Hotely, Košice (Košický kraj, Slovensko)

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Košice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Košice, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Košice - největší online hotelový vyhledávač
 • Košice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Košice

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

DO KOŠIC ZA PAMÁTKAMI, SPORTEM I ZÁBAVOU

Košice jsou centrem východního Slovenska a jsou druhým největším městem Slovenska vůbec. Město leží v Košické kotlině v širokém údolí řeky Hornád ohraničené na západě výběžky pohoří Slovenské rudohoří. Košice bývají také někdy nazývány městem mladých, protože se tu nachází hned několik vysokých škol. Ať vyrazíte do Košic na dovolenou nebo tu jen strávíte víkend, určitě se vám tady bude líbit.

HLAVNÁ ULICA JE V KOŠICÍCH CENTREM DĚNÍ

Hlavná ulica v Košicích má opravdu příhodný název, protože na ní je skutečně soustředěno vše hlavní - promenáda, restaurace, kavárny, cukrárny a zejména množství architektonických skvostů. Najdete zde košickou dominantu, dóm sv. Alžbety , která je dílem vrcholné gotiky a z jejíž téměř šedesátimetrové Žigmundovy věže je nádherný pohled na město. Před dómem sv. Alžbety se nachází kostel sv. Michala, který je také postaven v gotickém stylu a původně sloužil jako pohřební kaple dómu sv. Alžbety. V blízkosti se nachází Urbanova věž a v ní najdete muzeum voskových figurín. Dóm sv. Alžběty, kaple sv. Michala a Urbanova věž vytvářejí společně komplex národní kulturní památky. Vedle dómu sv. Alžběty najdete také secesní divadlo a hrající fontánu propojenou se zvonkohrou. V parku okolo fontány si můžete krásně odpočinout. Zajímavostí je v ulici také umělý kanál, který připomíná dobu, kdy zde protékal středem náměstí potok. Kanál se táhne středem Hlavné ulice po její značné délce, a to od Štátného divadla až po náměstí Maratonu mieru, a okolo něj jsou dvě pěší zóny. V Hlavné ulici také zůstaly zachovány koleje, protože dříve zde jezdila tramvaj. Hlavná ulica je plná restaurací, a zejména v létě je to skvělé místo k trávení večera při posezení v restauracích venkovních. Chcete-li se ubytovat přímo na této ulici, v centru dění a navíc využívat možností wellness, pak zkuste hotel Doubletree By Hilton Košice. V okolí Hlavné ulice najdete ale samozřejmě také levné ubytování ve formě hostelu či ubytovny.

NEJVĚTŠÍ EVROPSKÝ ZLATÝ POKLAD NAJDETE V KOŠICÍCH

Zajímavé turistické cíle nejsou v Košicích jen v Hlavné ulici, ale často jsou na ni nějakým způsobem napojené. Chcete-li být blízko všem místním skvostům, ubytujte se např. v penzionu Beryl, který nabízí pro své hosty také vlastní kavárnu se zimní zahradou. V Košicích lze najít řadu dalších pamětihodností, jako jsou např. barokní městská radnice, Kalvínský kostel, Andrassyho palác, Barkóczyho palác, Csákyho-Dezsőfiho palác, Státní divadlo z roku 1899, Levočský dům, Biskupský palác a Župní dům, v jehož prostorách najdete Galerii Julia Jakobyho, který byl představitelem slovenské umělecké historie. V prostorách Východoslovenského muzea je vybudována speciální trezorová místnost pro košický zlatý poklad , který je jedním z největších evropských zlatých pokladů. Poklad byl nalezen v roce 1935 a celková váha zlata v pokladu je téměř 13 kg. Expozice je veřejnosti přístupná a rozhodně stojí za vidění. V podzemí Košic se nachází Archeologický komplex Dolná brána. Za návštěvu rozhodně stojí také bývalá Miklušova věznice, která dnes slouží jako muzeum. Expozice zde je poměrně rozsáhlá a v jejím rámci můžete vidět i podzemní sklepní prostory s kobkami a mučírnou.

NUDIT SE NEBUDOU DOSPĚLÍ ANI DĚTI

Pár kilometrů od Košic najdete v Bukovci lanový park Tarzanie Alpinka, kde se děti, ale i dospělí, mohou zabavit lanovými překážkami v korunách stromů. V Košicích najdete také zoologickou zahradu a v ní umístěný dinopark. Zdejší zoologická zahrada je rozlohou největší ve střední Evropě a zaměřuje se zejména na euroasijskou faunu. Rozptýlení poskytuje také bobová dráha v Košicích – Kavečanech, což byla první atrakce svého druhu postavená na Slovensku. Jde o sportovně-rekreační zařízení určené pro děti i dospělé a má délku 800 metrů. Vyrazit můžete také do Jasovské jeskyně, kterou najdete v západní části Košické kotliny na okraji obce Jasov. Za návštěvu rozhodně stojí také Botanická zahrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, která je největší botanickou zahradou na Slovensku a patří mezi nejvýznamnější ve střední Evropě. Vzácná je zejména velká sbírka kaktusů a sukulentů. Po celých Košicích najdete širokou nabídku ubytování, a to včetně levného. V nabídce je nejeden levný hotel, hostel či ubytovna, takže se nemusíte obávat o finance. Ale pokud budete chtít po všech výletech pěkně zrelaxovat, jistě vás potěší ubytovací nabídka s možností wellness nebo klidný apartmán či penzion. Každý zde najde to, co potřebuje.

KAM V KOŠICÍCH ZA SPORTEM

V Košicích - Kavečanech je také ski areál , kde je v zimě k dispozici 5 sjezdovek a 14 km běžeckých tratí, a to včetně lyžařské a snowboardové školy. Další ski areál najdete 50 km od Košic. Toto lyžařské středisko Štós - Šikmá stráň se nachází ve Slovenském krasu jihozápadně od Kojšové holi. Další lyžařský areál Ski centrum Jahodná je vzdáleno 15 km od Košic a nabízí i bazén. Lyžařské středisko Kojšovská hoľa se nachází 25 km od Košic. Středisko nabízí výborné podmínky pro sjezdové lyžování a snowboarding i okruhy pro běžkaře, ať už pro začátečníky či pokročilé. Není určitě bez zajímavosti, že v Košicích se pravidelně pořádá Mezinárodní maraton míru nebo také Košický maraton , který je nejstarším maratonem v Evropě a třetím nejstarším na světě. Pro milovník golfu je k dispozici 9jamkové golfové hřiště Alpinka v Čermeľská údolí, jen 15 km od centra Košic. V létě si můžete užít koupání v areálu košického koupaliště Triton, které návštěvníkům nabízí 4 bazény, velký dětský bazén se skluzavkami, tobogan a skluzavku se čtyřmi dráhami. Samozřejmě se v Košicích můžete věnovat turistice, vodním sportům a cyklistice, k dispozici je řada tras. Zdejší hotely a téměř každý penzion jsou na sportovce připraveny.

V KOŠICÍCH TO V NOCI ŽIJE

Pokud se budete chtít večer pobavit, v centru Košic to není problém, za zábavou se sem sjíždějí lidé z širokého okolí. A je také proč – najdete tu řadu klubů, kde se budete bavit až do rána. Mezi nejlepší košické kluby patří Yasmin Club v hotelu Yasmin, kde kromě hudby najdete spoustu další zábavy, gastronomické speciality a širokou nabídku vín. Pokud chcete levnou variantu, jak se ubytovat, není to žádný problém ani tady. Legendárním košickým klubem je EXIT Club, který nabízí jedinečnou zábavu, to nejlepší z komerční i undegroudové scény a samozřejmě diskotéky. Neodmyslitelnou součástí večerní zábavy a relaxu je Jazz Club, známý kvalitní zábavou i kávou, míchanými drinky a dobrými specialitami. Skvělou zábavu nabízí pro všechny věkové kategorie Irish Pub Diesel, který se nachází přímo na Hlavné ulici. Setkávají se tu lidi z celého světa a ochutnáte tu opravdovou místní kuchyni. Dobře se pobavíte také v designovém Retro Clubu. Skutečně pestrý program, zejména pro mladé lidi, nabízí klub Tabačka Kulturfabrik. Tak si Košice užijte!

Our top-rated cheap hotels in Košice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost