Hotely, Žilina (Žilinský kraj, Slovensko)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Žilina

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Žilina, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Žilina - největší online hotelový vyhledávač
 • Žilina: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Žilina

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

ŽILINA - PERLA NA VÁHU

Věděli jste, že Žilině se říká také Perla na Váhu nebo slovenský Norimberk? Důvod je zřejmý – toto město vás okouzlí zejména svou architekturou. Žilina patří mezi čtyři největší města na Slovensku. Leží 170 km od Bratislavy na soutoku řek Váhu a Kysuce v Žilinské kotlině, pouhých 28 km od hranic s Českou republikou. Je významným univerzitním městem, dopravním uzlem a důležitým kulturním centrem. Zároveň je vstupní branou ke čtyřem národním parkům - Malá Fatra, Velká Fatra, Tatranský národní park a Národní park Nízké Tatry. Široká a kvalitní je také nabídka ubytování – hotely, penziony i to levné vás zde rozhodně nezklamou.

RYNEK ALIAS MARIÁNSKÉ NÁMĚSTÍ

Žilina patří k opravdu krásným městům a je plná historických památek. K těm nejvýznamnějším patří např. kostel Nejsvětější Trojice, Stará radnice, kostel Obrácení sv. Pavla apoštola s klášterem a podzemními prostorami, Dům umění Fatra, synagoga, Rosenfeldův palác, kostel sv. Barbory s klášterem nebo Považská galerie umění na náměstí Andreja Hlinku a Řemeslnický dům. Staré město v Žilině patří k významným architektonickým památkám. Přesvědčit se o tom můžete např. při návštěvě Mariánského náměstí , které nese tento název od roku 1991. Do té doby náměstí vystřídalo několik názvů, ale do roku 1900 to byl Rynek se zvláštním středověkým privilegiem, které mu udělil král v roce 1321, a to tzv. mílové právo. To domácím řemeslníkům garantovalo, že v okruhu jedné míle od města nesměl bydlet nikdo, kdo by byl jejich konkurentem. Mariánské náměstí s přilehlými uličkami bylo v roce 1987 vyhlášeno za Městskou památkovou rezervaci. Díky čtvercovému půdorysu s arkádami vytváří náměstí neopakovatelnou a zároveň jedinečnou atmosféru svého druhu na Slovensku. Pokud chcete mít historické památky Žiliny na dosah, ubytujete se v apartmánech Rákoczi, které jsou zasazené do budovy ze 17. století a najdete tu gotický vinný sklep. Nejvýznamnější architektonickou památkou Žiliny je pak bezesporu katedrála Nejsvětější Trojice. Centrem města prochází jedna z nejdelších a nejkrásnějších pěších zón na Slovensku s množstvím restaurací a stylových kavárniček. Na své si v Žilině přijdou milovníci hradů - jen málokteré evropské město se může pyšnit tím, že je obklopené pěti hrady - Lietava, Hričov, Budatín, Strečno a Varín. Chcete-li si vychutnat nádherný výhled na noční Žilinu nebo na panorama pohoří Malá Fatra , pak se ubytujte v blízkosti centra v hotelu Holiday Inn.

VYDEJTE SE ZA SPORTEM A NA VÝLETY

Možností, jak trávit volný čas v Žilině, je nepřeberně. Pokud chcete relaxovat, najdete zde mnoho krásných míst k procházkám a také řadu možností wellness aktivit, které nabízí nejeden hotel. Krásné wellness s krytým bazénem, parní lázní a finskou saunou najdete např. v penzionu Central park, který se nachází přímo v srdci Žiliny. Navíc si tu vychutnáte pravé slovenské speciality. Pokud chcete svou dovolenou strávit aktivně, určitě si vyberete. Dáváte-li přednost cyklistice, najdete v Žilině a okolí několik cyklostezek. Jednou z nich je například cyklostezka ze sídliště Vlčince do středu města nebo z areálu Žilinské univerzity na sídliště Solinky. V lokalitě Vodného diela je 10 km dlouhá cyklostezka, která slouží také pro chodce a in-line bruslaře. Zde také najdete žilinský skatepark , který je využívaný pro skateboarding, BMX a in-line bruslaři. V lanovém parku Preles v lesoparku Chrasť pak můžete zdolávat překážky ve výšce 8 -11 metrů nad zemí. Na své si přijdou i vyznavači golfu, odpaliště se nachází opět u Vodneho diela. Své si tu užijí i ti, kdo mají rádi splavování řek. V zimě jsou zde zase bohaté možnosti k lyžování, v okolí je řada ski areálů. Pokud plánujete dělat výlety a hledáte tedy spíše levné ubytování, využijte některý penzion, motel či ubytovnu. Všude jsou připraveni vyjít vstříc i pokud jde třeba o úschovu kol či v zimě lyžařského vybavení. Pokud chcete vyrazit na výlety spojené s turistikou, určitě si nenechte ujít možnosti, které skýtají právě národní parky.

DÁVÁTE PŘEDNOST KULTURNÍM AKTIVITÁM?

V Žilině se pravidelně konají akce, které patří k těm největším nejen v Žilině, ale i na celém severu Slovenska. Jde o Staroměstské slavnosti a Žilinské kulturní léto , při kterém se na Mariánském náměstí po dobu letního období konají koncerty, divadelní představení, promítání filmů a výstavy výtvarných umělců. Tyto akce jsou oblíbené všemi generacemi. K dalším významným kulturním akcím patří např. Středoevropský festival koncertního umění, Babkova Žilina, Carneval Slovakia Žilina, Fest Anča, Středověký den apod. Carneval Slovakia Žilina je největší masopustní akcí na celém Slovensku, v době jeho konání je město plné různých kostýmů, maškar a příšer, které tančí a zpívají. Fest Anča je mezinárodní festival animovaných filmů a je neodmyslitelnou součástí kulturního léta v Žilině. Pokud vás zajímá tematická lidová zábava, nenechte si ujít Středověký den. V prosinci se zde konají známé vánoční trhy. Pokud máte rádi výtvarné umění, navštivte Povážskou galerii umění nebo galerii Plusmínusnula, kde se představují mladí umělci. V Žilině samozřejmě najdete také několik muzeí. K těm neznámějším patří Povážské muzeum v Žilině , které se nachází v areálu Budatínského hradu. Kousek od centra města, v blízkosti autobusového či železničního spojení, se můžete ubytovat v penzionu Pars, který se nachází v historickém objektu železničářské kolonie. Odtud budete mít všechny kulturní akce skutečně na dosah.

VEZMĚTE DĚTI ZA JÁNOŠÍKEM NEBO DO JUNGLE PARKU

K největším klenotům v okolí Žiliny patří bezesporu Malá Fatra. Jedním z jejích nejvýznamnějších turistických center je známá obec ležící nedaleko Vrátné doliny – Terchová. Terchová je rodištěm zbojníka Juraje Jánošíka, který podle legendy bohatým bral a chudým dával. Rodiče s dětmi, ale i amatérští horolezci, vyrážejí v Terchové do soustavy soutěsek a kaňonů nazvaných Jánošíkove diery, které zde ve vápencovém podloží vymlel Dierový potok. Klikatí se v údolí pod strmými vrcholy Poludňových skal a je na něm několik krásných vodopádů. Oblast je součástí národní přírodní rezervace. Ideálním výchozím bodem pro průzkum Jánošíkových dier je osada Biely potok, kam několikrát denně jezdí autobus ze Žiliny. Zcela jiného ražení je pak Jungle Park o ploše 1 500 m2 nacházející se přímo v Žilině – Mojši. Je to dětský park plný atrakcí, s řadou doprovodných programů a akcí.

DO ŽILINY NA HALUŠKY A VÝROBKY Z OVČÍHO SÝRA

Pokud chcete ochutnat typickou pochoutku v celé oblasti Žiliny, pak si dejte brynzové halušky a výrobky z ovčího sýra , zejména korbáčiky, parenicu a oštěpok. Sýr je skutečným základem slovenské kuchyně a nejslavnějším sýrem, který je součástí slovenského gastronomického dědictví, je brynza. Brynza je přírodním sýrem s dlouholetou tradicí, který se vyrábí z ovčího mléka a pravou slovenskou brynzu smí v Evropské unii vyrábět pouze Slovensko. Slovenská kuchyně není sice zrovna dietní, ale za ochutnání rozhodně stojí a žilinské speciality vás určitě potěší. A pokud se ubytujete tam, kde je k dispozici fitness, jako např. v hotelu Fitt, kde mají 26 fitness strojů, pak se o svou linii bát nemusíte a můžete si nejen jídlo, ale svůj pobyt v Žilině, vychutnat.

Our top-rated cheap hotels in Žilina

 • 2 025 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost