný výhled do okolní krajiny, např. na Jezerní Horu, Špičák, Pancíř, Prenet a údolí Úhlavy a Klatovy. V okolí Klatov najdete řadu cyklostezek a cyklotras, takže milovníci kol, ale i bruslaři, si tu opravdu přijdou na své. Startuje tu také několik cyklo závodů, např. cyklistický závod Král Šumavy, v květnu pro horská kola, v září pro silniční kola. V zimě je v okolí k dispozici několik sjezdových areálů, své si tu užijí také běžkaři. V Klatovech je k dispozici plavecký stadion, zimní stadion i centrum míčových sportů. Dětem, ale i dospělým, se bude líbit v Parku Kocourov u Klatov, kde se můžou vyřádit na řadě atrakcí - k dispozici jsou horské tříkolky, bikepark a terénní auta v offroad parku. V okolí Klatov je také řada příležitostí k vyjížďkám na koních, najdete tu farmy, jízdárny i jezdecké kluby, jako např. koňský dvůr v Mochníně nebo western ranč Podolí. Pohodové prázdniny vyžadují po aktivně stráveném dni také příjemné, ideálně levné ubytování, a dobré jídlo. To se vám jistě splní v penzionu Country Steak Restaurant, kde si můžete užít atmosféru divokého západu. Mimo sezonu nabízí levné ubytování i nejeden hotel, popř. vám zde poskytnou slevu. Ušetřené peníze pak můžete využít právě při vašich aktivitách a výletech, kterých je zde na výběr opravdu více než dost.

MĚSTO KARAFIÁTŮ

Klatovy jsou proslulé pěstováním karafiátů, které zde bylo zahájeno již v roce 1813. Tehdy Josef Volšanský údajně z Francie dovezl černá semínka drobnokvětého karafiátu, který byl v Klatovech stále zušlechťován, až se zrodil plnokvětý klatovský karafiát. Nemalou zásluhu na tom, že koncem 19. století se Klatovy staly známé jako město karafiátů , měl klatovský hostinský a ovocnář Michael Bullmann, který od roku 1828 prodával sazenice karafiátů po celé Evropě. Klatovský karafiát je skutečná rarita, protože nepotřebuje skleník, ale je mrazuvzdornou trvalkou. Liší se také tím, že okraje jeho korunních lístků jsou hladké na rozdíl od zoubkovaných okrajů karafiátů ostatních. Stovky klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací bývají k vidění v červenci na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků, kteří udržují novodobou tradici pěstování klatovských karafiátů od roku 1954. Už mají více než 70 druhů. Nenechte si tu nádheru v Klatovech ujít!

Hotely Klatovy

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Klatovy

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace