Hotely, Děčín (Ústecký kraj, Česká republika)

 1. 1 174 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 950 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Děčín

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Děčín, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Děčín - největší online hotelový vyhledávač
 • Děčín: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Děčín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 048 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Brána do severních Čech, vydejte se na výlet do Děčína

Toto české město se rozkládá v kotlině u řeky Labe. Děčín je důkazem, jak může město splynout s okolní přírodou. Zajímavostí určitě je, že Děčín je nejníže položeným městem republiky. Na skále nad městem se spíná Děčínský zámek, který nesmíte minout. Na procházku se můžete vydat kolem skály zvané Pastýřská stěna. Zastavit se zde můžete v místní výletní restauraci i na něco k zakousnutí. Výhled odtud bude k nezaplacení. Pokud byste se nemohli vyhlídek nabažit, tak rozhodně navštivte vyhlídkovou rozhlednu na Děčínském Sněžníku. Děti ve městě určitě ocení návštěvu místní zoologické zahrady. Ta patří mezi jedny z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás. Zábavu však hledejte v centru města. O tom, kde složit hlavu, se bát nemusíte. Levné ubytování najdete buď v ubytovně, nebo například v hostelu Česká koruna. Tento moderní hotel v centru města nabízí restauraci s terasou a kavárnou.

HISTORIE DĚČÍNA

Město Děčín najdete v údolí řeky Labe. První písemná zmínka o městě pochází ze 7. století. Tehdejší osada Děčín vznikla okolo starého labského brodu, kde vedla tehdejší obchodní stezka. Tehdejší přemyslovské hradiště bylo přestaveno na kamenný hrad. Pod zámeckou skálou, na které byl hrad, nechal Přemysl Otakar II. založit královské město Děčín. To má ve znaku stříbrného královského lva držícího v tlapách obrovskou rybu, parmu. Na začátku 14. století postihlo královské město několik ničivých povodní. Obyvatelé se tudíž přesídlili na severní stranu zámecké skály. V průběhu 16. a 17. století došlo k prudkému rozvoji města.

V 17. století došlo k obnově města a hlavně renovaci zámku a úpravě Podzámecké zahrady. Tehdejší biskup Karel Liechtenstein z Kastelkornu se zasloužil o vybudování Květné zahrady. Barokní vzhled města a zámku byl pak dokončen po požáru roku 1752. V 19. století se město stalo sídlem ústavodárného Říšského sněmu, který zasedal v místním zámku. Temné období město zažilo opět v průběhu druhé světové války, kdy došlo k deportaci Židů a zničení židovské synagogy a hřbitova. V 60. letech 20. století byl historický střed města prohlášen městskou památkovou rezervací a se zahradami byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1998.

ZA RŮŽEMI NA ZÁMEK

Významnou stavbou v Děčíně je bezesporu místní zámek. Původně dřevěné hradiště se v 19. století stalo významným střediskem kulturního i politického života. Místí šlechta rodu Thunů se činně společensky angažovala. Nejen, že se členové šlechtické rodiny znali s předními umělci, jako byl například Fryderik Chopin, ale navíc byli i spřízněni s následníkem rakousko-uherského trůnu - arcivévodou Františkem Ferdinandem d´Este. Po sarajevském atentátu, kdy byl zavražděn, byli děti F. F. d´Este vychovávány právě na Děčínském zámku. Bohužel v momentě, kdy došly finance, byli Thunové donuceni zámek prodat. Stát tu nechal vytvořit kasárnu. V té se následně vystřídala jak československá, tak německá i sovětská armáda. Město Děčín má zámek v majetku od roku 1991, kdy začala celková rekonstrukce budov zámku. Nádherný výhled se vám naskytne, pokud se vydáte do Růžové zahrady, která je součástí zámku. Tuto zahradu proslavila jedna z největších a nejkrásnějších sbírek růží v tehdejší habsburské monarchii.

KRÁSY ČESKOSASKÉHO ŠVÝCARSKA

Za panoramatickými výhledy se nemusíte rovnou vydávat do velehor anebo podnikat dobrodružné výpravy do Himalájí. Nedotčenou přírodu, skalní města, rozhledny a sít soutěsek najdete i u nás. Národní park České Švýcarsko , na nějž navazuje národní park Saské Švýcarsko, najdete u hranic s Německem. V okolí se najdou i rodinné penziony a útulné hotely i hostely nabízející levné ubytování. Hned v srdci Českosaského Švýcarska najdete nově zrekonstruovaný hotel Zlatá lípa. Okolní Tiské skály a Labské pískovce jsou ideálním místem pro horolezce. Hotel disponuje navíc i wellness centrem s krytým bazénem, soláriem, vířivkou, dvěma saunami a posilovnou. V tomto malebném koutu České republiky najdete největší přírodní skalní most v Evropě, Pravčickou bránu. Pravčická brána je největší přirozená skalní brána v Evropě. Hojně navštěvovaný je nedaleký výletní zámeček Sokolí hnízdo. Jako páni světa se budete cítit při pohledu ze skalní vyhlídky na pod vámi se rozkládající krajinu. Romantiku zažijete při plavbě na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice. Obrázek jak vystřižený z Vinnetoua a Pokladu na stříbrném jezeře. Unikátní je v těchto místech i fauna a květena. Můžete zde najít řadu vzácných rostlin, ojedinělých druhů mechů a na různých místech prameny křišťálově čisté vody. Ty vyvěrají na povrch z podzemních jeskyní, které jsou pokládány za největší podzemní zdroj vody u nás. Tato místa bývají nazývána „větrné lázně“, a to z toho důvodu, že se zde mísí proudy vzduchu až od Severního moře spolu s termickými proudy kolem stolových hor a Pravčické brány. Příroda je v těchto místech skutečně pohádková. Není tedy divu, že se v Českosaském Švýcarsku točila pohádka Pyšná princezna. Příjemné ubytování, na saské části, najdete v tradičním penzionu Gästehaus Kaiserkrone. Penzion nabízí svým hostům saunu, prostornou zimní zahradu a vydatné snídaně.

CO NEMINOUT

Pokud budete po výletech v okolí unavení, navštivte děčínský akvapark. V tomto sportovním komplexu s termálním vodou a wellness centrem načerpáte nových sil a děti se zde mohou vyřádit na třech tobogánech a dalších vodních atrakcí. Díky termální vodě je navíc možné využívat venkovních bazénů celoročně. Rodinnou dovolenou si můžete zpříjemnit i v místní zoologické zahradě. Ta se rozkládá v prostředí lesoparku a můžete zde pozorovat na 450 druhů zvířat. Zoo navíc nabízí řadu interaktivním programů pro děti jako např. Ptačí stezka. Na ní se děti i dospělí dozví vše o životě místního ptactva. Nevynechejte ale zejména unikátní expozici Rajské ostrovy. Expozice nabízí velké akvárium, které je u nás netradiční. Na čtyřech patrech budovy najdete informace a získáte obrázek o vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru. Expozice představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých. Nedaleko zoologické zahrady se můžete ubytovat v hotelu Výpřež.

Our top-rated cheap hotels in Děčín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Děčín