Hotely, Jičín (Královéhradecký kraj, Česká republika)

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Jičín

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Jičín, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Jičín - největší online hotelový vyhledávač
 • Jičín: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Jičín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

POHÁDKOVÝ JIČÍN

Město Jičín, nacházející se v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách, je proslulé nejenom jako město pohádek Václava Čtvrtka a Radka Pilaře o loupežníkovi Rumcajsovi, který bydlel ve fiktivním lese Řáholci, ale také jako bývalé sídlo frýdlantského vévody Albrechta z Valdštějna. Tento velitel císařských vojsk za třicetileté války proslul bitvou na Bílé Hoře, kdy se jeho regiment zasloužil o likvidaci vzbouřených stavů. Kromě toho se Albrecht z Valdštějna také zasloužil o zvelebení města Jičín, například barokního kostelu sv. Jakuba. Jičín se tak v současnosti může pyšnit titulem jednoho z nejkrásnějších měst v České republice.

Pro množství historických památek, od gotických až po prvorepublikové, se Jičín stal vyhledávaným kulturním místem. Toto město ležící v Jičínské pahorkatině má však co nabídnout i milovníkům turistiky, cykloturistiky a jiných sportů. Jičín, často označován také jako brána do Českého ráje a Prachovských skal, je výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Rozhodně zde nebudete mít problém sehnat ubytování. V Jičíně není nouze o příjemné a levné penziony, či hotely s wellness, ať už v centru města či jeho okolí. V okolí Jičína najdete také apartmány či ubytovny. Pokud máte rádi historické památky nebo patříte mezi milovníky aktivního vyžití, Jičín je to pravé město pro vaši dovolenou.

ZA PAMÁTKAMI DO JIČÍNA

Ve městě Jičín i jeho širokém okolí se nachází celá řada historických památek a zajímavých míst k navštívení. Hlavní dominantou města, kterou určitě nepřehlédnete, je Valdická brána. Tato 52 m strážná věž se nachází v samém centru města na Valdštejnově náměstí a původně byla součástí městského opevnění s dalšími dvěma bránami. Po vystoupání 156 schodů na vrchol věže si užijete překrásný pohled na celé město i daleké okolí. Za dobré viditelnosti se můžete pokochat pohledem na Krkonoše, Ještěd či Kozákov. Na cestě z věže se zastavte ve vnitřních prostorách a užijte si jednu z často pořádaných besed, výstav, koncertů či divadelních představení.

Přímo na Valdštejnově náměstí můžete také zhlédnout Sousoší Nejsvětější Trojice, Mariánský sloup, kašnu se sochou Amfitrité, Korunovační kašnu či Regentovský a Arnoštovský měšťanský dům, oba domy jsou památkově chráněny od roku 1958. Přímo na rohu Valdštejnova náměstí se můžete naobědvat v cenově dostupné Zámecké restauraci. Vybrat si zde můžete z bohaté nabídky jak českých, tak zahraničních pokrmů a dezertů. Nedaleko se také nachází vyhlášená mexická restaurace Casa de Piedra, která vás příjemně překvapí interiérem v pravém mexickém duchu a barevnými a zdobenými mexickými pokrmy. Po výborném obědě se vydejte do raně barokního, klasicistně upraveného Jičínského zámku , který se také nachází na Valdštejnově náměstí. V historických zámeckých interiérech si můžete prohlédnout empírový konferenční salónek Tří císařů s portréty různých panovníků, který je součástí vlastivědné a archeologické expozice. Kromě toho můžete v zámeckých prostorách navštívit proslulou galerii nebo si vyzkoušet používání třeba tkalcovského stavu či mlýnku na obilí. Celá exhibice se line v duchu poznávání historie formou hry, a tak si návštěvu Jičínského zámku určitě užijí rodiče i s jejich ratolestmi.

Nejen děti, ale i dospělí si také určitě užijí návštěvu Rumcajsovy ševcovny obývající prostory hned za Valdickou bránou v ulici Pod Koštofránkem. V Rumcajsově příbytku najdete výstavu v duchu této loupežnické pohádky, pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku i hernu pro děti. Pokud se chcete vydat po stopách historie v trochu vážnějším duchu, nevynechejte prohlídku Židovské synagogy ze 70. let 18. století. Ve vnitřních prostorách můžete spatřit nádherný svatostánek barokního původu, který původně pochází z jezuitského kostela sv. Ignáce. Také tajemný židovský hřbitov s náhrobky pocházejícími ze 17. století ve vás navodí kouzlo minulosti. Po dni plném návštěv pamětihodností můžete složit hlavu v mnohých typech ubytování – ubytovně či apartmánu, nebo např.v hotelu Jičín, který se pyšní nejen vyhlášenou restaurací, ale také pokoji s výhledem na Valdickou bránu. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, tak máte možnost ubytování v levném prázdninovém domu U Josefa nacházejícím se v nedaleké vesnici Košťálkov či levném penzionu Prezident v Soběrazi.

SPORTOVNÍ RÁJ

Milovníci sportovního vyžití si v Jičíně celoročně určitě přijdou na své. Jičín a okolí nabízí celou řadu značených cyklistických a turistických stezek. Ideální procházkou pro děti a dospělé je 15km Rumcajsova stezka, která začíná v Mladějově a odtud pokračuje kolem Prachovských skal a rybníka Kníže až do Jičína. Během cesty vás čekají mnohé záludné úkoly související s dobrodružstvím loupežníka Rumcajse. Za správné odpovědi si vysloužíte pamětní list. Také naučná stezka Plakánek patří mezi ty nejoblíbenější. Tato 10,5km trasa vás provede Českým rájem a prochází zajímavými místy bývalého kosteleckého panství, například loveckým zámečkem Humprecht či hradem Kost. Další zajímavou stezkou je trasa Po stopách války 1866, která odkazuje na jednu z největších bitev prusko-rakouské války, která se odehrála nedaleko Jičína. Naučná stezka vede kolem nejvýznamnějších památníků této bitvu, z nichž nejkrásnější je památník Ossarium se secesní budovou Ossaria. Jičín je také výchozím bodem četných cyklistických stezek, vedoucích do nitra Českého ráje či Prachovských skal. I ti, kdo nevlastní kolo, či jej nemají s sebou, se mohou vydat na cyklistický výlet. Stačí jen využít služeb jedné z mnohých půjčoven kol, například půjčovny na Valdštejnově náměstí či v penzionu Kavka. Také hotel Penzion The Cisin 200 a hotel Rieger nacházející se v centru města nabízejí kromě ubytování i možnost půjčení kol a také bowling, squash a další sportovní vyžití.

V zimních měsících si na své přijdou milovníci lyžování a běžkového lyžování. Jen asi 40 km od Jičína se rozkládá Ski-areál Benecko, který se díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku a zajišťuje tak nejenom čistý vzduch, ale také nejvíce slunečných dnů v roce. Ski-areál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Využít můžete svahy jak pro začátečníky a mírně pokročilé, tak slalomový svah, dva snowparky pro freestile lyžování a dětský skipark. Připravené jsou také běžkařské tratě a noční lyžování. Populární je také Ski-areál Petříkovice nacházející se asi 50 km od Jičína. V areálu najdete prosluněné svahy se sjezdovkami různých obtížností, lyžařskou školu a dvě osvětlené sjezdovky pro noční lyžování.

ZA HUDBOU A ZÁBAVOU

Pokud zavítáte do Jičína v měsíci červnu, určitě si nenechte ujít největší Dvořákův festival v České republice – Dvořákův Turnov a Sychrov. Festival nabízí klasický i nový pohled na tvorbu jednoho z nejslavnějších českých hudebních skladatelů Antonína Dvořáka. Kromě Dvořákovy hudby si užijete další žánry v oblasti klasické, jazzové i moderní hudby. V červnu také probíhá festival Metalový Jičín Open Air, který přivítá řadu zahraničních metalových kapel, ale i kapel z domácí scény. Na své si přijdou jak příznivci extrémnějších žánrů, tak i vyznavači melodičtější a jemnější hudby. Multikulturní festival Jičín – město pohádky , který je každoročně pořádán v září, je určený zejména pro ty nejmladší návštěvníky. Rodiny s ratolestmi se mohou těšit na tvůrčí dílny, pouliční divadélka, jarmark, velký ohňostroj a další nezapomenutelné zážitky. Pokud zatoužíte po rozmazlování v podobě wellness, pak se ubytujte v Grand hotelu Praha, který nabízí Císařské lázně a wellness pobyty. Levnější ubytování pak najdete například v ubytovnách či apartmánech.

Our top-rated cheap hotels in Jičín

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Jičín