Hotely, Velké Losiny (Olomoucký kraj, Česká republika)

 1. 975 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 2 162 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Velké Losiny

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Velké Losiny, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Velké Losiny - největší online hotelový vyhledávač
 • Velké Losiny: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Velké Losiny

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

VELKÉ LOSINY – OBJEVTE KRÁSNÉ MÍSTO PLNÉ ZAJÍMAVOSTÍ

Velké Losiny, jedna z nejstarších obcí šumperského okresu, se nachází severně od města Šumperka v údolí řeky Desné. Jsou známé nejen díky bohaté a zajímavé historii, ale i díky staleté lázeňské historii a řadě kulturních památek. Velké Losiny se staly jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Při vaší návštěvě této obce byste neměli vynechat prohlídku tří nejvýznamnějších objektů - zámku, papírny a lázní. Zároveň zde ale můžete relaxovat v krásném lázeňské prostředí či využít možností řady volnočasových aktivit. Pokud jde o ubytování, nabídka je veliká – od levného – ubytoven a hostelů, přes apartmány, až po luxusní wellness hotely. Přímo v centru města se můžete ubytovat např. v penzionu Horinka Velké Losiny.

KRÁSNÝ ZÁMEK NEBO TEMNÁ HISTORIE?

Renesanční zámek Velké Losiny je známý zejména díky trojpodlažním arkádám trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku a jako místo proslulé čarodějnickými procesy. Zámek dal zbudovat na místě tvrze Jan ml. ze Žerotína. Rod Žerotínů byl spjatý s Velkými Losinami po dlouhých tři sta let. Určitě vás uchvátí zejména unikátní rytířský sál. Dominantou zámku je osmiboká šestipodlažní věž se zámeckými hodinami. Celý zámecký komplex byl během času často stavebně upravován až do současné známé podoby. Expozice nabízí možnost prohlédnout si původní renesanční a raně barokní interiéry, pozdně barokní kapli i nejmladší empírové přístavby. V interiérech se nachází mobiliář vlastníků panství - rodu Žerotínů a Liechtensteinů, ale je zde možné najít i další předměty z jiných zámků. Zámek Velké Losiny je známý také procesy s čarodějnicemi v 17. století. V jeho prostorách se z části natáčel film Kladivo na čarodějnice, zachycující příběhy lidí falešně nařčených ze spolčení s ďáblem. Druhým významným objektem je zdejší papírna , kterou byste určitě měli navštívit. V přilehlém zámeckém parku můžete nejen odpočívat, ale je zde zřízena i naučná stezka s názvem Poznáváme stromy. Návštěvníci se dozvědí mnoho zajímavostí o běžných i nevšedních dřevinách. Ubytovat se můžete např. v hotelu Žerotín nebo v penzionu Vaněk.

VÍTE, JAK SE VYRÁBÍ PAPÍR? PODÍVEJTE SE NA TO VE VELKÝCH LOSINÁCH

Pokud navštívíte Velké Losiny, neměli byste vynechat zdejší papírnu. Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů a je jednou z posledních evropských ručních výroben papíru a jediná svého druhu v České republice. Papír se zde vyrábí stále tradičním postupem z bavlny a lnu. Základní prohlídkový okruh pro návštěvníky je veden nejatraktivnějšími částmi manufaktury a součástí prohlídky je i možnost vidět celý výrobní proces včetně možnosti navštívit původní stěžejních pracoviště starobylého provozu výroby ručního papíru. Muzejní expozice věnované dějinám manufakturní a počátkům strojní průmyslové výroby papíru jsou situovány v hlavních historických objektech. Unikátní areál významné technické památky dokumentuje více než čtyřsetletou kontinuitu tradiční ruční papírenské výroby a byl prohlášen národní kulturní památkou. Pokud sem vyrazíte s dětmi, určitě je zaujme možnost zhotovit vlastní list papíru nebo se zúčastnit tvůrčí dílny. V současnosti patří tato ruční papírna k nejstarším dosud provozovaným ručním papírnám v Evropě, která pracuje na komerční bázi. Její výrobky se prodávají nejen na tuzemském trhu, ale také se vyváží do celého světa, kde jsou právem obdivovány. Určitě v blízkosti najdete ubytování podle vašich představ – levné v hostelech či ubytovnách nebo to v penzionu či apartmánu. Při včasném nákupu budete mile překvapeni, že můžete získat slevu.

VE VELKÝCH LOSINÁCH NEVYNECHEJTE NÁVŠTĚVU TERMÁLNÍCH LÁZNÍ

Třetím nejvýznamnějším objektem Velkých Losin jsou místní lázně , o jejichž léčivých pramenech je již zmínka z roku 1562. Pokud byste ve Velkých Losinách nenavštívili termální lázně, udělali byste velkou chybu. Patří totiž mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Místní sirné studené a termální prameny jsou již od 16. století využívány k léčebným účelům. Lázně jsou památkově chráněné. Návštěvníci a hosté lázní si zde užívají zejména jedinečných léčebných účinků místních termálních, sirných, minerálních vod 36,8°C teplých. Lázně jsou samozřejmě atraktivní také pro svou polohu, příznivé klimatické podmínky a příjemné prostředí. Tím se zde spojuje to nejlepší, co nabízejí velké lázně, s krásami okolní přírody. Ubytování v těsné blízkosti lázní je k dispozici. Krásné lázeňské i wellness hotely a penziony vám nabídnou své služby. Najdete tu kvalitní bydlení s výhledem na lázeňský park např. v apartmánech Velké Losiny. Velké Losiny jsou skutečně ideálním místem pro vaši dovolenou. Navíc zde byl otevřen Therme park , ve kterém můžete vyzkoušet devět termálních bazénů – pět vnitřních a čtyři vnější - naplněných pouze termální léčivou vodou, vodní atrakce, tři typy saun, masáže, cvičení v bazénu. Tady si dovolenou užije celá vaše rodina. Jde o unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice.

NEUMÍTE SI PŘEDSTAVIT DOVOLENOU BEZ SPORTU? VELKÉ LOSINY VÁM MAJÍ CO NABÍDNOUT V LÉTĚ I V ZIMĚ

Areál zdraví Velké Losiny se nachází na prostranství u velkolosinského zámku. Komplex je využíván pro sportovní a kulturní aktivity. Ve víceúčelové hale si můžete zahrát tenis, volejbal, nohejbal a badminton. Najdete tu také volnočasový areál s rybníčkem, prolézačkami pro děti a s venkovními cvičebními prvky pro dospělé. Pro milovníky cyklistiky je zde vybudována čarodějnická cyklostezka, což je tematická naučná cyklotrasa , která vede po místech spjatých s čarodějnickými procesy, které se na Jesenicku a Šumpersku odehrávaly v 17. století. Jinak samozřejmě nejvyšší moravské hory nabízejí velké množství cyklotras a každý si může vybrat podle svých schopností a dovedností. Na své si zde přijdou i bikeři, a to při sjíždění Rychlebských stezek v blízkosti Černé Vody. Na kole i pěšky můžete vyrazit po některé z naučných stezek, jako jsou např. Mineralogická naučná stezka Sobotín - Maršíkov nebo naučná stezka Petrovské studánky, kde si můžete vychutnat opravdu nádherné výhledy do okolních hor. Určitě není bez zajímavosti, že ve Velkých Losinách najdete i dva okruhy pro vozíčkáře, méně náročný Špýcharský okruh a okruh pro náročné, případně vozíčkáře s doprovodem - Ludvíkovský okruh. Po sportu určitě přijde vhod relaxace ve wellness, např. ve wellness hotelu Diana. Najdete tu ale samozřejmě různé možnosti ubytování podle vašich přání a potřeb – od levného po to v penzionech a apartmánech. Uvidíte, že dovolená zde nebude mít chybu.

V zimním období lákají Jeseníky vyznavače sjezdového lyžování i běžkaře. Je zde mnoho možností k využití moderních lyžařských středisek vybavených lanovými sedačkami, umělým zasněžováním sjezdových tratí, půjčovnami lyžařského i snowboardového vybavení. V okolí Velkých Losin najdete několik lyžařských areálů – Kouty, Kareš, Přemyslov, Červenohorské sedlo a je zde samozřejmě mnoho možností, kde přenocovat. Najdete tu jak levné ubytování (ubytovny, hostely), tak komfortní wellness hotely a apartmány. Určitě zde najedete i možnost přespání se slevou.

Velké Losiny vás zaručeně nezklamou, protože je zde opravdu co vidět a prožít. Ubytování ve všech možných typech (ubytovny, hostely) jsou na návštěvníky připraveny a poskytnou jim veškerý komfort. Pokud si objednáte navíc pobyt včas, sleva bude určitě zajímavá.

Our top-rated cheap hotels in Velké Losiny

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost