Hotely, Piešťany (Trnavský kraj, Slovensko)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Piešťany

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Piešťany, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Piešťany - největší online hotelový vyhledávač
 • Piešťany: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Piešťany

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

PIEŠŤANY – NEJVĚTŠÍ SLOVENSKÉ TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Pokud si chcete užít dovolenou v místě, kde jednak zrelaxujete, ale kde zároveň nepoznáte slovo nuda, pak zvolte lázeňské město u našich východních sousedů – slovenské Piešťany. Piešťany jsou nejznámějšími a největšími lázněmi na Slovensku a patří k těm nejvyhledávanějším. Zároveň ale svým návštěvníkům nabízí řadu dalších možností, od sportu, přes kulturu či možnost navštívit a poznat řadu zajímavých míst.

VÍTE, CO JE BERLOLAMAČ A KDO ZE SLAVNÝCH V PIEŠŤANECH POBÝVAL?

Piešťany leží na řece Váh v Trnavském kraji. Osídlení města má kořeny již v dávném pravěku, lidé sem přišli asi před 80 000 lety a podle stop je sem přilákaly právě horké prameny. Velmi vzácným a mimořádným nálezem je malá soška z mamutího klu, známá jako Moravianská Venuše, jejíž věk vědci odhadují na 22 860 let. První písemná zmínka o Piešťanech je z roku 1113. V období raného středověku se tu nacházelo několik menších osad. Koncem 19. století, v roce 1894, vznikl symbol lázní Piešťany - “berlolamač” – symbol uzdravení, který je i dnes ve znaku města. Unikátní bronzovou sochu tohoto symbolu, která je z roku 1933 a je dílem akademického sochaře Roberta Kühmayera, najdete při vstupu na Kolonádový most.

Věhlas samozřejmě podpořil také pobyt řady významných osobností. Pobýval zde např. herec Vlasta Burian, slavný malíř Alfons Mucha, který dokonce lázním věnoval jeden svůj obraz, či hudební skladatel Eugen Suchoň. Nejslavnější piešťanskou rodačkou je Martina Moravcová, úspěšná slovenská plavkyně a stříbrná medailistka z olympijských her, které se konaly v roce 2000 v Sydney. Narodil se tu také Ernö Rubik, otec vynálezce proslavené Rubikovy kostky. Pokud se rozhodnete strávit prázdniny právě zde, nebudete zklamáni. Příjemný pobyt umocní penziony, které vycházejí svým návštěvníkům maximálně vstříc. Seženete zde také kvalitní levné ubytování jako např. ubytovnu nebo můžete pořídit dovolenou v rámci last minute. Líbit se vám bude určitě např. v hotelu Panorama, kde najdete i oblíbené wellness aktivity.

LÁZNĚ V PIEŠŤANECH MAJÍ SVÉ UNIKÁTY

Termální lázně Piešťany mají světové renomé a jsou navštěvované zejména pro kvalitu místních léčivých zdrojů, odbornost personálu a naprosto unikátní bahenní zábaly. Celý lázeňský komplex se nachází v malebném prostředí parků na Lázeňském ostrově. První zmínky o nich jsou ze 17. století. Jejich původní jádro tvoří Napoleonské lázně, budované mezi roky 1822 a 1826. K léčbě jsou využívány přírodní prameny léčivé termální vody a zejména piešťanská specialita – léčivé sirné bahno. V Piešťanech vyvěrá ze země deset minerálních pramenů horkých až 69o C, a to až z hloubky 2000 metrů. Nabídka více než 60 různých léčebných a relaxačních procedur láká velké množství pacientů a návštěvníků, kteří sem směřují třeba jen za odpočinkem a poznáním. Nejeden hotel či penzion zde navíc nabízí wellness pobyty. Jedinečné jsou zde bazény s přírodním dnem, do kterých přes vrstvu bahna vyvěrá termální minerální voda, čímž vzniká bahenní koupel - bahnisko. Bahno, které se těží v řece Váh, nemá obdobu jinde ve světě. Bahenní zábaly jsou zde proto naprosto unikátní. Pokud chcete bydlet přímo u těchto jedinečných relaxačních a léčebných možností, vyzkoušejte třeba penzion W21 Villa Veres. Dovolená v Piešťanech prostě nezklame.

PIEŠŤANY JSOU IDEÁLNÍM MÍSTEM PRO MILOVNÍKY SPORTU

I když jsou Piešťany známé především jako lázeňské město, milovníci sportu si to tu užijí, a to v jakémkoliv ročním období. Díky své poloze, příjemnému klimatu a výbornému sportovnímu zázemí se staly skutečným rájem aktivních lidí. Výběr je opravdu široký – golf, vodní sporty, plavání, tenis, squash, jezdectví, turistika, cykloturistika, seskoky padákem, lyžování - to je jen část nabídky, kterou tu najdete. Už v roce 1914 bylo v Piešťanech založeno první golfové hřiště na území Slovenska. Dnešní Spa Golf Klub Piešťany je devítijamkové golfové hřiště s veškerým zázemím pro hráče. Je zde hokejový a fotbalový stadion a Piešťany jsou známé také svou tenisovou tradicí, proto nikoho nepřekvapí, že je zde k dispozici řada kurtů i se sezónním provozem.

Nedaleké Ski centrum Bezovec je vzdálené od Piešťan asi 20 km a nabízí 5 lyžařských vleků a sjezdové tratě o délce od 300 do 600 m včetně umělého zasněžování a večerního lyžování. V létě mohou lyžaři využít možnosti vodního lyžování na jezeře Sľňava v Ratnovské zátoce, jen pár kroků od Kúpeľného ostrova. Vodní sporty jsou samostatnou kapitolou. Jejich nabídka je obzvlášť zajímavá, a to díky řece Váh, jezeru Sľňava či koupališti Eva. V okolí jezera Sľňava najdete velké množství cyklistických stezek a tras pro in-line bruslení. Odpočinkové trasy mají necelých 10 km, pro opravdové nadšence se ovšem nabízejí i výlety, které přesahují 60 km. Ať si zvolíte kteroukoliv z nich, vždy vás zavede k zajímavému cíli. Po dni nabitém sportem jistě uvítáte relaxaci v místě, kde najdete pohodlné bydlení spolu s wellness možnostmi. To nabízí např. ubytování v hotelu Danubius Health Spa Resort Thermia Palace.

V PIEŠŤANECH NENÍ ROZHODNĚ NOUZE O KULTURNÍ ZÁŽITKY ČI ZAJÍMAVÁ VÝLETNÍ MÍSTA

Po lázeňských procedurách či sportovních výkonech určitě využijte nabídku Piešťan k návštěvě promenády, výletům, procházkám v parku, posezením v kavárnách, návštěvám koncertů či výstav. Velká část kulturních programů se koná ve Společenském centru, kde se pořádají koncerty, zábavné pořady, klubová setkání, hudební a taneční festivaly, výstavy. Koncerty vážné hudby, operety, muzikály, jazzová vystoupení, vystoupení lidových hudeb a folklórních skupin se často konají také v Kongresovém sále. Na své si tu ale přijdou všichni – v Piešťanech jsou diskotéky, kluby a noční bary. V letní sezoně se tu pak konají populární open-air koncerty a koncerty v otevřených hudebních pavilonech. V Piešťanech můžete také navštívit Balneologické muzeum, Dům umění, kulturní a společenské centrum Fontána s filmovým klubem, ArtJazz Galery, výstavní síň a mnoho dalších zajímavých míst. Pokud chcete bydlet v samotném centru kulturního dění, zvolte třeba pohodlný apartmán v hotelu Park Avenue. Pokud chcete podniknout výlety do okolí, nabídka je opravdu široká. Přímo v Piešťanech se můžete vydat na plavbu lodí po řece Váhu nebo Sľňavě. Archeologicky zajímavým místem je 15 km vzdálená Čertova pec, která sloužila jako obydlí pravěkých lidí. Pokud máte rádi legendy a tajemná místa, určitě navštivte zříceniny hradů Tematín, Beckov a Čachtice. Právě Čachtice jsou známé legendou o krvavé kněžně Alžbětě Báthoryové. Určitě stojí za to zastavit se v malém slovenském „Římě“, jak často bývá nazýváno město Trnava. Líbit se vám bude určitě i ve vinařském městečku Modra, kde je také keramická manufaktura. Pokud chcete vidět nejslavnější slovenskou sklárnu, navštivte Valašské Belé. Všude najdete i levné ubytování, ať zvolíte ubytovnu či apartmán v soukromí, nebudete zklamáni.

Our top-rated cheap hotels in Piešťany

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Piešťany