Hotely, Salzburg (Salzburk a okolí, Rakousko)

 1. 2 285 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 3 629 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 2 174 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 689 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 2 742 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Salzburg

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Salzburg, Rakousko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Salzburg - největší online hotelový vyhledávač
 • Salzburg: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Salzburg

  3 298 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 694 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 781 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024

Salzburk, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta

Zajímáte se o klasickou hudbu a vždy jste chtěli vidět místo, kde se 27. ledna 1756 narodilo zázračné dítě Wolfgang Amadeus Mozart? Chtěli byste navštívit tradiční Salcburský festival, který se koná každoročně od roku 1920?

Tato rakouská metropole leží na břehu řeky Salzach ve výšce 425 m.n.m. Staré město je jako dělané pro romantické noční procházky ve světlech lamp, které zhmotňují kouzelnou siluetu Salzburku. Zájezd to této rakouské metropole bude vskutku jedinečný a historii, hudbu a kulturu zde budete vnímat na každém kroku. Vydejte se po stopách minulosti!

CESTOU NECESTOU

V roce 1926 bylo otevřeno letiště Salzburg W. A. Mozart (SZG), které se nachází asi 4 km západně od města. Pokud chcete zůstat přes noc nedaleko letiště, najdete několik hotelů v jeho bezprostřední blízkosti. Kvalitní ubytování najdete třeba v Star Inn Hotel Salzburg Airport - Messe.

Pokud mají děti prázdniny a vás čeká dlouhá dovolená, můžete si udělat výlet i vlakem. Rychlík z Prahy jezdí každý den a jede přes Linz do Welsu, Salzburku, Innsbrucku a svoji trasu končí v Curychu. Hlavní nádraží se nachází v centru města a spojuje Salzburk s městy v rámci Rakouska i s městy v jiných evropských zemích. Možností levného ubytování v blízkosti hlavního vlakového nádraží je několik. Další variantou cestování je autobus. Existuje řada autobusových společností, které nabízí řadu zájezdů do Rakouska.

Motoristé z Česka dojedou do Salzburgu po mezinárodní silnici E55. Cesta z Prahy do Salzburku vám potrvá pět hodin a je dlouhá 377 km. Nejkratší cestu budete mít, pokud se vydáte přes České Budějovice přímo na jih k hraničnímu přechodu v Dolním Dvořišti. Dále potom na dálnici A1 směrem Linz. Ve městě najdete parkovací zóny, avšak jedná se jen o krátkodobé parkování. Nejlépe je tady se podívat po hotelu, který nabízí i parkovací místo.

ŘÍM SEVERU

Salzburk byl dějištěm různých architektonických epoch. Najdete zde budovy z románských, gotických, renesančních, barokních a moderních časů. Místní parky a zahrady jakoby zvaly na procházku. Jestliže už teď vaše srdce plesá, tak možná zvažte, zda by vaše dovolená neměla být právě v Salzburku, který byl založen na pozůstatcích římského města. Po pádu Říma v roce 696 se toto město stalo arcibiskupstvím. To, jak vypadá město dnes, však ovlivnilo 17. a 18. století a éra baroka. Město, jež dříve bylo důležitou vojenskou cestou, si udrželo svoji pozici i během druhé světové války, kdy se město stalo jedním z vedoucích obchodních měst.

Této malebné rakouské metropoli dominují věže, kopule a střechy budov společně se dvěma horami Kapuzinerberg a Untersberg, které definují místní panorama. Okolo můžete pozorovat barokní nádheru, která charakterizuje většinu městských domů a dala Salzburku jedinečný nádech. Pokyny arcibiskupů v 17. a 18. století zněly tak, aby konstrukce fasád kostelů, paláců, fontán a barokních zahrad připomínaly Papežský stát s hlavním městem Římem. Odtud je ve skutečnosti odvozen název “Řím severu”. Mezinárodní turistická destinace se Starým městem nabízí bezpočet barokních pokladů. Ubytování v centru této nádhery můžete nelézt v historickém a kompletně zrenovovaném hotelu Best Western Elefant. Jeho budova pochází z 13. století! Město dává kombinací umění a architektury vzniknout unikátní mozaice.

Od roku 1996 je historické jádro Salzburku na listině světového kulturního dědictví UNESCO. V srdci města, Starém městě, najdete poklady jako Salzburský chrám, Františkánský kostel, Kolegiátní kostel, Starý trh nebo Domplatz, který je jedním z nejkrásnějších náměstí vůbec. Najdete zde katedrálu neboli dóm ze 17. století. Na Mozartově náměstí pak můžete třikrát denně slyšet líbezné tóny Mozartových děl, které se linou z místní zvonkohry.

HYMNUS BAROKNÍMU CENTRU MĚSTA

Na hoře Festungsberg najdete největší středověký hrad v Evropě, Hohensalzburg. Ze 120 m vysoké hory se vám naskytne úžasná vyhlídka na město. Za krásnou vyhlídkou však nemusíte potit krev při výšlapu na horu, již 100 let zde funguje lanovku. Nezapomenutelný zážitkem vám bude koncert při svíčkách, který se zde čas od času koná. Levné ubytování v Salzburgu s výhledem na hrad najdete v penzionu pro mladé a pro rodiny. Nebo například hostel Jufa Salzburg City se nachází jen pět minut od historického centra a návštěvníkům nabízí k dispozici bar, zimní zahradu a terasu.

Určitě si nenechte ujít procházku nádhernými zámeckými zahradami Mirabell. Zahrady byly navrhnuty barokním architektem Fischerem z Erlachu a můžete zde obdivovat nádherné sochy, labyrint zeleně a pohled na Staré město. Samotný zámek Mirabell nechal v roce 1606 vybudovat arcibiskup Wolf Dietrich pro svou milenku Salome Altovou. Povšimněte si hlavně Mramorového sálu, který patří mezi nejkrásnější svatební obřadní síně ve střední Evropě. Příjemné apartmány najdete přímo nedaleko zámku. Všechny apartmány Primavera nabízí svým hostům obývací pokoj, ložnici, koupelnu, kuchyň. Dopřejete si luxus života v centru města. Dalším zámkem, který by neměl ujít vaší pozornosti, je zámecký komplex Hellbrunn. Okolo něj najdete rovněž krásné zahrady a vodní atrakce. V zimních měsících se zde koná adventní trh.

HUDBA WOLFGANGA AMADEA MOZARTA

V roce 1756 Salzburk „porodil“ jednoho z největších skladatelů na světě: Wolfganga Amadea Mozarta. Zdá se, že hudba tohoto umělce a jeho nesporný génius dnes rezonují uvnitř hradeb, na ulicích, pod mosty, v horní části pevnosti, v ulicích a dokonce se Mozart dostal do místních cukráren. Snad každý si pochutná na Mozartových kuličkách. Za tímto čokoládovým tajemstvím jsou koule z pistáciového marcipánu obalené nugátem a přelité tmavou čokoládou. Koule se poté nechají ztuhnout a zabalí se do papíru. Za svůj vznik vděčí cukráři Paulu Fürsterovi. Na jejich originální recept přišel v roce 1890 a o patnáct let později s nimi na Pařížské výstavě získal zlatou medaili. Smlsnout si na nich můžete ve Fürstově cukrárně, kde je vyrábějí ručně. Firma jich ročně vyrobí asi 1,4 milionu.

Pokud budete chtít spíš něco pořádného zakousnout, vezměte blízké do nejstarší restaurace ve střední Evropě, Stiftskeller St. Peter. Zmínka o ní pochází již z roku 803 a konají se zde večeře na počest, jak jinak než Mozarta. K večeři vám zahrají muzikanti a zpěváci převlečení do historických kostýmů a zapějí vám barokní písně. I jídla pochází z doby, kdy se skladatel narodil. Každý roh je plný jeho slávy a místní hudební akademie Mozarteum je zasvěcena přímo jemu.

Všichni milovníci Mozarta by neměli minout místo, kde se tento génius narodil. Dům, kde se skladatel narodil, můžete navštívit v jedné z nejznámějších ulic Starého města, Getreidegasse. Budete zde mít pocit, že jste se přenesli do středověku, a to i díky středověkým cechovním znakům.

KOUZELNÁ ZIMNÍ POHÁDKA

Přímo magickým se stává Salzburk o Vánocích. Historické vánoční trhy najdete na náměstí Domplatz a Residenzplatz. Vánoční trh na náměstí Mirabellplatz nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební a zábavní program. Najdete zde spoustu stánků, kde se všechno třpytí a tahá vás za nos opojnou vůní. Turisty lákají každý rok levné suvenýry všeho druhu. Dejte si tradiční Glühwein (svařené víno) či punč. Děti si smlsnou na jablkách v cukrové polevě na špejli a celá rodina ráda ochutná pečené kaštany. Zimní prázdniny můžete spojit i s lyžováním v okolních kopcích. Pokud hledáte nějaké ubytování pro zimní radovánky, penzion Die Haslachmühle by mohl být tím pravým pro vás. Penzion se nachází v renovovaném mlýně z roku 1688 a najdete ho hned úpatí hory Gaisberg.

Mimo období vánočních svátků si nenechte ujít ještě jeden svátek, a to hudební a divadelní. Ve městě se každoročně koná Salcburský festival. Hostí každoročně na stovky tisíc diváků a může se pyšnit těmi nejlepšímu hudebníky z celého světa.

Our top-rated cheap hotels in Salzburg

  3 584 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 719 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 305 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 589 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Salzburg