Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 110

Hotely, Poprad (Prešovský kraj, Slovensko)

Hotely, Poprad

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Poprad, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Poprad - největší online hotelový vyhledávač
  • Poprad: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Poprad: brána do Vysokých Tater

V Prešovském háji, v podhůří největších slovenských hor leží malebné město právem označováno za bránu do Vysokých Tater. Pohled na Poprad, v jehož pozadí se tyčí majestátní velehory, láká návštěvníky zejména na nádhernou přírodu rozeklaných skalisek, vysokých vrcholů a závratných pohledů do zelených údolí.

O tom že se nejedná o žádné bezvýznamné město, svědčí již první, byť skromná, písemná zmínka o městě Popradu z roku 1256, kdy město a jeho okolí začalo osídlovat německy mluvící obyvatelstvo. Skutečný hospodářský růst však přišel až v období 17. století, kdy se z původně  malého trhového městečka stalo významné hospodářské centrum. V roce 1692 zde totiž byl vybudován první skutečný průmyslový podnik - papírna.

Největších změn a propojení s okolním světem se však město dočkalo až s příchodem železnice a připojením na tzv. Košicko-bohumínskou dráhu v roce 1871 , která nastartovala období nové prosperity. Následovala stavba pivovaru a také vagónky. S rychlým rozvojem město nabývalo na významu a v roce 1927 se dokonce stalo okresním městem.

Na přelomu století se zájem o velehory zvýšil díky postupnému zpřístupňování Vysokých Tater. Stále více lidí do těchto končin mířilo za turistikou a poznáním krásných a majestátních vysokých hor. Po druhé světové válce se Poprad změnil v důležité středisko stále více oblíbených zimních sportů, zejména lyžování. Za nejvýznamnějším centrum je považováno dodnes.

ZA POZNÁNÍM DO CENTRA I DO MUZEA

Milovníci historie by rozhodně neměli opominout návštěvu centra, kterému dominuje raně gotický kostel svatého Egídia ze 13. století. Uvnitř kostela si můžete prohlédnout cenné nástěnné malby pocházející ze století patnáctého. Hned vedle kostela se nachází budova renesanční zvonice a také evangelický kostel svaté Trojice. Celý prostor náměstí pak ohraničují měšťanské domy barokního a klasického charakteru.

Historickou procházku si můžete protáhnout až do městské části Spišská Sobota, jejímž jádrem je náměstí obklopené zachovalými historickými měšťanskými domy. V centru náměstí si můžete prohlédnout impozantní římskokatolický kostel svatého Juraje, vedle něhož je opět umístěná renesanční zvonice.

Více se o bohaté historii Popradu a jeho okolí dozvíte z exponátů vystavených ve zdejším Podtatranském muzeu založeném v roce 1876. Mezi vystavenými přírodními a kulturními exponáty zaujímá význačné místo výlitek mozkovny neandrtálského člověka starého údajně přes 100 tisíc let. Za významnou památku je považována také dřevěná knížecí hrobka, jejíž vznik je datován na přelom 4. a 5. století. Hrobka je unikátní památkou starou více než 1 600 let.

Vedle muzea máte možnost také navštívit Městskou galerii. V obou budovách se pravidelně konají zajímavé výstavy, koncerty a kulturní akce z oblasti historie, výtvarného umění i moderních technologií.

AŽ NA VRCHOLKY HOR

Poprad je také vynikajícím výchozím místem pro letní turistiku a výlety na kolech. Ubytovat se zde můžete v některém z hotelu či penzionu. Volný čas pak vyplníte procházkami do okolí i náročnějšími výšlapy na vrcholky hor Vysokých Tater. Populárními výchozími body jsou zejména Štrbské Pleso, Popradské pleso či Tatranská Lomnice. Na aktivní sportovce zde čekají turistické trasy různé náročnosti jak pro pěší, tak i pro zapálené cyklisty.

K oblíbeným přírodním památkám patří zejména jezero ledovcového původu Popradské pleso. Kolem jezera vedou značené turistické trasy, a tak můžete toto nádherné jezero obdivovat ze všech stran. Nedaleko jezera se nachází kulturní památka Symbolický hřbitov s kaplí a vyřezávanými kříži ze dřeva.

Také okolí Štrbského plesa obklopeného hustými lesy a vrcholky Tater je považováno za jedno z nejhezčích míst. Více než 150 dní je jezero pokryté ledem. Panorama jezer doplňuje skokanský lyžařský můstek. Právě odtud zkušení sportovci vyráží na náročné vysokohorské túry či horolezecké výstupy na tatranské hřbety Kriváň, Rysy, Solisko a další. Ke Štrbskému plesu máte nejblíže hotelu Hubert Vital Resort či Kašťiel´Lučivná.

Jak již bylo zmíněno, každou zimu obsadí popradské hotely tisícovky lyžařů, běžkařů a snowboardistů. Pravidelní návštěvníci si oblíbili dobré podmínky a především rozmanitou nabídku sjezdových i běžkařských tratí. Nejobtížnější sjezdovka se nachází v Tatranské Lomnici a i zkušení lyžaři hovoří o pořádné adrenalinové jízdě.

OBŘÍ AKVAPARK S LÉČIVOU VODOU

Kromě turistiky si celá rodina užije spousty zábavy v aquaparku Aquacity Poprad , který je považován za nejvíce ekologický vodní park. Hlavním pokladem areálu je pramen nacházející se v hloubce 1 300 metrů, který obsahuje na dvacet různých minerálů. Tyto minerály mají příznivý vliv na zdraví člověka a jejich účinky jsou prokázány zejména na dýchací aparát, krevní oběh a nervovou soustavu.

Na dospělé i dětské návštěvníky zde čeká třináct nerezových bazénů, vířivky, aromatické i klasické sauny, inhalační místnosti, sněžná jeskyně, sanárium i stále více oblíbené kryocentrum. V areálu je navíc možné se ubytovat ve dvou různých hotelích AquaCity Mountain View a Aqualand. Ubytování v prvním hotelu splňuje požadavky velmi náročných návštěvníků, kteří si potrpí na prostorné apartmány, stylové koupelny a úchvatné výhledy na Vysoké Tatry. Levně se mohou rodiny s dětmi ubytovat ve druhém hotelu.

Nabídku sportovních aktivit nabízí sportovní hala Aréna Poprad, kde se kromě sportovních utkání konají také hudební koncerty, výstavy a konference.

BRAMBOROVÉ PIROHY I PAŘENÉ BUCHTY S ČOKOLÁDOU

Kdo by nemiloval slovenskou kuchyni? Gurmánské lahůdky v podobě vynikající husté polévky kapustnice (po našem zelňačky), pravých halušek s brynzou, plněných bramborových pirohů čipařených buchet politých pořádnou dávkou čokolády vám uvaří v restauracích a hotelech. Nejlépe však chutnají na horských chatách, kde po náročné celodenní túře oceníte pořádné jídlo.

Poprad na Slovensku patří k nejznámějším turistickým střediskům. I proto jsou zdejší obyvatelé na turisty důkladně připraveni. Široká nabídka ubytování zahrnuje levné hotely, příjemné rodinné penziony i hotely různé velikosti, kvality a cenové kategorie. Všichni zájemci o letní turistiku či zimní lyžování zde naleznou přesně takové ubytování, díky kterému si dovolenou v této úžasné lokalitě vychutnají plnými doušky.

Hotely Poprad

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Poprad

Zajímavá místa - Poprad

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace