Hotely, Litomyšl (Pardubický kraj, Česká republika)

 1. 2 108 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Litomyšl

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Litomyšl, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Litomyšl - největší online hotelový vyhledávač
 • Litomyšl: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Litomyšl

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

LITOMYŠL – NÁDHERNÉ MĚSTO NA SEZNAMU SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ UNESCO

Litomyšl je město na samém východě Čech v Pardubickém kraji. Není pouze rodištěm významného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetany , jak je často popisováno, ale je to překrásné město, které má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Pokud máte rádi památky, pohodu a vysoký standard služeb, jste tu rozhodně správně. O to, kde složit hlavu, nemusí mít obavy – každý si tu vybere penzion či apartmán, který mu bude vyhovovat. Pokud vyhledáváte wellness program, takový hotel si zde také samozřejmě vyberete. Pokud potřebujete levné ubytování, v Litomyšli najdete i oblíbenou ubytovnu. Pro svůj půvab a pamětihodnosti je Litomyšl známým turistickým cílem. Stále více návštěvníků sem přijíždí se zájmem o aktivní využití volného času. Litomyšl se pyšní přívlastkem Evropské kvetoucí město a postupně se stává městem kongresové turistiky. Litomyšl, jedno z nejkrásnějších českých měst, se nachází na cestě, která spojuje Hradec Králové s Olomoucí. Pro svou vynikající dostupnost a také historické památky se Litomyšl stala jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací naší země. Litomyšl, jejíž historie sahá až do roku 981, se může pochlubit velkým počtem sakrálních a světských staveb.

ZÁMEK V LITOMYŠLI VÁM UČARUJE

Mezi nejvýznamnější památky patří Státní zámek v Litomyšli , který je vystaven v renesančním slohu. Jeho skutečná jedinečnost byla doložena zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO. Zámek patří k nejkrásnějším renesančním stavbám ve střední Evropě. Návštěvníci mohou nahlédnout do stylově zařízených interiérů, barokního zámeckého divadla s dochovaným souborem kulis nebo do tajemných podzemních chodeb. Děti si tu přijdou na své při návštěvě věže plné strašidel. Výjimečné jsou na zámku zejména nádherné arkády podle italských předloh. I když na konci 18. století proběhly úpravy interiéru, zámek si stále zachoval téměř nedotčený vzhled z dob renesance, a to včetně sgrafitové výzdoby fasád a štítů. Právě tato výzdoba je naprosto unikátním uměleckým dílem, neboť její motivy se neopakují. Malby ve tvaru psaníček pokrývají všechny zdi zámku. Toužíte-li po bydlení v blízkosti tohoto skvostu, jistě najdete vhodný apartmán či penzion. Ubytovat se můžete např. v Antik Sofia. Pokud jste příznivci levného ubytování, v Litomyšli se nachází nejedna dobrá ubytovna. Pokud byste potřebovali odpočívat a relaxovat, pak si určitě vyberte možnost s wellness programem.

NAVŠTIVTE I DALŠÍ PAMÁTKY V LITOMYŠLI

Na 500 m dlouhém Smetanově náměstí se nachází gotická radnice a řada renesančních i barokních domů. Mezi nejvýznamnější patří renesanční dům U Rytířů ze16. století s bohatě zdobenou kamennou fasádou a podloubím, kde se v současné době nachází galerie. Na Smetanově náměstí můžete také najít mariánský sloup, který zdobí sochy sv. Václava, sv. Jana Nepomuckého a Panny Marie. Byl postaven roku 1716 jako poděkování, že Litomyšl nepostihly morové rány z roku 1713. Severně od Smetanova náměstí najdete Smetanův dům, novorenesanční stavbu z roku 1905 s divadelním sálem. Na severním konci města se nachází barokní stavba bývalého Pernštejnského dvora. Na Šantově náměstí stojí proboštský a kapitulní kostel Povýšení svatého Kříže, původně součást augustiniánského kláštera, ke kterému přiléhá gotická kaple sv. Josefa. Určitě byste měli zavítat také do Klášterních zahrad se sochami Olbrama Zoubka. Pokud vás zajímají dějiny Litomyšle, zajděte do Regionálního muzea. Další zajímavou expozici najdete v Muzeu antického sochařství a architektury, Muzeu v Červené věži, Portmoneu nebo rodném bytě Bedřicha Smetany. Navštivte také Růžový palouček , ležící jen pár kilometrů západně od Litomyšle, památné místo, kde se dle pověsti čeští bratři během třicetileté války loučili s vlastí před odchodem do exilu. Není problém najít místo, kde složit hlavu, v přímém sousedství těchto zajímavostí, a to ať hledáte penzion, apartmán nebo jako příznivci levného ubytování – ubytovnu. Pokud toužíte po pěkném pokoji s výhledem do zahrad, můžete si zvolit např. Aplaus.

I KDYŽ PAMÁTKY MOC NEMUSÍTE, V LITOMYŠLI SE VÁM BUDE LÍBIT

Koho by historie příliš nezajímala, i na ty se v Litomyšli myslí. Navštívit zde můžete nově zbudované koupaliště s padesátimetrovým plaveckým bazénem a dalšími vodními prvky. Dále je k disposici bike park, zimní stadion, kurty na tenis, volejbal, squash a další míčové hry. Chcete-li bydlet v blízkosti sportovního areálu, můžete se ubytovat např. v penzionu Tašner. Krásná okolní příroda předhůří Českomoravské vrchoviny přímo vybízí k aktivnímu provozování pěší turistiky a výletům na kole. Navštívit můžete například zámek v Nových Hradech, Růžový palouček, Kozlovský kopec u České Třebové nebo další historické město - Vysoké Mýto. I v zimě není problém se toulat zasněženou krajinou, stačí pouze nazout běžky a využít upravovaných běžeckých tras v okolí Litomyšle. Po sportovních výkonech jistě oceníte wellness programy, které hotely nabízejí. Město má i vysokou kulturní tradici. Každoročně se zde koná Mezinárodní hudební festival „Smetanova Litomyšl“, který je oslavou nejvýznamnějšího litomyšlského rodáka, hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Najít ubytování, které vám bude vyhovovat, není v Litomyšli problém. Jistě si najdete ten „svůj“ penzion nebo apartmán. Třeba si zvolíte hotel Zlatá Hvězda. Problém samozřejmě není najít ani to levné – ubytovna v Litomyšli se vám bude také líbit. Litomyšl byla díky své úžasné staré i nové architektuře a bohatému přitom ale stále ještě s poklidnému životu vyhlášena v roce 2012 prvními českými lázněmi ducha.

TURISTISKÉ CÍLE V OKOLÍ

Budete-li podnikat výlety do okolí, pak byste neměli vynechat české Versailles nebo Malý Schönbrunn, jak bývá označován zámek Nové Hrady nedaleko města Litomyšl, který byl vystavěn v 18. století ve stylu francouzských sídel. Zámek se řadí mezi rokokové stavby a byl umístěn do uměle vytvořeného anglického parku. Můžete si zde také prohlédnout První české muzeum cyklistiky , venkovní barokní divadélko, Galerii anglických klobouků, zámeckou kavárnu, zámeckou restauraci a labyrint - bludiště. Další krásné místo, které se může stát vaším cílem, je původně raně gotický hrad Svojanov postavený kolem roku 1265 králem Přemyslem II. Otakarem jako jedna ze strategických pevností k ochraně nové zemské cesty z Litomyšle do Brna. Hrad prošel renesanční a po požáru následně částečně i empírovou přestavbou. Nedaleko Litomyšle můžete navštívit přírodní rezervaci Toulovcovy Maštale , což je komplex pískovcových skal a borových lesů. Název je odvozen od místního obyvatele z 15. století - rytíře Vavřince Toulovce z Třemošné. Krásnou oblast si zamilují zejména obdivovatelé přírody. Užijete si zde relaxaci, můžete využít také několik turistických či cyklistických tras. Přírodní památka Nedošínský ráj se nachází 4 km od Litomyšle. Tvoří ji lužní les a najdete tu také naučnou stezku. Najdete tu i kapličku svatého Antonína Paduánského z roku 1809, zpoza jejíchž základů vyvěrá pramen a další pramen je nedaleko ve sklepení. Po takových výletech jistě uvítáte relax a odpočinek v některém z wellness hotelů.

Litomyšl je městem, kde si každý přijde na své. Někomu stačí pouhá procházka, jiný si rád zasportuje v okolní přírodě. Další si rád pochutná na výborném jídle a pití, které dostane v řadě dobrých restaurací a kaváren a u toho si rád poslechne výbornou muziku, kterou nabízí pravidelné kulturní programy. Spokojeni budete určitě i s možností výběru z bydlení – ať již zvolíte apartmán či penzion nebo to levné na ubytovně, určitě budete odjíždět s pocitem dobré volby.

Our top-rated cheap hotels in Litomyšl

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Litomyšl