Hotely, Štrbské Pleso (Prešovský kraj, Slovensko)

  8 447 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 574 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 3 155 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 4 651 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 132 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Štrbské Pleso

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Štrbské Pleso, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Štrbské Pleso - největší online hotelový vyhledávač
 • Štrbské Pleso: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Štrbské Pleso

  6 172 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 593 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 4 462 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 648 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024

Štrbské Pleso: V náruči neposkvrněné přírody

Osada Štrbské Pleso je neodmyslitelně spojena s turismem a zimními sporty. Štrbské Pleso je jednou z místních částí obce Štrba a jako takové je jedním z nejznámějších symbolů slovenských Vysokých Tater. Štrbské Pleso a jeho blízké okolí má určitě co nabídnout a je vhodné jako místo dovolené pro celou rodinu. Milovníci lyžování a běžkového lyžování se mohou nechat unášet vysokohorskými panoramaty a fantastickou atmosférou, turisté a cykloturisté si zase přijdou na své při objevování nejkrásnějších tatranských míst, vrcholů a dvoutisícových štítů po přehledně značených turistických cestách a cyklotrasách. Vybrat si zde můžete z nejrůznějších druhů ubytování, od toho levného (penziony, ubytovny) až po luxusní apartmány wellness hotelu. Jakmile jednou navštívíte tento malebný kousek země s nebeskými výhledy, neposkvrněnou krajinou a fascinujícím světem zvířat a rostlin, určitě si ho oblíbíte a nebude se vám ani chtít zpět domů.

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Ze Štrbského Plesa je možné absolvovat mnoho tras a túr vhodných jak pro začínající turisty, tak pro zkušené obdivovatele hor. Mezi nejznámější túry patří například Vodopád Skok trvající hodinu a tři čtvrtě ze Štrbského Plesa či Popradské Pleso a Jamské Pleso, obě vzdálená jen něco málo přes hodinu od města Štrbské Pleso. Náročnější turisté si určitě užijí čtyřhodinovou túru do Bystrého Sedla, nebo Křiváně či Podbanské. Turistické chodníky vás dovedou do vysokohorských chat, kde můžete složit přes noc hlavu. Penzion Vila Emma se nachází přímo uprostřed národního parku Vysoké Tatry v Popradském plese. Penzion nabízí také finskou saunu a dětské hřiště. Vila Kosodrevina se zase rozkládá nedaleko lyžařského vleku Štrbské pleso a nabízí relativně levné ubytování. Apartmány jsou zcela vybaveny a v objektu penzionu najdete i lyžárnu.

Štrbské Pleso je ideálním místem pro ty, pro které je aktivní dovolená nezbytná. Cykloturisté si zde rovněž přijdou na své. V okolí Štrbského plesa vede mnoho tras pro různě cyklisticky zdatné jedince. Pokud jste na kole středně zdatní, určitě se vydejte z Tatranské Lomnice přes Mlynice a Starý Smokovec do Tatranské Lesné a odtud zpět do Tatranské Lomnice. Budete-li si chtít odpočinout či si zpestřit cestu, udělejte si menší výlet kabinovou lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso nebo navštivte Muzeum Tatranského národního parku , které obsahuje předměty z oblasti botaniky, zoologie i geologie. Další oblíbenou cyklistickou stezkou pro středně zdatné jedince je Popradská magistrála , která vede z Popradu přes Biely Potok a Vikartovský Mlýn a zpět na Poprad. V Popradu určitě stojí za to navštívit Podtatranské muzeum, které patří mezi nejstarší muzea na Slovensku a zahrnuje jak expozice z pravěku a starověku, tak bohatou knihovnu, v níž největším skvostem jsou unikátní německá gramatika sanskrtu či starší hebrejské vydání známého právnického díla Prostřený stůl. Pokud jste na kole skutečně zdatní, můžete se vydat Podtatranskou cyklo magistrálou přímo ze Štrbského Plesa přes Tatranskou Lomnicu a Mlynčeky do Kezmaroku. Tato 50 km dlouhá trasa patří mezi ty náročnější. Vyhraďte si proto dostatek času a připravte se na místy prudká stoupání.

