Hotely, Vysoké Tatry (Prešovský kraj, Slovensko)

  9 133 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 557 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 4 146 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 4 224 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 4 634 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 127 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Vysoké Tatry

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Vysoké Tatry, Slovensko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Vysoké Tatry - největší online hotelový vyhledávač
 • Vysoké Tatry: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Vysoké Tatry

  6 149 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 295 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 4 445 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 916 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 642 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024

Vysoké Tatry: Až na vrcholky hor

Krásné, majestátní, úchvatné. To jsou Vysoké Tatry. Nejvyšší vrcholky přesahují nadmořskou výšku 2 000 m n. m. a úchvatná horská příroda se pyšní rozmanitými skalními útvary, štíty, stěnami, jezírky i vodopády. Je to právě nádherná horská příroda, která láká k návštěvě tisíce turistů ročně.

Vysoké Tatry se rozkládají na severu Slovenska a jihu Polska. Celkem zabírají plochu 341 km², přičemž slovenská část je výrazně větší (260 km²). Říkáme jim také České velehory na Slovensku. Naše však již nejsou od roku 1993, kdy došlo k rozpadu Československa. To však nic nemění na tom, že Tatry milujeme a navštěvujeme.

Zcela právem patří Vysoké Tatry k nejvíce navštěvovaným oblastem na Slovensku. Není se čemu divit. Kdo by neobdivoval majestátní skalní vrcholy, hluboké ledovcové doliny, morény, hlučné vodopády, chladná horská plesa, rozmanité krasové jámy, tajuplné jeskyně i tmavé propasti? Tatranská příroda je plná pestré květeny. V údolí se prohání svišťové ve vysoké trávě a ze skal na vás budou shlížet skotačiví kamzíci.

ZA NEJKRÁSNĚJŠÍMI VÝHLEDY PO VLASTNÍCH NOHÁCH

Vysoké Tatry nabízí nesčetné množství zábavy po celý rok. V létě si na své přijdou milovníci vysokohorské turistiky a horolezectví. V zimních měsících sjíždějí zasněžené vrcholy nadšení lyžaři. Díky četným turistickým stezkám s různou náročností si mohou hory užít běžní turisté i zdatní sportovci. Vybírat si můžete mezi jedno i vícedenními túrami.

Jednou z oblíbených túr je výšlap na horu Rysy. Ubytovat se můžete na romantických horských chatách, které se nachází vysoko a na odlehlých místech. Těsně pod vrcholem se nachází nejvýše položená tatranská chata Pod Rysmi, která se pyšní nejvýše položenou suchou toaletou. Věřte, že z prosklené přední strany se vám naskytne úchvatný výhled. Čas strávený na této toaletě vás doslova přenese do jiné dimenze. Turisté to vědí, a tak počítejte s vysokou návštěvností (nejen toalety) zejména v pěkném počasí.

Do těla dostanete, pokud se rozhodnete vyšlápnout si na národní horu Slovenska Kriváň. Velké převýšení vaši kondici důkladně prověří. Naštěstí se po cestě nalézá spousta krásných míst, kde znavené nohy necháte na chvíli odpočinout. Jakmile dorazíte na vrchol a pod sebou spatříte hřebeny Vysokých Tater i vrcholy okolních Nízkých Tater a Roháčů, nebudete námahy litovat.

Patříte-li ke zdatným turistům a vysokohorské túry jsou vaší vášní, nenechte si ujít vrchol Východná Vysoká. Počítejte však s deseti až dvanácti hodinami chůze horským terénem. Proto si buď přivstaňte, nebo si včas zarezervujte pobyt v nejvýše položeném slovenském hotelu Sliezský dom. Na trase vás čekají nádherné výhledy i aktivní kamzíci. Z vrcholu můžete při dobré viditelnosti spatřit nejvyšší vrchol Tater a celého Slovenska Gerlachovský štít, který se pyšní výškou 2 655 m n. m.

Podobných túr nabízí Vysoké Tatry nespočet. Každá má přitom nezapomenutelné kouzlo, díky kterému se budete do Tater stále vracet. Při toulkách tatranskou přírodou nezapomeňte na dodržování bezpečnosti, přece jen vysoké hory skýtají řadu nebezpečí a rizik. Pevné boty, dostatek vody a dobrá společnost jsou základem každého pěkného výletu.

ZA ZIMNÍMI RADOVÁNKAMI

Během zimních měsíců jsou vysokohorské túry uzavřeny z bezpečnostních důvodů. Pouze pro zdatné turisty se skialpinistickou výbavou a horolezeckým průkazem jsou určené některé trasy, například na Téryho chatu, která je jako jediná otevřená po celý rok. V zimě se tak Vysoké Tatry stávají především rájem lyžařů a snowboardistů.

Na milovníky zimních sportů zde čekají stovky upravených sjezdových a také běžkařských tratí. Doprava nahoru a dolů je zajištěna sítí moderních lanovek, ze kterých se vám rovněž naskytne parádní podívaná na zasněženou krajinu. Lanovka vyveze lyžaře až do maximální výšky 2 190 m n.m. na Lomnické sedlo, kam se lyžař v Tatrách může dostat. Odtud vede nejdelší sjezdovka, která je dlouhá 6 kilometrů. Věřte, že dolů spěchat nebudete.

NEJEN SPORTEM JE ČLOVĚK ŽIV

Kromě turistiky, sjezdovek a moderních lanovek nabízí Vysoké Tatry i jiné formy zábavy. Některé z nich slibují adrenalinové zážitky, které vám rozproudí krev v žilách, jiné poskytnou pohodovou zábavu a odpočinek pro celou rodinu.

Neopakovatelný zážitek v podobě divoké jízdy z vrcholu Chopku, na Štarte v Tatranskej Lomnici či na Hrebienku na Starom Smokovci si užijete na horských kárách neboli Mountain Carts. Půjčit si také můžete koloběžky a užít si pořádnou zábavnou jízdu s celou rodinou či přáteli. Ubytovat v okolí se můžete v penzionu Teniscentrum. Nachází se v okouzlující dřevěné budově přímo v Tatranské Lomnici. Zde na vás čeká zase speciální kolejová dráha Tatrabob. Vozíky jsou nejprve vytaženy do výšky 850 m n.m. a poté jeden po druhém sjíždějí rychle zpět dolů.

Nejen pro aktivní děti je určený Spider Park v Tatranské kotlině. Tato lanová dráha je plná zajímavých a pestrých překážek od jednoduchých po opravdu těžké. Všechny jsou přitom zavěšené vysoko na stromech. Stačí překonat strach z výšek a ověřit si svou fyzickou kondici. Pro nejmenší děti je určený zábavni Minispider park, který se drží více při zemi.

Po tolika adrenalinových zážitcích si zasloužíte oddych na loďkách nebo vodních kolech na jezeře v Jasné. Zážitek z nenáročné plavby znásobí krásný panoramatický výhled na Chopok. Zábavu pro celou rodinu nabízí moderní aquapark Tatralandia u Liptovského Mikuláše, kde si kromě rozličných vodních atrakcí můžete zaskočit do příjemných termálních bazénů. Přímo v aquaparku můžete strávit celý víkend. Ubytovat se totiž můžete v apartmánech Holiday Village Tatralandia.

KDYŽ TRADIČNÍ JÍDLO, TAK PRAVÉ SLOVENSKÉ HALUŠKY

Vysoké Tatry se mohou chlubit nejen dechberoucími přírodními krásami, ale také vynikající kuchyní. Severoslovenská kuchyně byla v minulosti ovlivněna drsnými klimatickými podmínkami vysokých hor. Díkybohu za to!

Dlouhé a intenzivní zimy přiměly horaly pěstovat odolné potraviny a chovat nenáročná domácí zvířata. Proto v jejich jídelníčku převažovaly brambory, luštěniny, kysané zelí, mouka, mléčné výrobky, sýry a z masa to bylo uzené maso, jehněčí, sladkovodní ryby a samozřejmě divočina. V horách se rovněž ujal chov včel a výroba sladkého medu.

Dodnes vám v horské chatě na vrcholku hor či v hospůdce v údolí připraví oblíbená tradiční jídla. Za národní jídlo lze považovat zejména noky z bramborového těsta - halušky. Ty se nejčastěji jedí s brynzou, slaninou nebo se zelím a uzeným. Neobvyklé však nejsou ani varianty na sladko s mákem či povidly.

Turistickým ruchem jsou Vysoké Tatry doslova živi, a tak není divů, že se zde nachází turistická střediska, která nabízí rozmanité možnosti ubytování od rodinných penzionů, přes různě velké hotely až po luxusní apartmány. Luxusní ubytování nabízí Grandhotel Kempinski na břehu Štrbského Plesa či hotel Morava v Tatranské Lomnici. Levnější ubytování nabízí příjemný penzion Crystal Ski v Nové Lesné.

Mezi významná střediska patří právě Starý Smokovec, Štrbské Pleso či Tatranská Lomnice. V těchto střediscích snadno seženete i levné ubytování. Za ušetřené peníze si o to více užijete Vysoké Tatry!

Our top-rated cheap hotels in Vysoké Tatry

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 997 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 574 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost