Hotely, Břeclav (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 4 917 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 2 598 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Břeclav

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Břeclav, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Břeclav - největší online hotelový vyhledávač
 • Břeclav: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Břeclav

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

BŘECLAV VÁS BUDE URČITĚ BAVIT

Břeclav je město v Jihomoravském kraji ležící na okraji Lednicko-valtického areálu , největší parkově upravené krajiny na světě s řadou romantických staveb, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Své jméno Břeclav získala po knížeti Břetislavovi, který zde v 11. století postavil pohraniční hrad. Historické kořeny Břeclavi však sahají až do období slavné Velkomoravské říše. Břeclav se nachází poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem, takže si můžete snadno při vašem cestování udělat také výlet za hranice.

CO V BŘECLAVI A OKOLÍ ROZHODNĚ MUSÍTE VIDĚT

Zcela jistě se vám budou líbit sakrální, židovské i jiné zajímavé budovy, které dokumentují zdejší bohatou historii. Dominantou Břeclavi je bezpochyby zámek , přebudovaný za vlády Lichtenštejnů. Počátkem 19. století byl zámek upraven v romanticky novogotickém stylu a byla k němu přistavěna zkosená věž, budící dojem zříceniny. Vydáte-li se po náměstí, vaši pozornost upoutá moderní kostel sv. Václava, vysvěcený v roce 1995. V městské části Poštorná uvidíte pak kostel Navštívení Panny Marie, postavený z 200 druhů cihel, tvárnic a unikátních glazovaných střešních tašek. Za zhlédnutí stojí i židovské památky – hřbitov s kaplí a domem hrobníka a synagoga s maurskými prvky v interiéru, která je využívána jako výtvarná galerie, koncertní sál a dějiště společenských akcí. Pokud vyrazíte do okolí Břeclavi, jistě vás upoutá jedna z velmi známých staveb Lednicko-valtického areálu, kterou je empírový lovecký zámeček Pohansko. Najdete ho v lesích jižně od Břeclavi. V jeho blízkosti pak můžete navštívit rozsáhlé slovanské hradiště. Kamkoli v rámci svého cestování či dovolené dorazíte, najdete širokou nabídku možností ubytování. Záleží jen na vás, zda si zvolíte přespávání přímo v Břeclavi, nebo v okolí, zda vyberete apartmán nebo dáte přednost tomu levnému typu ubytovna. Určitě nikde nebudete zklamáni. Přímo v Břeclavi můžete zkusit hotel Rose.

MILUJETE PŘÍRODU? PAK SE VÁM BUDE V BŘECLAVI URČITĚ LÍBIT

Město Břeclav je obklopeno nádhernými a naprosto jedinečnými lužními lesy , které jsou v Evropě unikátem. Lužní les lemující řečiště Dyje a Moravy představuje rozlohou přes 3 500 ha nejrozsáhlejší komplex svého druhu ve střední Evropě. Je tradičním cílem cestování a výletů jak obyvatel Břeclavi, tak návštěvníků Břeclavi a celého Lednicko-valtického areálu během jejich dovolené. Najdete tu naučnou stezku a při svém putování “Kančí oborou” od bývalého pivovaru v Břeclavi až po romantickou stavbu umělé zříceniny Janova hradu nedaleko Lednice uvidíte mnoho zajímavostí. Určitě vás potěší, že všude najdete ubytování podle vašich potřeb. Najdete tu pěkné penziony s rodinnou atmosférou, ale zvolit můžete samozřejmě také hotel nebo apartmán. Líbit by se vám mohlo např. v Zámeckém penzionu Rotunda. V okolí Břeclavi najdete samozřejmě i možnost levného bydlení (ubytovny). Poté, co najdete vhodné místo pro nocleh, můžete vyrazit také na naučnou stezku vedoucí z Břeclavi přes Pohansko do Lán, kde uvidíte (samozřejmě kromě krajiny lužního lesa) také lichtenštejnský lovecký zámeček, bunkry z konce 30. let minulého století a celkem projdete 15 zastaveními, kde třetina témat je věnována přírodě, třetina dějinám Velkomoravské říše a třetina moderním dějinám. Určitě vás osloví naučná stezka Entové – doupné stromy na Pohansku, která vede paralelně s naučnou stezkou Břeclav - Pohansko - Lány. Smyslem stezky je upozornit na doupné stromy, které na první pohled vypadají jako stárnoucí a odumírající, nicméně pro společenstvo lužního lesa mají nesmírný význam.

VYRAZTE BŘECLAVSKEM NA KOLE

Pro cyklistiku jsou zde opravdu ty nejlepší podmínky a kolo je na Břeclavsku ideálním dopravním prostředkem. Zdejší cyklotrasy, kterých je zde hned několik, vás zavedou k velmi zajímavým turistickým cílům. Po těchto cyklostezkách se může vzhledem k rovinatému terénu vydat opravdu každý – díky své nenáročnosti jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Pokud kolo nemáte nebo jste si ho nepřivezli, v Břeclavi vám ho rádi zapůjčí. Vedle půjčoven kola nabízí i některé penziony, apartmán či ubytovny. K nejoblíbenějším trasám patří okruhy spojující zámky a další stavby Lednicko-valtického areálu. Značené cyklotrasy v oblasti Pálavy , nebo některá z vinařských stezek, v čele s Mikulovskou vinařskou stezkou, vám nabídnou nejen krásné výhledy, ale také spoustu zážitků. V případě, že chcete z Břeclavi pokračovat na kole ještě dále, k dispozici jsou dálkové cyklotrasy. Můžete vyrazit např. po Greenways, která spojuje Prahu a Vídeň. K dispozici je také Jantarová stezka, která přivádí cykloturisty z Brna a ze severního směru až ze vzdáleného Polska a přes rekreační oblast Pasohlávky pokračuje jižním směrem na Vídeň. Pokud byste navštívili Břeclav v zimě a nemůžete být bez lyžování, najdete v Němčičkách u Břeclavi lyžařský areál, který je nejníže položeným lyžařským svahem ve střední Evropě. Nadmořská výška tohoto areálu je 180 m n. m. Základním podkladem je umělá hmota (možnost lyžování i při nepříznivých sněhových podmínkách), na které leží přírodní nebo technický sníh. Po celodenním cestování si určitě rádi vychutnáte wellness aktivity nebo wellness zónu, které najdete ve vámi vybraném hotelu, nebo pokud se ubytujete v některé z ubytoven, určitě v jejich okolí pěkné wellness najdete. Zkuste třeba hotel Sport Relax Centrum Bors Club.

VYZKOUŠEJTE DALŠÍ ZAJÍMAVÉ AKTIVITY

Na území Břeclavi se nachází letiště, kde si můžete objednat vyhlídkové lety , či foto lety nad jižní Moravou. Můžete také využít půjčovnu lodí a vypravit se po Dyji třeba směrem k rakouskému Hohenau nebo na Zámeckou Dyji u Lednice. Břeclav je s řekou Dyjí jasně spjatá. Vzhledem k tomu, že je Dyje celoročně sjízdná a mírně tekoucí řeka, využívají ji turisté, návštěvníci i domácí k relaxaci. Můžete tu dokonce vidět i bobry. Absolvovat můžete i vícedenní vodácké výlety do okolí Břeclavi, a to i s dětmi. K dispozici je v Břeclavi i letní koupaliště a krytý bazén. Nebo rádi rybaříte? V Břeclavi pak najdete několik vhodných lokalit, např. Františkův rybník, nebo samotná řeka Dyje nebo rybník Včelínek mezi Břeclaví a Poštornou. Nezapomeňte také navštívit Lichtenštejnský dům v Břeclavi, kde najdete nejen expozici o historii rodu Lichtenštejnů, ale také miniatury staveb Lednicko-valtického areálu jako zámku v Lednici a Valticích, umělé zříceniny Janohrad a dalších známých staveb Lednicko-valtického areálu, dále tu najdete vinotéku s lichtenštejnskými a moravskými víny a turistické informační centrum. V okolí Břeclavi můžete využít levné ubytování (ubytovna), nebo je zde k dispozici řada penzionů. Pokud by vám třeba nepřálo počasí, můžete v Břeclavi vyzkoušet např. lezeckou stěnu, která se nachází v hale TJ Lokomotiva Břeclav. Pokud máte rádi pivo, neměl by vaší pozornosti uniknout zámecký pivovar Břeclav, který sice nepatří mezi velké pivovary, ale určitě je významnou regionální značkou. V pivovaru nabízejí prohlídku do míst, kam se běžně nedostanete, prostřednictvím komentovaných prohlídek. Vaše dovolená nebude mít chybu.

Our top-rated cheap hotels in Břeclav

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Břeclav