Hotely, Mnichov (Bavorsko, Německo)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Mnichov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Mnichov, Německo. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Mnichov - největší online hotelový vyhledávač
 • Mnichov: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Mnichov

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Mnichov: do Bavorska na Oktoberfest a preclík

Mnichov je třetí největší město Německa a hlavní město Bavorska. Tato krásná historická metropole byla založena už v roce 1158 Jindřichem Lvem. Jako většina německých měst i Mnichov si odnesl tržné rány z konce druhé světové války. Návštěvníky láká na zájezd do Mnichova především znovuobnovené historické centrum města a samozřejmě i bavorské jídlo a pivo. Dovolená v září je ideálním načasováním. Ač název Oktoberfest odpovídá pojmu „svátek v říjnu“, tato největší německá pivní slavnost každoročně probíhá na konci měsíce září. Hotely jsou v tomto období však plně obsazené, takže se doporučuje zarezervovat si ubytování s předstihem. Nedaleko dějiště Oktoberfestu se můžete ubytovat například v penzionu Belo Solo.

PŘED PIVEM NA NÁVŠTĚVU DO KOSTELA

Jedinečná atmosféra tohoto německého města na vás dýchne hned po příjezdu. Vaše kroky určitě po příjezdu povedou do centra města, na Marienplatz. Na tomto náměstí se koná farmářské tržiště, kde nakoupíte řadu lahodných místních produktů. Pokochat se zde můžete Mariánským sloupem a budovou Nové radnice s velmi skvostným orlojem, na kterém se třikrát denně odehrává představení. S naším pražským se však porovnávat nemůže. Pokud trávíte dovolenou s dětmi, zavítejte i do Staré radnice, kde místní zřídili Muzeum hraček.

Nebylo by správného evropského města bez kostela. Frauenkirche není jen tak ledajaký kostel, ale přímo gotický chrám. Na stavbě začali pracovat už v roce 1468 a vévodí mu dvě sto metrů vysoké cibulové věže. Právě díky nim je tento chrám považován za dominantu města. Zajímavostí je otisk stopy prý samotného ďábla hned při hlavním vchodu. Zastavte se i u kenotafu neboli náhrobku Ludvíka Bavorského z černého mramoru. Ten byl vytvořen roku 1622 Hansem Krumperem. Nejstarším kostelem ve městě je však kostel Alter Peter. Vystoupit zde můžete na kostelní věž. Odtud se vám nabízí překrásný pohled na celý Mnichov. Dalším zajímavým kostelem je malý kostelík Asamkirche. Tento kostel je zasvěcený Janu Nepomuckému a je oblíbeným místem svateb.

BAVORSKÁ KULTURA

Pokud budete po celodenním chození již vyčerpáni, tak hlavu složte v Anglickém parku. Nebo v jeho těsné blízkosti. Hned u parku totiž najdete elegantní hotel Hilton Munich Park. Hotel má i vlastní půjčovnu jízdních kol, takže park a město můžete projet křížem krážem. Anglická zahrada neboli Englischer Garten byla založena už v roce 1789 sirem Benjaminem Thompsonem. Tento rozsáhlý park, který patří mezi největší městské parky vůbec, má na 75 kilometr cest. A Mnichov by bez něj nebyl, především pro jeho obyvatele, tím, čím je. Najdete zde japonskou čajovnu, dřevěnou čínskou věž, antický chrám, dětský kolotoč z 19. století i samotný pomník lorda Thompsona. Uprostřed najdete nádherné jezero. Pronajmout si můžete i lodičku a vydat se se svojí druhou polovičku na romantickou projížďku po jezeře. Při procházce městě musí i tomu nejotrlejšímu turistovi vyhládnout. Hned vedle jezera najdete pivní zahrádku, kde si můžete dopřát nějakou tu bavorskou pochoutku. Lákadlem bude určitě bavorská bílá klobása neboli Weißwurst. Bavorská kuchyně vyniká svou regionálností a tradicí. Mimo park najdete řadu pivní zahrádek v centru města. Oblíbenou hospodou studentů je Türkenhof. Pokud budete chtít vytančit všechny kalorie, zavítejte to klubu Sehnsucht. Pokud uvítáte klidnější večer, tak jazzový klub Unterfahrt by mohl být tím pravým pro vás.

CO VE MĚSTĚ JEŠTĚ NEMINOUT

Milovníci umění si ve městě přijdou rozhodně na své. Za návštěvu stojí Stará obrazárna, kterou založil Ludvík Bavorský. Najdete zde na 800 obrazů ze 14. - 18. století. Některé z nich patří mezi umělecká díla světoznámých velikánů, jako je Rembrandt, Tizian, Dürer. Pozoruhodná je především Rubensova sbírka patřící k nejcennějším na světě. V Nové obrazárně zase můžete obdivovat Renoira, Gauguina, Van Gogha a Cézanna. Milovníci moderního umění a designu uvítají návštěvu Muzea moderního umění Pinakothek.

Pokud však preferujete design a umění na čtyřech kolech, navštivte BMW muzeum. Toto muzeum uvítají hlavně pánové, a to všech věkových kategorií. Dozvíte se o historii této německé automobilky a jejích ikonických modelů. Mezi modely aut najdete jak veterány, tak ikonické vozy až po supermoderní „děla“. Nahlédnete dokonce pod pokličku výroby těchto vozů. Třešničkou na dortu vám bude vyhlídka z věže na rozprostírající se město pod vámi.

Nebudete-li se moci nabažit „ptačího pohledu“, udělejte si zastávku na Olympijském stadionu. Najdete zde telekomunikační věži Olympiaturm, 290 metrů vysokou věž s otáčivou restaurací. Novější stavbou je však fotbalová aréna Allianz Arena. Každý fanoušek týmu Bayern Mnichov či TSV 1860 Mnichov by si návštěvu tohoto stadionu neměl nechat ujít.

Za zmínku určitě ještě stojí Technické muzeum, které patří mezi jedno z největších a nejstarších na světě.

NA MINERÁLKU A NA „JEDNO“

Pokud zatoužíte po „Dobré vodě“, vydejte se až k alpským pramenům. S ubytováním si nemusíte lámat hlavu a hotel si můžete zarezervovat přímo na místě. Nemusíte však jezdit daleko. Městečko Bad Adelhozen se nachází pouze 30 kilometrů od Mnichova a je známé svým pramenem čiré alpské vody. Legenda praví, že léčivý pramen byl objeven na konci 3. století římským kazatelem St. Primus. Adelhozen je známé jako lázeňské město již od 16. století. V roce 1907 na 1 500 řádových sester sv. Vincenta, které působily v okolí Mnichova, přišlo do tohoto malého městečka, aby vlastnoručně stáčely vodu pro nemocné. Později však využily potenciálu a díky prodeji vody podporovaly charitativní spolky a nemocnici. Pokud sem zavítáte, nevynechejte ani firmu Adelholzener Alpenquellen. Lahví značky Adelhozener jsou zde načepovány, ochuceny a poslány na trh. Mimo jiné se dozvíte i o historii firmy a různé zajímavosti. Minerální voda Adelholzener O2 patří mezi oblíbený nápoj místních, ale až po pivu samozřejmě. Když už je řeč o pivě…

Oktoberfest je svátek, který by se žádný pivař neměl nechat ujít. Koná se ke konci září a začátku října na Tereziánské louce. Jedná se o oslavu dobrého jídla, bavorské kuchyně a piva samozřejmě. Místní i turisty potkáte oděné do tradičních bavorských krojů. Můžeme se vám zaručit, že zde potkáte svoji bavorskou bohyni. Dokonce ji i známe. Měří 28 metrů a nachází hned u centra celého pivního dění. Místo na přespání však hledejte zavčas. Levné ubytování v Mnichově najdete například v hostelu Smart Stay Hostel Munich City.

VÝLET DO OKOLÍ

Pokud budete chtít prozkoumat okolí, tak zámek Nymphenburg by mohl být tím pravým. Jedná se o barokní zámek obklopený nádherným parkem s jezírky. Obdivovat se nebudete jen zahradě, ale i sbírce historického porcelánu. Zámek i dosud slouží jako sídlo šlechtického rodu Wittelsbachů.

Necelé dvě hodinky jízdy od Mnichova můžete navštívit pohádkový zámek Neuschwanstein. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších cílů turistů v Německu. Tímto zámkem se dokonce nechal inspirovat Walt Disney při tvorbě svého pohádkového známku. Ač zámek vypadá jako z pohádky a evokuje domov králů a rytířů, nenechte se zmýlit. Tato stavba pochází z 19. století. Zámek si nechal postavit Ludvík II. Bavorský, známý jako pohádkový král.

Our top-rated cheap hotels in Mnichov

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost