Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Trutnov (Královéhradecký kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Trutnov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Trutnov, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Trutnov - největší online hotelový vyhledávač
  • Trutnov: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Pohádkový Trutnov

Město v údolí řeky Úpy Trutnov je jediné v České republice, kde je hlavní náměstí pojmenováno po vládci hor – Krakonošovi, který zde má dokonce velkou kašnu s vlastní podobiznou a poskakujícími trpaslíky. Na postavy, sochy či různá vyobrazení Krakonoše můžete narazit i na dalších místech v tomto malebném městečku a blízkém okolí. Trutnov je také známý jako místo hudebních letních festivalů pořádaných pod širým nebem. K prohlídce zvou rozmanitá muzea a také unikátní dračí galerie spojená s pověstí o trutnovské sani a Dračí uličce. Trutnov je také jedním z výchozích bodů pro turistiku a cykloturistiku v tomto kraji. Perfektně upravené lyžařské a běžkařské trasy zase určitě ocení vyznavači zimních aktivit. Dovolenou si tak užijí jak sportovci, tak milovníci kultury a zábavy.

VÝLET DO HISTORIE

Jádrem současného města Trutnov je vnitřní oválný útvar Vnitřního Města původně ohraničený městskými hradbami, který byl prohlášen roku 1990 za městskou památkovou zónu. Určitě zde věnujte čas návštěvě kostela a radnice a porozhlédněte se kolem zachovalých měšťanských domků. Jen pár minut pěší chůze od kostela je umístěno Muzeum Podkrkonoší v Trutnově. Toto muzeum sídlí v budově někdejšího trutnovského hradu, jehož vznik se podle dochovaných dokumentů datuje do doby vzniku města Trutnov, tedy kolem roku 1250. Muzeum Podkrkonoší představuje ojedinělé výstavy i dlouhodobé expozice. Těšit se můžete na tematické sály expozic v duchu Hradů Trutnovska, Zámků Trutnovska a Venkovských usedlostí Trutnovska.

Za návštěvu také stojí ojedinělé Tkalcovské muzeum, které je zaměřeno na tradiční krkonošské řemeslo tkalcovství. Během prohlídky s průvodcem se nejen seznámíte s přípravou lnu a vlny, tkaním a předením, ale i běžným životem v domácnosti tkalců. Během prohlídky si dokonce můžete vyzkoušet zpracování lnu a vlny, výrobu mýdel, papíru, svící a malbu na textil a sklo. Jestli chcete zakusit magickou atmosféru dávných bájí, potom se vydejte do Galerie draka Trutnov. Tato unikátní galerie zasvěcená tvorovi z pověstí o založení Trutnova se nachází ve sklepních prostorách budovy Základní umělecké školy v Trutnově. Návštěvník tu najde netradiční vyobrazení draka a užije si hranou pověst o zabití tohoto krvelačného tvora prostřednictvím mechanického divadla. Po nabitém dni stráveném v muzeích si určitě nenechte ujít hrnek kávy či čaje v Kafírně Trutnov nacházející se v malebném historickém vnitřním centrum Trutnova. Čas strávený v kavárně si můžete zpříjemnit četbou knih i denního tisku, deskovými hrami, prohlídkou výstav místních umělců či poslechem gramofonových desek. Večer můžete složit hlavu v hotelu Adam situovaném přímo v centru města. Méně nároční cestovatelé uvítají levnější ubytování v penzionu Pohoda umístěném také nedaleko Vnitřního Města Trutnova.

NA VLNĚ HUDBY A ZÁBAVY

Kdo nezažil jeden z mnohých hudebních festivalů v Trutnově, neuvěří, o co přichází. Trutnov Open Air, přezdívaný také jako Český Woodstock, je nejstarší český festival svého typu. První ročník, pořádaný již v roce 1987, byl rozehnán komunistickou bezpečnostní složkou. Od roku 1990 se však festival úspěšně každoročně v Trutnově pořádá. Tato akce je vyhlášená obrovským hudebním záběrem a dalšími mimohudebními přesahy, zejména do oblasti politiky, náboženství či ekologie. Těšit se můžete na neobvyklou dramaturgii, neotřelou atmosféru a hosty z kulturního i společenského života. Jedním z pravidelných návštěvníků této události byl i dramatik a pozdější český prezident Václav Havel, který byl dokonce roku 2007 jmenován náčelníkem festivalu. Pokud budete v Trutnově v měsíci srpnu, tak si tuto jedinečnou hudební událost nemůžete nechat ujít. V teplejších měsících se dále můžete těšit na nejrůznější umělecké festivaly pod širým nebem přímo v centru Trutnova, které propojují tvorbu profesionálních umělců s kreativními nadšenci.

TURISTICKÝ A CYKLISTICKÝ RÁJ

Okolí Trutnova je protkáno hustou sítí kvalitně značených turistických tras, které zájemce provedou po čarokrásných pozoruhodných místech Krkonošské přírody. Na své si přijdou jak začátečníci, tak ti, kteří se chtějí při výšlapu pořádně zapotit. Náročnější milovníci turistiky se mohou vydat přes Poříčí, Čižkovy kameny, Bohuslavice nad Úpou do Starého Rokytníku a odtud zpět do Trutnova. Také trasa přes Nové Dvory, Bučinu, Rýchory a Bystřici patří mezi ty nejoblíbenější. Rodiny s dětmi pak mohou zvolit volnější stezku přes Janskou Horu, Jánské Lázně a Bystřici zpět do Trutnova. Pokud se chcete nejen projít neposkvrněnou přírodu, ale také se něco dozvědět, vydejte se naučnou stezkou Po stopách války 1866 vedoucí přes Janskou kapli, Šibeník a zpět na Trutnovské náměstí. Pokud vás klasická pěší chůze nebaví, můžete vyzkoušet fenomén dnešní doby, chůzi s holemi neboli nordic walking. Pokud nechcete investovat do vlastního vybavení, využijte služeb půjčovny sportovního vybavení přímo v centru Trutnova.

Trutnov je také díky své poloze v krkonošském podhůří populárním startovním bodem pro cyklistické výlety. Kopečky v okolí tohoto města dokáží prověřit nejednoho zkušeného cyklistu. Oblíbeným cílem pro cyklisty je Rýchovský prales, který se nachází 20 km od Trutnova. Občerstvit se můžete na Rýchovské boudě a zpáteční cestu si prodloužit přes Horní Maršov. Vyjet můžete také na rozhlednu na vrcholu Jestřebích hor Žaltman, odkud se potěšíte pohledem nejen na Orlické hory a Krkonoše, ale za hranice do Polska. Pro méně zkušené cyklisty je vhodná nenáročná trasa přes Horní Staré Město, Pekelný vrch a Vlčice zpět do Trutnova. Pokud si užíváte adrenalinové šimrání v bříšku, proč se nevydat do Trutnovského bikeparku, který je sestavený z desítek překážek různé náročnosti. Po celém dni stráveném sportem si dopřejte výborné jídlo ve vyhlášené Restauraci na Vidličce či Restauraci Národní Dům a uložte se v hotelu Krakonoš či hotelu Davídek .

RÁJ LYŽAŘŮ A BĚŽKAŘŮ

Milovníci lyžování mají k výběru hned několik lyžařských areálů v okolí Trutnova. Ski Areál Petříkovice se nachází jen 8 km do Trutnova a jeho sjezdovky jsou vhodné jak pro začínající, tak zdatné lyžaře a snowboardisty. Ti, kteří nemají sjíždění kopců za celý den dost nebo kteří si chtějí zasportovat po práci, mohou využít dvě osvětlené sjezdovky. V areálu je také umístěna lyžařská škola, která má pro vás připravený kompletní program výuky sjezdového i běžkového lyžování. Areál Černá hora – Jánské Lázně je vzdálený 15 km od Trutnova a patří mezi jeden z nejoblíbenějších v České republice. Těšit se můžete na s délkou 1,6 km nejdelší osvětlenou sjezdovkou na území České republiky a 3,5 km dlouhou Černohorskou sáňkařskou cestu. Saně je možné vypůjčit v půjčovně ETC Sport a pak už jen stačí vyjet kabinkovou lanovkou Černohorský Expres na Černou horu, nasednout na sáňky a užít si nezapomenutelnou jízdu dolů. Rodiny s dětmi také určitě ocení lyžařský park Snowboard Academy Park vybavený pojezdovým pásem, kotvičkovým vlekem, spoustou figurek a malým slalomem. Vyznavači běžkového lyžování určitě ocení Trutnovský lesopark s více než 12 km upravených tras. Tyto stezky vedou příjemným prostředím neposkvrněné přírody a navíc jsou vybaveny informačními tabulemi s historickými údaji o Trutnovském okolí.

Hotely Trutnov

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Trutnov

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace