Hotely, Ostrava (Moravskoslezský kraj, Česká republika)

  867 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. 1 794 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 2. 2 413 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 844 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  2 418 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Ostrava

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Ostrava, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Ostrava - největší online hotelový vyhledávač
 • Ostrava: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Ostrava

  2 515 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 061 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 2 409 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 481 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 2 110 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Ostrava: Ocelové srdce republiky

Třetí největší české město je známé díky bouřlivé hornické minulosti, díky které získala svou dnešní obdivovanou i odsuzovanou tvář. Průmyslové město, které se pyšní chladnou krásou majestátních železných staveb , má však co nabídnout a to nejen v oblasti technických památek.

“Černá Ostrava” bývá neprávem podceňována. Na nepříliš šťastné pověsti se podílela průmyslová minulost, která ovlivnila celkový vzhled a zejména kvalitu ovzduší. Ještě dnes se Ostravané potýkají se smogovými dny, a to zejména v zimních měsících. Je však velkou chybou domnívat se, že toto město nestojí za návštěvu. Právě naopak.

OD DOB LOVCŮ MAMUTŮ AŽ PO PRŮMYSLOVOU REVOLUCI

Ostrava nebyla vždy průmyslovým městem. Její historie je mnohem barvitější. Četná archeologická naleziště dokazují, že zde před miliony lety přebývali lovci mamutů takoví, jak je známe z díla Eduarda Štorcha. Byli úplně prvními lidmi na světě, kteří používali uhlí jako palivo.

Uplynulo mnoho let, než se začalo utvářet městečko, které se v průběhu 13. století již našeho letopočtu stalo oficiálním městem. Ostrava od té doby zastávala roli významné obchodní křižovatky.

A již tu máme průmyslovou revoluci , kterou symbolizuje především výstavba železniční Severní Ferdinandovi dráhy , založení Vítkovických železáren a zahájení těžby uhlí. V této době město zažilo příliv tisíců nových obyvatel nejen z Čech, ale také z Moravy a Polska. Lidé se sem stěhovali za prací a v okolí města vznikaly rozsáhlé hornické kolonie. Toto lidové propojení kultur výrazně ovlivnilo zdejší společenský a kulturní život až do dnešních dnů.

Ke vzniku dnešní podoby došlo v důsledku sjednocení sedmi obcí v roce 1924 - Moravské Ostravy, Přívozu, Vítkovic, Hrabůvky, Nové Vsi a Zábřehu nad Odrou. Tento krok způsobil také novou vlnu výstavby obchodních domů, bank, administrativních budov, ale také se postavily nové hotely a penziony. Ostrava se stala městem “uhlí a železa” či “ocelovým srdcem republiky”.

MĚSTO TECHNICKÝCH PAMÁTEK

Po dobu více než dvou set let se zde těžilo uhlí. Za takto dlouhou dobu není divu, že město získala punc hornického města. Díky tomu se zde však i po ukončení těžby zachovala řada významných technických památek, pro které se našlo využití v podobě muzeí.

Typickým příkladem jsou Dolní Vítkovice , které tvoří zejména Vítkovické železárny. Ty jsou považované za na tolik významnou industriální památku, že byly zapsány na seznam Evropského kulturního dědictví.

V dalších pavilonech je možné prohlédnout si interaktivní výstavy Malý a Velký svět techniky určené pro všechny bez rozdílu věku i pohlaví. Vystavených exponátů je možné se dotýkat a vyzkoušet si je.

Chcete-li si na pár hodin prožít život havíře, zavítejte na vrch Landek. Zde se nachází největší hornické muzeum mapující vývoj těžby uhlí i historii báňského záchranářství. Jedinečným zážitkem je prohlídka podzemních štol, do kterých sfáráte původní těžní klecí.

Pokud se nabažíte technických informací a staveb, vraťte se o tisíce let zpět. Na vrchu Landek v Ostravě-Petřkovice je veřejnosti přístupné archeologické naleziště, místo, kde mnoho let před námi pravěcí lidé lovili mamuty a v chladných dnech si zatápěli uhlím.

Hlavní moravskoslezské město není pouze o technických památkách. Důkazem je například nová radniční věž pyšnící se 75 metrů vysokou věží. Z ní je možné si celé město prohlédnout doslova jako na dlani. Překvapí vás obdivuhodné panorama tvořené prvorepublikovými vilami v centru města, vysokými peci Vítkovických železáren i protékající řekou Ostravicí. V noci je tento výhled ozvláštněn nasvícením významných budov ve městě.

Chcete-li být všem památkám blíže, centrum města a okolí nabízí široké možnosti ubytování. Pohodlí v Ostravě najdete například v hotelu Ruby Blue. Anebo raději levné ubytovny v Ostravě? Vybrat si můžete z řady ubytoven, hostelů i motelů. Pokud preferujete luxus, vyzkoušejte apartmány Zamek Zabreh.

S DĚTMI DO ZOO I DO SVĚTA MINIATUR

Rodiny s dětmi uvítají rozsáhlou zoologickou zahradu , která se nachází v městské části Stromovka. Jedná se o druhou největší českou zoo, v níž kromě běžně známých zvířat narazíte i na velmi vzácné tvory.

Máte-li rádi modely, v žádném případě byste neměli minout Svět miniatur Miniuni na Černé louce, který představuje modely nejvýznamnějších světových měst. Na jednom místě si tak budete moci prohlédnout egyptské pyramidy, královské paláce i Eiffelovu věž či Sochu Svobody.

Nezapomeňte také zavítat na Slezskoostravský hrad , který patří k historickým dominantám města. Byl zde dávno před průmyslovou revolucí a pamatuje slavné období významného politického centra. Dnes už politickou funkci nezastává, ale prohlídkou chybu neuděláte. Útroby pevnosti nyní skrývají dobovou mučírnu, kovárnu, muzeum čarodějnic a nejrůznější tematické výstavy. Z vyhlídkové terasy můžete obdivovat Beskydské pohoří.

STODOLNÍ - ULICE, KTERÁ NIKDY NESPÍ

Fenoménem kulturního života v Ostravě je ulice Stodolní, která je známá až za hranicemi této malé republiky. V centru města narazíte na obyčejnou ulici, která se však po setmění rázem promění ve společenské centrum, kde to nespí.

V dobách své největší slávy bylo ve Stodolní údajně téměř sto zábavních podniků, kde se dalo jíst, pít i tančit. Dnes není pověst této ostravské nejznámější ulice nejlepší, přesto si zaslouží vaši pozornost. Při své návštěvě byste ji rozhodně neměli minout.

Po obou stranách ulice vedle sebe stojí bary, kluby a hospody jedna vedle druhé. Je zcela lhostejné, který hudební styl je vám blízký. Rock, disco nebo jazz. Každý zde najde podnik doslova na míru. Mezi nejvíce oblíbené kluby patří Bernie´s Irish Pub, který provozuje nefalšovaný Ir. Ochutnat zde můžete originální irské pivo Kilkenny či Stowford.

Toužíte-li po tanci, zavítejte do klubu Zadní vrátka, kde na vás čeká moderní hudba a také dostatečně velký parket. Pořádná zábava na vás čeká v hospůdce Červená duna, která kromě nalévání drinků provozuje oblíbené karaoke večery. Na závěr, budete-li mít ještě dosti sil, zaskočte do Istanbul Kebab. Řádně posilněni se po prožití náročné noci lépe vyspíte.

Stodolní ulice je sice ideálním místem, kde se pobavíte, ale bydlet zde byste opravdu nechtěli. Naštěstí se nejedná o příliš velké město, a tak není problém narazit na levné ubytování v Ostravě. Jste-li na kvalitu ubytování náročnější, zajisté uvítáte nabídku lepšího hotelu Park Inn by Radisson Ostrava s wellness aktivitami.

JÍDLO JE VYDATNÉ, VÍNO HUTNÉ A DOMÁCÍ PÁLENKA OSTRÁ

Moravskoslezskou kuchyni rozhodně nelze považovat za dietní. Zdejší kulinářské speciality jsou výsledkem dlouholetého vlivu polské, německé, maďarské a také židovské kuchyně. Základním “stavebním kamenem” moravskoslezské kuchyně jsou v každém případě husté polévky, které mnohdy vydají za hlavní chod.

Taková pravá slezská polévka posypaná sýrem vás zasytí natolik, že už nebudete mít chuť ani na oblíbený zákusek v podobě kynutých koláčů plněných mákem, povidly či tvarohem. Nejznámější sladkou pochoutkou jsou zcela určitě štramberské uši. Tento druh perníku zatočený do kornoutku má připomínat tatary, které svým obětím údajně uřezávali uši.

Doposud jsme vyjmenovali známá jídla, ale co vám říká například bachora, placky na blazsi nebo szoldra? Bachora je považována za opravdovou lahůdku a jedná se o do křupava upečené střevo či žaludek naplněný bramborem, cibulí, slaninou, kořením a posypaný kmínem.

Placky na blazsi jsou také dělané z brambor. Dalšími ingrediencemi je mouka a sůl. Ze směsi se vypracují placky a osmaží se na horké litinové plotně bez kapky oleje. Jako příloha se podávají teplé škvarky či smetana s cukrem. Znít to lákavě, že? Szoldra je jemná bílá klobása zapečená v chlebovém těstíčku.

Vydatné jídlo je třeba důkladně zapít. Chcete-li to udělat jako místní, učiňte tak pomocí hutného červeného vína, piva či domácí pálenkou. Počítejte s tím, že až s jídlem skončíte, budete mít velký problém odejít po vlastních nohách.

Our top-rated cheap hotels in Ostrava

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 932 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Ostrava