LYŽAŘSKÝ A BEŽKAŘSKÝ RÁJ

Štrbské Pleso je nejvýše položené lyžařské středisko s dolní stanicí ve výšce 1400 m n. m. a má nejdelší lyžařskou sezónou na Slovensku. Láká vynikajícími lyžařskými podmínkami a moderně upravenými sjezdovkami pro začínající i profesionální lyžaře. K dispozici je 7 vleků a lanovek a 9 km sjezdovek. V Štrbském Plese jako v jediném ve Vysokým Tatrách si také můžete užít nezapomenutelnou atmosféru nočního lyžování. Ve středisku je umístěna půjčovna a servis lyží, občerstvení přímo na svahu a možnost parkování v blízkosti sjezdovek. Ubytovat se můžete ve vyhlášeném romantickém historickém komplexu hotelu Grandhotel Kempinski, který se nachází na břehu ledovcového jezera Štrbské pleso a zajišťuje dopravu přímo na sjezdovky speciálním ekologickým SKIbusem. Pro běžkaře je k dispozici pět běžkařských tratí s délkou několika kilometrů.

PRO MILOVNÍKY ADRENALINU

Pokud vás lyžování a běžkování omrzí, nemusíte si zoufat! Dovolená ve městě Štrbské Pleso nabízí celou řadu aktivit, díky nimž se určitě nebudete nudit. V zimním Fun Parku si na své přijdou nejen děti, ale i teenageři a rodiče. Vyzkoušet si zde můžete jízdu na speciálním sněžném kluzáků (snowtubing), jízdu na nafukovací desce s lyžemi (airboarding) a také adrenalinový zážitek v podobě kutálení ve sněžné kouli (zorbing). Rodiče a jejich ratolesti se pak mohou vyřádit při jízdě z kopce raftovým člunem (snowrafting) nebo při koulení z kopce ve sněžných vacích (snowbags). Také výlet psím spřežením nebo Ski Jorking (tažení lyžaře za běžícím koněm) určitě stojí za to vyzkoušet, pokud patříte mezi adrenalinové nadšence. Největší výzvu pak představuje skok Bungee jumping do hloubky 70 metrů s překrásným okolním panoramatem a pocitem překonání sama sebe. Pokud si přejete vidět Vysoké Tatry z jiné perspektivy, proč nevyzkoušet let balónem , tandemový seskok se zkušeným instruktorem nebo vyhlídkové lety.

NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY NEJENOM ZA MRAZIVÉHO POČASÍ

I pro příznivce odpočinkových či neadrenalinových volnočasových aktivit má Štrbské Pleso a jeho okolí co nabídnout. Jen necelých 30 km vzdálený vyhlášený aquapark AquaCity Poprad vám poskytne víc než oddych a odpočinek u vody. Najdete v něm 13 vnitřních a venkovních termálních a relaxačních bazénů, 50metrový plavecký bazén, fitness a spinning centrum, areál pro míčový volejbal a fotbal a písečnou pláž s barem. Děti se mohou vyřádit na 6 tobogánech a více jak 350 vodních atrakcích. Fantazie vašich ratolestí ožijí v dětském bazénu se speciálně upravenou slanou vodou Treasure Island. Nejen ženy uvítají beautycentrum, kryocentrum a širokou nabídku thajských a relaxačních masáží. Novinkou aquaparku je dvoupatrové wellness centrum ve znamení živlů ohně a vody s různými druhy saun, inhalačních místností a unikátním 14metrovým koktejl barem. AquaCity Poprad je ideální místem pro rodinou i přátele a jeho návštěvy určitě nebudete litovat.

Okolí Štrbského Plesa také poskytuje skvělé podmínky pro jízdu na koni a golfové vyžití. Necelých 30 km vzdálený golfový resort Black Stork získal v roce 2011 prestižní celosvětovou značku kvality, kterou se může chlubit pouze 19 golfových hřišť na světě. K dispozici je zde 27jamkové hřiště, golfová škola i individuální tréninkové hodiny. Putování a jízdu na koni si můžete užít na Ranči Čajka či na Ranči Pod Ostrou Skalou. Také geocaching se stal ve Vysokých Tatrách oblíbenou volnočasovou aktivitou. Jedná se o zábavnou formu cestování, poznávání a turistiky, které se mohou zúčastnit jak děti tak dospělí. Jedinečné nostalgické chvíle nabízí oddychová činnost pádlování na jezeru Štrbské pleso, které má více než 130letou tradici. Návštěvníci se mohou kochat pohledem na neporušenou přírodu na hladině tohoto morénového ledovcového jezera , které dokonce bojovalo o zařazení mezi sedm divů světa. Na břehu jezera najdete dokonce i ubytování v hotelu Solisko. Tento hotel v nadmořské výšce 1 351 metrů nabízí svým hostům restauraci přímo u jezera podávající tatranské pokrmy, vstup do wellness a fitness centra.

Our top-rated cheap hotels in Štrbské Pleso

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 5 672 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 494 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 536 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 992 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024

Často kladené otázky o Štrbské Pleso