Hotely, Karlovy Vary (Karlovarský kraj, Česká republika)

  2 675 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. 4 222 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 019 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 1 037 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 2 311 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 1 125 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 434 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Karlovy Vary

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Karlovy Vary, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Karlovy Vary - největší online hotelový vyhledávač
 • Karlovy Vary: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Karlovy Vary

 • 2 291 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 306 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 610 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 1 256 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 3 115 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 132 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 266 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024

Karlovy Vary: Město lázní a zeleně

Karlovy Vary jsou známé především jako lázeňské město, které lidé z celého světa navštěvují kvůli odpočinku i léčbě. Věděli jste ale, že Karlovy Vary jsou vůbec nejzelenějším českým městem, a že se Becherovka vyrábí více než 200 let?

Léčivé prameny a lázně Karlovým Varům neodpářeme. A ani nechceme. Jsou to právě lázně, které z Karlových Varů učinily neobvykle krásné zelené město známé na celém světě. Údajně to byl právě léčivý pramen, jenž se stal důvodem založení města. Na svých cestách jej náhodou objevil český Král Karel IV., který si s jeho pomocí vyléčil zraněnou nohou. Kolem pramene pak na jeho rozkaz vyrostlo půvabné město, jehož sláva se rozšířila až za hranice naší malé země.

Město skutečně nechal založit Karel IV. v druhé polovině 14. století. Zda byl důvodem opravdu léčivý pramen, už nezjistíme. Účinky termálních a minerálních pramenů byly již dávno známy, ale skutečné slávy se dočkaly až v průběhu 18. a 19. století. V této době radikálně vzrostla obliba lázní. Karlovy Vary vyslyšely poptávku a společně s výstavbou nových lázeňských budov vznikala nová téměř současná podoba města.

Brzy se lázně stály oblíbeným centrem společenského, kulturního i politického života. Ve zdejších lázních se scházely významné osobnosti z oblasti vědy, kultury, umění i politiky. Mezi klienty karlovarských lázní patřily významné osobnosti jako Beethoven, Paganini, Mozart, Chopin, K. H. Dobrovský, J. K. Tyl, S. Freud a mnoho dalších.

Lesk Karlových Varů přerušily až válečné události ve 20. století a také v období socialismu, kdy byly lázeňské budovy zestátněny. Po roce 1989 došlo k obnovení zašlé slávy a zdejší lázně jsou opět vyhledávány českými i zahraničními turisty.

VŘÍDELNÍ PRAMENY, KOLONÁDY I HOTEL PUPP

Je zcela logické, že hlavními památkami jsou úchvatné lázeňské budovy a především lázeňské kolonády. Kromě toho, že se jedná o architektonické skvosty, bylo a je jejich hlavním účelem chránit lázeňské hosty před sluncem, deštěm i sněhem a jinými vrtochy počasí. Přímo pod jejich střechami jsou ukryté léčivé minerální prameny.

Celkem můžete navštívit pět kolonád. První Sadová kolonáda byla vybudována v roce 1880 a chrání tři prameny. Architektem druhé Mlýnské kolonády je Josef Zítek. Střechu podpírá 124 kórintských sloupů, které společně zastřešuji pět pramenů.

Třetí Tržní kolonáda měla být pouze provizorní stavbou postavenou ze dřeva. Stavba však přečkala 100 let, a proto byla kompletně zrekonstruována. Pod její střechou naleznete prameny dva. Secesní Zámecká kolonáda je tvořena dvěma menšími kolonádami. Pouze jedna z nich je přístupná veřejnosti. Do druhé mohou vstoupit pouze lázeňští hosté.

Nejnovější je Vřídelní kolonáda vybudovaná v letech 1969 až 1975 a zastřešuje největší karlovarský pramen Vřídlo tryskající až do výšky 12 metrů. Pramen během jedné minuty vychrlí průměrně 2 000 litrů vody o teplotě 73°C.

Kromě lázeňských kolonád a budov se Karlovy Vary pyšní i dalšími významnými stavbami. Mezi ty patří například hotel Imperial a Grand hotel Pupp, který se mimo jiné objevil ve filmu Casino Royal s Jamesem Bondem. Nejen tyto luxusní hotely vám poskytnou střechu nad hlavou. Kvalitní ubytování najdete také v menších pensionech, které nabízí rozmanité spa a wellness aktivity.

V Karlových Varech najdeme také další historické budovy, které rozhodně stojí za vidění. Například Poštovní dvůr je klasicistní budova s romantickým interiérem, který původně sloužil k ustájení poštovních koní. Budova novobarokního Městského divadla ohromuje zvenku i zevnitř. Z počátku 20. století pochází budova Hlavní pošty, jež byla svého času nejmodernější poštovní budovou Rakousko-Uherské monarchie.

NEJZELENĚJŠÍ ČESKÉ MĚSTO

Z výsledků analýz satelitních map vyplynulo, že Karlovy Vary jsou ideálním místem pro odpočinek. Městská zeleň zde tvoří dokonce jednu pětinu plochy celého města a společně s okolními lesy se podíl zeleně dostane až na padesát procent. Přesvědčte se sami a udělejte si malý letecký výlet. Budete překvapeni, jak krásné toto město je.

Velké množství zeleně je logicky dáno lázeňským prostředím, které vyžaduje klid a zejména pohyb na čerstvém vzduchu. Ve městě se nachází velké množství parků a okolní rozlehlé lázeňské lesy skrývají více než 130 km upravených stezek. Procházky zdejšími lesy mají blahodárné účinky a nejen proto jsou místními lékaři doporučovány jako “terénní kúra”.

Na trasách je možné narazit na malebné altánky, romantické chatičky a velké množství rozhleden, vyhlídek a věží, díky kterým se vám naskytne další a nový pohled na město a okolí. Nejvíce navštěvovanou rozhlednou je 25 metrů vysoká Diana. Jako jediná má bezbariérový přístup. Kromě vyhlídky je zde také restaurace a malá zoo.

Nad Zámeckou kolonádou se tyčí Zámecká věž, jež byla součástí stavby ze 14. století. Původní gotická stavba však podlehla požáru a obnovená byla pouze věž v barokní podobě. K oblíbeným vyhlídkám patří také Jelení skok s kamzíkem, vyhlídka Karla IV, či vyhlídkové místo Tři Kříže.

ZA FILMEM, CELEBRITAMI I NA GOLF

Karlovy Vary jsou místem mnoha významných událostí a akcí, a to zejména v období lázeňské sezóny. Sezóna je slavnostně zahájena každým rokem na přelomu dubna a května a od té doby se zde s kulturními akcemi “dveře netrhnou”.

Není pochyb o tom, že nejvýznamnější událostí je Mezinárodní filmový festival konající se vždy na počátku července. V rámci jednoho týdne se Karlovy Vary promění v centrum světového společenského dění. Kromě promítání filmů se zde pořádají koncerty, tiskové konference i divoké party. Na jednom místě se tak potkávají “běžní” lidé, kteří sem jedou shlédnout filmové novinky, i slavné celebrity procházející se po červených kobercích.

Toto období je pro Karlovy Vary největším turistickým počinem. Sehnat zde v tuto dobu jakékoliv ubytování je téměř nemožné. Obsazené jsou nejen luxusní hotely a apartmány, ale také veškeré penziony, levné ubytovny a dokonce i kempy. Chcete-li si užít poklidný lázeňský pobyt, vyberte si raději jinou dobu, anebo si pobyt zarezervujte s dostatečným předstihem. Karlovy Vary jinak disponují širokou nabídkou ubytovacích zařízení. Luxus si můžete dopřát v pětihvězdičkovém hotelu v Karlových Varech, Carlsbad Plaza.

Další typickou zábavou, kterou stále častěji vyhledávají nejen manažeři, vysoce postavení lidé a celebrity, ale také běžní lidé, je golf. Zdejší golfové hřiště bylo vybudováno nedaleko Karlových Varů v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Milovníci golfu si zde naplno užijí 18-ti jamkové hřiště nejvyšší úrovně.

Za zmínku také stojí sklárna Moser, na jejíž výrobky narazíte kdekoliv na světě. Sklárnu založil Ludwik Moser na konci 19. století a proslavil se zejména jako výrobce křišťálu, který dodával výrobky na dvůr Františka Josefa I., anglického krále Eduarda VII. a dokonce i perského šáha Musaffereddina. Od těchto dob je jméno Moser symbolem pro designové, luxusní a dekorativní sklo vyráběného ručně největšími mistry svého oboru. Vše o sklárně Moser se dozvíte v Muzeu sklárny Moser.

VYDATNÁ, ROZMANITÁ A JEDNODUCHÁ

Díky lázeňskému životu zdejší restaurace vaří rozmanité pokrmy z celého světa. Tradiční krušnohorskou kuchyni však zde naštěstí najdeme také. Naprosto přesně ji vystihuje název této kapitoly. Krušnohorská kuchyně však může být také originální a zajímavá.

Jelikož se jednalo o chudý kraj, zdejší lidé používali prosté ingredience a vařili zejména z brambor, luštěnin a samozřejmě masa. Velmi oblíbeným jídel jsou Rauchemaad, což je klasický bramborák či Klitscher neboli krušnohorský bramborák upravený na sladko. Z brambor jsou také připravované zelené knedlíky Grienene Kliess.

Pro zdejší kuchyni je typické vánoční jídlo Neinerlaa neboli devatero složené z devíti různých chodů. Příprava se může v jednotlivých rodinách lehce lišit. Ve vánočním menu však nesměly chybět chutné klobásky, kyselé zelí, knedlíky i čočka.

A k výtečnému jídlu patří dobrý likér. Není lepšího bylinného likéru než zdejší Becherovky. Tento “třináctý pramen” se v Karlových Varech vyrábí po více než dvě století. Jeho stvořitelem byl lékárník Josef Becher. Své jméno však Becherovka získala po jeho synovi Janu Becherovi, který nechal postavit továrnu na Steinberkách.

Chcete-li se o slavném likéru a jeho výrobě dozvědět více, navštivte Muzeum Jana Bechera, které se nachází právě v budovách původní továrny.

Our top-rated cheap hotels in Karlovy Vary

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 467 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 412 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Karlovy Vary