Hotely, Pardubice (Pardubický kraj, Česká republika)

 1. 1 826 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 1 735 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Pardubice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Pardubice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Pardubice - největší online hotelový vyhledávač
 • Pardubice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Pardubice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 404 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  2 126 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Pardubice, město vonící po perníku

Krásný renesanční zámek, dostihy, lázně a spousta zajímavých míst v okolí - vítejte v Pardubicích! Dovolená ve městě vonícím po perníku a navždy spojeném s Velkou pardubickou vás čeká ve městě ležícím v nížinách Labe, v krajině plné luk, lesů a historických kanálů připomínající velký zámecký park. Cestování po Pardubickém kraji vám nabídne rovněž široké možností. O ubytování strach rozhodně nemusíte mít, všude najdete plno příjemných a levných hotelů a penzionů.

VÍTEJTE, ZÁMECKÝ PANE

Centrum Pardubic patří do Městské památkové rezervace. V samém centru města najdete Pernštýnské náměstí. Toto náměstí je obklopeno renesančními domy a v přilehlých uličkách najdete malebné výjevy pozdní gotiky. Jako by se zde zastavil čas. Najdete zde řadu malovaných nik výklenků z počátku 16. století, obloučkových štítů z období rané renesance. Fasády většiny domů dostaly svoji podobu v období baroka a rokoka. Vaše dovolená by se neměla obejít bez prohlídky fasády domu U Jonáše z konce 18. století. Zajímavým je zde vyjevení z bible, a to kterak je prorok Jonáš uvězněn v tlamě velryby. Jedná se o jednu z nejvíce obdivovaných barokních památek ve městě. Náměstí dominuje morový sloup se sochou Panny Marie ze 17. století. V roce 1775 ho ozdobil Jan Teplý pískovcovou balustrádou se symboly světců a heraldickými výjevy. Levné ubytování v Pardubicích najdete v penzionu Zelená žába. Ten se nachází jen pět minut chůze od historického centra. Budete to mít blízko ke všem pardubickým skvostům.

Největším pokladem místních je však Zelená brána. Za ní najdete věž, která je přístupná veřejnosti a nabízí nádherný výhled na město a okolí, včetně nedalekého renesančního zámku z konce 15. a počátku 16. století. Interiér zámku obsahuje nejstarší renesanční fresky v Čechách. Postaven byl na přelomu 15. a 16. století pány z Pernštejna. V zámku sídlí i Východočeské muzeum a Východočeská galerie a slouží také jako místo konání různých společenských akcí, divadelních představení a koncertů. Nedaleko zámku se můžete ubytovat U Zlatého Anděla. Tento hotel sídlí v budově z 15. století a hosté mohou využít také místní restauraci.

MĚSTO PERNÍKU

Perník je tradiční sladkost připravovaná z mouky, medu a různého druhu koření. Perník má v Pardubicích historii již od 16. století. Tehdy, v roce 1759, jeho výrobu schválila Marie Terezie. V následujících letech se výroba perníku stala skoro uměním. Během dvacátého století řemeslnou výrobu podpořil průmyslový rozmach. Samotná historie pečení perníku však sahá mnohem dále. Původně byl totiž již připravován ve starém Egyptě, kde byl určený pro stoly faraonů. Pochutnávali si na něm prý i učenci v Římě. Do Evropy se tato pochoutka dostala ve 13. století a mluvilo se tehdy o sladkém řemesle nebo umění. Známá byla i varianta opepřeného perníku neboli peprníku , který má svoji tradici v klášterech. To mohl být prý i důvod proč se perníku začalo říkat perník neboli odvozenina od pepře. V roce 1524 byl založen v Praze perníkářský cech, který dohlížel na dodržování tradic. Problémem bylo tehdy totiž cizokrajné koření, které nebylo lehce k mání, a tak byl mnohdy perník považován za luxusní zboží. Pečení tradičních perníčků v období vánočních svátků je u nás již zažitou tradicí. Pardubický perník je však výjimečný svým charakteristickým zdobením. Dnes existuje na sto dvacet druhů perníkových dezertů v mnoha příchutích, oříškový, kokosový, nugátový atd. Perníky se též klasicky vykrajují do všemožných tvarů, známá je hlavně perníková chaloupka. A co byste řekli na ubytování přímo v perníkové chaloupce? Perníkovou chaloupku, dříve Lovecký zámeček, najdete nedaleko Pardubic. Bohužel se nejedná o hotel, ale o Muzeum perníku. Pardubice se navíc mohou pochlubit ochrannou známkou pro Pardubický perník. Výrobci je dovoleno ji užívat jen na území tohoto města.

VELKÁ PARDUBICKÁ

Pardubice jsou především známé pro okolní hřebčíny a pro jeden z největších dostihových závodů u nás, Velkou pardubickou. První závod se běžel už v roce 1874. Od té doby se koná každou druhou říjnovou neděli a patří mezi nejtěžší závody v kontinentální Evropě. Trať má na 31 překážek a je skoro sedm kilometrů dlouhá. Hlavním a posledním závodem je Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Hrdinou pardubických závodů je legendární kůň Železník, který Velkou pardubickou vyhrál čtyřikrát po sobě. Jeho jezdec je bezesporu místní legendou a třídou ve své kategorii. Žokej Josef Váňa starší je nejen dostihovým jezdcem, ale i chovatelem a trenérem. Svými osmi vítězstvími a dalšími úspěchy se řadí mezi hvězdy jezdectví u nás. Svoji kariéru zakončil šestým vítězstvím ve Velké pardubické v šestapadesáti letech, kdy vyhrál s hnědákem Tiumenem.

Základy těmto dostihům položila tradice honů, na které se šlechta oblečena do barevných šatů vydávala lovit vysokou zvěř společně se smečkou psů. Při honu na zvěř museli její účastníci překonávat i přírodní překážky. Tato tradice, zprvu vyšší třídy, získala postupem času na oblíbenosti. Díky pardubické krajině, která připomíná anglický park, se začaly závody konat právě zde. První závodní dráha zde byla vybudována v roce 1856.

Dostihové závodiště Pardubice si můžete projít, a to společně s průvodcem. Během výkladu se dozvíte příběhy dalších slavných koní a podíváte se na všechny záludné překážky. Navštívit závodiště samozřejmě můžete i v době dostihů, lístek si však kupte již dopředu.

CÍSAŘSKÝ DVORNÍ HŘEBČÍN

Celoroční zábavu a hry u vody můžete vy a celá vaše rodina zažít v Aquacentru Pardubice. Vodní park disponuje několika vnitřními a venkovními bazény, několika vodními atrakcemi a wellness centrem. Výpravy do okolí se rovněž vyplatí. Určitě navštivte Kunětickou horu. Místní hrad pochází z poloviny 14. století. Přestaven byl členy rodu Perštejnů na mohutný dvouvěžový hrad. Na úpatí hory naleznete moderní apartmány a hotel Golf Resort Kunětická Hora .

Milovníci koní, zpozorněte! Kladrubský hřebčín byl vyhlášen Národní kulturní památkou a je proslulý chovem bílých starokladrubských koní. Založen byl císařem Maxmiliánem II. v roce 1563. Hřebčín byl posléze povýšen na císařský dvorní hřebčín. V okolí se nachází zámek, který si tu nechal císař postavit. Součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem je i hřebčín Slatiňany. Zda se naopak chovají již 65 let černí starokladrubští koně a návštěvu si musíte dopředu domluvit. Tento zámecký hřebčín byl založen v roce 1989 a původně to byly stáje určené pro dostihové koně. Udělejte si během cestování čas a navštivte místní Hippologické muzeum. Mimo hřebčín zde můžete navštívit i místní zámek. Ten je považován za národní kulturní památku.

Our top-rated cheap hotels in Pardubice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost