Hotely, Mělník (Středočeský kraj, Česká republika)

  2 375 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 611 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Mělník

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Mělník, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Mělník - největší online hotelový vyhledávač
 • Mělník: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Mělník

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

MĚLNÍK NENÍ JEN MĚSTEM VÍNA

Město Mělník se proslavilo především pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní. Návštěvníky přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří. Kromě toho zde najdete širokou možnost sportovního a kulturního vyžití. V Mělníku a jeho okolí je pro všechny milovníky cestování připravena široká nabídka ubytování (hotely, penziony, ale i to levné typu ubytovna).

VYDEJTE SE PO STOPÁCH HISTORIE

Pokud vás zajímají památky, začněte prohlídku Mělníka na náměstí Míru s typickými podloubími a s kašnou se sousoším Vinobraní od Vincence Makovského. Nedaleko kašny je bílým kruhem a nápisem označeno místo, kde se nachází studna, původně jediný zdroj vody ve městě. Je hluboká 54m, tedy měří skoro stejně tolik jako věž kostela sv. Petra a Pavla. Na mnoha domech se dodnes zachovala domovní znamení, najdete je např. na domě U Zlatého hroznu, dále na domě U Modré hvězdy, kde je dnes vinotéka a v několika patrech sklepů stylová vinárna. Pokud navštívíte dům s číslem 9, U Zelené lípy, pak si prohlédněte i jeho dvorek, z něhož je vidět poslední dochovaná hláska bývalé bašty. V domě U Zlaté hvězdy pak najdete turistické informační středisko. Nenechte si ujít ani radnici a k ní přiléhající bývalý kapucínský klášter s kostelem Čtrnácti svatých pomocníků. V bývalém kapucínském klášteře najdete dnes Regionální muzeum Mělník, kde jsou nejen expozice a výstavy, ale i příjemná kavárna. V muzeu mimo jiné najdete expozici historického vývoje dětských kočárků a vozítek. Určitě se vydejte z náměstí Svatováclavskou ulicí k mělnickému zámku , kde najdete také proboštský chrám sv. Petra a Pavla – oba objekty jsou nejvýznamnějšími architektonickými památkami Mělníka. Pokud byste chtěli bydlet přímo v centru Mělníka na náměstí nebo jeho v jeho blízkosti, určitě si z nabídky ubytování vyberete. Bydlet můžete např. v hotelu U Císaře.

KAM ZA KULTUROU, SPORTEM I RELAXACÍ

Pokud máte rádi galerie výtvarného umění, pak navštivte Pražskou bránu, kterou se prochází z náměstí Míru na tzv. spodní náměstí Karla IV. Galerie funguje zároveň jako kavárna a vyhlídkové místo a zcela jistě si toto místo oblíbí i vaše děti, které se tu seznámí s netradičním způsobem dopravy nápojů do jednotlivých pater pomocí ručního výtahu. Pokud jste milovníky vody, bude se vám líbit místní koupaliště, kde mimo sezonu je v provozu také krytý plavecký bazén se saunou. Dále je tu také možnost dalšího sportovního vyžití. Příjemný relax si můžete dopřát v parku Na Podolí, kde jsou popisné tabule s označením zde žijících živočichů a popisem rostlin a stromů. Pro nejmenší děti je zde dětské hřiště s hracími prvky. Parkem protéká říčka Pšovka. Z tohoto místa je to pouze kilometr do jezdeckého areálu Na Podkově, kde se téměř každý týden v době od dubna do září pořádají jezdecké závody a pony festivaly. Jste-li milovníky cyklistiky, v Mělníku a okolí si přijdete na své, známé cyklostezky jsou např. Mělník – Kokořínský důl, cyklostezka okolo Mělníka nebo Polabská cyklostezka. Po cestě směrem na Lužec nad Vltavou můžete navštívit soukromý zoopark v Zelčíně. Pokud budete po náročném dni unaveni, v Mělníku a okolí je řada wellness hotelů a penzionů, kde příjemně zrelaxujete. Zkusit můžete např. Rezidenci Liběchov , kde si wellness aktivit užijete.

ZAJÍMAVOSTI V MĚLNÍKU

Máte rádi technické památky? Určitě vás zaujme hydroelektrárna Miřejovice, jejíž stavba byla zahájena v roce 1922 a je stále v provozu. Navštívit byste měli také laterální kanál Hořín vybudovaný v 19. století, jehož plavební komory jsou unikátním stavebním dílem a technickou památkou. Dáváte přednost rozhlednám? V mělnickém kraji je nejvyšší rozhledna umístěna na vrcholu Vrátenské hory ve výšce 508 metrů. Rozhledna má výšku 45 metrů. Při dobré viditelnosti nebudete rozhodně litovat, otevře se před vámi nádherný výhled. V roce 2006 byla otevřena ještě jedna rozhledna, a to na návrší zvaném Hradišť. Zajímavostí je, že spodní patro je vyzděno 189 kameny, které sem přinesli příznivci dalekých výhledů z celé republiky. Každý kámen byl očíslován a jména přispěvatelů byla zvěčněna na pamětní desce u paty věže. A i když, jak je v úvodu napsáno, Mělník není jen městem vína, určitě si nenechte ujít známé Mělnické vinobraní. Je to mělnická slavnost, jejíž první ročník proběhl již před více než 100 lety. Oslavy probíhají na několika místech historického centra Mělníku i na zámku. Ať už bude cíl vašeho cestování jakýkoli, všude najdete nějaký pěkný penzion či hotel, nebo pokud preferujete levné ubytování, tak ubytovnu za rozumné peníze.

MÁTE RÁDI VÝLETY? V OKOLÍ MĚLNÍKA JE PŘÍLEŽITOSTÍ DOSTATEK

K velmi vyhledávaným oblastem Mělnicka patří romantické Kokořínsko - nádherná příroda, pískovcové skály a gotický hrad ze 14. století. Přírodní rezervace Kokořínský důl patří k velmi turisticky atraktivním oblastem. Tato krajina je charakteristická náhorními plošinami, které jsou protkány četnými údolími a roklemi. Jsou zde také typické pískovcové skály mnohde seskupené ve skalní města. V okolí Mělníka najdete řadu přírodních památek, např. národní přírodní rezervaci polabská černava, což je jeden z posledních zbytků polabských slatin. Dále např. přírodní památka Špičák u Střezivojic, kterou tvoří skalní jehla z kvádrových pískovců prosycených kysličníky železa. Nelze nezmínit mnohé další – např. Holý vrch, z velké části porostlý borovým lesem s vtroušenými listnáči. Předmětem ochrany je jediná známá lokalita lýkovce vonného ve středních Čechách nebo slatinná louka u Lublic, či oblast Úpor zahrnující na svém území ojedinělé porosty polabských lužních lesů dubotopolových či přírodní rezervace Kopeč, která patří k přírodovědecky nejvýznamnějším biotopům stepního charakteru. A to je pouze slabý výčet. Pokud máte rádi hrady a zámky, tak i těch zde najdete řadu – kromě již zmíněného hradu Kokořín můžete navštívit zámek Nelahozeves, zámek Dolní Beřkovice, Dolní Liblín, Liběchov, Liblice, Libeč, Veltrusy či hrad Houska. Všude, kde budete, najdete také ubytování podle vašich představ – penzion wellness hotel nebo třeba ubytovna. Pokud hledáte něco opravdu stylového, zkuste Chateau Liblice.

Our top-rated cheap hotels in Mělník

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost