Hotely, Hradec Králové (Královéhradecký kraj, Česká republika)

 1. 1 826 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 1 735 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  2 126 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Hradec Králové

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Hradec Králové, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Hradec Králové - největší online hotelový vyhledávač
 • Hradec Králové: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Hradec Králové

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 136 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hradec Králové: Salon republiky

Velkolepými secesními a funkcionalistickými stavbami se pyšní metropole východočeského kraje Hradec Králové. Moderní tvář získalo město díky velkorysému urbanistickému projektu na počátku 20. století, jemuž veleli světoznámí architekti Jan Kotěra a Josef Gočár.

Jakmile se ocitnete v centru Hradce Králové, ihned pochopíte proč zrovna “Salon republiky”. Monumentální stavby, které zde vznikly na počátku minulého století, učinily z východočeského města skutečně skvostné a návštěvy hodné město. Historie města však začala mnohem dříve a je neméně zajímavá.

MÍSTO POSLEDNÍHO ODPOČINKU JEDNOOKÉHO HUSITY JANA ŽIŽKY

Hradec Králové nebyl nikdy bezvýznamným městem a jeho ulice pamatují události významné pro celou zemi. V 10. století vyvíjející se obchodní středisko ovládli Slavníkovci, jejichž vlivu se obávali dokonce i samotní Přemyslovci. Nechali je tedy vyvraždit. Na vývoj města to naštěstí nemělo negativní vliv.

Již v roce 1225 bylo město vyhlášeno svobodným královským městemAby ne, když zde velmi často pobývali čeští králové, královny i královské vdovy. Postupem času význam Hradce rostl a v průběhu 14. století následoval Prahu co do počtu obyvatel i významem. Právě v této době zde sídlil d. vůr české královny Elišky Rejčky.

Významnou roli sehrálo město zejména za husitské revoluce. Spojenectví s Janem Žižkou, který je pochován ve zdejším Chrámu svatého Ducha, se jim z dlouhodobého hlediska příliš nevyplatilo. Město se však nepoučilo a na straně českých královských měst se opět postavili na “špatnou” stranu proti císařpánovi. Pro prohře následovala konfiskace majetku, vyšší daně, pokuty i ztráta politických práv a vůdčího postavení téměř na dalších sto let.

Mohutného rozvoje se Hradec dočkal s příchodem 19. století a průmyslové revoluce. Zrušení vojenské pevnosti, zbouraní hradeb a vybudování železnice, plynárny, cukrovaru, strojírny, světoznámé továrny na piana a dalších průmyslových podniků začalo měnit tvář města k nepoznání. S příchodem nových pořádků se projevily změny také v bohatším společenském životě. Lidé se mnohem více kulturně angažovali a na významu nabylo také vzdělání. Po první světové válce se Hradec dočkal rozsáhlého urbanistického rozvoje, v jehož rámci se zakládala nová divadla, muzea, budovaly se nové školy, gymnázia i úřady. Po celém Hradci doslovy vyrostly nové ulice, čtvrti i komunikace. Z původní vojenské pevnosti se stal “salon republiky”.

HISTORICKÉ PAMÁTKY VERSUS URBANISMU 20. STOLETÍ

Hradec Králové je výjimečným městem, kde vedle sebe již po desetiletí koexistují majestátní historické stavby, monumentální budovy z počátku 20. století i současné moderní architektonické skvosty.

Již při vstupu do historického centra vás oslní jižní barokní terasy v místě původních hradeb. Hradby zde již dávno nestojí a nahradily je upravené parky a příjemná odpočinková místa. Zajímavostí je osm míst, u kterých najdete popisy původních stavení či věží. Do centra se dostanete po barokních schodištích, které vedou pod budovou bývalé jezuitské koleje, či po betonovém schodišti z roku 1910, které projektoval Josef Gočár.

Krásné výhledy na terasy nabízí příjemný hotel Nové Adalbertinum na Velkém náměstí, které je přirozeným centrem městem. Dominují mu dvě významné historické budovy - Katedrála svatého Ducha z roku 1307 , jejímž autorem je pravděpodobně světoznámý J. B. Santini , a Bílá věž z roku 1589. Přímo pod Bílou věží se můžete ubytovat v jednom z nejlepších hradeckých hotelů, hotelu Vacek pod Věží.

Náměstí je lemováno podloubím historických domů, v nichž je možné narazit na příjemné posezení na venkovních zahrádkách, či příjemné hotely, z jejichž oken se naskytují příjemné výhledy.

Dokonalou ukázkou změn, kterými Hradec prošel na počátku minulého století, je úchvatná budova Muzea východních Čech. Autorem secesní budovy z listovaných a glazovaných cihel je Jan Kotěra. Průčelí budovy zdobí alegorické sochy žen představující Umění a Průmysl.

Nejen za povšimnutí stojí secesní Labská vodní elektrárna Hučák postavená ve stejném období. Osobitý vzhled jí dodalo použité režné cihelné zdivo, pískovec a zejména plastické omítky. V současné době lze elektrárnu navštívit a pohrát si s četnými interaktivními exponáty.

ZA ZÁBAVOU, ZA SPORTEM I DO PŘÍRODY

Hradec Králové by nemohl být pravým “salonem” bez široké nabídky kulturních, zábavních i sportovních činností. Místní obyvatelé jsou velkými obdivovateli divadelních prken. Navštivte také vy některé ze zdejších divadel, které zná celá republika. Je to například Klicperovo divadlo či divadlo DRAK. Za klasickou hudbou vyrazte do Filharmonie Hradce Králové. Chcete-li si bytí jistí výběrem kvalitního divadelního či hudebního představení představení, volte ta, která se honosí se titulem Calendarium Regina.

Městskou raritou je zejména Obří akvárium představující flóru a faunu Jižní a Střední Ameriky. Prohlédnout si můžete nejen život pod hladinou ale také deštný prales a jeho rozmanitou a bujnou flóru. Na návštěvníky zde čeká na 40 různých druhů ryb. V deštném pralese si zase užijete pravé tropické počasí, ale kochat se budete zejména nádhernými exotickými rostlinami, jako jsou bromélie, orchideje, tillandise a mnoho dalších.

Na závěr prohlídky se může občerstvit v kavárně Café Piraňa , odkud můžete pozorovat nebezpečné rybky Piraně. A to není vše. Součástí obrovského areálu je také sportoviště s posilovnou, ricochetovým kurtem a saunou. Zábavu pro celou rodinu nabízí také krytý plavecký bazén, letní koupaliště Flošna, městské lázně, minigolfové hřiště či lanové centrum. Okolní příroda je plná stezek, kde si na své přijdou také nadšení sportovci. Stezky jsou určeny pro pěší, běžce, cyklisty, in-linisty i jezdce na koních.

Pro milovníky adrenalinovější zábavy je určená nově vybudovaná Adrenalinzóna v bývalém vojenském areálu, kde si důkladně ověříte stav vaší fyzické kondice. Nechcete-li trápit své tělo, potrapte rychlá auta a zazávoďte si na autodromu CzechRing.

DO PEŘIN JEDINĚ S PLNÝM ŽALUDKEM

Po náročném dni zajisté uvítáte dobré jídlo, které vám dodá potřebnou energii. Pro opravdu náročné jedlíky jsou určené restaurace Aquarium a Šatlava, které byly zařazené do seznamu nejlepších českých restaurací podle Maurerova průvodce Grand restaurant.

Aquarium se, jak vyplývá z názvu, zaměřuje na středomořskou kuchyni. Šatlava pak patří mezi restaurace s vynikající českou kuchyní. Nejlepší ukrajinský boršč, hutnou polévku se masem a zeleninou vám uvaří v restauraci Atlanta, kde na vás čeká velmi příjemná obsluha.

Co se týče ubytování, nemusíte se ničeho obávat. Hradec Králové disponuje širokou nabídkou ubytování v centru města a okolí pro všechny typy návštěvníků. Centrum města nabízí nejen drahé hotely pro náročné, ale také levné penziony pro studenty i rodiny s dětmi. Kvalitní ubytování za velmi příjemnou cenu nabízí například penzion Harmony Hall.

Our top-rated cheap hotels in Hradec Králové

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 404 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost