Hotely, Železná Ruda (Plzeňský kraj, Česká republika)

 1. 1 568 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:21. 3. - 22. 3.
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. 1 229 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:14. 7. - 15. 7.
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Železná Ruda

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Železná Ruda, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Železná Ruda - největší online hotelový vyhledávač
 • Železná Ruda: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Železná Ruda

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

ŽELEZNÁ RUDA – CELOROČNÍ RÁJ MILOVNÍKŮ TURISTIKY

Šumavské městečko Železná Ruda nacházející se uprostřed překrásné přírody v chráněné krajinné oblasti pouhé 2 km od hranice Národního parku Šumava , je protkané sítí turistických a cyklistických tras a běžkařských a sjezdových tratí, takže si zde návštěvníci přijdou na své v každém ročním období, bez ohledu na věk. Právě proto se městečko a jeho okolí stalo vyhledávaným centrem a opravdovým rájem turistiky. A na turisty, cyklisty i milovníky zimních sportů jsou zde take velmi dobře připraveni. V samotné Železné Rudě i jejím okolí najdete mnoho typů ubytování - jak řadu hotelů nejrůznějších kategorií, tak také apartmány, penziony či levné ubytovny. Železná Ruda má své osobité kouzlo a kdo ji jednou navštíví, tak se sem určitě vrátí.

MOŽNOSTÍ VYŽITÍ JE SPOUSTA, STAČÍ SI VYBRAT

Železná Ruda leží v údolí říčky Řezné pod svahy Špičáku a Pancíře a je významným turistickým centrem západní části Šumavy. Tomu odpovídá samozřejmě potřebná infrastruktura a kapacita ubytování. Asi 2 km od města je silniční a železniční česko-německý přechod Železná Ruda - Bayerischer Eisenstein. Ať navštívíte Železnou Rudu a její okolí v kterémkoliv ročním období, neuděláte chybu. Najdete tu bohaté možnosti pro aktivní pěší turistiku, cykloturistiku, hipoturistiku, agroturistiku, turistiku zaměřenou na poznávání historických památek, kulturních zajímavostí a tradic. V zimě jsou zde dobré podmínky pro lyžování sjezdové i běžecké. Všechny trasy jsou zde dobře značené a zcela jistě si vyberete také ubytování, které bude blízko trasy či místa, které vás zajímá. A zdejší hotely, penziony i levné ubytovny vám nabídnou vše, po čem vaše srdce touží, v nabídce jsou i velmi pěkné apartmány. A i kdyby vám náhodou nepřálo počasí, najdete tu také řadu zajímavostí, které stojí za zhlédnutí.

OBLÍBENÉ TURISTICKÉ TRASY

Z Železné Rudy můžete vyrazit po nejrůznějších trasách, záleží jen na vás, co chcete vidět a jakou náročnost cesty si vyberete. Určitě byste ale neměli vynechat výlet směrem na Špičák , kde najdete vyžití jak při pěší túře, tak v zimním období při lyžování. Určitě se vám bude líbit také výlet k největšímu šumavskému Černému jezeru , které dostalo název od zdánlivě černé vody v jezeře, která vzniká jako odraz okolních hustých lesů, nebo k Čertovu jezeru , kde je podle pověsti utopen ďábel. Vynechat byste neměli ani výlet na Pancíř , kde se vám otevře jeden z nejkrásnějších výhledů na Šumavě, a to jak na českou Šumavu, tak na německé Bavorsko, včetně pohledu na dominantu této oblasti – německý Velký Javor. Pokud si na pěší výšlap netroufáte nebo vás už bolí nohy, až nahoru vás vyveze lanovka a vy se můžete kochat krásnou šumavskou přírodou nebo si v blízkosti lanovky můžete zajistit ubytování. Najdete tu hotely, penziony, popř. i levnější ubytování. Přímo na Špičáku se můžete ubytovat např. v hotelu Orea Špičák.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA PŘÍMO V ŽELEZNÉ RUDĚ

Pokud jste milovníky památek, pak v centru Železné Rudy, přímo u hlavní silnice, najdete velmi neovyklou stavbu - barokní kostel Panny Marie Pomocné. Půdorys kostela tvoří šesticípou hvězdu. I mohutná cibulovitá kopule je zakončena hvězdou. Údajně na místě kostela byla sklárna a stavitel využil původní základy této sklárny. Kámen vlevo, druhý od vchodu, patří slečně Betynce, majitelce Debrníku, zakladatelce osady po ní zvané Alžbětín. Jistě vás zaujme také Křížová cesta – nad Železnou Rudou (při turistické trase vedoucí na Belveder a Pancíř), kde původní poškozené žulové sloupky bez obrázků a křížků byly zrekonstruovány díky finanční sbírce především z Bavorska. Na původním místě byla podle starých fotografií znovu vystavěna i kaple sv. Anny. Můžete se ubytovat např. v penzionu Bohmerwald.

PRO MALÉ I VELKÉ

V Železné Rudě najdete Muzeum Šumavy. Expozice muzea je umístěna v domě, který dal v roce 1877 vystavět Jiří Kryštof Mikuláš Abele. Základ expozice pochází z rodinného majetku a rodinných sbírek sklářského rodu Abele. Již při vstupu uvidíte sklářské nářadí a třeba nápojovou soupravu z broušeného skla zdobenou zlacením. Také se zde dozvíte něco o bývalém Debrnickém zámečku. Pokud byste chtěli udělat radost vašim dětem nebo i sobě, v Železné Rudě najdete Muzeum historických motocyklů a jízdních kol. Sbírka obsahuje i několik historických automobilů. V létě se v lyžařském areálu Nad nádražím můžete vyřádit v nejdelším lanovém centru na sloupech v ČR, ve sjezdu na slalomových kárách (slalom-carts) nebo v trampolínovém centru či dětském hřišti. Víte, že na Špičáku se jenom nelyžuje? Najdete zde také první bikepark v Čechách , který nabízí výběr a možnost kombinovat v jízdě freeride, downhill, north shore a skoky. Tratě jsou vedeny z části lesem a z části po sjezdovkách. Na žádné z nich nechybí ani dřevěné překážky, ani další zpestření. Nudit se v Železné Rudě určitě nebudete.

TROCHA RELAXU URČITĚ NEUŠKODÍ

Pokud po náročném dni toužíte po relaxaci, využijte ubytování s bazény, masážemi, wellness či fitness zázemím, jaké najdete při ubytování přímo v centru Železné Rudy např. v hotelu Ostrý. Pokud se naopak chcete nechat hýčkat uprostřed přírody, ale přitom jen pár kilometrů od centra Železné Rudy, můžete pro svůj pobyt zvolit krásný Hotel Orea Horizont s panoramatickým výhledem na krásy Šumavy. A jestli máte rádi sladké, nezapomeňte navštívit známou cukrárnu s kavárnou Café Charlotte, která patří k nejvyhlášenějším šumavským cukrárnám. Najdete ji v centru Železné Rudy a dát si můžete skvělé zákusky a vynikající zmrzlinové a ovocné poháry s pravou šlehačkou a nepřeberné množství druhů kávy.

Už neváhejte a vyražte směr Železná Ruda. Při návštěvě této krásné části České republiky nebudete určitě litovat. Nenechávejte ale raději ubytování náhodě, zejména v zimních a letních měsících by se vám to nemuselo vyplatit. Hotely, penziony, apartmány i ubytovny – to vše si můžete rezervovat předem - a pak si jen v klidu užívat.

Our top-rated cheap hotels in Železná Ruda

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 7 303 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:29. 7. - 30. 7.
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely Železná Ruda

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Železná Ruda

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace