Hotely, Jeseník (Olomoucký kraj, Česká republika)

 1. 2 546 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Jeseník

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Jeseník, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Jeseník - největší online hotelový vyhledávač
 • Jeseník: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Jeseník

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Město léčebných pramenů a sportu – Jeseník

Jeseník byl založen mezi roky 1284 až 1295 na soutoku říček Bělé a Staříče, kde se rovněž větvila stezka vedoucí ze Slezska a Moravy. V tomto malebném městečku uprostřed nedotčené přírody se nachází jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lázní na Moravě , které byly založeny v 18. století Vincenzem Priessnitzem. Světovou proslulost lázně získaly pod vedením primáře dr. Josefa Reinholda, světoznámého psychologa a psychiatra, který dokázal spojit Priessnitzův odkaz s moderními vědeckými objevy. Tajemství zdraví najdete v pramenité horské vodě, energeticky silných místech a neuvěřitelně čistému ovzduší obohacenému o výskyt vzácných biogenních prvků. Unikátní klima má pozitivní účinky zejména na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy a neuropsychiatrických onemocnění. Skutečným unikátem lázní je speciální „vodní zahrada“ Balneopark Vincenze Priessnitze, v níž se můžete brodit potůčky a vyzkoušet speciální Priessnitzovy lavičky.

Kromě vynikajících léčebných procesů vyniká Jeseník svou polohou v horách. V okolí tohoto městečka se nachází několik lyžařských areálů vhodných jak pro začínající lyžaře, tak pro zkušené vyznavače tohoto sportu. Kromě toho je tento region protkán velkým množstvím turistických i cyklistických tras. Návštěvu Jeseníku si tak užijí jak ti, kteří hledají relaxaci a odpočinek, tak také nadšenci aktivní dovolené.

ZÁZRAK ZDRAVÍ

Ač se zde léčí nemocní, Jeseník je ideálním místem dovolené i pro zdravé lidi. Tyto lázně nabízejí velké množství nejrůznějších wellness pobytů s různým zaměřením. Pro celkové řešení zdravotních problémů a obnovu fyzických a psychických sil zde nabízejí Komplexní sedmidenní pobyt naplněný léčebnými procedurami , lékařským vyšetřením a stanovením individuálního léčebného plánu na základě zdravotního stavu. Pokud nemáte tolik volného času, ale přesto si chcete dopřát relaxaci a obnovu sil, pak jsou v nabídce také Lázně na zkoušky. Myslí tu i na ty, kteří chtějí dát kilům sbohem - program Snižování nadváhy či program Hubněte zdravě. Léčebný program zahrnuje konzultace s lékařem, fyzioterapeutem, terapeutem, posilovnu, různé druhy lymfodrenáží, koupelí a řízenou terénní chůzi. Unikátní je Priessnitzova kúra - tento raritní program využívá sílu tradičních Priessnitzových procedur, tedy jedinečné účinky vody, blahodárné účinky nejčistějšího vzduchu v České republice a lehkých masáží. Absolvování této kúry vede k obnovení fyzických a psychických sil a obranyschopnosti a harmonizování organismu. V rámci tohoto programu vyzkoušíte speciální Priessnitzův zábal, ergoterapii, kondiční ergoterapii a další ozdravné procedury.

V Jeseníku rozhodně nebudete mít problém s ubytováním. Ve městě a okolí najdete různé typy ubytování – od levných ubytoven, přes levné penziony až po apartmány a luxusní hotely. Levný penzion se nachází Hlavu můžete složit také v moderním hotelu Slovan s tradicí od roku 1868. Kromě pohodlných plně vybavených pokojů si zde můžete užít wellness areál, který zahrnuje privátní finskou saunu, bazén s vířivkou, privátní vířivou vanu, masáže a kosmetický salon. Hotel Rezidence u jezera se nachází trochu dále od centra města, ale zato nabízí ubytování v srdci nedotčené přírody.

LYŽAŘSKÝ A BĚŽKAŘSKÝ RÁJ

Jeseník se nachází nedaleko několika lyžařských areálů a jeho okolí je protkané běžkařskými trasami. Jen necelých 30 km vzdálený je Ski areál Karlov, který nabízí 5,5 km rozmanitých sjezdovek pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Kromě toho se v areálů nachází nejdelší sjezdovky pro noční lyžování na Moravě, 2 pojízdné pásy, velký dětský park přímo u lanovky, půjčovna a servis lyží a dětský koutek s hlídáním hned u sjezdovky.

Ski Areál Petříkov se sice nachází o něco dále od Jeseníku než Ski areál Karlov, ale jeho návštěva stojí určitě za to. Těšit se můžete na dva moderní dvoumístné vleky, které vám zaručí lyžování bez dlouhých front v průběhu celé sezóny. Při jízdě dolů můžete zvolit z 5 tras různé náročnosti, z nichž jedna má i homologaci pro závody slalomu typu FIS. O víkendu si zase můžete užít nabídku nočního lyžování na osvětlených sjezdovkách. Pokud patříte mezi fanoušky běžkového lyžování, určitě vyzkoušejte několik dokonale upravených tratí vedoucích z Petříkovic. Mezi nejoblíbenější patří ty směřující přes Paprsek až na Kralický Sněžník nebo opačným směrem přes Ramzovské a Černohorské sedlo až na nejvyšší horu Moravy Praděd. Ubytovat se můžete v nedalekém hotelu Sněženka či wellness hotelu Vista.

V NÁRUČÍ ZÁBAVY A POVYRAŽENÍ

Jeseník vždy vedle léčby a prevence zdraví patřil mezi vyhledávaná kulturní a společenská centra. Tuto funkci si dochoval až do dnešní doby. V tomto městečku a jeho okolí máte na výběr z nabídky velkého množství volnočasových aktivit. V teplejších měsících si zde můžete užít vyjížďky na koni. Pokud patříte mezi začátečníky v tomto čím dále více populární sportu, pak můžete využít speciální individuální jezdecké hodiny, skokový výcvik či westernový výcvik. Vaše ratolesti si určitě užijí vyjížďky na ponících či krmení těchto zvířátek. V zimě si zase užijete umělé kluziště nacházející se v centru města.

Milovníci historie budou určitě uneseni gotickou Vodní tvrzí, v níž sídlí Vlastivědné muzeum oblasti Jeseníků. Prohlédnout si zde můžete v doprovodu audioprůvodce pozoruhodnou výstavu věnovanou čarodějnickým procesům na Jesenicku ze 17. století. V muzeu jsou vystaveny repliky mučicích nástrojů, dobové listy a film představující čarodějnické případy v tomto regionu. Oblíbenými výletními místy jsou také rozhledna na Zlatém chlumu, Křížový vrch či rašeliniště Rejvíz, které je označovano jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách. Nedaleko od Rejvízu najdete levnější ubytování v penzionu K+K. Také určitě stojí za to navštívit originální středověký hornický skanzen s replikami dobových zlatorudných mlýnů, jež se nachází na řece Olešnice u Zlatých hor. Projít se můžete naučnou stezkou „Údolí ztracených štol“, na níž jsou umístěny tabule s informace o provozování těžby zlaté rudy ve středověku. Přímo nad lázeňským areálem se rozprostírá evropská rarita Balneopark , který navazuje na vodoléčebnou metodu Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světoznámou léčebnou filozofii léčby sluncem, vodou a pohybem.

Our top-rated cheap hotels in Jeseník

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Jeseník