Hotely, Karlštejn (Středočeský kraj, Česká republika)

 1. 1 715 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 1 220 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 1 590 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. 2 949 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Karlštejn

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Karlštejn, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Karlštejn - největší online hotelový vyhledávač
 • Karlštejn: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Karlštejn

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

VZHŮRU NA HRAD KARLŠTEJN!

Karlštejn najdete na březích řeky Berounky v chráněné krajinné oblasti Český kras. Založení obce je spojeno se stavbou hradu Karlštejn, který dal vybudovat Karel IV. Obec Karlštejn zůstávala dlouho ve stínu hradu, přestože vznikla ve stejné době. Původní pojmenování, shodné s názvem hradu, se v 15. století změnilo v Budy, podle příbytků, v nichž žili původní obyvatelé. Od 18. století nesla obec název Budňany. Od roku 1952 se vše vrátilo k původnímu názvu Karlštejn, kdy došlo k administrativnímu spojení obcí Budňany a Poučník.

HRAD KARLŠTEJN – GOTICKÝ SKVOST

Hrad Karlštejn je skutečným gotickým skvostem, který se nachází v krásné krajině na jihozápad od Prahy a majestátně se tyčí nad hladinou řeky Berounky. V roce 1348 ho nechal vybudovat Karel IV., český král a římský císař, aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty a sbírky svatých relikvií. Od roku 1355 zde již Karel IV. pobýval a dohlížel na dostavbu hradu a jeho výzdobu. Hrad byl dokončen po 17 letech v roce 1365 a téhož roku byla vysvěcena Kaple sv. Kříže ve Velké věži. Velmi působivé je zachování původního stupňovitého uspořádání jednotlivých hradních budov. Nejníže se nachází provozní části jako je Předhradí, Studniční věž a Purkrabský palác. Následuje Císařský palác s Mariánskou věží a na nejvyšším místě se tyčí 60 m vysoká Velká věž se systémem vlastního mohutného opevnění. Určitě si nenechte ujít prohlídku hradu, uvidíte prostory Císařského paláce, pokladnici i klenotnici v Mariánské věži, proslulou kapli sv. Kříže ve Velké věži s deskovými obrazy Mistra Theodoria, vystavenou repliku Svatováclavské koruny či hradní studnu s unikátním systémem vytahování vody. Hrad je opředen mnoha pověstmi i neuvěřitelnými skutečnými příběhy a jeden z nich se stal i předlohou díla Noc na Karlštejně významného spisovatele Jaroslava Vrchlického. Pokud chcete být ubytováni přímo v podhradí a centru dění a mít exkluzivní výhled na hrad Karlštejn, pak zvolte hotel Karlštejn. Jeho součástí je mimochodem bazén také s výhledem na hrad. I zde je možné při včasné rezervaci získat ubytování poměrně levně či snad využít nějakou slevu.

MÁTE RÁDI VOSKOVÉ FIGURÍNY, BETLÉMY NEBO HODINY?

Karlštejn není rozhodně jenom hrad, najdete tu i řadu jiných zajímavostí. Pokud k nim chcete mít blízko, je vhodné zvolit dobrou výchozí pozici už při ubytování, které nabízejí různé hotely a penziony v okolí a často jde o levné varianty, které nikoho rozhodně nezruinují. Přímo v podhradí Karlštejna najdete poklidný penzion Pod Dračí skálou, odkud to budete mít jak pouhých 10 minut na hrad, ale i kousek např. do expozice voskových figurín. Muzeum Madame Tussauds však nečekejte. Jsou tu figuríny řady známých panovníků, vojevůdců, částečně i umělců, ale také kat, krysař, tesaři, zbrojnoši, střelci, hrnčíři či Bílá paní. Všichni samozřejmě v příslušném dobovém oblečení. Samozřejmě ani zde nechybí figurína zakladatele hradu a všechny jeho manželky. Najdete tu ale i Marii Terezii, Napoleona nebo Františka Josefa I. či Praotce Čecha a Švejka. Část expozice je dokonce vytvořena pomocí zadní projekce a řady zrcadel. Pokud máte rádi betlémy, tak jste na Karlštejně správně. Karlštejnské Muzeum betlémů je umístěno v podhradí, v barokní budově z 18. století, která dříve sloužila jako fara. Budova je doslova plná exponátů, najdete zde např. největší pohyblivý betlém v České republice. Je zde také možno vidět betlém, zdobený stříbrem a perletí, který zapůjčil v roce 2006 k vystavení Václav Havel, který ho dostal darem od Jásira Arafata. Pro milovníky tikajících hodinářských strojků je v Karlštejně k dispozici Karlštejnské muzeum hodin , které se pyšní 850 exponáty. Najdete tu renesanční, barokní, klasicistní i secesní budíky, zvonkohry i nejpřesnější regulátory, zkrátka hodiny všech velikostí a typů: stolní, nástěnné a podlahové, věžní stroje, budíky, skleněné zvonkohry i malinkaté dětské hodinky, které sloužily jako ozdoba pokojů pro panenky. Z některých přístrojů kukají kukačky, na jiných se nad ciferníkem procházejí loutky.

PŘÍRODNÍ SKVOSTY KARLŠTEJNSKA

Pokud pojedete z Karlštejna do obce Mořina, můžete navštívit jedinečné vápencové lomy propojené podzemními štolami z první poloviny 20. století. Velká Amerika je vápencový, asi 800 m dlouhý a 100 m hluboký zatopený lom, kde je sice průzračná voda, ale platí zde zákaz koupání. Bezpečně je možné si lom prohlédnout z vyhlídky u parkoviště nebo z pěšin vedoucích kolem Velké Ameriky. Malá Amerika je o něco menší vápencový lom, také zatopený průzračnou vodou. Oba lomy jsou spojeny podzemními štolami, pro veřejnost nepřístupnými. Oblast Ameriky si oblíbili také filmaři. Pokud máte rádi podzemní prostory, pak vyrazte do Koněpruských jeskyní. Byly objeveny v roce 1950. Tento v České republice nejdelší jeskynní systém má tři patra. Koněpruské krápníky jsou jedinečné tím, že je kromě kalcitu tvoří cenný opál a také se zde našla spousta archeologických nálezů. K nejkrásnějším místům na Karlštejnsku patří Bubovické vodopády , které jsou tvořeny až dvoumetrovými vápencovými schody pokrytými mechem a řasami. Vodopády jsou dobře přístupné po turistické značce z Karlštejna či Srbska.

CO BYSTE SI NEMĚLI NA KARLŠTEJNSKU NECHAT UJÍT?

Určitě nezapomeňte navštívit Tetín , známé poutní místo, které leží nad řekou Berounkou a dělí se na dvě části – Tetín a Kodu. O Tetínu se hovoří např. ve starých pověstech českých, kde se pojí s Tetou – dcerou Kroka. V obci můžete dnes navštívit volně přístupnou zříceninu kdysi zděného hradu, založeného Václavem II. okolo roku 1288. Z dalších pamětihodností obce se podívejte na zámek, či např. barokní kostel sv. Ludmily s varhany z roku 1771. V okolí najdete národní přírodní rezervaci Koda a také Tetínské skály. Za návštěvu rozhodně stojí malebná vesnička Svatý Jan pod Skalou uprostřed skal a lesů v srdci Českého krasu. Její dominantou je vápencová skála Křížek s krásnou vyhlídkou a pod ní mohutný raně barokní kostel narození Sv. Jana Křtitele s jedinečným skalním kostelem a jeskyní, kde žil v 9. století poustevník Ivan.

TURISTI, VODÁCI, CYKLISTI, GOLFISTÉ - VÍTEJTE

Oblast Karlštejnska je ideálním místem pro sport. Řeka Berounka láká vodáky, pro turisty je zde řada turistických tras a cyklisté zde mají k dispozici bezpočet tras cyklistických. V celém okolí je dostatek možností k ubytování, o prázdninách je ale lepší mít rezervaci předem, zejména pokud se budete chtít ubytovat v nějakém levnějším penzionu. V okolí Karlštejna se koná také řada závodů, známý je např. cyklistický závod s názvem Kolo pro život. Pro ty, kteří si neumí představit dovolenou bez golfu , nabízí Karlštejn kromě přírodních krás a samotného hradu Karlštejn také 27jamkové hřiště, které patří k těm nevýznamnějším v Česku. Členitost terénu, přírodní rokle, dvě jezera a řada pískových překážek vytvářejí velmi atraktivní prostředí, které uspokojí i nejnáročnějšího hráče. Z hlediska designu jde o jedno z nejlépe řešených českých hřišť, ale je také hráčsky obtížné. Z většiny míst hřiště je nádherný výhled na hrad Karlštejn. Chcete-li bydlet v přímé blízkosti golfového resortu a řeky Berounky, zvolte ubytování v hotelu Romantic Mlýn, který díky jedinečnému umístění v přírodě u jezu řeky Berounky je ideálním místem i pro relaxační pobyty, prázdniny či pouhé strávení víkendu. Navíc, pokud si pobyt rezervujete včas, můžete ho mít i se slevou.

Our top-rated cheap hotels in Karlštejn

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 701 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost