Hotely, Písek (Jihočeský kraj, Česká republika)

 1. 1 153 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 325 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Písek

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Písek, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Písek - největší online hotelový vyhledávač
 • Písek: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Písek

 • 1 060 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Město zlatého moku a ukrytého pokladu - Písek

Město Písek se může pochlubit nejstarším mostem u nás. Město je neodmyslitelně spojeno s pivem a rýžováním zlata. Písek se pyšní také řadou památek a kulturní život je zde vskutku rušný. Ve městě můžete obdivovat historické jádro a přitom si pochutnat na chodech místní kuchyně. Vaše dovolená by se rozhodně neměla obejít bez návštěvy písecké sladovny. Cestování do tohoto malebného a pohostinného koutu jižních Čech rozhodně stojí za to. A okolí města Písek má taktéž co nabídnout. Na své si zde přijdou i sportovci. Píseckým krajem vede přehledná síť turistických stezek a cyklostezek. O levné ubytování mít nouzi nebudete. Ve městě najdete řadu rodinných penzionů. Najde se tu i levná ubytovna či útulný apartmán.

PO KAMENNÉM MOSTĚ AŽ DO AMSTERDAMU

Největším pokladem a perlou města je kamenný most, který je dokonce starší než ten Karlův v Praze. Byl postaven jako součást Zlaté stezky. Zlatá stezka byla obchodní cesta, která spojovala české země s německým Podunajím. Přepravovalo se k nám po ní koření, víno, exotické ovoce, drahé látky, sůl. Z Čech zase putovalo zboží jako obilí, slad, med, sádlo a ryby. Stavba mostu započala na pokyn Přemysla Otakara II. v druhé polovině 13. století. Významný je hlavně proto, že samotná stavba kamenného mostu ve středověku byla dosti náročná, a to pro svoji technickou obtížnost. Stavbu mělo na starosti písecko-zvíkovské hnutí, které stojí i za stavbou dalších píseckých památek. Povodeň v 18. století však most i přilehlou věž značně poničila a dva oblouky musely být nahrazeny. V 18. století byly na most vsazeny barokní sochy. Známé je především sousoší Kalvárie. Jeho autorem je sochař Jan Hammera. Na mostě se v současnosti dočkáte bohužel pouze plastik těchto soch. Originály ukrývá expozice Prácheňského muzea v Písku. Netradiční ubytování v Písku nabízí hotel Biograf. Ten totiž sídlí v budově bývalého kina v centru města. Nedaleko hotelu najdete i wellness centrum.

Pokud sejdete z mostu na nábřeží, ocitnete se přímo v „Amsterdamu“. Tak se totiž zdejšímu nábřeží přezdívá. Atmosféru nizozemského města navozuje řada barevných domů, které se v řece zrcadlí stejně tak jako holandské domy v amsterdamských kanálech. Dále se nábřeží přezdívá též Titanik, neboť v nočním osvětlení připomíná slavný zaoceánský parník. V centru se můžete ubytovat třeba v hotelu U Zlatého býka. Nedaleko hotelu si můžete dopřát wellness a využít fitness centrum s masážním salónem.

Významnou píseckou dominantou je děkanský kostel Narození Panny Marie v Písku. Za povšimnutí stojí unikátní obraz Písecké Madony ze 14. století. Váže se k němu dokonce i příběh. Původní originál byl bohužel v roce 1975 odcizen a na jeho místě nyní naleznete pouhou kopii. K původní stavbě ze 13. století byla o hodně později přistavena kaple Jana Nepomuckého. Podívat se můžete i na věž kostela, která se pne do výšky 42 metrů. Prohlédnout si zde můžete i světnici, kde je umístěný hodinový stroj, který pohání věžní hodiny. Za zmínku stojí i čtyři nové zvony, které pocházejí z dílny Marie Tomáškové Dytrychové z roku 1991.

SLÁDKŮV SVĚT PIVA

Při návštěvě města Písek si rozhodně nemůžete nechat ujít návštěvu Sladovny. Pro návštěvníky je zde dokonce připravena prohlídka s výkladem. Během prohlídky se turisté dozvědí o příbězích spojených s továrnou a také o technologii sladovnictví. Cílem prohlídky je zasadit informace do kontextu tehdejší doby a vysvětlit tak snáze výrobu piva jako takového. Nenechte si ujít výstavu Svět piva. Můžete si zde prohlédnout celou řadu pivních etiket, a to malých i velkých pivovarů z více než 205 států. Mimo pivní etikety expozice nabízí celou řadu pivních tácků, plechovek, skla s logy pivovarů, historické láhve, pivní otvíráky a další škálu předmětů související s pivem a pivní kulturou.

Mimo pivní expozici se můžete vydat na prohlídku věnovanou rybářství či rýžování zlata v Pootaví. Více o tomto odvětví se dozvíte v Prácheňském muzeu. Milovníci technologie jistě ocení elektrárnu královského města Písku, kde si mohou prohlédnout dosud funkční technické vybavení. Nedaleko centra města najdete levné ubytování v hotelu Manhattan Penzion.

ZA POKLADEM A K PRAMENU DOBRÉ VODY

Všichni příznivci aktivní dovolené by neměli vynechat Přírodní park Písecké hory , který se rozprostírá v délce 20 kilometrů od města Písek a sahá až k údolí řeky Vltavy. Jedná se spíše o kopcovité zalesněné pásmo než o hory. Tento kout České republiky vás okouzlí krajinou a hornickou historií. Na území parku najdete jediné světové naleziště radioaktivního nerostu zvaného Písekit. O největší hoře, Mehelníku, kolují pověsti o pokladu a loupežnících. Jednomu z těch největších balvanů se dokonce přezdívá „loupežnický stůl“. Podle místních je poklad střežen duchem, skřítkem, Pimonem. Pověst o zlatě je založena na faktu, že se ve středověku v místních horách těžilo zlato a stříbro. Největší rozmach zažily doly v 15. a 16. století. Tehdy byly totiž objeveny zlatonosné křemenné žíly. Celé podzemí je tedy propojeno středověkými šachtami a štolami. Křemen se tehdy odvážel do zlatorudného mlýna na řece Otavě, kde se upravoval. Kvůli vodě a kamení jsou šachty v současnosti nepřístupné. Celá oblast Písecký hor je vhodná jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. Půjčovnu kol nabízí třeba hotel Villa Conti, který se nachází na klidném předměstí.

Nemusíte se však uchylovat pouze do hor, objevujte i okolní vodní plochy. V letních měsících oceníte návštěvu rybníka Němec, který je přirovnáván k horským jezerům. Uprostřed rybníku najdete dokonce malý ostrůvek, ke kterému vede z břehu lávka. Název rybníka vznikl podle povídání ze slova němý, neboť hladina rybníka je velmi klidná a zůstává tedy jakoby „němá“. Druhá varianta přičítá vlastnictví někomu z píseckých Němců. Osvěžit se můžete u studánky U Dobré Vody. Najdete ji v píseckých lesích, kousek od rozcestí V srdci. Pramenu se přičítají čarovné vlastnosti. Pramen nikdy nevysychá a jeho voda je prý pitná, dokonce má mít léčivé účinky.

ZA KRÁSAMI OKOLÍ

Milovníky koní jistě potěší místní Zemský hřebčinec. Byl postavený v tzv. tudorovském slohu, a to na počátku 19. a 20. století. Při prohlídce stájí se dozvíte o jeho historii. Zajímavostí je místní hvězda, hřebec Ardo. Ten totiž posloužil jako model pro jezdecký pomník sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Jeho autorem je sochař Josef Václav Myslbek. Ten na soše pracoval více než 30 let! Zajímavostí je rovněž fakt, že Zemský hřebčinec patří mezi jedny ze tří posledních státních podniků, které se zabývají chovem a šlechtěním koní. Patří rovněž mezi Národní kulturní památky České republiky.

Při poznávání okolí se vydejte i na Městský ostrov na Otavě. Nádherná vyhlídka se vám naskytne z rozhledny na Jarníku. Rozhlednu Jarník najdete na stejnojmenném vrchu, který se nachází pouze dva kilometry od Písku. Rozhledna s výškou 59,4 metrů slouží také jako vysílač. Vedou zde dvě schodiště s celkovým počtem 182 schodů. Vrch Jarník si zasloužil své pojmenování díky slunci, které nad ním při jarní rovnodennosti vychází. Další rozhlednou, která poskytuje přenádherný výhled, je Vysoký Kamýk. Věž měří 46 metrů a dohlédnete z ní na vrcholky Šumavy, Novohradských hor i Středočeské pahorkatiny.

Our top-rated cheap hotels in Písek

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Písek