Hotely, Poděbrady (Středočeský kraj, Česká republika)

  Hotely, Poděbrady

  Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Poděbrady, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Poděbrady - největší online hotelový vyhledávač
  • Poděbrady: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

  Za pevným zdravím do lázeňských Poděbrad

  Bohatství města Poděbrad spočívá v minerálních pramenech, které vesměs mají teplotu kolem čtrnácti stupňů a obsahují hodně železa. Léčí se zde především lidé s kardiovaskulárními problémy, poruchami látkové výměny (cukrovka) a problémy pohybového aparátu. Město sloužilo i jako významné sídlo některým českým panovníkům, mezi nimiž byla třeba Marie Terezie a zejména Jiří z Poděbrad. Mimo panovníky se zde léčily i takové české osobnosti jako Edvard Beneš, Vladimír Burian či Helena Růžičková. Již přes sto let jsou lázně Poděbrady oblíbenou dovolenkovou destinací. Díky řadě wellness programů zaměřeným i na úbytek tukové tkáně a dalších relaxačních programů najdete ve městě mnoho typů ubytování - od luxusních hotelů, apartmánů až po levnější ubytovnu.

  HISTORIE MĚSTA NA LABI

  Toto malebné lázeňské město najdete na břehu řeky Labe ve Středočeském kraji. Patří mezi jedno z nejoblíbenějších lázeňských center v Česku s dlouholetou tradicí lázeňství. Rozhodně zde však nebudete mít problém sehnat ubytování. V Poděbradech není nouze o rodinné apartmány, ubytovny, luxusní hotely ať už v centru města anebo v malebném okolí. Složit hlavu můžete třeba v penzionu Linhart s rustikálně zařízenou restaurací připravující české pokrmy. Penzion disponuje taktéž půjčovnou jízdních kol.

  Město bylo založeno již v roce 1224. Dříve se zde nacházela osada zvaná „pode brodem“. Avšak k věhlasu města dopomohlo až objevení pramenů. První pramen byl objeven pruským proutkařem Karlem Bulowem v roce 1905. Pramen byl objeven na místním zámku, kde tehdy sídlil kníže Hohenloha. Na doporučení lékaře Boučka nechal kníže otevřít tzv. Knížecí lázně. Po otevření těchto lázní město okamžitě nabylo na významu a mířily sem davy lidí. Lázně později přešly do správy města a to založilo léčebný ústav specializovaný na nemoci srdce. Díky profesorovi Václavu Libenskému nabyl ústav na významu po celé Evropě. Temným obdobím pro město byla druhá světová válka. Na jejím začátku se město stalo sídlem německých vojsk. Na konci války se lázeňské objekty proměnily na lazarety, které čekaly na vězně z koncentračních táborů. V současnosti mají lázně Poděbrady kapacitu přes 700 lůžek určených pro léčbu nemocných. Město je oblíbené jak mezi tuzemskými, tak i zahraničními turisty.

  PODĚBRADSKÁ MINERÁLKA

  Nejznámějším z místních pramenů je pramen Hohenlohe neboli pramen Zámecký. Pojmenován je po knížeti, který ve městě založil právě historii lázeňství. Na moderní kolonádě můžete vyzkoušet i další známé prameny, jako je pramen profesora Libenského, Bočka z Kunštátu. Mimo ně najdete ve městě ještě Riegrův pramen, Svatojánský pramen, Trnkův pramen či pramen Žižkův. Většina z nás však město zná díky slavné minerálce Poděbradce. V místním Polabském muzeum si můžete prohlédnout první model automatické plnírny lahví, do nichž se minerálka stáčí.

