Hotely, Litoměřice (Ústecký kraj, Česká republika)

 1. 2 050 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Litoměřice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Litoměřice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Litoměřice - největší online hotelový vyhledávač
 • Litoměřice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Litoměřice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

LITOMĚŘICE – JEDNO Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH A NEJSTARŠÍCH MĚST V ČECHÁCH VÁS JISTĚ UCHVÁTÍ

Litoměřice leží na soutoku Labe a Ohře v severních Čechách, v malebné oblasti Českého středohoří. Nacházejí se zde gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Z 256 objektů je jich dokonce 104 zapsáno na státním seznamu nemovitých kulturních památek. Litoměřice ale rozhodně nejsou jen městem historie, ale jsou známé také jako centrum vinařství. V Litoměřicích si dokonce můžete dopřát ve vinařské oblasti i ubytování, např. v penzionu s názvem Žernosecké vinařství. Litoměřice jsou město žijící kulturou a sportem, koná se zde každoročně jedna z velmi známých výstav – Zahrada Čech. Tady se slovo nuda určitě nenosí. A o to, kde přespat, si v Litoměřicích rozhodně nemusíte dělat obavy, najdete tu jak to levné jako např. hostel či ubytovnu, tak krásné hotely a penziony.

O PAMÁTKY A TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI NENÍ V LITOMĚŘICÍCH OPRAVDU NOUZE

Téměř všechny památky najdete v Litoměřicích v historickém městském jádru ohraničeném z velké části dochovaným gotickým opevněním. Čekají tu na vás krásné domy okolo náměstí, historická sklepení, kostely, muzeum, řada galerií a mnoho dalšího. Vaše cesta po památkách v Litoměřicích by mohla začít právě na Mírovém náměstí, kde mimochodem najdete také krásné hotely. Toto náměstí tvoří jádro města již od 13. století a zde jsou k vidění architektonicky cenné domy. Náměstí má nepravidelný obdélníkový půdorys a je značně rozsáhlé, jeho plocha je cca 2 ha a dokládá tak význam města ve středověku, kdy náměstí sloužilo jako hlavní tržiště. Významnou stavbou je také litoměřická radnice postavená ve stylu renesance s řadou prvků gotiky. Na střeše domu se nachází zvláštní vyhlídková terasa známá jako litoměřický kalich. Další renesanční stavbou je dům š názvem Černý orel s krásnými sgrafity. Mezi vůbec nejkrásnější české domy patří zde se nacházející dům U pěti panen. Vinařské tradice připomíná v Litoměřicích v gotickém stylu postavený hrad , kde se nachází interaktivní expozice českého vinařství. Na jižní straně centra pak najdete hradební parkány, které jsou z části osázené vinnou révou. Odtud je krásný výhled na biskupskou rezidenci s katedrálou sv. Štěpána na Dómském pahorku a na panorama Českého středohoří s hradem Hazmburkem a památnou horou Říp. Pokud jste obdivovateli kostelů, pak nezapomeňte v Litoměřicích navštívit původně gotický, dnes barokní kostel Všech svatých v rohu náměstí s renesančními stanovými střechami. U kostela dále najdete zachovanou gotickou městskou věž. V Litoměřicích je mnoho dalších kostelů, jako např. barokní kostel Zvěstování Panny Marie, kostel sv. Jakuba či kapucínský kostel svaté Ludmily nebo kostel svatého Vojtěcha. Ubytování najdete samozřejmě i v centru Litoměřic, takže k památkám to nebudete mít daleko. To levné vám nabídne v centru např. hostel U sv. Štěpána. Opravdu krásné ubytování se vším komfortem najdete např. v Appolónu. Pokud byste hledali opravdu to levné, poohlídněte se v Litoměřicích po ubytovně.

CHCETE SI UDĚLAT VÝLET V OKOLÍ LITOMĚŘIC?

Pokud jste si už užili památek a toužíte po zajímavém výletu, Litoměřice a okolí vás rozhodně nezklamou. Můžete třeba vyrazit po stopě litoměřického vinařství. Pak se vypravte na legendární vrch Radobýl, který založil litoměřické vinařské tradice. V roce 1359 ho totiž král Karel IV. věnoval litoměřickým měšťanům pro zakládání nových vinic. I dnes se tu nacházejí nejsevernější tuzemské vinice. Navíc je vrch Radobýl přírodní památkou. Na jižních svazích tu najdete zajímavé vzácné a chráněné rostliny skalní. Na vrcholu Radobýlu je vztyčen kříž; ten dnešní je již osmý v pořadí od roku 1622. Nebo raději výlet lokálkou? Pak vyzkoušejte Švestkovou dráhu, lokálku, která se proplétá malebným podhůřím Českého středohoří a spojuje Lovosice s Mostem. Pokud vás lákají rozhledny , bude se Vám líbit na Mostné hoře neboli Mostku na severním okraji Litoměřic. Tady totiž najdete dvacetimetrovou kamennou rozhlednu s výletní restaurací. Je odtud pěkný výhled na celé Polabí, vrcholky Českého středohoří a horu Říp. Víte, co je Porta Bohemica neboli Brána Čech? Tak zde ji uvidíte na vlastní oči - překrásné kaňonovité údolí Labe, které tvoří opravdu úchvatnou přírodní scenerii. Pokud budete například u kostela v Dubicích nebo na vrchu Kalvárie u Velkých Žernosek, pak se vám rovnou otevře nádherný pohled na Portu Bohemicu v celé její kráse. Co byste si určitě neměli nechat ujít, pokud jste na Litoměřicku, je asi 20 km vzdálená nejvyšší hora Středočeského středohoří – Milešovka , národní přírodní rezervace, na jejímž vrcholu je přístupná meteorologická stanice z r. 1904. A pokud byste chtěli vyrazit do zajímavého města v okolí Litoměřic, tak oblíbeným turistickým cílem je také město Úštěk , nejmenší památková rezervace v České republice, která nabízí spoustu turistických lákadel a zajímavostí. Zde najdete ubytování v hotelu s názvem Sporthotel Patriot. Ať vyrazíte z Litoměřic kterýmkoliv směrem, všude najdete zajímavé možnosti pro přespání – ať již hotel s veškerým komfortem, nebo rodinný penzion, případně levné ubytování – hostel nebo ubytovnu.

PRO DĚTI I PRO DOSPĚLÉ JE TU DOSTATEK ZÁBAVY A SPORTU

Určitě se nemusíte bát, že se v Litoměřicích budete nudit. Tady se zabaví opravdu každý. Kromě výletů je tu velký prostor pro milovníky cyklistiky, protože jsou tu k dispozici moc pěkné cyklostezky (např. Labská stezka, cyklostezka Ohře). Na své si přijdou u vodáci. Pokud máte rádi veslování a kanoistiku, pak určitě navštivte Račický kanál , který je součástí Sportovního centra Račice. Nachází se na Litoměřicku, mezi Roudnicí nad Labem a Štětím. Kanál odpovídá nejpřísnějším pravidlům Mezinárodní veslařské federace, takže se zde často konají závody na mezinárodní úrovni. Navíc zde okolo veslařského areálu vede 5 km dlouhá in-linová trasa, která potěší každého, kdo rád jezdí právě na inline bruslích. Určitě zde najdete ubytování podle vašich potřeb – od levného (ubytovna, hostel), po penzion a hotely. Krásné nabízí např. v hotelu Amber Vavřinec. V létě se můžete vydat do litoměřického plaveckého areálu na Písečném ostrově. Pokud toužíte po relaxaci, vyberete si z řady wellness aktivit. Děti, ale nejen ony, se pobaví v Muzeu čertů , které se jako jediné svého druhu ve střední Evropě nachází nedaleko Litoměřic, a to v Úštěku na Litoměřicku. Najdete ho v Pikarské věži a uvidíte tu čerty i z Mexika a Indonézie. Ve sklepení pod hradem Úštěk pak můžete zhlédnout Pekelné představení. V gotické věži bývalého litoměřického opevnění, kterou jezuité využívali jako hvězdárnu, se nalézá galerie loutek. Spatříte tu přes 250 loutek a pohádkových dekorací. Děti si mohou s některými loutkami pohrát. Na zdejším výstavišti Zahrada Čech se po celý rok koná řada výstav a akcí, stačí se jen podívat, zda v době vašeho pobytu se zrovna nebude konat něco, co by vás zajímalo. Pokud máte rádi dobré jídlo, pak si tu nenechte ujít Gastro Food Fest , kde poznáte a ochutnáte nejen místní speciality, ale i mezinárodní kuchyni, pochutnáte si na specialitách restaurací, barů a pivovarů a užijete si kulinářské show.

Our top-rated cheap hotels in Litoměřice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Litoměřice