Hotely, Tábor (Jihočeský kraj, Česká republika)

 1. 1 257 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 629 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Tábor

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Tábor, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Tábor - největší online hotelový vyhledávač
 • Tábor: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Tábor

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

JEŠTĚ JSTE NEBYLI V TÁBOŘE? TAK SE TAM URČITĚ VYPRAVTE

Tábor je krásné město na řece Lužnici na jihu Čech, druhé největší město v Jihočeském kraji, navíc s bohatou historií husitského hnutí. To ale rozhodně není jediné lákadlo, v Táboře najdete tolik možností, že nebudete vědět, pro co se rozhodnout dřív. A o ubytování si nemusíte dělat starosti, každý tu najde podle svých možností a potřeb apartmány či to levné v ubytovnách.

MÁTE RÁDI PAMÁTKY? V TÁBOŘE SI JICH UŽIJETE

Tábor je doslova přehlídkou pamětihodností, jeho centrum je památkovou rezervací. Historický střed města se nachází na Žižkově náměstí, kde je k vidění řada významných objektů jako např. Škochův dům, Lichvícovský dům a Ctiborův dům. Uprostřed náměstí najdete renesanční kašnu a pomník Jana Žižky z Trocnova. Z dálky je vidět gotický děkanský chrám a pozdně gotická budova radnice, kde je umístěna expozice Husitského muzea a kde se nachází také vstup do táborského podzemí. Dominantu nejstarší dochované architektonické památky v Táboře představuje z daleka viditelná věž Kotnov. K hradní věži přiléhá jediná dosud stojící městská brána, která nese název Bechyňská. Housův mlýn, který je velmi významnou součástí celé historie města, se nachází v Tismenickém údolí, pod starobylými hradbami města Tábor. Právě zde se prý konaly bohoslužby husitských radikálů, tzv. Adamitů, které nechal Jan Žižka v roce 1421 upálit v blízké klokotské faře. Dále v Táboře najdete novorenesanční budovu Střelnice. Pokud toužíte po ubytování přímo v historickém srdci Tábora, není to žádný problém, najdete zde příjemné hotely i apartmány jako např. Staroměstský penzion.

V TÁBOŘE SE BUDE LÍBIT TAKÉ DĚTEM

V Táboře najdete řadu míst a aktivit, které si děti zamilují. V prostorách třech domů, kde sídlí Muzeum čokolády a marcipánu , se o čokoládě a marcipánu dozvíte opravdu všechno. Představí vám tu historii, zpracování do forem bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Navíc mají všichni ve stálé dílně možnost sami si zkusit odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem. V kinosále můžete zhlédnout filmy o čokoládě a odborníky - cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně. Návštěvu můžete k radosti svých ratoletsí zakončit nákupem v místním obchodě, kde nabízejí originální suvenýry, pohlednice, knihy a samozřejmě bonbony, figurky, pralinky a mnoho dalšího. Některé hotely nabízejí návštěvu tohoto muzea při zakoupení ubytování jakou součást pobytu, např. v penzionu Modrá Růže. V Táboře se vaše děti zamilují do strašidelného podzemí, které se nachází ve středověkých katakombách 500 let starého domu na Žižkově náměstí. Můžete tu potkat mnoho strašidelných stvoření - např. alchymistu a jeho dílnu, bílou paní, kata, mumii a další. Vše je navíc scénicky osvětleno a ozvučeno. Pro nejmenší děti, hned vedle vchodu do Strašidelného podzemí, je k dispozici poetická expozice Skřítkov. Velcí i malí návštěvníci města Tábor mohou zavítat do Muzea Lega , které najdete v historické budově v centru Tábora, kde se nachází výstava známé stavebnice ze sbírky jedné sběratelky. Vidět tu můžete jak příběh vzniku, tak originální modely, které se stále doplňují. Sbírka obsahuje přes 1,5 milionu kostiček. Děti tu mají navíc i svůj koutek, kde si můžou hrát a nakoupit tu můžete dokonce i stavebnice, které v běžných prodejnách nejsou prodejné.

