Hotely, Františkovy Lázně (Karlovarský kraj, Česká republika)

  1 583 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 583 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 586 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Františkovy Lázně

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Františkovy Lázně, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Františkovy Lázně - největší online hotelový vyhledávač
 • Františkovy Lázně: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Františkovy Lázně

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 226 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ NEJSOU JENOM LÁZNĚ

Město Františkovy Lázně je známé zejména jako centrum zdraví a relaxace, ale zcela jistě vás uchvátí i kvůli mnoha zajímavým místům, která by bylo škoda nevidět. Františkovy Lázně jsou sice nejmenším z lázeňských měst v západních Čechách, ale to jim v žádném případě neubírá na významu, ani na kráse. Pobyt zde vás určitě potěší a příjemně naladí. Útulné penziony, příjemné hotely, ale i celá řada levných možností ubytování, dodají vašemu pobytu zde ten správný rozměr.

NĚCO MÁLO Z HISTORIE

Když v roce 1793 založil rakouský císař František I. v okolí léčivých pramenů nedaleko Chebu první slatinné lázně na světě, byly na jeho počest pojmenovány nejprve jako Ves císaře Františka, později jako Lázně císaře Františka. V roce 1807 jim byl úředně přiznán název Františkovy Lázně. Z počátečních malých venkovských lázní, kde bylo možné využívat jeden pramen, několik lázeňských domů a dřevěnou kolonádu, vyrostly postupně jedny z nejnavštěvovanějších lázní v Evropě. Ruku v ruce s rozvojem lázeňství se rozvíjelo i samotné město, ve kterém byly vybudovány parky, hotely, penziony, kolonády, pavilony pramenů a mnoho dalších staveb. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací. Dnes jsou Františkovy Lázně vyhledávaným místem nejen z důvodu lázeňských pobytů, ale je zde také mnoho sportovišť, turistických tras se zajímavými místy, stovky kilometrů cyklostezek a oblíbený aquapark.

KAM NEJPRVE? PŘECE NA PROMENÁDU!

S rozvojem lázeňství došlo ve Františkových Lázních k velkému rozvoji. Františkovy Lázně se postupně staly jedním z nejkrásnějších lázeňských měst zasazeným v zeleni parků a lesoparků. Dnes ve středu historického centra Františkových Lázní najdete lázeňskou promenádu , která se jmenuje Národní třída. V horní části začíná fontánou a končí pavilonem Františkova pramene. Významnou součástí Národní třídy je Nová kolonáda s Plynovými lázněmi. Tu najdete v dolní části Národní třídy. Fasády lázeňských budov jsou laděny do bíla a žluta a s krásně udržovanými parky vytvářejí atmosféru, kterou si spolu s procházkami po kolonádě určitě zamilujete. Vyzkoušejte také zdejší kavárny, restaurace a obchůdky, které dokreslují obraz celé kolonády.

ZNÁTE SYMBOL FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ ?

Při pobytu ve Františkových Lázních se určitě zajděte podívat na sochu malého chlapce Františka, protože právě ten je symbolem Františkových Lázní. Původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům , kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky. Lázeňský fotograf pan Škarda s cílem zvýšit popularitu Františka vymyslel legendu, podle níž každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy, otěhotní. Socha Františka je tedy symbolem plodnosti. Dnes se originál této sochy nachází v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem.

ZAJÍMAVOSTI A PAMÁTKY VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

Ve Františkových Lázních najdete vedle samotných lázní řadu dalších zajímavostí, které by určitě neměly uniknout vaší pozornosti. 23 minerálních pramenů, jejichž léčivé účinky jsou známé již od 15. století, byste určitě neměli vynechat, protože tyto unikátní léčivé zdroje jsou podstatou existence Františkových Lázní. Přímo ve Františkových Lázních najdete také celou řadu dalších zajímavostí. Na okraji centrálního parku se nachází kostel Povýšení sv. Kříže , který patří mezi opravdu výjimečné kostely v celé České republice. Mezi krásné duchovní památky ve Františkových Lázních patří také Chrám sv. Petra a Pavla. Stavbu chrámu vyprojektoval architekt G. Wiedermann. Její součástí je i reliéf ruského cara Petra Velikého. Chrám se nachází v kopci na ulici Krále Jiřího v převážně secesní lázeňské zástavbě. Na malém návršíčku se jménem Na vyhlídce, na jižní straně města Františkovy Lázně, najdete Salinburg, malou rozhlednu , která svým tvarem napodobuje hradní zříceninu. Malé i velké potěší komplex vnitřních a vnějších bazénů s wellness centrem, saunami a řadou atrakcí – Aquaforum. Pokud byste chtěli bydlet poblíž samotného centra Františkových Lázní a mít tak vše takřka na dosah, vyzkoušejte ubytování např. v hotelu Melodie.

CO BYSTE NEMĚLI VYNECHAT V OKOLÍ FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ

V okolí Františkových Lázní láká k výletům několik zajímavých míst. Můžete vyrazit do Motýlího domu v Žirovicích , tropického skleníku s řadou exotických motýlů. Navštívit můžete národní přírodní rezervaci SOOS , rozlehlé rašeliniště , s jezírky, minerálními prameny, naučnou stezkou, geologickým parkem a muzeem pravěkých zvířat. Celá lokalita připomíná rozpukanou měsíční krajinu pestře zbarvenou vysráženými minerálními solemi. Součástí naučné stezky je také prohlídka a ochutnávka Císařského pramene. Ve vstupním areálu SOOSu najdete dvě samostatná muzea: tzv. Dinosauří pavilón a na něj navazuje v patře ptačí expozice s preparáty a velkoplošnými fotografiemi ptáků. Prohlédnout si můžete také malou oboru s daňky a stanici pro poraněné dravé ptáky, kde je pro veřejnost vyčleněna malá ZOO. Vynechat byste neměli ani Komorní Hůrku , která je považována za naši nejmladší činnou sopku. Na okraji Františkových Lázní vyražte po příjemné stezce do Ameriky , což je rozlehlý chovný rybník na ploše téměř 60 ha ležící ve stejnojmenném lesoparku. Dostanete se sem nejen příjemnou procházkou, ale i na kole či in-line bruslích. Celá oblast je zároveň přirozeným biotopem, kde hnízdí velké množství vzácných vodních ptáků. U rybníka najdete pláž a půjčovnu loděk. Významným výletním turistickým cílem je také hrad Ostroh (Seeberg), jehož areál je tvořen z vlastního hradu a hospodářského předhradí s hospodářskou budovou a barokní stodolou. Ubytování s výhledem na tento hrad najdete např. v hotelu Seeberg.

RELAXUJTE A ODPOČÍVEJTE

Lázeňské prostředí samo o sobě přímo vybízí k relaxaci a odpočinku. Při pobytu můžete využít jak lázeňské procedury, tak wellnes hotely či příjemné penziony. Ve většině nabídek ubytování najdete pobyty spojené s množstvím relaxačních procedur či aktivního odpočinku. Určitě si vyberete to, co vás nejvíce potěší. Pro inspiraci se podívejte třeba na hotel Spa&Kur Harvey nebo hotel Reza. Nabídka ubytování je opravdu veliká a nemusíte se obávat, že vás ceny zruinují. Najdete i velmi kvalitní levné ubytování, např. v penzionech, které naprosto vyhoví vašim představám a požadavkům.

Our top-rated cheap hotels in Františkovy Lázně

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Františkovy Lázně