Hotely, Beroun (Středočeský kraj, Česká republika)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Beroun

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Beroun, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Beroun - největší online hotelový vyhledávač
 • Beroun: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Beroun

 • 2 392 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:5. 3. - 6. 3.
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hurá do Berouna na medvědy a pak rovnou na hrad

Z Prahy do Berouna to budete mít, co by kamenem dohodil. Z ostatních českých měst se sem dostanete nejpohodlněji vlakem. Město Beroun ležící na soutoku Berounky a Litavky se může pochlubit bohatou historií. Mimo ni však návštěvníci ocení i okolní přírodu, která vybízí k řadě výletů. Město je obklopeno kopci, lesy a nabízí řadu turistických stezek a cyklostezek. Udělejte si výlet třeba na Karlštejn anebo Tetín.

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI

Centrum města představuje historické náměstí, původně středověké. Všechny stromy na náměstí byly vysázeny po povodních v roce 2002. Ač se architektonické styly v centru města často mísí, nijak to neubere na dojmu, který z města získáte.

Dominantou náměstí je gotická budova farního kostela svatého Jakuba. Historická kaple Panny Marie Bolestné byla v roce 1993 obnovena a postavena v novogotickém duchu. Naopak v novobarokním stylu je postavena radnice. Naproti tomu, městská galerie, která sídlí v Duslově vile z konce 19. století, se nese v novorenezančním slohu. V centru města najdete levné ubytování třeba v příjemném hotelu Verona Mea. Tento hotel prošel rekonstrukcí a svým hostům nabízí unikátní, individuálně zařízené pokoje.

Město se plní návštěvníky hlavně během berounských hrnčířských a keramických trhů , které se konají dvakrát do roka. Tyto trhy jsou spojené se Dny evropského dědictví. Každý rok se na ně schází až desítky tisíc návštěvníků ze všech koutů republiky. Od roku 2005 se ve městě koná i hudební festival zvaný Berounské Letorosty.

Na vrcholu Městské hory se můžete podívat na místní medvědárium. Nejde však jen tak o ledajaké medvědy. Tyto, původně medvíďata, jsou totiž hvězdami večerníčků Václava Chaloupky. Mimo jiné město Beroun má jednoho medvěda ve znaku. Není se tedy čemu divit, že město sponzoruje chov těchto zvířat. Po výšlapu na horu se můžete zchladit v řece Berounce. Dále zde najdete řadu koupališť a v zimních měsících návštěvníci určitě ocení místní akvapark. Více akční výletníci mohou navštívit horolezecký park Alkazar. Tento park najdete ve stejnojmenném Lomu u Berouna. Jedná se o volně přístupnou atrakci, kde skály mohou pokořit jak dospělí, tak i děti.

PO STOPÁCH ČESKÝCH KRÁLŮ

Nejenom horolezci si přijdou na své. Vodáci určitě ocení, že řeka má malý spád, který je ještě zmírněn 27 jezy. Řeka Berounka, přezdívaná Stará řeka, začíná na západní hranici CHKO Křivoklátsko a končí na východní hranici Český kras. Řeka je po celé délce svého toku mírná a pomalá. Odvážit se na vodu tedy mohou i začátečníci. Je sjízdná téměř po celý rok, ale tento stav mohou ovlivnit srážky a množství vody vypouštěné z přehrad. Pokud však preferujete kolo, vydejte se Po stopách českých králů. Jedná se o název naučné cyklostezky, která spojuje Beroun například s hrady Točník, Žebrák, Karlštejn a Nižbor. Dozvíte se také více o historii těžby vápence, vzácných zvířatech a různých zkamenělinách. Zkamenělinám se v této oblasti věnoval francouzský inženýr a paleontolog Joachim Barrande. Ten objevil velmi bohatá naleziště zkamenělin trilobitů právě na Berounsku. Cyklostezka se stala součástí sítě cyklotras EuroVelo 4. EuroVelo je síť cyklostezek vedoucích napříč Evropou. Za projektem stojí Evropská cyklistická federace.

Výlet na kole si užije celá rodina. Navíc spojíte sport s poznáváním a ještě se potěšíte pohledem na krajinu vskutku idylickou. Pokud budete chtít vyhledat ubytování po cestě, využít můžete tříhvězdičkový penzion Karlštejn-Vinice, který leží ve vesnici Karlštejn a hostům se z něj naskytne kouzelný výhled na řeku Berounku.

NA VÝLET DO OKOLÍ

Toulat se po Berounsku stojí rozhodně za to. Nedaleký Nižbor skrývá impozantní zámek, původně gotický hrad. Nadšení budou určitě všichni příznivci keltské historie. Najdete zde informační centrum keltské kultury a multimediální prezentace vám představí historii a život Keltů. Historičtí nadšenci i rodiny na výletě určitě ocení návštěvu zříceniny hradu Žebrák. Toto romantické místo dnes tvoří jen vysoká okrouhlá věž. Výhodou návštěvy Žebráku je i nedaleký hrad Točník. Zvládnete tak za jeden den vidět rovnou dva hrady.

Hrad Točník vznikl jako honosnější a pohodlnější sídlo Václava IV. Ten se totiž po požáru hradu Žebráku rozhodl postavit bezpečné sídlo - středověký hrad Točník. Ten je někdy nazýván jako poslední hrad a první zámek v Čechách. Můžete zde obdivovat vyspělé středověké umění jako například sgrafitovou výzdobu purkrabského paláce. Nevynechejte návštěvu erbovní galerie Václava IV. Za zmínku rozhodně stojí i letní kulturní festival České hrady.cz, který probíhá i na hradě Točník. Tento festival nabízí netradiční atmosféru, a to díky unikátnímu prostředí a programu.

Za návštěvu určitě stojí Koněpruské jeskyně. Jedná se o největší jeskynní systém v Čechách. Návštěvníci mohou obdivovat krápníkovou výzdobu. Dokonce zde byly nalezeny až 1,5 milionu let staré kosterní pozůstatky. Jméno Koněprusy pochází ze slova „prusý“ neboli bílý. Mohlo se tudíž jednat o kultovní místo, Vždyť tu za krále Jiřího z Poděbrad dokonce byla penězokazecká dílna. Tam vyráželi mince do měděného plechu a padělané mince vypadaly jako pravé.

Zajímavým místem na výlet jsou i Tetínské skály. Jedná se o přírodní rezervaci u obce Tetín. Výjimečné jsou lomové odkryvy podloží se zbytky skalních stepí. Procházka spojená s vyhlídkou není dlouhá a skýtá různé zajímavosti. Krásnou přírodu a impozantnost skal ocení především horolezci. Na vrcholku skal se vám vskutku naskytne přímo dech beroucí podívaná. V této přírodní rezervaci najdete na třicet jeskyní, kde byla nalezena řada archeologických unikátů. Místo Tetín je spojováno s jednou z Krokových dcer, s kněžnou Tetou. Ve stejnojmenné obci můžete navštívit Tetínské muzeum a zříceninu hradu. Za zmínku stojí i dva kostely, které stojí hned vedle sebe, a nepřístupný barokní zámek se zvonkohrou. Každou celou hodinu hraje známou píseň “Nad Berounkou pod Tetínem”. Na druhé straně řeky jsou Srbské skály, hrad Karlštejn a malebná obec Svatý Jan pod Skalou. Unikátností je zde skalní stěna, na jejímž vrcholku najdete mohutný dřevěný kříž. Pohled z ní do okolí skutečně uchvátí vaše srdce.

At už se rozhodnete navštívit jakékoliv z vyjmenovaných turistických cílů, ubytovaní můžete hledat přímo v Berouně nebo se můžete poohlédnout po hotelu nebo rodinném penzionu v přilehlých obcích. Všude se totiž dostanete pohodlně autem, případně vlakem.

Our top-rated cheap hotels in Beroun

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely Beroun

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Beroun

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace