Hotely, Jihlava (Vysočina, Česká republika)

  6 417 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 271 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Jihlava

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Jihlava, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Jihlava - největší online hotelový vyhledávač
 • Jihlava: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Jihlava

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Jihlava - stříbrné město

Město Jihlava je moderním centrem kraje Vysočina, ale v minulosti neslo hrdý titul jedné ze stříbrných pokladnic českého království. K objevu bohatých stříbrných žil došlo v první polovině 13. století, což vedlo k rychlému rozkvětu města a přineslo Jihlavě mnoho privilegií od tehdejšího českého krále Přemysla Otakara II. Nejbohatší ložiska však byla během pár set let vytěžena a na konci 17. století již jihlavské dolování definitivně skončilo. Zašlou slávu jihlavského stříbra si mohou návštěvníci i dnes přiblížit na naučné stezce, která prochází po místech s nejvíce viditelnými pozůstatky dolování. Kromě toho v Jihlavě najdete celou řadu pamětihodností a zachovalých měšťanských domů pocházejících ze 13. století, odpočinkových atrakcí i kulturních akcí. Ve městě a okolí najdete řadu příjemných penzionů a v nabídce jsou jak levné ubytovny, tak i luxusní hotely. Najít vhodné a levné ubytování v Jihlavě by tedy neměl být problém. Cestování do tohoto města na pomezí Moravy a Čech tak určitě stojí za to.

HISTORICKÉ SKVOSTY MĚSTA

Starobylé město Jihlava se pyšní významnými historickými pamětihodnostmi, zachovalým pásem hradeb i mimořádně spletitým labyrintem podzemních chodeb. Největším monumentem města je farní kostel sv. Jakuba Většího ze 14. století, do jehož věže rozhodně stojí za to vystoupat. Na horním jihlavském náměstí si určitě všimněte honosného domu jihlavské radnice. Historické vnitřní prostory této budovy - gotická síň, překrásné nástěnné fresky i autentická černá kuchyně - vás určitě okouzlí. Radnici je možné navštívit po předchozí domluvě. Ubytování v centru Jihlavy najdete třeba v příjemném penzionu Atrium. Dále se určitě vydejte na procházku kolem městských hradeb. Několikakilometrové neúplně zachovalé opevnění bylo budováno kolem města krátce po jeho založení ve 13. století. Původně byly hradby přerušeny pěti branami, které byly vybaveny četnými bezpečnostními prvky. Do současnosti se ovšem zachovala pouze jedna z nich - Brána Matky Boží. Brána momentálně slouží jako vyhlídková věž pro návštěvníky a je v ní umístěna stálá expozice vzniku a vývoje opevnění v Jihlavě a dočasná výstava reprodukcí obrazů Gustava Krauma “Z historie Jihlavy”.

S Jihlavou a okolím jsou neodmyslitelně spojeny životní osudy celosvětově proslulého dirigenta a skladatele Gustava Mahlera. Mahler se narodil v Kalištích u Humpolce v roce 1860, ale jeho rodina se později přestěhovala do Jihlavy, konkrétně do Znojemské ulice č. 4., kde Gustav prožil necelých 15 let svého života. Od roku 1985 je dům chráněn jako Kulturní památka České republiky a je v něm umístěna expozice dokumentující prostředí, v němž Mahler prožil svá mladá léta, zdroje jeho tvorby i jeho pozdější vztah k městu Jihlava. Expozice je rozdělena do více částí. Na prvním podlaží můžete nahlédnout do atmosféry rodinného prostředí, v němž vyrůstal mladý umělec. Těšit se můžete na rodinné fotografie Gustavovi rodiny, hudební nástroje užívané v tehdejší době a další pozůstalosti, které toto období zachycují. Na druhém podlaží stojí za zhlédnutí plošné exponáty, které přibližují kulturní situaci v Jihlavě na konci 19. století. Na stěně je soustředěna zajímavá projekce o tvorbě a životě tohoto jedinečného skladatele. Ani vaše ratolesti se nebudou nudit. Zapůjčit si mohou puzzle, domino či magnetickou tabuli, vše s tématikou Gustava Mahlera. Třetí patro je věnované vztahu manželky Almy Mahlerové k jejímu choti a dalším významným osobnostem oné doby. Expozice není jen poučná a naučná, ale také hravá a interaktivní, proto si její návštěvu užijí děti i dospělí. Ubytování vám v domě Mahlera sice neposkytnou, ale složit hlavu můžete ve stejnojmenném hotelu. Hotel Gustav Mahler v bývalém dominikánském barokním klášteře.

Dále také určitě nesmíte zapomenout navštívit druhý nejrozsáhlejší labyrint podzemních chodeb v České republice nacházející se přímo pod městskou zástavbou Jihlavy. Jeho celková délka je 25 km a zaujímá plochu 50 tisíc m². Chodby byly raženy ve skále v několika podlažích během 14. až 16. století, v 17. století pak byly zpevněny a vzájemně propojeny. O důvodech vzniku této podzemní sítě existují pouze domněnky a pověsti. Někteří pamětníci tvrdí, že podzemní labyrint je pouze pozůstatkem stříbrných dolů. Jiní historici jsou zase toho názoru, že chodby byly vybudovány pro vojenské či hospodářské účely. Chodby můžete navštívit od dubna do října bez objednání, mimo sezónu je nutné si domluvit prohlídku telefonicky předem. Kromě procházky v podzemním labyrintu prohlídka také zahrnuje stálou expozici o vzniku Jihlavy a podzemí a také výstavu věnovanou středověkému dolování.

JIHLAVA – NEJEN RODINNÁ DOVOLENÁ

Nejen pro rodiče s dětmi má Jihlava v zásobě nejednu zábavnou aktivitu. Zoologická zahrada Jihlava leží necelých 10 minut pěší chůze od centra a je proslulá ojedinělým odchovem vzácných zvířat. Rozkládá se na ploše 9 ha a nabízí k vidění téměř 200 druhů exotických zvířat včetně těch, která jsou v přírodě ohrožena vyhynutím. Za zhlédnutí určitě stojí unikátní expozice afrických chýší Matongo, výběh pro jeřáby a asijský park Hokkaido, Shetlandský ostrov se stájemi poníků i nový mexický komplex Hacienda Escondido. Pokud počasí nebude přát, zaskočte do zastřešeného pavilonu šelem nebo pavilonu primátů a plazů. Také si nesmíte nechat ujít pohled na bazének s hrajícími si tuleni a vydrami. Pro děti je připraveno v komplexu zoologické zahrady kromě houpaček a prolézaček mnoho dalších herních prvků. Hlavně u nejmenším návštěvníků je velice oblíbená dětská herna ve tvaru lodi - Archa, u těch větších zase jeden z největších tobogánů v České republice. Novinkou je lanový park PraLEZ s lanovými okruhy pro děti i dospělé a Centrum environmentální výchovy PodpoVRCH určené převážně žákům mateřských, základních a středních škol a zájmovým kroužkům k výuce o ekologii, zvířatech a přírodě.

Koupaliště Vodní ráj je vyhledávaným areálem, který nabízí návštěvníkům wellness služby. Užijete si zde radovánek v letním i zimním období. Pokud se těšíte na odpočinek u vody, pak je pro vás rekreační bazén oválného tvaru jako stvořený. Více aktivní návštěvníci a děti se mohou vydovádět na tobogánu, dvojskuzavce, divoké řece, velkém hřibu či vodní stěně. Ani kondiční plavci nejsou ošizeni. K dispozici je 25m plavecký bazén s pěti drahami. U nejmenších návštěvníků je oblíben kruhový bazén s vodním hradem, malou skluzavkou a hříbkem a dětské brouzdaliště. V teplých měsících můžete využít 2000 m² travnaté plochy ke slunění nebo si zahrát plážový volejbal, tenis a nohejbal na jednom ze dvou dostupných hřištích. Samozřejmě je k dispozici i klasická sauna, parní kabina s možností dávkování vonných esencí, solárium i masáže. Wellness si můžete užít i v hotelu Wellness Hotel Harmony.

KULTURNÍ TEČKA

Po návštěvě historických úkazů i relaxačních atrakcí nezbývá než ukončit návštěvu Jihlavy kulturním zážitkem. Pokud vás zajímá, jak se vyrábí pivo, máte možnost objednat si exkurzi v Pivovaru Jihlava. Prohlídka zahrnuje návštěvu varny, spilky i ležáckých sklepů a na samém konci vás čeká ochutnávka piva. Pro nadšence zdravého životního stylu lze určitě doporučit prohlídku Biofarmy Sasov. Exkurzi trvající hodinu a půl si mohou dopředu objednat jednotlivci i skupiny a její součástí je i ochutnávka některých produktů. V letních měsících Jihlava ožije nejrůznějšími venkovními představeními, koncerty, festivaly a filmovým promítáním. Jihlava´s Not Dead Fest, Jihlavský havířský průvod či Jihlavská pouť patří mezi perly Jihlavského léta, které si určitě nesmíte nechat ujít. Krajem Vysočina vede i řada cyklistických stezek. V okolí Jihlavy se pak můžete ubytovat třeba v příjemném Penzionu David. Kuchyně v apartmánech jsou plně zařízené a jsou zajímavé svým klenutým stropem.

Často kladené otázky o Jihlava