Hotely, Valtice (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 4 664 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 3 152 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Valtice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Valtice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Valtice - největší online hotelový vyhledávač
 • Valtice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Valtice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Romantické Valtice

O krásách Jižní Moravy nelze pochybovat a důkazem toho je i Lednicko-valtický areál, který je na seznamu UNESCO zapsán od roku 1996. Obdivovat zde můžete jak místní zámek, tak i Lednicko-valtický areál. Okolí Valtic je ideálním místem pro milovníky cykloturistiky a jak jinak než vína. Nenechte si ujít krásy tohoto koutu České republiky a poseďte s přáteli nad sklenkou dobrého moravského vína. Valtice spolu se svým okolím patří mezi významná moravská vinařská střediska. V kraji si přijdou na své tedy jak milovníci cyklistiky, tak i milovníci kvalitních vín.

ZÁMEK NEBOLI CHATEAU

Městečko, spíše můžeme říci obec, se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji u hranic s Rakouskem. Valtice jsou vyhlášené především místním vínem. To však není vše, k obci se váže i zajímavá historie. Podle starých pramenů zde v roce 1676 proběh proces se ženami obviněnými z čarodějnictví. Ty však k překvapení všech nejen přežily mučení a věznění, ba dokonce byly na konci uznány nevinnými. Dominantou města je místní barokní zámeček s kaplí a kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Za návštěvu stojí sklepení zámku, kde můžete ochutnat vzorky nejlepších moravských a českých vín. Místní Salon vín České republiky nabízí řadu degustačních programů. Ubytování jako na zámku můžete zažít v hotelu Apollon. V hotelové restauraci si můžete dopřát kvalitní vína z Valticka a Mikulovska.

Centrum města je chráněnou městskou památkovou zónou. V centru Valtic můžete obdivovat i Mariánský morový sloup z roku 1680 či Novorenesanční radnici postavenou na konci 19. století vyvýšenina Homole je široko daleko nejvyšší bod. Nádherný pohled se vám naskytne z nedaleké Knížecí vyhlídky na Kolonádě na Reistně, a to jak na českou, tak i rakouskou krajinu. Na zdech kolonády kterou začal stavět Alois I. z Lichtenštejna, je vytesáno do kamene: „Syn otci, bratr bratrům.“ a „Nezapomenutelným předkům jediný zůstávající syn.“ Kolonáda připomíná Gloriettu Schönbrunnu ve Vídni. Červená turistická trasa vede z Valtic do Lednice a modrá k Hraničnímu zámečku. Jméno Hraničního zámečku je odvozeno od hraničního potůčku, který vytékal z vázy u sochy ležící nymfy.

HLAVNÍ MĚSTO VÍNA

Jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě je místní zámek Chateau Valtice. Původně se jednalo o gotický hrad z 12. století. V prostorách zámku najdete jak mramorový salón či císařské apartmá, tak divadlo či konírnu. Na zámku Valtice můžete navštívit vinařský sklep, který je unikátní svými prostory. Je 136 metrů dlouhý, 90 metrů široký. V kraji se nasbírá na tisíc tun hroznů ročně a vyprodukuje se 200 druhů vín prvotřídní kvality. Návštěvníci zámku se dozvědí i o staletých vinařských tradicích. Každoročně se zde navíc konají vinařské soutěže. Vinařská tradice je ve Valticích silně zakořeněná. První vinařský závod založil rod Lichtenštejnů. Ne nadarmo se obec může pyšnit titulem „hlavní město vína“. Místní tradici neberou na lehkou váhu a vystudovat zde můžete třeba na střední odborné škole vinařské. Nedaleko zámku najdete ubytování v penzionu Pension Klaret. Penzion dokonce disponuje vlastním vinným sklípkem a venkovním bazénem. Pokud vám víno v penzionu nebude „vonět“, můžete si dopřát ochutnávku nejrůznějších odrůd místních vín v okolních vinicích.

Pokud nechcete jen zůstat u vína, vydejte se na okružní trasu, Stezka bosou nohou. Stezka je dlouhá pět kilometrů a začíná v nedaleké rakouské obci Schrattenberg. Po stezce dojdete až ke Kolonádě na Reistně. Procházka malebnou krajinou plnou okolních vinic vás jistě dobije energií. Celkově se na trase nachází na jedenáct zastávek, při kterých si můžete na vyznačených místech vyzkoušet chůzi bosou nohou po různých druzích povrchu, od kůry až po chůzi po šiškách či písku. Ubytovat se můžete tedy i na rakouské straně. Apartmány, ubytovna Rieder se nachází na Sylvánské cyklostezce a nedaleko wellness centra v Laa an der Thaya.

RAJSKÁ ZAHRADA NA MORAVĚ

Při objevování okolí rozhodně nesmíte minout nedaleký Lednicko-valtický areál , památku světového a kulturního dědictví UNESCO a jedno z nejrozsáhlejších území uměle vytvořených v Evropě. O vznik areálu se zasloužil rod Lichtenštejnů v 18. a 19. století. Uprostřed nádherného barokního parku se nachází i místní zámek. Podobu Lednického zámku, původně vystavěného v barokním slohu, určila jeho novogotická přestavba. Interiéry zámku se mohou pochlubit bohatou řezbářskou výzdobou a za zmínku určitě stojí i místní vřetenové schodiště v knihovně a kazetový strop v modrém sále. Hlavní zajímavostí je však místní romantická stavba, minaret, vysoký 260 metrů, který byl postaven v roce 1802. Je největší stavbou podobného typu v neislámských zemích a naprosto atypickou v našich krajinách. Nedaleko Lednicko-valtického areálu najdete levné ubytování v hotelu Besední dům. Najdete zde jak kavárnu, tak i wellness centrum. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí na kole, které jste zrovna nechali doma, nic se neděje. Hotel disponuje i půjčovnou jízdních kol. Lednicko-valtický areál křižuje řeka Dyje a najdete zde rovněž Lovecký, Rybniční či Hraniční zámeček. Obdivovat můžete i Chrám tří grácií neboli sousoší antických bohyní: Afrodity, Atény a Artemis či Apollonův chrám s dórským sloupořadím. Unikátní je i okrasná zahrada, obrovský skleník plný exotických a staletých rostlin. V dřívějším bazénu pro koně dnes najdete všemožné exotické ryby. Ještě větší „luxus“ si však dopřejete, pokud se přímo v areálu ubytujete. Najedná se o žádný hostel, ale o moderní hotel Spa Resort Lednice, který se nachází pouze pět minut chůzí od zámku Lednice. Hotel s luxusními apartmány nabízí wellness centrum, kde si můžete dopřát různé léčebné kúry a masáže. Na přání hotel organizuje projížďky v loďkách či v kočáře. Celý park si tak můžete prohlédnout z lodě, z drožky anebo si ho projít po svých.

Celý kraj je jako dělaný pro aktivní odpočinek. Okolí křižuje sít cyklistických tras. V létě určitě podnikněte výlet na kole k rybníku Nesyt. Největší moravský rybník je místem jako dělaným ke koupání a rybaření. V tomto kraji plném lužních lesů a vinohradů se vám tak zalíbí, že se sem budete jistojistě vracet.

Our top-rated cheap hotels in Valtice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Valtice