Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Boží Dar (Karlovarský kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Boží Dar

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Boží Dar, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Boží Dar - největší online hotelový vyhledávač
  • Boží Dar: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

BOŽÍ DAR – MALÉ MĚSTEČKO TURISTY MILOVANÉ

Boží Dar je sice relativně malé horské městečko, ale nedejte se zmást velikostí, jeho turistický potenciál je obrovský. Na své si tu navíc přijdete v každém ročním období. Boží Dar, ležící v nadmořské výšce 1028 m, je z jedním nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České republice a centrem celoroční turistiky. Možností, kde složit hlavu na noc, je zde dostatek – určitě najdete na Božím Daru hotel, penzion, apartmán nebo levné přenocování v hostelu.

PROČ VYRAZIT NA BOŽÍ DAR

Boží Dar se nachází na hranicích se Spolkovou republikou Německo, přímo pod nejvyšší horou Krušných hor - Klínovcem. Boží Dar je významným centrem letní a zimní turistiky. Návštěvníci sem jezdí zejména kvůli ideálním podmínkám pro zimní i letní rekreaci. V zimě je zde k dispozici hned několik sjezdovek a desítky kilometrů běžeckých stop, v létě tady turisté najdou různě náročné stezky pro cyklisty i pěší. Lidé sem vyrážejí často také z důvodu návštěvy řady památek a muzeí, lákají je zde vybudované naučné stezky , které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Je zde co dělat, i když třeba počasí zrovna není ideální, pro tento případ je zde k dispozici sportovní hala, kryté bazény a řada dalších aktivity. Najdete zde velkou nabídku ubytování a kvalitní servis. Určitě se vám zalíbí některý hotel, apartmán či penzion, nebo pokud hledáte to levné, zavítáte do některého hostelu. V centru města se např. můžete ubytovat v apartmánu Schneeberg, kde najdete velmi kvalitní služby.

MILOVNÍCI ZIMNÍCH SPORTŮ SI TO NA BOŽÍM DARU OPRAVDU UŽIJÍ

Boží Dar je významným centrem zimních sportů, na své si tu přijdou ale také příznivci cyklistitiky a pěší turistiky. V zimním období zde najdete řadu sjezdových areálů , na Boží Dar přímo navazují lyžařské areály NOVAKO a NEKLID s kompletní nabídkou služeb pro lyžaře a snowboardisty. Myslí tu samozřejmě také na děti, takže je tu k dispozici i babypark. Skibusem můžete vyrazit lyžovat přímo na nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec. K dispozici jsou zde desítky kilometrů značených upravovaných běžeckých tratí. Mimochodem, rodákem odsud je Lukáš Bauer, nejúspěšnější český běžec na lyžích při XX. ZOH v Turíně. Dokonce tu můžete zkusit v zimě na běžkách a v létě na kole 7,5 km dlouhý Bauerův tréninkový okruh. Boží Dar má navíc díky své horské poloze jednu nespornou výhodu, zejména pro běžkaře – je tu totiž velmi brzy sníh, a tak tu lze provozovat běh na lyžích v upravených stopách v době, v níž se jiné lyžařské areály na zimu teprve připravují. Na Božím Daru a v jeho bezprostředním okolí si můžete také vyzkoušet několik ne úplně běžných sportů. Můžete vyrazit na procházku na sněžnicích. Dostanete se tak do míst, kam byste po svých jen stěží dorazili. Pokud chcete ještě silnější zážitek, můžete zkusit snowkiting , který je založen na spojení snowboardingu a pouštění speciálního draka. Pokud jste to ještě nikdy nezkusili, základům vás naučí instruktoři. Zejména pro děti je tu připraven snowtubing – jízda na velkých nafukovacích duších po sněhovém tobogánu – snowtubingové dráze.

V blízkosti obce se nachází 5 přeshraničních stezek s propojením do sousedního Německa s možností využití běžeckého areálu Oberwiesenthal – Fichtelberg. V posledních letech proslul hromadný veřejný závod v běhu na lyžích – Karlův běh, v květnu pak navazující závod horských kol po stopách Karlova běhu s názvem Karel bike. Oba jsou již celostátními závody s mezinárodní účastí. Přímo v blízkosti lyžařských areálů najdete určitě bydlení podle vašich představ - hotel na Božím Daru, penzion, apartmán nebo snad levné ubytování v hostelu vás nezklamou. Určitě se vám a vašim dětem bude líbit např. v penzionu Kovářská.

BOŽÍ DAR NABÍDNE BOHATÉ SPORTOVNÍ VYŽITÍ I V LÉTĚ

Pro turistiku, ať již pěší, nebo cykloturistiku, jsou na Božím Daru a jeho okolí skvělé podmínky. Najdete tu kilometry turistických stezek, které mnohdy kopírují cyklostezky , a řadu zajímavých cílů pro své výlety. Většina cyklistických tras vede po Krušnohorské magistrále. V zimě ji využívají běžkaři, ale v létě je to ráj pro pěší i cyklisty. Více než 400 km tratí poskytuje dostatečný výběr náročnosti terénu pro rekreační i profesionální cyklisty. Můžete dokonce na kole dojet do sousedního Německa a napojit se na saské cyklostezky. Krušné hory jsou doslova rájem pro nordic walking a přímo na Božím Daru dokonce sídlí Nordic walking centrum a pravidelně se tu pořádá česko-německá akce s názvem Nordic walking bez hranic. Ideální je to, že zdejší terén umožní každému vybrat si takovou náročnost, která mu vyhovuje. Asi 4 km od Božího Daru je možné v Kurort Oberwiesenthal vyzkoušet letní bobovou dráhu. Na Božím Daru najdete také tenisové kurty, v Kurort Oberwiesenthal jsou také tenisové kurty i krytá tenisová hala. V letní sezóně slouží celý lyžařský areál NOVAKO dětem a rodičům. Naleznete zde celou řadu atrakcí, které slouží ke sportování a různým pohybovým aktivitám. Mimo horské koloběžky a káry zde naleznete trampolínu, skákací hrad, prolézačky, skluzavky, lanové centrum, dětské hřiště, míčové hry a mnoho dalšího včetně občerstvení. V rámci dětského světa na NOVAKU jsou pořádány soutěže, závody, kvízy a další akce sloužící dětem pro zábavu i poučení. Přijďte a určitě nebudete litovat. Dobře se pobavíte, prospějete svému zdraví a děti budou nadšené. O ubytování si na Božím Daru nemusíte dělat obavy, nabídka je široká a každý určitě najde to, co mu nejvíce vyhovuje, ať již se jedná o hotel, apartmán nebo penzion. Ti, co hledají levné ubytování, také nepřijdou zkrátka, určitě je osloví nějaký zdejší hostel. Pěkné bydlení lze najít např. v hotelu Zelený dům.

CO BYSTE ROZHODNĚ NEMĚLI ZAPOMENOUT NAVŠTÍVIT

V Božím Daru rozhodně zavítejte do expozice vlastivědného muzea Boží Dar. Tam se dozvíte vše o historii tohoto nejvýše položeného města ve střední Evropě. Mezi exponáty najdete např. selskou jizbu s předměty denní potřeby minulých století, krušnohorské minerály, věci potřebné k dolování nerostného bohatství a těžbě rašeliny, vánoční betlémy a další zajímavé věci. To, co určitě zaujme vaše děti, je Ježíškova cesta a Ježíškova pošta. Ježíškovu cestu je možno absolvovat na celém (12,9 km) nebo zkráceném okruhu (5,6 km), a to na kole, pěšky nebo na koloběžce. Je to cesta plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti. Po celý rok tu též mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště. Mluvit o tom, že když budete na Božím Daru, měli byste vyrazit na nejvyšší horu Krušných hor - Klínovec, by asi bylo nošením dříví do lesa. Zajímavá je tako naučná stezka Božídarské rašeliniště , která vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, což je mezinárodně významný mokřad. Na svých výletech určitě najdete pěkné ubytování na Božím Daru, které ještě umocní vaši spokojenost. Podívat se můžete i do jedné z nejstarších štol dolu Mauritius – štoly Kryštof, kde prohlídková trasa měří více než 400 m (tam a zpět) a trvá asi hodinu. Vidět zde můžete úseky ražené ručně pomocí želízka a mlátku či partie rozšiřované pomocí sázení ohněm. Cestou narazíte na několik krátkých odboček, hloubení a nadpatrových chodeb a setkáte se také s figurínami horníků v dobovém provedení. Podívejte se také ke kapli Sv. Jana Nepomuckého na Mílově. Za návštěvu určitě stojí ale i okolní obce na české straně. Ať už se vydáte do lázeňského Jáchymova, historického jádra Horní Blatné a dalších obcí v okolí Božího Daru, jistě se nebudete nudit. Na svých cestách zde vždy najdete kvalitní ubytování s řadou služeb, již předem si můžete rezervovat apartmán, penzion nebo hostel jako variantu toho levného. Můžete se samozřejmě ubytovat i v místě, kam vyrazíte na výlet - např. v Jáchymově najdete krásný hotel Radium Palace.

Hotely Boží Dar

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Boží Dar

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace