Hotely, Praha (Praha, Česká republika)

  1 799 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 1. 3 028 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 485 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 1 202 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. 1 590 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 5. 1 349 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Praha

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Praha, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Praha - největší online hotelový vyhledávač
 • Praha: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Praha

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 369 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  3 909 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 1 534 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 354 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 924 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Užitečné informace o Praze a tipy, kde se ubytovat

Každý rok hledá ubytování v Praze přes 5 mil. turistů z celého světa. Levné i luxusní hotely se plní mezinárodními návštěvníky v průběhu celého roku. V historické části města se často nelze vyhnout davům a ruchu velkoměsta. Určitě nebudete litovat, vyberete-li si pro svůj pobyt v Praze ubytování v klidnější části města. Samotná historie Prahy sahá až do 9. století našeho letopočtu. Není tedy divu, že se zde nachází velká spousta historických budov a starobylých památek. Praha je ale zároveň i moderní metropolí, která poskytuje svým návštěvníkům rozsáhlou nabídku kvalitních služeb a nabízí vyžití opravdu pro každého.

Pokud hledáte ubytování za nízkou cenu, hledejte spíše hostely či apartmány. V těch lze levně přenocovat i v centru města. Praha nabízí také spoustu zařízení typu ubytovna. Bezpočet jich naleznete například ve čtvrti Anděl nedaleko centra. Ani za vyšší kategorie ubytování ale nemusíte platit nepřijatelné částky. Navíc samotné přenocování se pro vás může stát nezapomenutelným zážitkem. Co takhle zkusit například designový hotel? Vybrat si můžete třeba hotel Elephant nebo Fusion přímo v centru Prahy.

PŘÍJEZD DO MĚSTA, HROMADNÁ DOPRAVA A NEJLEPŠÍ HOTELY V PRAZE

Díky své centrální poloze v srdci Evropy je Praha velmi dobře dostupná nejen letadlem, ale také autem, autobusem či vlakem.

Nejjednodušším způsobem, jak se do českého hlavního města dostat, je vlastním autem. Často ale dochází k dopravním kolonám. Než se tedy vydáte na svůj vysněný víkend, nejprve zkontrolujte dopravní situaci, abyste se místo vytouženého odpočinku nakonec nerozčilovali v koloně na D1. Dopravním kolapsům se můžete vyhnout, pokud se do Prahy vydáte vlakem. Praha totiž disponuje dvěma mezinárodními nádražími. Prvním je Wilsonovo – hlavní nádraží Praha, které se nachází nedaleko Václavského náměstí, a tím druhým je nádraží Holešovice zajištující především spoje z Německa. Obě nádraží nabízejí mnoho obchodů a v jejich blízkosti se nachází mnoho možných ubytování.

Mezinárodní pozemní dopravu zajišťují také autobusy, přičemž nejvýznamnějším autobusovým nádražím v Praze je bezesporu Florenc. V okolí Florence se nachází spoustu příležitostí pro levné ubytování v podobě hostelů či penzionů. Pokud cestujete do Prahy z větší vzdálenosti, tak určitě oceníte možnost letecké dopravy. České hlavní město disponuje mezinárodním letištěm Václava Havla - Praha, Ruzyně, které využívá více než 40 leteckých společností. Letiště disponuje třemi terminály a nachází se asi 17 km od centra města, se kterým je spojeno městskou hromadnou dopravou. Můžete se ubytovat i v jeho bezprostřední blízkosti, například v hotelu Courtyard, který disponuje také konferenčními prostory pro obchodní jednání a wellness. I zde naleznete rozmanité obchody a možnosti ubytování v luxusních hotelích.

Nejrychlejší pohyb po městě zase umožňuje pražské metro. Kratší vzdálenosti pak můžete ve městě zdolávat díky husté síti tramvají a autobusů. Dobrou zprávou je, že pražská hromadná doprava je považována za jednu z nejlepších v Evropě. Pokud se chcete vydat na nákupy do některého z obchodních center nebo podniknout výlet po stopách pražských památek, pak nejrychlejším způsobem dopravy pro vás určitě bude metro. V Praze se nacházejí tři linie metra A, B a C, jejichž součástí je více než 50 zastávek. Přestupními stanicemi mezi jednotlivými liniemi jsou zastávky Florenc, Muzeum a Můstek . Metro je v provozu každý den od brzkých ranních hodin do půlnoci.

PAMÁTKY A PRAŽSKÉ PAMĚTIHODNOSTI

Dominantou českého hlavního města je Pražský hrad , který je oficiálně největším hradním komplexem na světě. Hrad pochází z 9. století a během své dlouhé historie byl nejen sídlem českých knížat a králů, ale také sloužil jako hlavní rezidence Svaté říše římské. O jeho historickém významu proto není pochyb. V současné době je Pražský hrad sídlem prezidenta České republiky. Jedná se o největší hradní komplex na světě. Jeho součástí je také katedrála svatého Víta, v níž jsou uloženy korunovační klenoty. Ty jsou bezpečně uchovávány v pancéřové skříňce v korunní místnosti uzamčené doslova na sedm západů. Držiteli sedmi klíčů jsou včetně prezidenta republiky nejvyšší čeští hodnostáři. Při procházce kolem Pražského hradu pak nezapomeňte navštívit pražskou Loretu. Její dominantou je hodinová věž, na jejíž vrchol byla umístěna největší zvonkohra v Evropě skládající se z 30 zvonů. Tu je možné slyšet každou celou hodinu.

Další světoznámou památkou nacházející se na území Prahy je Karlův most pocházející z přelomu 14. a 15. stol. Jedná se o 2. nejstarší most v České republice, které je navíc opředen spoustou legend. Tou nejznámější je pověst o vejcích, která se údajně přidávala do malty, aby byl most pevnější. Pokud toužíte ubytovat se přímo na Vltavě, můžete tak učinit v nejznámějším pražském botelu Admirál.

Žádná prohlídka Prahy pak nemůže být kompletní bez zastávky na Staroměstském náměstí, jehož dominantou je bezesporu Staroměstská radnice s orlojem a pomník mistra Jana Husa. Právě před orlojem se každou celou hodinu shlukují davy turistů, aby si vychutnaly krátké představení dvanácti apoštolů. Milovníci umění zase mohou navštívit překrásnou novorenesanční budovu Národního divadla a vychutnat si některé z představení vrcholových českých umělců.

Pokud do Prahy jedete za zábavou, nočním životem a nakupováním, pak rozhodně musíte navštívit Václavské náměstí. Z místních hotelů, restaurací a barů si turisté vždy vyberou vhodné místo k odpočinku i zábavě. Jeden z konců Václavského náměstí pak zdobí Socha sv. Václava, za kterou ční rozsáhlá budova národního muzea.

Praha nabízí také mnoho příležitostí pro rodiny s dětmi nebo milovníky sportu. Pokud vyrážíte do města se svými ratolestmi, určitě budete nadšeni z pobytu v hotelu Auqapalace, ve kterém se nachází největší vodní park ve střední Evropě. Milovníci golfu zase určitě ocení čtyřhvězdičkový hotel Golf, s devítijamkovým hřištěm a wellness.

Our top-rated cheap hotels in Praha

 • 1 165 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  2 306 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  1 923 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 715 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  1 708 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  1 067 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 667 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024