Hotely, Telč (Vysočina, Česká republika)

 1. 2 000 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Telč

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Telč, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Telč - největší online hotelový vyhledávač
 • Telč: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Telč

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Zpátky do pohádky aneb na výlet do Telče

Toto krásné historické město najdete na Vysočině. Telč se může pochlubit působivým historickým náměstím , které je dokola obklopeno gotickými a renesančními měšťanskými domy. Kochat se zde můžete jak jejich výzdobou, tak i dobovými vývěsními štíty. Od roku 1992 je centrum města zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pod historickým náměstím najdete podzemní chodby a sklepy. Ty se nacházejí ve dvou patrech a jsou opředeny řadou legend. Místní pověst praví, že právě tudy by měla vést úniková trasa z města. Vypravit se můžete po 150 metrů dlouhé elosti jako klasické skladovací prostory a jako úkryty před nepřáteli. Zajímavá je také interaktivní expozice, ve které se dozvíte něco více o historii tohoto města.

HISTORICKÝ TELČ

Centrum města na vás přímo bude dýchat historií. Do světa legend, skřítků a historických příběhů můžete spolu s dětmi nahlédnout v Telčském domě. S dětmi zavítejte i do věže kostela sv. Ducha. Jedná se o 49 metrů vysokou románskou věž, která byla postavena v první polovině 13. století a je nejstarší dochovanou památkou města. Nejdříve sloužila jako věž městského strážného v sídle královského správce. O tom jak vůbec byla postavena, kolují pověsti – například, že věž nechali postavit templáři jako svoji strážní věž a mohli tak střežit obchodní křižovatku cest. Podle další pověsti byla věž postavena okolo opevněného dvora a sloužila místnímu královskému správci. Výšlapu po 97 schodech rozhodně litovat nebudete, naskytne se vám totiž dechberoucí pohled na město a okolí. To, že místní opravdu žijí historií je patrno i z každoročních slavností Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, které se ve městě již staly tradicí. Na místním dobovém jarmarku můžete ochutnat tradiční jídlo z Vysočiny. Tradiční jsou i kulinářské soutěže „O nejchutnější bramboračku Kateřiny z Valdštejna a sladké knedlíky Zachariáše z Hradce“. Slavnosti provází setkání Pánů z Hradce, historický průvod, šermíři, kejklíři, ukázky tradičních řemesel i vojenský tábor. Pro děti je připravena řada aktivit, jako jsou pouliční divadlo, výtvarné dílny. Oblíbenou postavou je Bílá paní rozdávající kaši nebo velký bál princů a princezen. Pokud vás bude honit mlsná, zastavte se v jedné z cukráren či restaurací na telčském náměstí. Není tu o ně nouze, stejně tak jako o ubytování. Hned v centru města najdete levné ubytování v pěkném hotelu Celerin. Hned u hotelu najdete kavárnu s cukrárnou. Hosté mohou rovněž využít zahrady s terasou.

ZPÁTKY DO POHÁDKY

Procházka po městě pro vás bude jako návrat do minulosti. Duch bohatě zdobených domů ve vás vyvolá pocit, jako kdybyste se ocitli v období renezance. Není se tedy čemu divit, že se v Telči natáčela taky řada pohádek. Místní zámek vypadá, jako kdyby skutečně vypadl z pohádky. Celkový dojem navíc umocňuje i přilehlý rybník. Dříve se jednalo o hrad postavený v období gotiky. K přestavbě gotického hradu na renezanční stavbu došlo během 16. století. O přestavbu se zasloužil Zachariáš z Hradce a děla se pod dozorem italských mistrů. Nejmajestátnějším interiérem celého zámku je Zlatý sál, který prostupuje celý trakt nověji vystavěného severního paláce. Původní stav většiny prostor nenarušili ani pozdější majitelé zámku. Unikátem zámku je Rytířský a Zlatý sál a kaple Všech svatých. Kaple Všech svatých byla postavena okolo roku 1580 a honosí se bohatou a náročnou štukovou výzdobou a figurální renesanční malbou. Hlavním lákadlem je zde mramorový náhrobek Zachariáše z Hradce a jeho manželky, Kateřiny z Valdštejna. Tito šlechtici se zasloužili o renezanční podobu města. Socha Zachariáše z Hradce stojí na nádvoří telčského zámku a prý vypadá jako avantgardní umělec Jan Zrzavý zhruba v padesáti letech. Tento malíř měl totiž město ve velké oblibě. Nedaleko zámku se můžete dokonce ubytovat - nejde sice o zrovna levné ubytování, zato však se v hotelu Wellness Hotel Harmony . budete cítit jako na zámku

A CO DÁL

Okolí Telče je jako dělané pro příznivce cyklistiky. Vysočinou křižuje řada cyklostezek. Rozhodně je v tomto kraji co poznávat. Vypravit se můžete jak do Žďárských vrchů, Železných hor, tak i do Národního parku Podyjí. Pokud se rozhodnete toulat se okolím, zabluďte na hrad Roštejn. Krásnou vyhlídku na okolní krajinu nabízí rozhledna na Oslednici. Netradičním zážitkem bude určitě návštěva včelí farmy Nosek. Dostanete zde lahodný domácí med, medovinu a další včelí produkty přímo z Vysočiny. Je možné si i farmu prohlédnout a domluvit si ochutnávku medu. Navíc si zde můžete vyzkoušet výrobu svíček ze včelího vosku a dozvědět se něco o včelaření. Pokud před včelami preferujete koně, nevynechejte návštěvu hospodářského dvora Bohuslavice, kde je možné domluvit vyjížďky na koních pro děti i dospělé.

Za návštěvu stojí i Mohutný Brázdův Mlýn, který se nachází nedaleko Telče. Ve svahu za mlýnem stojí kostel sv. Kříže z r. 1712. Zejména v letních měsících oceníte Brázdův rybník, který najdete hned nad mlýnem. Pokud byste zatoužili po ubytování ve mlýně, můžete vyzkoušet hotel Šiškův Mlýn. Ten se nachází nedaleko města Telč a byl postaven okolo roku 1477. Nad mlýnem najdete i přilehlý rybník. Kolem hotelu bylo vybudováno i 18jamkové golfové hřiště a vznikl tak Gold resort Telč. Rodinnou dovolenou si můžete zpříjemnit i v nedalekém akvaparku Dačice. Nově postavené koupaliště nabízí plavecký a rekreační bazén s divokou řekou a tří dráhovou skluzavku a wellness centrum. V areálu je možnost občerstvení a sportovního vyžití. Pokud toužíte po skutečném sportovním vyžití, ubytujte se v penzionu Sportcentum Rockhill. Tento penzion disponuje squashovými kurty i stolním tenisem. Věnovat se zde můžete i horolezectví anebo načerpat novou energii v sauně a parních lázní v penzionu. Zajděte i na jednu z lekcí powerjógy, fitboxu, tai-chi čí taekwonda.

Často kladené otázky o Telč