  Ač se sem jezdí léčit nemocní, Poděbrady jsou ideálním místem dovolené i pro ty, co potřebují třeba jen načerpat energii. Odpočinek si můžete dopřát, vyberete-li si jeden z wellness programů. Vyzkoušejte třeba čokoládový, medový či karamelový zábal. Energii načerpáte v mořské koupeli a tělo očistíte zábalem z mořských řas či ovesnou pleťovou maskou. Ať už jste aktivní sportovec, senior nebo manažer s hlavou plnou starostí, pobyt v Poděbradech vás alespoň na chvíli přenese do světa odpočinku a relaxace. Místo pro relaxaci představuje i místní park, kde můžete v klidu nasát příjemnou lázeňskou atmosféru a užít si šálek kávy v některé z kavárniček. Právě jen několik desítek metrů od parku najdete levné ubytování v hotelu Lázeňský Park.

  CO NEMINOUT

  Pokud do Poděbrad zavítáte s dětmi, rozhodně byste si neměli nechat uniknout Dětský orloj. Tento orloj vznikl podle návrhu výtvarnice Lucie Seifertové. Najdete jej u vstupu na kolonádu z náměstí Krále Jiřího. Kolonáda je velmi moderní a nachází se zde řada příjemných kaváren, restaurací a cukráren. Vše, co musíte udělat, je si na chvíli sednout a užít si příjemnou atmosféru, která přitahuje turisty do Poděbrad. Známé a vyhlášené jsou především lázeňské oplatky , které se prodávají v několika příchutích. Vyzkoušet zde můžete i likér zvaný Lázeňský Švihák.

  Zajímavou se stane zajisté i návštěva poděbradské sklárny Crystal Bohemia. Není pochyb, že král Jiří z Poděbrad je s městem spjat v každém ohledu. Jeho památník můžete najít v místních zámku. V tamější expozici se dozvíte více ze života Jiřího z Poděbrad i o jeho mírových snahách. Významným dokumentem je návrh Mírové unie evropských panovníků z roku 1464. Najdete zde i panovníkův rodokmenem a část roucha, v němž byl král pohřben. Za návštěvu stojí i zámecké sklepní prostory ze 14. století. Na zámku vás sice nenechají přespat, ale příjemné ubytování najdete v nedalekém Spa Hotel Felicitas. Zde se můžete vybrat z několika typů wellness pobytů – např. vinný či pivní relaxační pobyt nebo golfový balíček. Více o historii města Poděbrady se dovíte během expozice v Centrálních Lázních, kde si můžete prohlédnout sbírku dobových předmětů. Mezi vystavovanými předměty najdete třeba hrníčky a talíře anebo svítilnu či záchranný kruh.

  Město rozkvete hlavně během dobových slavností krále Jiřího. Tento středověký festival se samozřejmě neobejde bez královského průvodu, dobové hudby a kejklířů. Diváci se mohou těšit i na fiktivní bitvu Jiřího z Poděbrad u Vilémova či pravý rytířský turnaj. Na místním středověkém jarmarku pak můžete koupit nejrůznější suvenýry. Připravena je i celá řada her a zábavy pro ty nejmenší. Celá ta sláva je zakončena ohňostrojem.

  VÝLETY DO OKOLÍ

  V horkých letních měsících jistě oceníte místní jezero. Vodu si můžete užít i z vyhlídkové lodě. Zážitkem bude plavba v lodi Krále Jiřího po Labi. Pro milovníky cyklistiky je jako dělaná cyklistická a in-line stezka, která vede z Poděbrad až do Nymburka. Trasa má 9 kilometrů a je vhodná jak pro začátečníky, tak i zkušené bruslaře. Prodloužit si ji můžete až k soutoku Labe s Cidlinou. Podél stezky najdete i řadu menších občerstvení, kde se můžete posilnit. Vydejte se poznat zajímavosti i v okolí! Nedaleké hradiště v Libici nad Cidlinou je známé pro svou legendu o krvavém vyvraždění rodu Slavníkovců. Výlet si můžete udělat i do zámku v Benátkách nad Jizerou. Od roku 1990 je historické jádro města chráněnou památkovou zónou. V zámku pobýval i hvězdář Tycho de Brache. V jeho přízemí najdete Muzeum historických hraček, což potěší všechny malé návštěvníky.

  Nejoblíbenější destinace