Hotely, Lipno nad Vltavou (Jihočeský kraj, Česká republika)

 1. 2 467 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 1 143 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 2 036 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 1 654 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Lipno nad Vltavou

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Lipno nad Vltavou, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Lipno nad Vltavou - největší online hotelový vyhledávač
 • Lipno nad Vltavou: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Lipno nad Vltavou

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 695 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 053 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Za vodními radovánkami k Lipnu nad Vltavou

Obec Lipno nad Vltavou patří mezi atraktivní rekreační oblasti pro milovníky vodních sportů, rybolovu a vodních radovánek. A to vše díky své unikátní lokalitě v blízkosti přehradní nádrže Lipno. Okolí této malebné vesničky také nabízí skvělé možnosti pro turistiku a cykloturistiku a pro četné výlety za kulturními a přírodními památkami. Mezi nejvýznamnější kulturní perly této oblasti patří například Hrad Rožmberk či zámek a centrum města Český Krumlov, které jsou uvedeny na světovém seznamu památek UNESCO. V zimním období si na své přijdou také příznivci lyžování, kteří mohou využít rozšířený Skiareál Kramolín nebo milovníci bruslení a běžkaření, pro něž je zamrzlá hladina přehrady přetvořená v obrovské kluziště nefalšovaným rájem.

ZIMNÍ A LETNÍ DOVOLENÁ NA LIPNĚ

Malebná vesnička Lipno nad Vltavou patří mezi nejnavštěvovanější rekreační destinace u nádrže Lipno. Lipenská přehrada byla vybudována na řece Vltavě mezi lety 1952 a 1959 a se svou rozlohou 48,7 km² tvoří největší vodní plochu na území České republiky. Pokud sem zavítáte v období letních prázdnin, můžete provozovat nepřeberné množství vodních sportů. Klimatické podmínky jsou příznivé pro windsurfing, jachting, kánoe, katamarány i kitebording. Kromě toho je zde každoročně pořádána řada jachtařských závodů. Milovníci koupání si také přijdou na své. Krásné čisté pláže společně s průzračnou vodou by tomuto letovisku mohla závidět leckterá přímořská destinace. Při nepříznivém počasí jsou v blízkosti Lipna nad Vltavou dostupné dva aquaparky. Aquapark Lipno se nachází přímo v areálu Marina Lipno a je skvělým místem relaxace a zábavy. Odpočinout si můžete ve vířivce s panoramatickým výhledem na Lipno, zatímco vaše ratolesti mohou využít zázemí s tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Aquapark Frymburk se rozkládá v areálu největšího hotelového wellness komplexu na území České republiky Hotelu Welness Frymburk. Můžete se zde projet na divoké řece nebo tobogánu nebo vyzkoušet privátní saunu, whirlpool, vodní vřídlo či perličkové trysky. Oba aquaparky mají výborné zázemí a jejich návštěva určitě stojí za to.

V zimních měsících se zamrzlá vodní plocha přehrady Lipno proměňuje v obrovské kluziště. Bruslení či běžkařské lyžování se tak stává vyhledávanou zábavou. Ne zrovna levné ubytování, za to ale luxusní a s výhledem na přehradu, najdete v hotelu Rezidence Club Canada. Hotelové apartmány jsou plně vybavené a pro hosty je k dispozici wellness centrum. Ani příznivci klasického lyžování nepřijdou zkrátka. V blízkosti Lipna nad Vltavou se nachází lyžařské středisko Skiareál Lipno - Kramolín, které je ideální volbou pro rodiny s dětmi i začínající lyžaře. Můžete se těšit na devět přehledných sjezdovek o celkové délce 8 300 metrů. Hlavní chloubou tohoto střediska jsou jedny z nejmodernějších dětských výukových hřišť v České republice Skischool Lipno Park a Foxpark kapitána Lipánka, kde jsou využívány moderní výukové technologie z alpských středisek. V těsné blízkosti Skiareálu Lipno - Kramolín je také bobová dráha Slideland, která je díky nainstalovanému vytápění v provozu celoročně. Nedaleko sjezdovek v Kramolíně a na jižním konci Lipenské přehrady najdete apartmány jiného ražení. Chaty Holiday Lipno nabízejí zateplené chaty s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Celý areál je také ideální pro ty, kteří chtějí, aby jejich dovolená byla aktivní.

ZA KRÁSAMI OKOLÍ

V blízkosti Lipna nad Vltavou se nachází řada výletních cílů, z nichž mnohé patří mezi unikátní přírodní či kulturní památky. Za návštěvu určitě stojí zámek a centrum města Český Krumlov. První zmínky o krumlovském komplexu zámku a hradu můžeme najít v básni rakouského rytíře Ulricha z Lichtensteina ze 13. století. V současnosti zámecký areál zahrnuje 40 budov, 5 nádvoří a 11 hektarů zámecké zahrady, čímž patří mezi nejrozsáhlejší středoevropské zámecké komplexy. Od roku 1992 je spolu s překrásným městem Český Krumlov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. V Českém Krumlově stojí také za návštěvu Kostel svatého Víta, Muzeum voskových figurín či Muzeum loutek - Pohádkový dům. Levné ubytování seženete například v penzionu Tiffany, který se nachází tři minuty od hlavního náměstí.

Přenést se zpět do středověku můžete na hradu Rožmberk , který byl postaven na důležité stezce z Čech do bohatého horního Podunají. Můžete zvolit z nabídky dvou prohlídkových tras či vystoupat po bezmála dvou stech schodech na Anglickou věž, kde budete odměněni nádherným výhledem na celý hradní komplex a okolní romantickou krajinu. Odvážní zájemci se mohou vydat do Muzea hrdelního soudnictví a Katovny. Zde si mohou nejen vyslechnout výklad o práci kata a použití tortur sloužících k vymáhání doznání z obviněným, ale také si osahat dobové mučící nástroje a některý z nich na vlastní kůži vyzkoušet. Ubytování v Rožmberku najdete třeba v Penzionu u Hanicky.

Pokud budete mít chuť podniknat výlety spíše za přírodními krásami, tak se určitě vydejte k Plešnému jezeru. Ačkoliv je tento přírodní úkaz vzdálený zhruba 50 km od Lipna nad Vltavou, tato vzdálenost určitě stojí za to. Auto můžete zaparkovat na parkovišti nad Novou Pecí a poté pokračovat pěšky kolem Schwarzenberského plavebního kanálu a Koňského potoka. K Plešnému jezeru se lze také dostat na kole kolem Plechého a Stifterova památníku. Cyklistické i turistické stezky vedoucí nejen k Plešnému jezeru, ale i v širokém okolí Lipna nad Vltavou, jsou dobře značené a mají dobré návaznosti na ostatní regiony v jižních Čechách. Mezi nejoblíbenější cyklotrasy se například řadí 40km Svatomášská cyklotrasa nebo 20km pohodová cesta kolem jižního cípu Lipenské nádrže. Na kole i pěšky se můžete dostat i k 10 km vzdálené Čertově stěně. Tento divoký skalní sráz posetý žulovými kameny tyčící se nad hlubokým údolím Vltavy byl inspirací i pro Bedřicha Smetanu, který zhudebnil libreto Elišky Krásnohorské ve své komicko-romantické opeře Čertova stěna.

ZA HUDBOU, ZÁBAVOU A SPORTEM

Pokud se rozhodnete v Lipně nad Vltavou strávit prázdniny, rozhodně byste si neměli nechat ujít sportovní festival Lipno Sport Fest. Jako každý rok Lipno Sport Fest začne tradičním nočním výběhem nebo výšlapem na unikátní Stezku korunami stromů Lipno. Dále se můžete těšit na lekce na in-line bruslích, vyjížďky na kolech, běžeckou školu či sportovní kurzy pro celou rodinu. Po večerech zazní živá energetická koncertní show a koncerty pro děti i rodiče. Vrcholem je pak světová laser show Vltava žije.

V měsíci červnu zase odstartuje na břehu českého moře v Černé v Pošumaví každoroční festival Lipno Fest, který pak probíhá celé léto. Tento festival vždy představí plno zajímavých hudebních jmen z řad českých i zahraničních dídžejů, zpěváků a skupin. Rozhoupat své boky a zavlnit svými těly můžete na tanečních party, jako třeba Havana Club Party, Hawaii Party či Dance Beach Party. Kromě toho je každoročně nachystán bohatý filmový program s hollywoodskými i českými trháky. Vstup na všechny akce festivalu Lipno Fest je zdarma!

Na Lipně ale najdete i řadu dalších zábavných aktivit, se kterými bude vaše dovolená ještě více nezapomenutelná. Proč nevyzkoušet jízdu se psím spřežením, paintball či sportovní rybaření. Naprostým unikátem je již zmiňovaná Stezka korunami stromů Lipno , která se nachází na vrcholu Kramolína a nabízí překrásné výhledy do celého Lipenského okolí. Pokud vás unaví četné výlety a sportovní a hudební festivaly, můžete zvolit pohodovou vyjížďku výletní lodí do srdce Vltavy. Rosenberger Lipno Line má v nabídce buď okružní jízdy vyhlídkovou lodí Adalbert Stifter třikrát denně nebo večerní okružní plavbu Sunset Tour Stifter, která jede každé úterý a pátek. Večerní plavba kromě výhledu na nádherné okolí a zapadající slunce zahrnuje drink na přivítanou a romantickou večeři za doprovodu relaxační hudby. Pokud chcete vzít své ratolesti na kratší zábavnou vyjížďku lodí, pak lze doporučit 45minutový výlet lodí Bafal k srdci Vltavy. Kromě toho má Rosenberger Lipno Line v nabídce několikrát do roka i speciální pohádkové plavby pro děti, mezi něž patří například Plavba s Lipenskými maskoty, Pohádka na lodi či Plavba s klaunem.

Our top-rated cheap hotels in Lipno nad Vltavou

 • 1 060 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 3 138 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 785 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 047 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Lipno nad Vltavou