Hotely, Brno (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 1 106 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 925 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 674 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 2 705 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 2 705 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 5. 1 745 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 498 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Brno

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Brno, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Brno - největší online hotelový vyhledávač
 • Brno: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Brno

 • 1 791 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 639 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 363 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 744 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Brno - co jste o moravské metropoli možná ještě nevěděli

Kromě toho, že je Brno střediskem Jihomoravského kraje a druhým největším městem České republiky, je zároveň centrem soudní moci. Své sídlo zde totiž mají nejvyšší soudy České republiky společně s Ústavním soudem. O významu města Brna tedy není pochyb. Dokazují to i události mezinárodního významu, které se zde každoročně konají. Mezi ty turisticky nejnavštěvovanější pak patří motocyklový závod Grand Prix a mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů s názvem Ignis Brunensis. Široký věhlas si vysloužilo také brněnské výstaviště, které pochází z roku 1928 a kde se pravidelně pořádají rozsáhlé mezinárodní výstavy a veletrhy. Pokud se rozhodnete Brno navštívit v průběhu některého z veletrhů nebo během závodu Grand Prix, vyplatí se zarezervovat si ubytování s předstihem, obzvláště pokud hledáte levný hotel nebo penzion. Ať už se rozhodnete v Brně strávit jeden den či prodloužený víkend, nudit se rozhodně nebudete. Při objevování místních zajímavostí můžete využít nejstarší tramvajovou trať v České republice.

Návštěva Brna a v podstatě celého Jihomoravského kraje pro vás může být nezapomenutelným kulinářským zážitkem. Moravské víno a vinné sklípky jsou totiž proslulé široko daleko. U každé obce zde naleznete vinice a můžete se zúčastnit zdejších vinařských slavností nebo jednoduše navštívit jeden z místních sklípků. Nejste-li zrovna příznivci hroznového moku, můžete ochutnat některé z místních piv. Mezi ty nejrozšířenější patří Starobrno a Černá hora. Pokud budete mít chuť na něco silnějšího, určitě vás nezklame výborná slivovice ze zralých švestek, kterou budete obklopeni téměř na každé folklórní události.

Ochutnávky vína jsou nerozlučně spjaty také s dobrým jídlem. K červenému vínu si tak můžete dát např. pečenou husu s kysaným zelím a bramborovými knedlíky, což je jedna ze specialit tohoto regionu. Dalšími typickými pokrmy jsou ovocné knedlíky a fazolová či hrachová polévka. Snem každého gurmána a milovníka masa je pak účast na zabíjačkových hodech , které mají na Moravě a také ve Slezsku dlouhou tradici a mezi turisty se těší stále větší oblibě. Tradiční zabíjačku zprostředkovávají také některé místní hotely.

JAK SE DOSTAT DO BRNA A NÁSLEDNĚ DO SVÉHO HOTELU

Brno zaujímá centrální polohu uprostřed Evropy a je proto dobře dostupné ze všech světových stran ať už autem, autobusem, vlakem nebo dokonce letecky. Nejrychlejším způsobem dopravy je jednoznačně ta letecká. Brno disponuje mezinárodním letištěm Brno-Tuřany, které se nachází jen 7,5 km od centra města. Na letiště se můžete dostat pohodlně vlastním automobilem, jelikož se nachází pouze 2 km od dálnice D1. Dále je spojení s centrem zajištěno pravidelnou autobusovou linkou, která vyjíždí z hlavního vlakového nádraží. Letiště zajišťuje pravidelné spoje nejen s Prahou, ale také např. s Londýnem, Moskvou či Římem. Některé lety jsou provozovány nízkonákladovými společnostmi, což dělá z Brna ideální výchozí bod pro vaši dovolenou v zahraničí. Pokud vaše letadlo vzlétá z brněnského letiště v brzkých ranních hodinách, můžete využít asi 5 km vzdálený Bed & Breakfast, ze kterého vás na letiště dopraví autobus za necelých 10 minut.

Pohodlně se můžete do Brna dostat také vlakem. Město se totiž nachází na hlavním železničním tahu, který vede až ze Skandinávie přes Německo, Prahu a dále pak na Vídeň, Bratislavu a Budapešť až na Balkánský poloostrov. Téměř všechny vlaky staví na hlavním vlakovém nádraží. Po příjezdu do města se pak do svého hotelu můžete dostat nejlépe tramvají, autobusem či trolejbusem. Případně není problém v pěší vzdálenosti od nádraží najít hostel za přívětivou cenu.

Díky dálnicím D1 a D2 se můžete do Brna dopravit velice rychle také autem či autobusem. Dálnice D1 spojuje Brno s Prahou a dálnice D2 zase spojuje město s Bratislavou. Hlavní autobusové nádraží se jmenuje Zvonařka. Několik autobusových společností má ale své stanovisko před hotelem Grand nedaleko hlavního nádraží.

Jedním z nejrozšířenějších způsobů cestování po Brně je tramvají neboli, jak říkají místní obyvatelé, „šalinou“. Brněnská tramvajová síť se datuje již do roku 1869 a je vůbec nejstarší tramvajovou sítí v České republice. Brno dále disponuje nejrozsáhlejší trolejbusovou sítí v České republice. Velký význam v brněnské dopravě zastávají také autobusy, které město začalo používat v roce 1930. Zajímavostí je pak lodní doprava, kterou Brno provozuje na své přehradě. Lodě sloužící především pro rekreační účely se plaví mezi přístavišti v Bystrci a Veverské Bítýšce. V těsné blízkostí těchto letních středisek se nachází také oblíbený wellness hotel Maximus resort

POZNEJTE NEJVÝZNAMNĚJŠÍ BRNĚNSKÉ PAMÁTKY

Jste-li fanoušky legend a pověstí, tak rozhodně navštivte Starou brněnskou radnici. K té se totiž váže pověstí hned několik. První z nich vypráví o brněnském draku, který tyranizoval město. Obyvatelům Brna se ho ale podařilo lstí přemoci. Drak dodnes visí v průchodu staré radnice. Další pověst se pojí s pokroucenou fiálou, která je součástí portálu nad průchodem radnice. Jejím autorem je mistr Antonín Pilgram. Pověst praví, že ačkoliv radní slíbili Pilgramovi velkou odměnu za postavení portálu, tak ten nakonec nedostal zaplaceno. Rozhodl se proto prostřední fiálu ohnout, aby tak navždy připomínala nespravedlivost radních. Samotná radnice pak pochází ze 13. století a je to nejstarší světská stavba v Brně.

Dominantou města je hrad Špilberk , který se tyčí na kopci nedaleko centra Brna. Hrad nechal založit Přemysl Otakar II. ve druhé polovině 13. století. Během své dlouhé existence byl hrad několikrát přestavěn a z původního gotického královského hradu se tak stala barokní pevnost a následně i obávaná věznice. V současné době se na hradě nachází muzeum města Brna, v rámci kterého si můžou návštěvníci prohlédnout například kasematy s místní mučírnou. I v bezprostřední blízkosti této brněnské dominanty lze nalézt levný hotel. Zkusit můžete například přilehlý hotel Pod Špilberkem.

Další významnou stavbou, která je neodmyslitelně spjata s Brnem, je katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově. Ta pochází již z 11. století a je národní kulturní památkou. Díky své vyvýšené poloze a dvěma 84 metrů vysokým věžím je katedrála typickou součástí siluety města. Často navštěvovanou brněnskou památkou je vila Tugendhat, která se v roce 2001 dokonce dostala na seznam Světového dědictví UNESCO. Jedná se o vrcholné funkcionalistické dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Při procházce městem jistě zavítáte také na náměstí Svobody , které je největším a také nejstarším náměstím v Brně. Náměstí bylo vybudováno ve 13. století a je pro něj charakteristický trojúhelníkovitý tvar. Na tomto náměstí naleznete překrásný renezanční Dům pánů z Lipé, Kleinův palác, Dům u čtyř mamlasů či dominantní morový sloup. Nejspornější stavbou na náměstí Svobody je tzv. Brněnský orloj. Jedná se o hodinový stroj ve tvaru černého projektilu stojícího zhruba uprostřed náměstí. Několik metrů od náměstí vás jistě nezklame pension Na Dvořákové.

Our top-rated cheap hotels in Brno

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 190 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Brno