Hotely - Cheb | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 111

Hotely, Cheb (Karlovarský kraj, Česká republika)

Hotely, Cheb

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Cheb, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Cheb - největší online hotelový vyhledávač
  • Cheb: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Cheb - město, kde se historie mísí s krásou okolí

Město Cheb patří mezi jedno z nejzápadnějších měst u nás. Cheb se může pochlubit titulem Historické město roku 2014. Tento titul získalo díky svým dobře udržovaným památkám. Můžete zde obdivovat jedno z nejkrásnějších náměstí v republice a přitom si pochutnat na chodech místní kuchyně. Celý okres má co nabídnou a dovolená zde je vhodná pro celou rodinu. Na své si přijdou i sportovci. Chebskem vede přehledná síť turistických stezek a cyklostezek.

ŽIVÉ PAMÁTKY

Město se může pyšnit krásným historickým jádrem. Náměstí krále Jiřího z Poděbrad patří k těm nejkrásnějším u nás. Středem náměstí vede čára představující „časovou osu“, na které jsou zaznačené všechny důležité historické momenty města. Tento pruh vás zavede až k Bráně času. Unikátním je i tzv. Špalíček neboli komplex jedenácti historickým domů, rozdělených úzkou Kramářskou uličkou. Za povšimnutí stojí sošky moderních umělců ve výklencích domů, které zaplnily prázdná místa po štítech řemeslníků a sochách svatých. Došlo tak k unikátnímu propojení historie s moderním uměním. V těsné blízkosti historického centra najdete příjemné ubytování v hotelu Barbarossa.

Hned za náměstím můžete obdivovat Kostel sv. Mikuláše. Stavba pochází ze začátku 13. století. Kostel patří k nejstarším památkám Chebu. Zajímavým je však i Františkánský kostel. Ten byl spolu s klášterem vystavěný po roce 1247, v době, kdy se františkáni začali v okolí usazovat. Pokud zamíříte na druhou stranu náměstí, dostanete se do místního muzea. V tamním Pachelbelově domě, kde muzeum sídlí, došlo k vraždě Albrechta z Valdštejna.

Městu Cheb dominuje bezesporu místní hrad. Jedná se o románskou stavbu z poloviny dvanáctého století, která byla vystavěna na místě původního hradiště. Jeho prvním majitelem byl císař Fridrich Barbarossa. Nachází se u řeky Ohře. V areálu hradu najdete Černou věž. Nejcennější památkou zde je však ojedinělá kaple sv. Erharda a Uršuly. Českou kulturní památkou je hrad již od roku 1958. Zajímavou stavbou i je Mlýnská věž. Ta tvoří součást historického opevnění hradu. Jen pět kilometrů od hradu se můžete ubytovat v rodinném penzionu U Vlčků . Penzion provozuje i restauraci, kde si můžete pochutnat na české i mezinárodní kuchyni. Pokud překročíte řeku Ohři, dostanete se k Dřevěné věži. Z vrchu vyhlídky uvidíte město jako na dlani. Autorem věže je architekt, herec a spisovatel David Vávra.

ZA KRÁSAMI OKOLÍ

V letních měsících určitě uvítáte víkend u vody. Na Chebsku by toto neměl být problém. Známá je hlavně hráz Skalka na řece Ohři. Kvůli přemnožení sinic zde však není koupání možné. Mnohem lepší je to na vodní nádrži Jesenice. Jesenická přehrada na řece Odravě byla vybudována v roce 1957. Turisté i místní se zde mohou věnovat celé řadě vodních sportů. Levné ubytování zde najdete v řadě okolních kempů. Mimo přehrady najdete v okolí i řadu rybníků. Největší rybniční soustavu najdete na Slatinném potoku. Známý je rybník Amerika anebo Plochý. Nedaleko rybníku Amerika najdete lovný rybník Miska. Ideální pro rybáře, kteří si zde mohou chytit jak kapra, tak i štiku!

Zajímavým místem v okolí města je určitě Komorní hůrka. Jedná se o kráter s nejmladší sopkou ve střední Evropě. Ve skále můžete zahlédnout památník věnovaný Goethemu, který v tomto kraji přebýval. Ubytovat se můžete v nově postaveném hotelu, který stojí hned u této přírodní rezervace. Hotel Komorní Hůrka slouží jako skvělé místo k odpočinku a zároveň jako výchozí bod pro objevování okolí.

Z Chebu si můžete udělat výlet i do přátelského města, kterým jsou Františkovy Lázně. Jsou vzdálené od města pouze čtyři kilometry. Kouzlo tohoto malého lázeňského města je vskutku opojné. Františkovy Lázně jsou oblíbeným místem návštěv především něžného pohlaví. Léčí se zde hlavně neplodnost. Symbolem města je malá soška Františka. V tomto oblíbeném lázeňském městě určitě nebudete mít nouzi o příjemný hotel nebo penzion.

Dalším zajímavým místem v okresu Chebsko je vesnička Nový Drahov. V této vesnici pocítíte nedalekou přítomnost našeho západního souseda. Místní domy jsou typickým příkladem německé hrázděné architektury.

Při brouzdání okolím nevynechejte ani Soos, rozsáhlé rašeliniště. Jedná se o národní přírodní rezervaci , která skýtá řadu minerálních pramenů a bahenních sopek, tzv. mofety, s čistým oxidem uhličitým. Vydejte se po naučné stezce, která vede po dně vyschlého jezera. Toto jezero obsahovalo dříve slanou minerální vodu. Nebudete zde určitě zklamáni. V rozsáhlé „měsíční“ krajině žije i řada chráněných živočichů a raritou je tzv. křemelinový štít. Jedná se o nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Děti pak určitě ocení i muzeum s expozicí o přírodě Chebska a pavilon s výstavou Dějin Země.

Co byste při návštěvě Chebska neměli minout je určitě Maria Loreto neboli poutní areál, symbol celého kraje. Stojí u vesnice Starý Hrozňatov. V areálu najdete mariánskou kapli, poutní kostel, rohové kapličky a vstupní věž, která slouží jako zvonice.

NA VÝLET ZA HRANICE

Díky své poloze na západu republiky je Cheb skvělým výchozím bodem pro objevování Německa. Město je rovněž důležitým železničním uzlem. Dostat se sem po dálnici, či po vlakových kolejích tedy neni žádný problém.

Hned za hranicemi najdete vesnici Waldsassen. V tomto malém bavorském městečku se nachází rozsáhlý klášterní komplex, který určitě stojí za návštěvu. Celé okolí Waldsassenu má co nabídnout. Mimo klášter stojí za to navštívit oboru pro vysokou zvěř či se vydat po naučné stezce. V blízkosti obory najdete malý bazének, kde si můžete „šlápnout“ do vody. Jedná se o tzv. Kneippovu léčebnou metodu, která se využívá při léčbě křečových žil a migrény. Pokud chcete vyrazit raději za zábavou než za památkami, za zmínku stojí Geiselwind. Zábavní park Geiselwind se nachází nedaleko Norimberka a patří mezi ty největší v Bavorsku. Najdete zde řadu atrakcí jako je: vodní jízda, volný pád, vozíčky, horskou dráhu atd. Z Chebu se sem dostanete autem za dvě hodiny.

Stejnou vzdálenost urazíte, pojedete-li se podívat do německého města Norimberk. Ten je známý díky své neslavné historii, určitě však stojí za návštěvu. Rozhodně zde nebudete mít nouzi o ubytování. Je zde poměrně hodně hostelů, penzionů a dá se najít i příjemná ubytovna.

Zajímavým městečkem kousek za hranicemi je i Neunburg vorm Wald. Každé léto zde na 150 ochotníků inscenuje hranou podívanou o husitech, jak podnikali výpravy do německých zemí za účelem uloupení kořisti. Další netradičním zážitkem pro vás bude návštěva antického chrámu zvaného Walhalla. Nemusíte za ním do Řecka. Najdete ho u městečka Donaustaf. Uvnitř tohoto chrámu najdete na 1 234 soch umělců, vojáků a dalších významných osobností

Pokud patříte mezi milovníky Wagnera, tak nesmíte vynechat návštěvu města Bayreuth. V tomto městě se každoročně konají Wagnerovské hudební slavnosti, se vstupenkami si ale musíte pospíšit, prý se na ně čeká až deset let.

Budete-li chtít nechat bolavé nohy odpočinout a dopřát si wellness, tak zavítejte do termálního komplexu Thermenwelt. Nachází se necelou hodinku od Chebu a o víkendech zde pravděpodobně uslyšíte více češtinu než němčinu.

Hotely Cheb

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Cheb

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace