Hotely, Kutná Hora (Středočeský kraj, Česká republika)

 1. 1 631 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Kutná Hora

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Kutná Hora, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Kutná Hora - největší online hotelový vyhledávač
 • Kutná Hora: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Kutná Hora

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 860 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Cestování za stříbrným pokladem a kostlivcem do Kutné Hory

Při vašich toulkách po České republice byste rozhodně neměli minout Kutnou Horu. Toto české město by se dalo vyvážit stříbrem. A to doslova! Kutná Hora byla nejen oficiálním královským městem, ale také se zde těžila stříbrná ruda. Město bohaté na architekturu a na historii výroby vína. Hlavními poklady, za kterými se cestování rozhodně vyplatí, jsou katedrály: katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci a Kostnice. Jako jedno z mála měst v Evropě se může pyšnit dvěma gotickými katedrálami. Královské horní město neboli Kutná hora bylo na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno v roce 1995. Mimo toho však návštěvníci ocení i okolní přírodu, která vybízí k řadě výletů. Okolí města nabízí řadu turistických stezek a cyklostezek. Kola si můžete půjčit například v hotelu U Kata.Tento hotel nedaleko historického centra nabízí levné ubytování i wellness centrum s pivní lázní. V restauraci hotelu U Kata si můžete pochutnat jak na českých, tak i mezinárodních specialitách. Ve městě a okolí najdete jak levné ubytovny, tak i luxusnější hotely a penziony.

KRÁLOVSKÉ STŘÍBŘENÍ KUTNÉ HORY

Centrum města se může pyšnit krásným historickým jádrem s urbanistickými prvky a gotickými památkami. Příjemné ubytování v centru seženete v hotelu U Vlašského dvora. Nachází se v kouzelné klikaté uličce s obchody se suvenýry, útulnými kavárnami a zahradními restauracemi. Městu dominuje vysoká štíhlá věž kostelu sv. Jakuba. Ve středověku Kutná Hora hrdě konkurovala hlavnímu městu, sídlu panovníka, Praze. Díky nálezu stříbrné rudy se ve městě razily pražské groše. Tehdejší poměry se někdy přirovnávají ke zlaté horečka v Americe, kam, stejně jako do Kutné Hory, migrovala řada lidí s vidinou zbohatnutí. Díky bohatství města mohl panovník a římský císař Karel IV. nechat postavit řadu významných staveb. Oslavou bohatství je i katedrála sv. Barbory. Kvůli úbytku financí však byla stavba na několik let zastavěna a dokončena byla za podpory Rakouska Uherska v 19. století. Další část města, která chátrala, byla postupně zrenovována a na začátku 90. let byla po privatizaci spousta domů navrácena původním vlastníkům. Ubytovat se můžete v nejednom z nejstarších patricijských domů - hotelu Opat.

Město se plní návštěvníky hlavně během středověkých slavností Královského stříbření Kutné Hory , které se konají jednou za rok v létě. Kutná Hora si během dvoudenních slavností připomíná příjezd a pobyt českého krále Václava IV. a královny Žofie Bavorské, jejich dvořanů a rytířů. Díky programu se vrátíte o několik set let zpátky do minulosti a zažijete pocit, jaké to tehdy muselo být. Celá ta sláva se samozřejmě neobejde bez dobré muziky, tance, dobových kostýmů i středověkého jarmarku. Pro ty nejmenší je zde připravena řada aktivit a atrakcí.

Navštívit ve městě můžete třeba i Muzeum stříbra , které se nachází v Hrádku pocházejícího z roku 1312. Má se jednat o jedno z nejstarších a nejbohatších muzeí u nás. Cílem muzea je pečovat o historicky a umělecky cenné dokumenty a památky kutnohorského regionu. Hned na náměstí zvaném Rejskovo najdete Dům u rytířů. Jeho název je odvoze od reliéfu dvou rytířů, který zdobí tento měšťanský dům. Na témže náměstí najdete i Kamennou kašnu, která má představovat němou úctu místních obyvatel k vodě. V minulosti jí totiž nebylo na zbyt a do města musel být trubkami přiveden silnější pramen. Kašna pochází z roku 1495 a za její stavbou pravděpodobně stojí Matyáš Rejsek. Nejen kašna je však kamenná. Jeden z nejproslulejších kutnohorských domů je též nazýván Kamenný. Dům pochází už z roku 1489 a to je na něm taktéž vidět. Obdivovat můžete velkolepé průčelí, trojúhelníkový štít s reliéfy zachycujícími rytířský turnaj, znak havířského cechu, pastýřské výjevy a dokonce i madonu s dítětem a Evu s Adamem pod Stromem poznání.

DO KOSTELA ZA KOSTLIVCEM

Výjimečnou stavbou v nedalekém Sedlci je klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele , který patří mezi hojně navštěvované památky. Po vypálení kláštera husity se dochovala pouze katedrála s kaplí Všech svatých. Ve 13. a 14. století patřila katedrála k jednomu z nejdůležitějších církevních míst. Během její rekonstrukce byla objevena řada pozůstatků bývalých mnichů. Klášter byl původně postaven v gotickém slohu. Při následné rekonstrukci byla část katedrály přestavena ve stylu barokní gotiky. Na této přestavbě se podílel známý český architekt a stavitel Jan Blažej Santini-Aichlem. Pro návštěvníky je v současnost zpřístupněno podkroví a vnitřní okruh čítající chrámovou pokladnici a kostelní kino. Unikátní stavbou je také kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci. Tato kostnice, jak už jméno napovídá, je vyzdobena výhradně lidskými kostmi – má jich být prý až na 40 tisíc. Tyto ostatky jsou pozůstatky obětí morových epidemií a husitských válek. Můžete zde obdivovat například lustr složený ze všech velkých kostí lidského těla nebo dekorace zhotovené z lidských lopatek. Autorem masivního lustru je český řezbář František Rint. Najdete zde dokonce jeho podpis poskládaný z kostí. Hřbitovní kaple, postavená na konci 14. století, byla upravena podle barokních návrhů architektem Santinim. Celá budova v sobě nese něco šokujícího, bizarního, za čímž můžete hledat širokou symboliku. Má nám prý připomínat pomíjivost lidského života a neustálou přítomnost smrti.

Gotická katedrála svaté Barbory v Kutné Hoře je zasvěcena stejnojmenné patronce havířů. Uvnitř katedrály najdete galerii renesančních a gotických obrazů. Na svatbě katedrály se podíleli architekti Petr Parléř, Matyáš Rejsek a Benedikt Rejt. Nenechte si zde ujít velikonoční či vánoční mši. Levné ubytování nedaleko chrámu svaté Barbory najdete v penzionu Pension Bed & Breakfast. Z penzionu si můžete udělat i výlet do nepříliš vzdáleného zámku Žleby.

LEGENDA O SVATÉM JANU NEPOMUCKÉM

Další zajímavou budovou je i kostel sv. Jana Nepomuckého. Za stavbou kostela stojí F. M. Kaňka a slavný K. I. Dientzenhofer. Stavba kostela byla financována jak městem, tak i za přispění soukromých mecenášů. Stropní malba kostela zobrazuje legendu o svatém Janu Nepomuckém. Jan Nepomucký je známý český světec a patron řemesel spojených s vodou: mlynářů, rybářů, plavců. Podle legendy bylo tělo Jana Nepomuckého shozeno z Karlova mostu do Vltavy. Některé z legend praví, že důvodem jeho smrti bylo jeho přátelství s královnou Žofií. Jan Nepomucký tehdy odmítl vyzradit její zpovědní tajemství. Mohlo se rovněž ale jednat o konflikt mezi Janem Nepomuckým jako zástupcem církevní moci a králem Václavem IV. jako zástupcem moci světské. Údajně byl světci vyříznut nejprve jazyk.

Mimo kostela sv. Jana Nepomuckého navštivte i kostel Panny Marie na hlavním náměstí. V minulosti byl prý v sousedství trh se stříbrnou rudou a vše, co spadlo na zem, se sbíralo na stavbu kostela. Kostel Panny Marie patří k nejstarším kamenným svatyním. Řada symbolů z období vrcholné gotiky byla zničena při požáru v roce 1470. Po něm byla vystavěna nová věž a zaklenuta kostelní loď. Při opravách byl vybaven i interiér, především pozdně gotickým sanktuáriem od Matyáše Rejska z r. 1504 a je mimořádně hodnotnou kazatelnou.

Our top-rated cheap hotels in Kutná Hora

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Kutná Hora