Hotely, Chomutov (Ústecký kraj, Česká republika)

  1 734 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 684 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Chomutov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Chomutov, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Chomutov - největší online hotelový vyhledávač
 • Chomutov: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Chomutov

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  2 011 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 391 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

CHOMUTOV – MĚSTO, KDE SE NUDIT NEBUDETE

Město Chomutov leží na úpatí Krušných hor v severozápadních Čechách. Vzniklo na křižovatce starých obchodních cest spojujících Prahu s Lipskem a Cheb s Ústím nad Labem. Díky řadě historických památek i rekreačním možnostem se Chomutov stal velmi zajímavým centrem turistiky. Nemusíte si rozhodně dělat starosti s ubytováním, protože nabídka je velká. Preferujete penzion, apartmán nebo dáváte přednost něčemu levnému? Pak můžete zvolit ubytovnu. Ať bude vaše volba jakákoliv, určitě budete spokojeni.

V CHOMUTOVĚ ZA PAMÁTKAMI

V roce 1992 bylo historické centrum města vyhlášeno městskou památkovou zónou. Jádro města si zachovalo středověký půdorys a také zůstala zachovaná původní uliční síť, která je narušená pouze v prostoru Žižkova náměstí. Pokud chcete vidět opravdu zachovalé měšťanské domy s podloubím s pozdně gotickými sklípkovými klenbami, vydejte se v Chomutově na Náměstí 1. máje. Dominantou severní strany náměstí je zcela jistě městská věž, která přiléhá ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Na protější straně náměstí najdete největší historickou památku města Chomutov, a to raně gotický kostel svaté Kateřiny. U kostela se nachází historická radnice. V historickém centru, na jižní straně, je možné vidět komplex bývalého jezuitského areálu s budovami jezuitského gymnázia a koleje, kostel sv. Ignáce a objekt Špejcharu. Památkovou zónu uzavírá kostel svatého Ducha v Hálkově ulici. Lákají vás památky a historie a chcete být k nim co nejblíž? Pak zvolte ubytování právě poblíž centra Chomutova – penziony, apartmány nebo levné ubytovny. Vyzkoušet můžete např. hotel Mertin.

PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ CHOMUTOVA

V okolí Chomutova máte možnost řady výletů do přírody. Přímo na městskou zástavbu navazuje přírodní park Bezručovo údolí, který je nejdelším a nejhlubším údolím Krušných hor. Dále zde můžete navštívit přírodní park Údolí Prunéřovského potoka, kde se nacházejí zachovalé lesní porosty. Ze zříceniny hradu Hasištejn můžete na protějším svahu obdivovat rozmanité geologické útvary. Pokud vystoupáte na vrch Hradiště u Černovic, otevře se před vámi jedinečný výhled, který určitě stojí za to. Pokud chcete vidět erozivní činnosti vody, navštivte přírodní památku Střezovská rokle, kde naleznete i vzácné a chráněné druhy rostlin. Tabulová hora Úhošť nad řekou Ohře s řadou chráněných druhů rostlin a živočichů je chráněna jako národní přírodní rezervace. Najdete zde i naučnou stezku. Nejzachovalejší smíšený porost v Krušných horách se nachází v národní přírodní rezervaci Jezerka. Další chráněnou přírodní rezervaci najdete v údolní nádrži Nechranice. Pod obcí Měděnec je přírodní skalní útvar Sfingy s výhledem do Podkrušnohoří. Určitě navštivte Bezručovo údolí, nejhlubší a nejdelší údolí Krušných hor, jehož jádrem jsou přírodní rezervace Novodomské rašeliniště, dále přírodní rezervace Buky nad Kameničkou a přírodní památka Krásná Lípa. Po náročném dni uvítáte určitě ubytování v některém příjemném penzionu, apartmánu, wellness hotelu nebo, pokud dáváte přednost levnému, tak v nějaké útulné ubytovně.

REKREAČNÍ ZÓNY V CHOMUTOVĚ A OKOLÍ

Nedaleko historického centra v Chomutově najdete největší a nejstarší chomutovský park – Městský park, který vznikl na místě zvaném „Staré jezero“. V létě se zde pořádají pravidelné koncerty dechové hudby a také se zde konají tradiční Chomutovské slavnosti. Na okraji městské památkové zóny najdete park, ve kterém je zřízena mini botanická zahrada, kde můžete nejen obdivovat rostliny typické pro oblast Krušných hor, ale také relaxovat. Jedno z nejhezčích míst v historickém centru města je atrium Střediska knihovnických a kulturních služeb. V jeho příjemném prostředí se konají svatby, koncerty, taneční i jiná kulturní představení a taktéž slouží jako galerie pod širým nebem artefaktům vzniklým při místních sochařských sympoziích. V Chomutově se nachází největší zoologická zahrada v Čechách, ve které najdete 1000 zvířat ve 190 druzích. Můžete absolvovat projížďku vláčkem – Lokálkou Amálkou po areálu zooparku, nebo Safari Expresem do výběhu Eurosafari, vše s výkladem průvodce. Také se zde pořádají tzv. výlety do historie, což je projížďka vozem taženým koňmi do skanzenu Stará Ves, následuje prohlídka interiérů skanzenu s průvodcem. Pro děti je zde Dětská zoo, dětské hřiště, spousty atrakcí, Ekocentrum se vzdělávacími programy a odbornou knihovnou. V létě je bezpochyby největším lákadlem pro obyvatele i všechny návštěvníky města rekreační areál Kamencového jezera. Jedná se o jediné kamencové jezero na světě. Najdete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Písčité i travnaté pláže a upravená mola vám poskytnou pohodlí při slunění a koupání. Nenechte si ujít ani aktivní odpočinek se širokou nabídkou sportovního vyžití, jako je minigolf, obří trampolína, plážový volejbal, tenis, ping-pong, nohejbal, streetboard nebo vodní vlek na Velkém otvickém rybníku. Kamkoliv v okolí Chomutova zamíříte, najdete širokou nabídku ubytování. Apartmány, penziony nebo levněji? Vše je v Chomutově k dispozici. Možná se ubytujete např. v nedalekém hotelu Zámek Červený Hrádek, kde se vám určitě bude líbit.

SPORT SI V CHOMUTOVĚ UŽIJETE V LÉTĚ I V ZIMĚ

Město Chomutov má skvělou polohu na samotném úpatí Krušných hor, takže v zimě jsou zde výborné podmínky pro milovníky zimních sportů. Na své si zde přijdou jak běžkaři, tak ti, co dávají přednost sjezdovému lyžování. 35 kilometrů vzdálený nejvyšší vrchol Krušných hor, Klínovec , s výškou 1244 metrů, a lyžařský areál kolem Božího Daru vás rozhodně nezklamou, protože nabízejí sportovní vyžití pro všechny věkové kategorie. Navíc vás sem z Chomutova zaveze v zimě pravidelný skibus. V bezprostředním okolí Chomutova najdete také řadu menších lyžařských areálů, jako je Mezihoří, Svahová, Pyšná nebo Alšovka pod Měděncem. Milovníci cyklistiky si zde také užijí. Cyklistické trasy se v Chomutově připravují tak, aby navazovaly na hlavní trasy včetně tras do Německa. Cyklostezek zde najdete opravdu dostatek a záleží jen na vašem výběru. Můžete si zde užít také Aquasvět. Základem rekreační části areálu je bazén nepravidelného tvaru – obsahuje divokou řeku, masážní trysky, houpací bazén, skluzavku, masážní sedací lavice s bublinami, šplhací síť, vodní stěnu, masážní lehátka s bublinami, perlivý gejzír, vodní zvon, chrliče – vodopády, vodní dělo. Další vodní plochu tvoří whirlpool a dětské brouzdaliště s klouzačkou ve tvaru pirátské lodě. Nechybí ani wellness. Svůj význam pro sport a relaxaci měly dříve také Městské lázně Chomutov. Zázemí lázní ale nahradil právě nový aquapark. Wellness ale samozřejmě můžete najít i v místě, kde se ubytujete, jako např. ve Wellness Beeethoven, přímo v Chomutově.

Our top-rated cheap hotels in Chomutov

  1 370 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Chomutov