JSTE PŘÍZNIVCI SPORTU? V TÁBOŘE O SPORTOVNÍ VYŽITÍ OPRAVDU NENÍ NOUZE

Když se řekne Lužnice, srdce vodáků zaplesá. Zejména v úsecích od Tábora řeka poskytuje ideální podmínky k vodní turistice. Na březích řeky najdete řadu vodáckých základen a chatové osady. Jeden z nejzajímavějších úseků řeky začíná pod Táborem, kde vytváří úzký kaňon. Romantický ráz pak dokreslují zříceniny středověkých hradů Příběnice a Dobronice u Bechyně. Přímo v Táboře jsou pro vodáky zřízena tábořiště - Suchomelův ostrov, ležící téměř pod historickým centrem města, nebo tábořiště na Harachovce, které se nachází 3 km od Švehlova mostu v Táboře. Proti tábořišti na Suchomelově ostrově (na pravém břehu) můžete obdivovat chráněnou přírodní památku s názvem Granátová skála. Její název se odvíjí od toho, že v migmatitovém balvanu zůstaly zarostlé různě velké krystaly drahokamů, známých ve světě jako české granáty. Tábor není jen místem ideálním pro vodáky, ale honosí se také synonymem cyklisticky přívětivé město. A tento titul má jistě právem. Na Táborsku se podařilo vybudovat stovky kilometrů cyklotras , které jsou velmi dobře značené a cyklisti zde najdou vše, co potřebují. Pro ty, co se rádi nechávají po sportovním výkonu hýčkat, je v Táboře dostatečná nabídka wellness. Řada penzionů a apartmánů vítá milovníky cyklistiky, takže uskladnění kol nebo i jejich zapůjčení není žádným problém. Takto se můžete ubytovat např. v v hotelu Žižkovy Lázně.

TÁBORSKO – MÍSTO PŘÍMO STVOŘENÉ PRO PĚŠÍ TURISTIKU

Táborská krajina je krásná a pro pěší turistiku ideální, protože se díky nenáročnému terénu hodí pro všechny věkové kategorie. Turistické trasy jsou velmi dobře značené, množství turistických tras, přírodní zajímavosti a příznivé počasí vytvářejí dobré podmínky právě pro rekreační turistiku. K významným přírodním zajímavostem patří bezesporu sama řeka Lužnice, která tvoří jakousi osu Táborska. V zátočině nad řekou Lužnicí návštěvníci najdou naučnou stezku Pintovka, což je rozsáhlý lesní komplex s naučnou lesnickou přírodovědnou stezkou, najdete tu i dětské hřiště či podium, kde se pravidelně konají rockové a folkové koncerty. Určitě se vám bude líbit také v Botanické zahradě Tábor patřící ke Střední zemědělské škole. Zahrada je druhá největší v České republice, najdete tu přes 4000 rostlin. Nezapomeňte navštívit také táborskou ZOO , která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. Nebo chcete vidět nejstarší údolní nádrž ve střední Evropě? Pak zamiřte k Jordánu, vodní nádrži uprostřed města Tábor, která má plochu asi 50 ha a maximální hloubka je 14 m. K Jordánu patří také další přírodní zajímavost, 18 m vysoký Jordánský vodopád. Pokud budete po náročných výletech unaveni, užijte si v Táboře wellness. Krásný wellness hotel najdete např. v centru města - Dvořák Tábor, kde si užijete wellness v podobě pivní či mléčné koupele. Pokud toužíte po masážích, zábalech, finské sauně či soukromé vířivce, pak si rezervujte pokoj např. v Nautilus.

JEŠTĚ PÁR TIPŮ NA VÝLETY V OKOLÍ TÁBORA

Na Táborsku opravdu není o nejrůznější aktivity nouze, navíc mohou mít vždy zajímavý cíl. Stále je tu kam vyrážet a co obdivovat. Možností je opravdu hodně, stejně jako možností, kde přenocovat. Záleží opravdu jen na vás, zda hledáte levné ubytování nebo větší komfort. Pro to levné můžete využít v Táboře a v okolí Tábora např. ubytovny. Pokud hledáte větší pohodlí, jsou vám k dispozici hotely, penziony nebo apartmány. Odtud můžete vyrazit třeba do Chýnovské jeskyně, která se roku 1868 po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována původní kamenná schodiště a prohlídka jeskyně je zajímavou exkurzí do historie. Nebo můžete navštívit Čertovo Břemeno či Javorovou skálu. Čertovo břemeno je oblastí nacházející se severozápadně od Tábora, která byla pojmenována podle skalního místa opředeného několika pověstmi. Nebo máte rádi spíše techniku? Pak zde najdete opravdovou lahůdku – elektrickou dráhu Františka Křižíka, která byla první elektrifikovanou tratí v tehdejším Rakousko-Uhersku. Pokud budete na svých výletech potřebovat pěkný pokoj se službami, určitě zavítejte do některého ze zdejších, apartmánů či wellness hotelů. Pohodlné levné ubytování najdete také v ubytovnách v Táboře a jeho okolí.

Our top-rated cheap hotels in Tábor

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Tábor