Hotely, Třeboň (Jihočeský kraj, Česká republika)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Třeboň

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Třeboň, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Třeboň - největší online hotelový vyhledávač
 • Třeboň: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Třeboň

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Třeboň: kraj rybníků, kaprů a piva Regent

Navštívit krásný renesanční zámek, projít se zámeckým parkem nebo se vydat rovnou na cestu kolem „Světa“? Ve městě rybníků, Třeboni, na vás čeká nejen malebné historické centrum obehnané zbytky hradeb, ale také pozoruhodná Schwarzenberská hrobka, léčivé rašelinné lázně, vyhlášené kapří speciality i místní pivo Regent.

Poprvé se o Třeboni jako o městu zmiňují písemné prameny z druhé poloviny 13. století. V této době jej do rukou dostali slavní Rožmberkové , kteří z neznámého městečka během pár desítek let učinili významné a bohaté královské město. Netrvalo dlouho a na důkaz nabitého významu bylo město obehnáno silnými hradbami a příkopem.

V průběhu 15. a 16. století se v okolí města začaly budovat rozlehlé rybníky, díky kterým se zde mohlo rozvinout dnes již tradiční rybníkářství. Největší slávy se však Třeboň dočkala za vlády proslulých bratrů Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Byli to právě oni, kdo zdejší rybníkářství a nově také pivovarnictví dotáhli na nejvyšší úroveň.

Po Rožmbercích se město ocitlo v rukou několika různých rodů. Žádný z nich však na vývoj města neměl významný vliv. Až na rod Schwarzenbergů, kteří město vlastnili od poloviny 17. do 20. století, kdy byl hospodářský majetek rodu v rámci pozemkové reformy převeden na stát.

NA PROCHÁZKU DO MĚSTA I NA ZÁMEK

Přirozené centrum města již po staletí tvoří Masarykovo náměstí, které je obklopené zachovalými renesančními a barokními měšťanskými domy. Zvláštností je fakt, že po obou stranách náměstí stojí stejný počet domů - 13. Náměstí dominuje renesanční radnice s 31 metrů vysokou čtyřbokou věží, z níž se vám naskytne nádherný výhled na celé město a okolí.

Z roku 1544 pochází budova hotelu Bílý koníček, který patří k prvním renesančním stavbám ve městě. V současnosti se v tomto hotelu můžete také ubytovat. Také další domy na náměstí dnes fungují jako hotely pro návštěvníky nejen z Čech a Moravy. Levné hotely i penziony však najdete nejen v centru, ale také širokém okolí.

Nejdůležitější stavbou je samozřejmě zámek spojovaný zejména se jmény členů rodů Rožmberků a Schwarzenberků, kteří zde po staletí sídlili a vládli zdejšímu kraji. Budovu renesančního zámek nemůžete minout , protože je jednoduše nepřehlédnutelný. Kromě klasických historických místností si můžete prohlédnout také Alchymistickou dílnu z doby vlády císaře Rudolfa II. a unikátní psí kuchyni.

Jistě jste také slyšeli o Schwarzenberské hrobce , která se nachází právě zde v Třeboni. Tato pozoruhodná novogotická stavba s půdorysem ve tvaru pravidelného šestiúhelníku stojí nedaleko nejznámějšího třeboňského rybníku Svět. V hrobce je uloženo 26 členů této významné šlechtické rodiny a je veřejně přístupná.

CESTA KOLEM SVĚTA ZA PÁR HODIN

Kdo by nechtěl objet celý svět, a to během jediného dne? V Třeboni vám cesta kolem „Světa“ zabere dokonce jen pár hodin. Největší třeboňský rybník Svět je vyhledávaným místem pro letní rekreaci a provozování vodních sportů. Kromě plavání si zde celá rodina může zapůjčit šlapadla, pramice, zahrát si volejbal či ruské kuželky. Samozřejmostí jsou okolní stánky s občerstvením či dětská hřiště pro nejmenší.

Kolem obvodu rybníku Svět vede naučná stezka Cesta kolem světa, kterou zvládnete pěšky i na kole. Láká-li vás zejména odpočinek u vody, můžete se ubytovat kousek od hlavní pláže. Kvalitní ubytování za příjemné ceny pro celou rodinu nabízí například stejnojmenný penzion Svět či apartmány Supina.

Rybník Svět je rovněž součástí rozsáhlé tzv. Rožmberské rybniční soustavy , kterou tvoří desítky menších a větších rybníků propojených stokami. Kromě rybníku Svět je součástí Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, největší rybník Rožmberk a Rožmberská bašta.

ZA ODPOČINKEM DO LÁZNÍ, ZA KULTUROU DO DIVADLA

I když je zdejší rybniční soustava opravdu zajímavým a nevšedním zážitkem, není to zdaleka vše, co Třeboň návštěvníkům nabízí. Velmi oblíbené jsou také rašelinné lázně, které si můžete vychutnat v Bertiných lázních u historického centra či v lázních Auroras na břehu rybníku Svět.

Lázeňská péče má v Třeboni více než staletou historii a slouží nejen k odpočinku a relaxaci, ale také k léčbě pohybového aparátu. Lázně využívají přírodní zdroj tzv. slatinu, druh humolitu, který se vyznačuje jedinečnými léčivými účinky. Slatina má zejména tepelné účinky a používá si při koupelích a zábalech. Pomáhá při bolestech zad, uvolňuje svalové napětí a také hydratuje pokožku.

Wellness centrum Aurora kromě lázeňské péče zahrnuje také bazénový komplex s mírně slanou vodou, která nedráždí pokožku a sliznici jako chlór, zábavu v podobě vodních atrakcí, parní kabinu, saunu a moderní fitness. Areál rovněž nabízí ubytování v šesti apartmá De Luxe.

Nedaleko zámku se nachází divadlo J. K. Tyla, které nabízí pravidelná divadelní představení určená nejen pro milovníky “prken, která znamenají svět”. Ve stejných místech na své velké i malé návštěvníky čeká také Loutkové divadlo , založené již v roce 1924. Zejména v létě jsou jejich představení pestrá a zábavná díky tomu, že se hrají v zámeckém parku.

JE LIBO TŘEBOŇSKÉHO KAPRA ČI RYBÍ POLÉVKU?

Není žádným tajemstvím, že se Třeboň pyšní zejména rybářskými specialitami. Rybářská tradice je zde stará již několik staletí, a tak se připravte na opravdové gurmánské zážitky. Zdejší restaurace umí připravit sladkovodní ryby opravdu chutně.

Pro fanoušky rybářství jsou určené každoroční Rybářské slavnosti , na kterých ochutnáte tradiční i netradiční rybí speciality. Během tří dnů vás čeká bohatý kulturní program, cyklistický závod, soutěže pro děti a samozřejmě závody v rybolovu pro dětské i dospělé rybáře.

Nevšední “rybí” gurmánský zážitek zapijte vychlazeným pivem z třeboňského rodinného pivovaru Regent, který se může pochlubit více než 600 let starou historií. To z něj činí jeden z nejstarších pivovarů na světě. Pivo Regent ochutnáte v každé třeboňské restauraci. Toužíte-li však po originálnějším zážitku, zaskočte si do městského pivovaru osobně. Kromě toho, že si prohlédnete jeho prostory, se konečně dozvíte, jak se pravé pivo Regent vaří.

Our top-rated cheap hotels in Třeboň

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely Třeboň

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Třeboň

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace