Hotely, Liptovský Mikuláš (Žilinský kraj, Slovensko)

 1. 1 993 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 3 341 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Liptovský Mikuláš

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Liptovský Mikuláš, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Liptovský Mikuláš - největší online hotelový vyhledávač
 • Liptovský Mikuláš: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Liptovský Mikuláš

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

MĚSTO V NÁRUČÍ VELEHOR – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Liptovský Mikuláš se rozkládá nedaleko Nízkých Tater na Slovensku přibližně 150 km od hranic s Českou republikou. Toto město a jeho okolí proslulo historickými památkami, přírodními úkazy a také svou výhodnou polohou v blízkosti hor , která umožňuje návštěvníkům provozovat řadu sportovních aktivit. Na své si přijdou milovníci turistiky, cykloturistiky, lyžování i běžkového lyžování a dalších tradičních i netradičních sportů.

Toto malebné město obklopené horami je neodmyslitelně spojené s legendou o slovenském hrdinovi, zbojníkovi Juraji Jánošíkovi. Jánošík se svou družinou žil podle slovenských lidových pověstí v lesech mezi Žilinou a Liptovským Mikulášem a proslavil se stejně jako anglický Robin Hood tím, že bohatým bral a chudým dával. Dodnes jsou po něm v Liptovském Mikuláši pojmenované některé budovy a ulice. O ubytování v Liptovském Mikuláši nebudete mít nouzi, v nabídce je řada nadstandardních, ale i levných ubytovacích zařízení – od levných penzionů, přes apartmány až po hotely.

ZA HISTORIÍ DO LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠE

Liptovský Mikuláš a okolí proslulo celou řadou historických památek a muzeí, které přímo vybízejí k navštívení. Okresní vlastivědné muzeum pojmenované po mikulášském rodákovi básníkovi Jankovi Královi vám nabídne sbírku historických předmětů, fotografií a archivních dokumentů bohaté hospodářské, kulturní i sportovní tradice Liptovského Mikuláše. Expozice osvětluje, proč je postava sv. Mikuláše tak úzce spjata s historií města a také přibližuje osudy Jánošíka a krutý způsob jeho popravy. Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství zase potěší milovníky přírodních úkazů. Těšit se můžete na přírodovědné, etnografické, historické a archeologické exponáty.

Židovská synagoga v centru Liptovského Mikuláše na Hollého ulici je nejmonumentálnější stavbou ve městě a řadí se mezi největší synagogy na Slovensku. Muzeum v jejích vnitřních prostorách, které je otevřeno pouze v letních měsících, prezentuje historii kdysi početné židovské komunity, jež byla odvlečena v období holokaustu do koncentračních táborů. Také expozice Tatrín v jedinečném komplexu budov napojených na mikulášský evangelický kostel z roku 1785 určitě stojí za návštěvu. Součástí výstavy je Hodžova fara, která přibližuje bouřlivé roky 40. let 19. století a vznik a činnost spolku Tatrín. Těšit se můžete na autentické prostory, vzácné knihy, dobový nábytek i dobové dokumenty. Prohlídka je zpestřena promítáním videonahrávek o osobnostech města, kvízy pro děti a po domluvě vzorovou vyučovací hodinou. Ubytování přímo v centru města nedaleko muzeí nabízí v hotelu Steve či v levném penzionu Chopok. V okolí města najdete také možnost ubytování v apartmánu či penziony.

PĚŠKY ČI NA KOLE OKOLÍM LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠE

Bezprostřední okolí Liptovského Mikuláše je protkané turistickými chodníky a cyklistickými stezkami. Ať už upřednostňujete krátké procházky či vyjížďky, několikahodinné výlety nenáročným horským terénem či celodenní vysokohorské túry a výlety na kolech, okolí města vám nabízí nespočet možností, jak aktivně využít svoji dovolenou. Trasy v okolí Liptovského Mikuláše jsou rozděleny podle obtížnosti. Milovníci středně náročných výšlapů si užijí trasu procházející Kalameny, Poľany, Liptovským hradem, Sedlem pod Kláľovou a Bukovinou. Během túry si určitě vymezte nějaký čas na prozkoumání zříceniny Liptovského hradu, jehož vznik je datován podle dochovaných dokumentů do 13. století. Mezi další oblíbené středně náročné turistické stezky patří trasa přes Prosiek, Prosieckou dolinu, Prosečnou, Oblazy a Kvačany. Náročnější zdolavatelé horských hřebenů si zase užijí náročnou celodenní vysokohorskou trasu na Sinu a Bor, která vede oblastí Nízkých Tater kolem Demanovské jeskyně slobody, Sinu a Bor, Poľany a Jasné. Také náročnější túra na vrchol Babiek patří mezi ty nejpopulárnější. Jedná se o výšlap s velkým převýšením a dlouhým stoupáním, který je doporučován pouze za dobré viditelnosti. Po namáhavém dni stráveném v náručí velehor se můžete navečeřet ve vyhlášené restauraci Liptovská Izba, která nabízí všechny slovenské speciality podle nejlepších dostupných slovenských receptů. Hlavu složte v levném penzionu Fako nacházejícím se nedaleko centra města nebo luxusním hotelu Wellness Chopok, který vám kromě plně vybavených útulných pokojů a vynikající kuchyně nabídne kvalitní wellness služby. Wellness centrum je vybaveno finskou, bylinkovou, bio, infra a parní saunou, ledovou jeskyní, venkovní vířivkou a dále také fitness centrem a plaveckým bazénem.

Milovníci cyklistiky si v Liptovském Mikuláši a jeho okolí taky přijdou na své. Cyklistické trasy vás dovedou na místa, odkud budete mít krásný výhled na část Liptovské kotliny, okolní pohoří i hladinu vodní nádrže. Pokud preferujete spíše nenáročnější trasy, tak se vydejte 25km okruhem přes Podbřežiny, Veternou Porubu, Žiar, Smrečany a Háj zpět do Liptovského Mikuláše. Pro zkušené cyklisty je určená náročnější 48km trasa vedoucí do Kvačianskej doliny, která vás provede podhorskými vesnicemi Kvačany a Podmeštrová. Oblíbenou tratí je také 58km cesta k vodnímu dílu Černý Váh, která prochází územím Tatranského národního parku a Národního parku Nízké Tatry. Užít si tak můžete cestu neposkvrněnou přírodou s výhledem na Poprad a Černý Váh, který je největší položenou vodní nádrží na Slovensku.

LYŽAŘSKÝ A BĚŽKAŘSKÝ RÁJ

V okolí Liptovského Mikuláše se nachází řada lyžařských středisek různé náročnosti, vhodných jak pro začínající lyžaře, tak pro zkušené vyznavače tohoto zimního sportu. Lyžařské středisko Pobřežiny se nachází přímo v Liptovském Mikuláši a je určené především pro začínající či středně pokročilé lyžaře. Ve středisku se nachází vlek, uměle zasněžovaná a osvětlené trať a 2 km udržovaných běžkařských tratí. Lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry jako největší lyžařská aréna na Slovensku nabízí nekonečné množství aktivit, zábavy a aktivního odpočinku. Těšit se můžete na 45 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, 29 lanovek a vleků a freeridové zóny. Milovníci adrenalinu si přijdou na své v Burton Snowparku Jasná vybaveném raily, boxy a dalšími skoky pro začátečníky a pokročilé. Součástí snowparku je taky Fun Zone vybavená klopenkami, vlnami a tunelem i pro ty nejmenší. Ubytování nedaleko svahu najdete v prestižním ski-hotelu Grand Jasná, jehož součástí je wellness centrum Grand vybavené saunovým světem, bazénem, vnitřním a venkovním whirpoolem a relaxačním pokojem. Pokud preferujete spíše menší rodinná lyžařská střediska, potom se vydejte do Ski Centra Čertovica, které se nachází na severní straně Nízkých Tater. Středisko je vybaveno 6 km sjezdovek, lyžařskou školou a školkou, skiservisem a půjčovnou lyží. Aktivní odpočinek si zde tak užijí rodiče i s jejich ratolestmi. Navíc v se zde nachází také několik penzionů a apartámů.

Our top-rated cheap hotels in Liptovský Mikuláš

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Liptovský Mikuláš