Hotely, Plzeň (Plzeňský kraj, Česká republika)

  1 467 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 799 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 2 122 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 939 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 2 014 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Plzeň

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Plzeň, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Plzeň - největší online hotelový vyhledávač
 • Plzeň: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Plzeň

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 450 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Plzeň: Město pivovarských komínu

Třetí největší město v Čechách má mezi evropskými městy jedinečný primát. Zdejší pivovar Plzeňský Prazdrojproslul výrobou kvašeného světlého ležáku, nejoblíbenějšího českého nápoje a údajně nejlepšího piva na světě. Plzeň však nabízí více než jen výtečné pivo.

Plzeň vždy patřila k významným českým městům, která se pyšnila velkým bohatstvím i slávou. Český král Václav II. nechal toto město vybudovat na významné obchodní stezce mezi Prahou, Řeznem a Norimberkem v druhé polovině 13. století.

Jako jedno z malá českých měst nebylo nikdy dobyto Husity. Po dobu jedné zimy na přelomu roku 1599 a 1600 zde na čas dokonce sídlil královský dvůr v čele s českým králem a římským císařem Rudolfem II. Důvodem byl mor, který ve stejném období postihl hlavní české město Prahu.

S první polovinou 19. století a průmyslovou revolucí se Plzeň dočkala mohutného rozvoje. V roce 1842 byl založen Plzeňský Prazdroj pod názvem Měšťanský pivovar a také známý strojírenský podnik Škoda. Tyto podniky přinesly Plzni nebývalou prosperitu a bohužel i starosti. Za druhé světové války Škodovka neblaze proslula výrobou zbraní pro německou armádu. Na konci války byl areál cílem několika bombardování, které způsobili obrovské ztráty celému městu.

Následující roky žilo město ve stínu socialismu, který podporoval rozvoj těžkého průmyslu. Nového rozkvětu se tak město dožilo s příchodem sametové revoluce v roce 1989 a následujících let až do současnosti. Těžký průmysl ustoupil do pozadí, sláva plzeňského piva se šíří do celého světa a obnovují se cenné historické památky.

PUTOVÁNÍ ČASEM ANEB NEJKRÁSNĚJŠÍ PLZEŇSKÉ PAMÁTKY

Centrum města je vyhlášenou městskou památkovou rezervací. Tvoří jej historické jádro a přilehlé ulice a uličky, které jsou ze všech stran obklopené malebnými historickým domy. Mezi největší církevní stavby města patří gotický Chrám svatého Bartoloměje na Náměstí republiky a také Františkánský klášter, v jehož kostele se nachází kopie obrazu P. P. Rubense z roku 1636.

Významnou stavbou je rovněž pozdně gotická vodárenská Černá věž, která byla původně součástí městského opevnění. Jejím hlavním účelem bylo zásobování obyvatel města vodou. Dnes je možné si věž důkladně prohlédnout v rámci okruhu plzeňského podzemí.

Architektonickým skvostem je zejména Renesanční radnice, která prošla dvěma radikálními přestavbami v polovině 16. století a v polovině 19. století, kdy získala současnou novorenesanční podobu.

V Plzni se rovněž nalézá třetí největší synagoga na světě. Velikostí ji předčí pouze synagoga v Jeruzalémě a v Budapešti. Zdejší Velká synagoga se pyšní vynikající akustikou, a proto se zde pořádají významné koncerty a výstavy.

Jako každé správné město má Plzeň v podzemí ukrytou spleť tajemných chodeb, sklepů a místností, které vznikaly postupně od založení města. Sloužily nejen jako zásobárny potravin, ale také jako únikové cesty ve válečných dobách. Část podzemí je veřejně přístupná.

Mnohé zdejší historické budovy nemají pouze okrasnou funkci. Některé z nich nabízí ubytování v podobě atraktivních hotelů, jako například penzion City. Nejlepší hotely i pensiony najdete v centru Plzně.

## #

MĚSTO MUZEÍ

Za poznáním a poučením zajděte do některého ze zdejších muzeí, kterých jsou zde desítky. Narazíte tak na nejrůznější expozice, z nichž každá bude přínosem vašich znalostí. Zcela určitě je nejvýznamnějším muzeem Západočeské muzeum. Více než 2 miliony exponátů vypráví o vývoji přírody a společnosti ve střední Evropě.

Jediné české muzeum věnované americké armádě najdete v Plzni. Je jím Patton Memorial Pilsen a zdejší expozice mapuje postup a pobyt armády na území ČR v roce 1945 a pomoc v období totalitního režimu až do roku 1988.

V Regionálním technickém muzeu Techmania Science center si na vlastní kůži vyzkoušíte, co s vašimi vlasy udělá 200 000 voltů či zda je možné vytvořit trojúhelník s pravými úhly. Podobných interaktivních exponátů však nabízí muzeum mnohem více.

## #

NOSTE NA STŮL!

Každá zem má svůj oblíbený nápoj. V Česku je jím pivo. Pivovar Plzeňský prazdroj zde vyrábí údajně nejlepší pivo na světě Pilsner Urquell , jehož středně hořká chuť chutná prostě všem. Zajímá-li vás historie tohoto pivovaru více, pak jistě oceníte možnost jeho prohlídky, díky které se podrobně seznámíte s varním postupem piva. V závěru prohlídky navíc toto výtečné pivo za čerstva ochutnáte.

Ještě více informací získáte návštěvou Pivovarského muzea, kde se dozvíte příběh piva od dob starověku až po současné velké průmyslové pivovary. Muzeum se nachází v zachovalém právovárečném domě z 15. století, který se pyšní originální středověkou atmosférou. Během prohlídky vám bude odhaleno tajemství výroby a také způsobu podávání piva v různých historických obdobích.

V těsném sousedství muzea se nachází jedna z původních plzeňských pivnic Parkán. Zde nejen ochutnáte skvěle načepované vychlazené pivo, ale také máte na výběr z nejrůznějších pivních specialit. To vše v prostředí stylové hospody obklopené původními hradbami a chmelnicemi. K dalším stylovým místům patří restaurace Na Spilce, kterou najdete přímo v areálu pivovaru.

Budete-li mít piva doslova plný žaludek, vykoupejte se v něm. Pivní lázně patří ke zdejším tradicím a pivo má údajně pozitivní účinky také na pleť. Nebojte se pivní lázně vyzkoušet na vlastní kůži.

ZA SPEJBLEM A HURVÍNKEM

Pro nejmenší návštěvníky je určené Muzeum strašidel, pohádek a pověstí, kde na vás a vaše ratolesti čekají nejrůznější duchové, strašidla, vodníci, čarodějnice a jiné tajemné bytosti. Muzeum najdete v samém centru města ve sklepení původního domu. V Muzeu vám s nadsázkou představí pověsti a pohádky, které kolují ve zdejším kraji.

Kdo by neznal slavné české loutky Spejbla a Hurvínka? Na ty narazíte právě v loutkovém divadle nacházejícím se nedaleko hlavního nádraží v Plzni. Právě Spejbl s Hurvínkem patří k významným “rodákům”. Jejich autorem je Josef Skupa, jenž založil Divadlo Spejbla a Hurvínka. Jejich humorné a neobyčejné příběhy zná každé české dítě i dospělý.

## #

DO HOSPODY NA TOČ I VOŠOUCHA

Česká kuchyně není pouze jedna. Každý kraj, každé město se chlubí nejméně jednou specialitou. Plzeňská kuchyně je směsí kuchyně chodské, šumavské i pošumavské , pro které jsou typická moučná jídla, pokrmy z brambor a vepřové maso rozmanitě upravené.

Na začátek si dejte hustou šumavskou bramboračku. Ideálním hlavním chodem je plzeňský guláš dochucený pivem, který vás nenechá na pochybách o tom, že je Plzeň “pivařským” městem. Za přílohu volte jedině knedlíky.

V Plzni vám uvaří na 40 různých druhů knedlíků. Takové špekové knedlíky z opražených žemlí a opečeného bůčku se slaninou či sklářské knedlíky ze zelí a kysanou smetanou jsou opravdovou lahůdkou. Pokud jste ještě neochutnali, spěchejte ihned do Plzně.

Zdejší specialitou jsou kynuté bramboráky známé pod názvem toč, hluchec či báč. Oproti běžnému bramboráku se těsto nechá nakynout a ochutí se uzeným bokem, majoránkou, česnekem a pepřem. A pokud bramborák doplníte kysaným zelím, získáte vošouch.

Na závěr vydatného menu nezapomeňte ochutnat báječné sladké ovocné knedlíky, jedinečný jablečný závin či chodské koláče plněné mákem, povidly i tvarohem.

## #

STYLOVÉ UBYTOVÁNÍ ZA MÁLO PENĚZ

Centrum města a okolí je bohaté na rozmanité druhy ubytování. Díky cestovnímu ruchu je zde možné najít příjemné ubytování také za velmi rozumné ceny. Pouze na vás záleží, zda si vyberete dražší variantu s veškerým komfortem či levné hostely či ubytovny v Plzni , kde pár nocí strávíte doslova za pár korun. Ubytování za dobrou cenu seženete v hostelu Euro Hostel Plzeň.

Turisté se tedy mohou ubytovat nejen v luxusních hotelech s bohatým wellness programem, jako je například angelo Hotel Pilsen, ale i výrazně levnějších a přesto kvalitních stylových hostelech a ubytovnách, kterých je zde dostatek.

Our top-rated cheap hotels in Plzeň

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 199 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 473 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 425 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost