Hotely, Krakov (Malopolské vojvodství, Polsko)

  1 823 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 236 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. 1 882 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 2 095 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 3. 2 989 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 4. 1 966 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  3 171 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:září 2024
  1 723 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 801 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Krakov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Krakov, Polsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Krakov - největší online hotelový vyhledávač
 • Krakov: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Krakov

  4 426 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  3 856 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 2 387 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 1 561 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 393 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Královské město

Historické město Krakov je třetím největším městem Polska a zároveň tím nejnavštěvovanějším. Dovolená v Krakově bude pro vás zpestřením třeba prodlouženého víkendu. Krakov, ač není hlavním městem, je důležitým centrem kulturních událostí a zároveň významným univerzitním městem. Můžete se sem vydat autem anebo podniknout organizovaný zájezd do tohoto honosného polského města. Může se pochlubit řadou památek. Je centrem kulturních a společenských událostí. Ubytování v Krakově seženete poměrně snadno. Najdete zde luxusní hotely i rodinné penziony či levné studentské hostely. Město nabízí řadu turistických lákadel, ale i nespočet kaváren a restaurací.

MAGICKÝ KRAKOV

“Magiczny Krakow” neboli Magický Krakov, takový je přídavek místních pro toto historické město, které naštěstí během druhé světové války i komunistické éry zůstalo ušetřeno větších změn. Proto dnes historické památky najdete přímo v centru, ve Starém městě. Jedná se například o nejstarší kostel ve městě, románský kostel sv. Ondřeje. Ten byl postaven už v 11. století. Vedle něj najdete barokní katedrálu sv. Petra a Pavla. Centrum města tvoří Hlavní náměstí. Pouze deset minut chůze odsud najdete tříhvězdičkový hotel Maksymilian. Hotel je dobře situován a má nepřetržitě otevřenou recepci. Je určen pro ty, co hledají levné ubytování v Krakově a přitom pěkné a příjemné prostředí.

Město dokonce svou rozlohou patřilo ve středověku k největším v Evropě. V jeho centru najdete takzvanou Sukiennici. Dříve to bylo hlavní centrum mezinárodního obchodu, dnes zde najdete stánky se suvenýry. Ve středověku bylo toto místo obehnáno zdí a představovalo tak jeden celek. Jedná se o jedno z nejvýraznějších a neznámějších míst ve městě.

Před tzv. Sukenicí se můžete pokochat sochou polského básníka Mickiewicze. Další památkou, kterou byste neměli minout, je radniční věž. Ta pochází ze 14. století a je 70 metrů vysoká. Další důležitou zastávkou při objevování města je i Kostel nanebevzetí nejsvětější Panny Marie. Byl vybudován ve 14. století a stojí na základech původní budovy z 11. století. Kostel je výjimečný i tím, že zde působil i papež Jan Pavel II.

Okolo celého města se linou hradby. Kousek od hradeb se nachází palác Czartoryjských , najdete zde originál Dámy s hranostajem od italského malíře Leonarda da Vinciho. Za návštěvu určitě stojí muzeum v bývalé Schindlerově továrně, které zachycuje město okupované nacisty za druhé světové války.

SÍDLO POLSKÝCH KRÁLŮ

Město Krakov bylo po staletí hlavním sídlem polských králů. Krakov byl mezi 11. až 17. stoletím dokonce hlavním městem Polska. Dominantou města je královský hrad Wawel. Tento hrad, několikráte přestavovaný, se nachází na levém břehu řeky Visly. Toto panovnické sídlo pochází původně z 10. století a na jeho zbytcích později v 16. století vznikl renezanční zámek. Najdete zde i katedrálu, kolem níž se nachází řada náhrobků a kaplí. Unikátní kaplí je Zikmundova kaple. Každoročně přitahuje turisty, kteří do tohoto polského města zavítají. Zajímavostí je zvon Zygmunt. Tento zvon je vysoký 199 centimetrů a váží 11 tun. Jedná se o největší zvon v Polsku a najdete na něm dokonce erb Prahy. V kryptě pod wawelskou katedrálou jsou uloženy pozůstatky polských králů, světců i biskupů. Od hradu se můžete vydat dolů k řece vápencovou jeskyní zvanou Dračí díra. Podle legendy zde žil drak, který sužoval místní obyvatele. Až synové zakladatele města, knížete Kraka, draka přemohli. Údajně mu místo jídla podstrčili síru a smolu, kterou zabalili do zvířecí kůže. Ač hlavním městem Polska je Varšava, Krakov byl ještě dlouho metropolí, kde se odehrávaly korunovace nových panovníků.

Kousek od řeky Visly najdete The Secret Garden Hostel, ideální hostel pro ty, co hledají zábavu a levné ubytování.

SŮL NAD ZLATO

Určitě si vyčleňte čas ve své dovolené a navštivte nejstarší solné doly na světě. Najdete je jen kousek od Krakova, ve městě Wieliczka nebo taktéž počeštěně Vělička. Kousek odtud se můžete ubytovat v penzionu Amigówka. Nachází se hned na okraji lesa a solné doly najdete ve vzdálenosti šesti kilometrú. Podle legendy do Veličky sůl přišla až ze Sedmihradska za uherskou princeznou, manželkou polského knížete. Podle jiné pověsti měla tatáž princezna upustit do solného pramene prsten a ten se jí měl vrátit právě v Polsku v solných dolech. Každoročně tyto doly navštíví na milion turistů z celého světa. Jsou zapsány v seznamu UNESCO. Jsou výsledkem celé generace horníků a zaujímají důležité místo v polské historii 10. století. Sůl byla totiž ve středověku ceněna jako zlato. Solný důl Wieliczka dosáhl největší ziskovosti v 16. století jako jeden z největších podniků v Evropě. Dokonce sem byli vpouštěni vysocí státní hodnostáři a dvorní dámy, kteří chtěli okusit trochu toho dobrodružství. V 19. století se začaly doly využívat pro léčebné účely. Vzduch v podzemí má totiž prokazatelné léčebné účinky pro pacienty s nemocemi horních cest dýchacích a alergiky. Během druhé světové války byl důl využíván nacisty, kteří plánovali využití podzemních prostorů pro zbrojní výrobu.

Cesta podzemní galerií je vskutku unikátní. Při prohlídce se dozvíte o historii těžby soli a můžete obdivovat sochy mytických i historických postav vytvořených ze soli. Komory se nachází na třech úrovních od 64 po 135 metrů pod zemí. Najdete zde spletité uličky labyrintu, klenuté síně, kapli a podzemní jezero. Prohlídková trasa je dlouhá 2,5 kilometru a začíná sestupem 400 kroků do hlubin šachet. Cesta zpět vám bude ulehčena výtahem, který vás vyveze zpět na povrch.

POLSKÁ KUCHYNĚ: PIEROGI A GRZANIEC A NOČNÍ ŽIVOT

Při cestování do Polska rozhodně musíte zapomenout na nějaké diety. Polská kuchyně je podobná té naší české. Jídla jsou těžká a kalorická. Pokrmy většinou obsahují hodně masa. Určitě si ale pochutnáte. Nejznámějším a tradičním jídlem jsou pierogy. Jedná se o malé bílé plněné knedlíčky. Plní se jak masovou směsí, tak i zelím a houbami, sýrem či bramborami. Můžete je však ochutnat i na sladko. Známé jsou i gołąbki neboli kapustové závitky plněné mletým masem, někdy i rýží. Typickými ingrediencemi jsou kyselé zelí, okurky, smetana a klobásky. Polská kuchyně je ovlivněna i židovským obyvatelstvem. Známý je krakovský preclík zvaný jako „bagiel“ anebo „obwarzanek“. Jedná se o regionální pečivo, které se točilo po vzoru prstenu. Jako zákusek si můžete dát plněnou buchtu, koblihu anebo jiné sladké pečivo. Zájezd do Polska si zpříjemněte kalíškem místní vodky. Anebo si dopřejte grzaniec neboli horké víno či pivo.

Čtvrť Kazimier je na seznamu „hipster“ míst, která ve městě navštívit. Ubytovat se můžete v blízkosti penzionu Św. Anny. Penzion představuje moderní ubytování se stylově zařízenými apartmány. V okolí najdete řadu restaurací a kaváren. Najdete zde například příjemnou kavárnu Singer Café. Starobylá kavárna se v noci mění na malý taneční parket. Pokud se vydáte na druhou stranu řeky, dojdete do čtvrti Podgorza. Pokud se budete v těchto místech pohybovat, stavte se v galerii Starmach. Pokud dáváte přednost hudbě před uměním, zajděte si do jazzového klubu Drukarnia. Jedná se o příjemné místo v Podgorze, které je vybaveno tiskařskými nástroji (drukarnia znamená tiskárna).

Pokud si budete chtít užít nočního života, vydejte se do Starého města. Jedná se o místo s největší koncentrací barů a klubů. Mezi místními dobře známé jsou bary Bomba a Pauza. Nejlepší party však pravděpodobně zažijete v Cien anebo v legendárním klubu Prozak.

Our top-rated cheap hotels in Krakov

 • 2 483 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 315 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 874 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 1 319 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Krakov