Hotely, Luhačovice (Zlínský kraj, Česká republika)

  2 338 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. 1 543 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 2. 2 411 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Luhačovice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Luhačovice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Luhačovice - největší online hotelový vyhledávač
 • Luhačovice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Luhačovice

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

K pramenům zdraví do Luhačovic

Luhačovické přírodní bohatství spočívá ve studených minerálních pramenech s vysokým obsahem sodíku, vápníku, hořčíku a oxidu uhličitého. Léčí se zde především lidé s problémy dýchacího ústrojí, trávicího traktu, poruchami metabolismu, pohybového ústrojí, srdce a dokonce i cévních problémů. Jeden z nejslavnějších hostů byl i český hudební skladatel Leoš Janáček, na jehož počest se zde koná každoročně hudební festival.

Toto malebné lázeňské město najdete na Moravě ve Zlínském kraji. Patří mezi jedno z největších lázeňských center v Česku a je vůbec největší na Moravě. Rozhodně zde nebudete mít problém sehnat ubytování. V Luhačovicích není nouze o penziony a hotely, ať už v centru, anebo v malebném okolí. První zmínka o městě pochází již ze 7. století a jménu se přisuzuje původ v příjmení zakladatele: Luhač. Nejprve se několik osad rozvinulo na panství. Avšak k věhlasu města dopomohlo až objevení pramenů. První pramen, původně označovaný jako Bublavý, byl objeven koncem 18. století. Později byl přejmenovaný na Amandka, podle šlechtice Amanda Serenyiho. Roku 1860 byl objeven Hlavní pramen. Ten byl přejmenovaný podle hraběte Vincenta Serenyiho na dobře známou Vincentku.

K PRAMENŮM ZDRAVÍ

Ač se sem jezdí léčit nemocní, Luhačovice jsou ideálním místem dovolené také pro zdravé. Odpočinek si můžete dopřát, vyberete-li si jeden z wellness programů. To je ideální způsob jak zbavit svou mysl a tělo stresu pomocí příjemných perličkových koupelí, relaxačních masáží, zábalů a dalších lázeňských procedur. Ať už jste aktivní sportovec, senior nebo manažer s hlavou plnou starostí, pobyt v Luhačovicích vás alespoň na chvíli přenese do světa odpočinku a relaxace. Ve městě najdete na šest přírodních pramenů a další desítky navrtaných. Na 15 tisíc litrů minerální vody se zde dostává na povrch každou hodinu a teplota vyvěrající vody se pohybuje někde mezi 10 - 12 °C. Určitě každý zná Vincentku. Právě ta zde má svůj pramen a je tustáčena. Mezi další známé prameny patří Pramen Dr. Šťastného, Ottovka, pramen Sv. Josefa a Aloiska. Právě jen deset minut od tohoto pramene najdete levné ubytování v penzionu Doubravka. Ubytování tak najdete přímo v centru města a k místní přehradě to máte od penzionu jen 3 km pěšky.

NA VLNĚ HUDBY A ZÁBAVY

Pokud sem zavítáte v první polovině května, rozhodně byste si neměli nechat uniknout obřad otevírání a svěcení pramenů. Celé město ožije a místní na sebe navléknou secesní kostýmy. Ulice se pak rozezní zpěvěm a rozvlní tancem. Hudba každopádně vždy patřila k lázním. V létě se Luhačovicemi line hudba rozmanitých hudebních žánrů a smyčcových nástrojů. Kolonádní koncerty můžete navštívit během festivalu, Vrcholem je pak koncert Jedinečné odpoledne. Zahraje vám zde totiž orchestr Hradní stráže Pražského hradu a Policie České republiky. Zároveň se návštěvníci dočkají přehlídky. Pro milovníky vážné hudby je jako dělaný Festival Janáček a Luhačovice , který patří mezi nejprestižnější hudební události v České republice vůbec. Milovníci divadla zase mohou navštívit řadu divadelních inscenací Lázeňského divadla. Kromě hudby a divadla zde najdete také veškeré vybavení pro sportovce. Najdete zde několik krytých bazénů, tenisové kurty a mini-golfové hřiště. Milovníci kultury mohou navštívit místní lázeňské divadlo. Jste-li vášnivý rybář, pak si dopřejte svoji rekonvalescenci u místní Luhačovické přehrady nazývané též Pozlovická. Během jara a léta se zde dokonce můžete zúčastnit rybářských závodů, které pořádá Rybářský svaz. Přehrada není však určena jen rybářům. Je jako dělaná pro dlouhé procházky anebo na kolečkové brusle.

VE STYLU LIDOVÉ SECESE

O tom, že Luhačovické prostředí je skutečně inspirující, svědčí fakt, že se jím nechal inspirovat i architekt Dušan Jurkovič. Ten vytvořil zcela unikátní sbírku staveb ve stylu lidové secese. Při procházce městem budete tak míjet vícebarevné domy s přírodními ornamenty a budete se podivovat krásným vikýřům a štítům. Jurkovičův dům, jedna z prvních staveb, kterou architekt navrhl, dnes slouží jako příjemný hotel a nachází se přímo v centru pár kroků od kolonády. Hosté mají přístup nejen na terasu, k baru a restauraci, ale i do bazénu a vířivky. Všechny pokoje hotelu jsou zařízené v rustikálním stylu. Minout rozhodně nemůžete vilku Jestřabí neboli hudební altán, který vypadá, jako by stál na kuřecích nohách. Přesně jako chýše baby Jagy z Mrazíka. V létě se zde konají menší koncerty a místo slouží k odpočinku.

Vše, co musíte udělat, je si na chvíli sednout a užít si příjemnou atmosféru, která přitahuje turisty do Luhačovic, jak z celé České republiky, tak i ze zahraničí. Ve městě najdete řadu kaváren, restaurací a cukráren. Známé a vyhlášené jsou především lázeňské oplatky. Výrobou těchto oplatků se zabývají dvě firmy. Původ mají někde v 18. století na Karlovarsku a odtud se pak tradice sladkého oplatku rozšířila i do dalších českých lázeňských měst. Mezi typické příchutě patří zejména oříškové, kakaové a vanilkové.

VÝLETY DO OKOLÍ

Vydejte se poznat zajímavosti i v okolí! Východní a jihovýchodní část okolí Luhačovic je součástí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Přenést zpět do středověku se můžete při návštěvě hradu Buchlova. Za návštěvu stojí i barokní zámek ve Vizovicích. Tento zámek je známý bohatými interiéry a obrazárnou, kde jsou vystavená díla holandských malířů. Pokud nejste velkým obdivovatelem umění, ale zato oceníte dobrou slivovici, navštivte první pálenici. Město je známé právě výrobou této pálenky. První pálenice byla založena roku1603 a pozdější komerční výroba se nese pod značkou R. Jelínek. Známé je i Vizovické Trnkobraní. Další krásné město a středisko turistiky na pomezí Bílých Karpat jsou Valašské Klobouky. V místní barokní radnici dnes najdete muzeum. Z Luhačovic je to zhruba 55 km do Kroměříže. Avšak tato vzdálenost rozhodně stojí za to. Jedná se o jednoho z nejhezčích českých měst. Místní květinové zahrady se zámkem jsou uvedeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Ke skvostům Kroměříže patří i kostely jako např. chrám sv. Mořice, kostel sv. Jana Křtitele, farní kostel Blahoslavené Panny Marie a další. Zároveň si pochutnáte na dobrém moravském víně v arcibiskupských vinných sklepech. Tak to už se rozhodně za tu dálku vyplatí! Ještě dál to budete mít do srdce moravskoslezských Beskyd, Rožnova pod Radhoštěm. Všechny návštěvníky však uchvátí největší muzeum v přírodě. Jedná se o dochované roubené stavby valašské lidové architektury. Zároveň v okolí existuje řada turistických i cyklistických tras. Hotel se zde vzhledem k velkému zájmu turistů vyplatí rezervovat s předstihem.

Our top-rated cheap hotels in Luhačovice

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Luhačovice