Hotely, Dvůr Králové nad Labem (Královéhradecký kraj, Česká republika)

 1. 2 417 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 708 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Dvůr Králové nad Labem

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Dvůr Králové nad Labem, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Dvůr Králové nad Labem - největší online hotelový vyhledávač
 • Dvůr Králové nad Labem: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Dvůr Králové nad Labem

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

DVŮR KRÁLOVÉ – MĚSTO, KDE NAJDETE NEJEN AFRICKÉ SAFARI

Dvůr Králové nad Labem se nachází v malebném údolí horního toku řeky Labe v okrese Trutnov v královéhradeckém kraji, v sousedství Krkonoš. Je to malebné městečko, jehož historická část je městskou památkovou zónou. Ve městě se nachází známá zoologická zahrada s africkým safari. V blízkém okolí Dvora Králové je velké množství turisticky i historicky zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete strávit zde dovolenou, nebudete určitě litovat. Také pokud jde o ubytování, nemusíte si dělat starosti, ve Dvoře Králové najdete bohatou nabídku, ať jde o levné varianty jako je třeba ubytovna, nebo komfortnější penzion či apartmán.

ABSOLVUJTE PAMÁTKOVÝ OKRUH

S prohlídkou města byste měli začít na náměstí T. G. Masaryka. Zde najdete renesanční budovu Staré radnice. Další dominantou náměstí je budova České spořitelny, která je vystavěna v secesním stylu. Za povšimnutí stojí i dům č.p. 85, který je postaven s podloubím na čtyřech pilířích, zdobených lvími maskami a sochou sv. Jana Nepomuckého ve štítu. Uprostřed náměstí stojí Mariánské sousoší, které má podobu bohatě zdobené rokokové pyramidy. Na náměstí dále najdete kašnu z roku 1857 se sochou Záboje, což je jedna z postav z Rukopisu královédvorského. Z náměstí je možné se vydat Švehlovou ulicí a dojít k pomníku ve tvaru Davidovy hvězdy, který stojí na místě bývalé synagogy. Navštivte také náměstí Václava Hanky , jehož střed zdobí fontána nazvaná “Rukopisy”. Dominantou je zde Hankův dům, novorenesanční budova z roku 1874. Město Dvůr Králové bylo opevněno již koncem 13. století a přístup do města byl přes 4 brány. Z nich se zachovala část Horní a část Šindelářské brány. Z věží se dochovala pouze Šindelářská věž. Ve městě dále najdete gotický kostel sv. Jana Křtitele. Jeho součástí je kobka kostelní věže, kde Václav Hanka objevil Rukopis královedvorský, nejstarší česky psaný text ze 13. století. Severně od kostela, uprostřed náměstí Republiky, se nachází Odpustkové oratorium – sousoší sv. Jana Nepomuckého. Kousek od kostela pak můžete navštívit budovu městského muzea – Kohoutův Dvůr. Pokud hledáte levné a příjemné ubytování, zkuste místní penziony v okolí, např. nedaleko od centra se můžete ubytovat v penzionu Za vodou.

AFRICKÉ SAFARI PO ČESKU

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové patří k nejvýznamnějším chovatelům afrických zvířat na světě. Různorodý terén v podhůří Krkonoš dotváří v ZOO atmosféru divoké přírody. Najdete tu dva a půl tisíce živočichů pocházejících z několika kontinentů a mnoha zemí světa. Pokud chcete zažít den mezí africkými zvířaty, projet se vlastním vozem nebo v upraveném safaribusu nádherným africkým safari, přímo mezi volně vypuštěnými antilopami, zebrami, buvoly, lvi či ptáky, nebo navštívit expozici hadů Afriky, pak vítejte v ZOO Dvůr Králové. Děti se tu mohou vyřádit navíc v lanovém parku. O prázdninách se tu pravidelně koná festival africké hudby, tance, pokrmů, dětských soutěží a také promítání filmů v nově zrekonstruovaném letním kině – amfiteátru. Máte dokonce možnost se ubytovat doslova na doslech africké divočiny přímo v ZOO ve Dvoře Králové, a to v hotelu Safari, kde vám bude dokonce po celý pobyt k dispozici vstupenka do ZOO. A pokud tady strávíte silvestr, má ZOO připravený speciální program pro děti i dospělé.

VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA PO CELÝ ROK

Ve Dvoře Králové nad Labem máte možnost si po celý rok připomenout vánoční atmosféru. Již v roce 1931 tu totiž začala výroba foukaných vánočních ozdob , která trvá až do dneška. Za tuto dobu zde vzniklo obrovské množství vánočních ozdob, které jsou exportovány po celém světě. Zajděte proto na návštěvu do městského muzea se stálou expozicí výroby vánočních ozdob. V první části expozice, která je věnovaná perlařství a vlastní výrobě ozdob, uvidíte celý náročný proces výroby ozdob od navrhování vzorů a barev jednotlivých kolekcí, foukání a smáčení ozdob, přes jejich zdobení a záponkování až po balení do krabic. Výstava je interaktivní, takže se tu nebudou nudit ani děti. Ve druhé části expozice pak najdete vzorkovnu výrobků od 30. let 20. století do současnosti. Je tu dokonce možnost si některé produkty zakoupit, takže si s sebou odnesete i zajímavou památku.

ZA SPORTOVNÍ VÝKONY SE MŮŽETE ODMĚNIT MÍSTNÍM PIVEM

Milovníci sportu si ve Dvoře Králové také přijdou na své. Město a jeho okolí jsou doslova protkané cyklotrasami , které přímo vybízejí k výletům na kole. Vydejte se proti proudu řeky Labe, kde najdete patrně nejkrásnější přehradu v Čechách a národní kulturní památku Les Království. Je to velmi příjemné místo k relaxaci, ale i poznání. Odtud je to už jen kousek na nejvyšší místní vrcholek Zvičina , odkud budete mít krásný výhled na Krkonoše. Od roku 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks, která je součástí dálkové Labské stezky. Tato trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR a je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky. Na opačném konci Dvora Králové nad Labem, v městské části Žireč, najdete dopravní letiště s možností vyhlídkových letů nad městem a jeho okolím. I v zimě vám má Dvůr Králové nad Labem co nabídnout. Můžete vyrazit na běžkách do bílé stopy nebo si užít sjezdové lyžování. V létě zase můžete odpočívat na Tyršově koupališti. S nabídkou ubytování budete také rozhodně spokojeni. A po dni stráveném sportem můžete navštívit místní pivovar , na jehož dlouholetou tradici dokonce navázal i královédvorský pivovar Tambor. Během svého pobytu ve Dvoře Králové jeho návštěvu určitě nevynechejte, v pivovaru vás provedou výrobnou a ukážou postup vaření piva. Jako součást exkurze budete mít možnost královédvorské pivo ochutnat, a že stojí za to!

NEZAPOMEŇTE NA VÝLETY

V okolí Dvora Králové najdete mnoho míst, kam vyrazit na výlet. Pokud hledáte klidné místo, odkud byste mohli podnikat výlety, dobrou volbou je penzion U Andělíčků. Jednou z možností, kam vyrazit, je Žireč , součást města Dvůr Králové nad Labem. Najdete zde zámek, ale také třeba velmi zajímavou Bylinkovou zahradu Josefa Kamela, kde je možno zakoupit jak bylinky, tak i pokojové rostliny či ovocné keře. Rozhodně si nenechte ujít Kuks - nejrozsáhlejší barokní komplex v Čechách, který byl prohlášen národní kulturní památkou. V Kuksu najdete také křížovou cestu, naučnou stezku a Rentzovo muzeum barokního tisku. Navštívit můžete také přírodní památku Čertovy hrady , která je tvořena skalními útvary a rozsáhlým balvaništěm s ojedinělými starými buky. Několik kilometrů od Dvora Králové nad Labem, proti proudu řeky Labe, se nachází již zmiňovaná přehrada Les Království, jedna z nejkrásnějších přehrad v Čechách. Jako pohádka působí přehradní hráz, věže, dům hrázného, vodní plocha i okolní rozsáhlé lesní porosty. Vyrazit můžete také na zříceninu hradu Pecka , pocházejícího ze 14. století, který je oblíbeným výletním místem. Mezi jeho dávné majitele patřil i Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic či Albrecht z Valdštejna. Zajímavých míst je ale v okolí Dvora Králové celá řada, tak by bylo škoda je nepoznat. Dovolenou ve Dvoře Králové si užijí všechny generace.

Our top-rated cheap hotels in Dvůr Králové nad Labem

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Dvůr Králové nad Labem

 • Jaké jsou nejlepší hotely v Dvůr Králové nad Labem?

  V Dvůr Králové nad Labem byste měli zkontrolovat Davídek, Za vodou, Pension Doctor, and Hotel Central. Tyto hotely doporučuje mnoho cestovatelů.

 • Jaké jsou nejlepší rodinné hotely v Dvůr Králové nad Labem?

  Pokud navštěvujete Dvůr Králové nad Labem se svou rodinou, mohli byste se podívat na Davídek, Za vodou, Grund Resort Golf And Ski, and Městský Dorinka. Tyto hotely nabízí širokou škálu rodinných služeb a aktivit.

 • Jaké jsou nejlepší hotely přívětivé k domácím mazlíčkům v Dvůr Králové nad Labem?

  Cestujete s domácími mazlíčky? Hotely Davídek, Pension Doctor, Hotel Central, and Hotel Adam Trutnov by mohly být ideální. Tyto ubytovací zařízení nejsou pouze přívětivé k domácím mazlíčkům, ale také nabízejí řadu vybavení, které vašim mazlíčkům poskytnou pocit domova.

 • Jaké jsou nejlepší hotely se spa v Dvůr Králové nad Labem?

  Pokud hledáte relaxační zážitek ze spa během svého pobytu v Dvůr Králové nad Labem, podívejte se na Davídek, Pod Zvicinou, Grund Resort Golf And Ski, and Městský Dorinka, které nabízí skvělé služby a zařízení spa.

 • Jaké jsou nejlepší hotely s bazénem v Dvůr Králové nad Labem?

  Pokud hledáte hotel s bazénem v Dvůr Králové nad Labem, podívejte se na Za vodou, Pension Doctor, Grund Resort Golf And Ski, and Apartmány Hrádeček, které všechny nabízí skvělé bazénové vybavení pro hosty k pobavení.