Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Dolní Morava (Pardubický kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Dolní Morava

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Dolní Morava, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Dolní Morava - největší online hotelový vyhledávač
  • Dolní Morava: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

UŽ JSTE NAVŠTÍVILI DOLNÍ MORAVU? POKUD NE, URČITĚ TO UDĚLEJTE

Dolní Morava je malá obec v Pardubickém kraji, ležící mezi Orlickými horami a Jeseníky. Je součástí Národní přírodní rezervace Králický Sněžník , pod jehož vrcholem najdete pramen řeky Moravy. Malá je tato obec opravdu jen rozlohou, možnosti, které nabízí, jsou obrovské. Pokud si Dolní Moravu zvolíte za cíl svého pobytu, určitě objevíte brzy sami, co všechno se tu dá dělat a kam vyrazit. A že toho není málo! Kromě zábavy, sportu a spousty zajímavých výletů zde najdete i velkou nabídku ubytování od wellness hotelů, přes penziony a apartmány až po levné ubytování včetně ubytoven pro méně náročné. Samozřejmostí je zde i ubytování s koly, popřípadě půjčování kol v místě ubytování.

ZÁBAVA PRO VŠECHNY

Máte rádi zábavu, adrenalin, dobrodružství? V Dolní Moravě na vás čeká jeden z největších lanových parků v České republice , který je součástí adrenalinového parku, ve kterém najdete i další lahůdky. Nebo máte raději vodní hrátky? V Mamutíkově vodním parku můžete s vodou vesele experimentovat. Nebo se snad raději procházíte v oblacích? Pak máte v Dolní Moravě jedinečnou šanci. Nedaleko od horní stanice lanovky Sněžník (v nadmořské výšce 1 116 m n. m.) byla na podzim rokuD 2015 otevřena stezka, která umožňuje projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Její výška činí 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Pro děti je tu dále k dispozici lesní zážitkový park , který se bude ale určitě líbit i dospělým. Užijete si v něm kouzelné lesní domečky v korunách stromů, malé i velké houpačky, lanové žebříky, mosty a závěsné chodníky. A slyšeli jste už někdy o tajemném patronu hor Stamichmanovi? Jedná se o horského ducha okolí Kralického Sněžníku, který obývá zdejší kopce. Jeho chýše je dobře ukrytá v hlubokých lesích, ale vy můžete díky nové stezce navštívit model jeho obydlí a na 10 zastaveních se dozvědět zajímavosti ze života místní přírody a na interaktivních prvcích si vyzkoušet zajímavé aktivity. Na své si tu prostě přijde každý. Naví je zde opravdu pestrý výběr penzionů, apartmánů i také ubytovny. A pokud si to tady opravdu chcete užít, kupte si spolu s ubytováním ve Wellness Hotelu Vista některý z pobytových balíčků a budete mít vstup na všechny tyto atrakce zdarma. A navíc, v tomto hotelu si užijete wellness ráj, včetně speciálního wellness programu pro děti!

DOLNÍ MORAVA JE VELKÝM LÁKADLEM PRO MILOVNÍKY CYKLISTIKY

Pokud nedáte bez kola ani ránu, poznejte krásu zdejší přírody právě na kole. V okolí Dolní Moravy se nabízí množství tras především pro horská a treková kola, na své si ale přijdou i fanoušci silniční cyklistiky. Ať jste cyklistický začátečník nebo zkušený jezdec, v obou případech jste na správném místě, protože po svazích nad údolím se v Dolní Moravě vinou 2 „single trails“ podle stupně náročnosti. Můžete se také nechat vyvézt lanovkou na hřeben k chatě Slaměnka, odkud vedou úžasné zpevněné nebo horské stezky v celé oblasti masivu Kralického Sněžníku. Po dobře značených hřebenových turistických trasách můžete vyrazit např. na vrchol Kralického Sněžníku, k prameni Moravy, na polskou stranu hřebene, nebo až do Hynčic či Starého Města pod Sněžníkem. Můžete ale také využít cyklobus, který vás o víkendu doveze na různá zajímavá místa v okolí. Najdete zde i cyklohřiště pro děti, kde si mohou nacvičit své cyklistické dovednosti. Při vašem pobytu s koly vám vyjdou v hotelech, apartmánech, penzionech i levných ubytovnách vstříc, jsou na to zde připraveni.

ZIMNÍ RADOVÁNKY V DOLNÍ MORAVĚ

Pro ty z vás, kteří každým rokem vyhlížíte sníh, abyste mohli vyrazit na lyže, jsou v Dolní Moravě připraveny sjezdové tratě všech druhů obtížnosti, vybavené kvalitním zasněžovacím systémem, takže zde dostatek sněhu najdete i při nepříznivých klimatických podmínkách. Velkým tahákem pro lyžaře je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 m a délkou 1200 metrů. Pro malé i větší lyžaře a snowboardisty zde vyrostl také Snow Fun Park, ve kterém jsou denně upravované terénní vlny, skoky a další zábavné překážky. Pro nejmenší lyžaře jsou v provozu dětské lyžařské Kid Parky s pojízdným pásem, kolotočem, lanovými vleky a spoustou pohádkových postav. Dobře upravované běžecké tratě najdete v zimě např. u přehrady Pastvina. Nebo se chcete svézt rolbou? V Relax & sport resortu Dolní Morava si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to jezdit nejmodernějším strojem na současném trhu. Můžete se tu také svézt na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Zkusit můžete i noční sáňkování, což je skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ DOLNÍ MORAVY

Okolí resortu Dolní Morava nabízí mnoho zajímavých míst lákajících k výletům, romantickým procházkám a turistice. Určitě byste neměli vynechat nejvyšší vrchol v okolí – Králický Sněžník, kde se drží sníh až 8 měsíců v roce. Název Králický Sněžník naznačuje, že toto třetí nejvyšší pohoří u nás leží nedaleko města Králíky, kde se můžete pohodlně ubytovat např. v hotelu Sport. Minout byste neměli ani Kralickou pevnostní oblast, která tvořila jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic Československé republiky před II. světovou válkou. Pokud máte rádi pivo, zajímavá expozice pivovarnictví se nachází v Hanušovicích. Po prohlídce samozřejmě můžete ochutnat doušky ryzího piva z hor. Nezapomeňte navštívit také rozhlednu Klepý s krásným výhledem na okolní krajinu, nebo nejstarší a nejznámější termální lázně Velké Losiny , kde se teplota pramenů pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívána k léčebným koupelím. Ubytováni můžete být dokonce v těsné blízkosti těchto lázní, např. v přilehlých apartmánech anebo ve wellness hotelu Diana. V okolí najdete také penziony či ubytovnu. Mimochodem, ve Velkých Losinách najdete také národní kulturní památku „Ruční papírna“. Ve vzdálenosti asi 40 km autem najdete Balneopark Priessnitzových lázní Jeseník, který je koncipován jako vodní zahrada.

Hotely Dolní Morava

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Dolní Morava

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace